Pogoń – Widzew 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Korona 2:1 (koniec)
2:1 (0:0)
Korona Kielce
Piątek 12.04.2013, 20:45 • Zagłębia Lubin • PKO Ekstraklasa

Zapraszamy na kolejne relacje ze spotkań Ekstraklasy. Pozdrawia redakcja portalu lajfy.com! (22:43:56)

Zagłębie pokonało Koronę 2:1. To był ciekawy i ekscytujący mecz. Gospodarze wyprzedzili w tabeli dzisiejszych rywali.

Samobójcza bramka GLIWY!
    Zamieszanie pod bramką Zagłębia. Piłka mija kilku zawodników, lekko trącona przez graczy trafia do Gliwy, który kieruje futbołówkę do własnej bramki.

89
    Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

88
    Małkowski zmieniony przez Cotre.

85
    Zawistowski strzela z dystansu, ale piłka daleko od bramki. Korona nie ma pomyslu na rozegranie akcji pod bramką gospodarzy.

83
    Lenartowski otrzymał żółty kartonik za zagranie ręką.

81
    Jeż przed szansą na strzelenie bramki dla swojego zespołu! Było blisko a gospodarze prowadziliby 3:0.

Strzelcem bramki ADRIAN BŁĄD!
    Zawodnik przejął piłkę na połowie Korony i pognał na bramkę. Z odległości dwudziestu dwóch metrów, a piłka wpadła idealnie w okienko bramki gości.

74
    Rakowski zmieniony przez Hanzela.

72
    Akcja Korony pod bramką Zagłębia. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie bliski strzelenia głową na bramkę był Korzym. Interweniował Gliwa.

69
    Dośrodkowanie w pole karne, ale piłka wybita przez obrońców Zagłębia.

68
    Korner dla gości.

66
    Korona przejmuje inicjatywę. Zagłębie uważnie w tyle, czeka na kontry.

63
    Sierpina zmienił Stąporski.

62
    Sobolewski zmienił Janotę.

59
    Druga połowa z przewagą gospodarzy. Korona momentami miewa szanse, ale nie potrafi ich wykorzystać. Gospodarze prowadzą grę, a Korona wyprowadza kontry.

58
    Golański za faul na Coście otrzymał źółty kartonik.

57
    Rakowski otrzymał źółty kartonik.

56
    Strzelcem bramki ADRIAN RAKOWSKI!
    Zawodnik Zagłębia strzelił z dystansu, a Małkowski nie miał żadnych szans na interwencję.

53
    Costa po faulu na Janocie otrzymał źółty kartonik.

52
    Rzut wolny dla Korony. Piłka trafiła w pole karne, ale obrońcy Miedziowych wybili futbolówkę poza szesnastkę.

49
    Rzut wolny dla Zagłębia na połowie gości. Zagranie w pole karne, Małkowski interweniuje.

48
    Stąporski otrzymał źółty kartonik.

47
    Janota przejął piłkę w okolicach pola karnego Zagłębia. Obrócíł się z piłką i strzelił w środek bramki. Wynik bez zmian.

46
    Rymaniak zagrywa w pole karne, ale żaden z partnerów nie przeciął lotu piłki.

46

Zapraszamy na drugą połowę za kilka minut.

44
    Ostatnie sekundy pierwszej połowy. Gospodarze przeważają, ale Małkowski radzi sobie z akcjami Miedziowych.

42
    Zagłębie atakuje, ale ma z tego niewiele korzyści.

39
    Pierwsza połowa obfitowała w wiele strzałów i akcji. To może się podobać.

38
    Jeż również spróbował swoich sił strzeleckich, ale piłka wysoko ponad bramką.

36
    Korzym w polu karnym Zagłębia otrzymał podanie od Janoty. Strzelił, ale piłka wyszła poza linię końcową boiska.

33
    Maciej Małkowski przed szansą, ale zawodnik nie trafił w piłkę i wynik nie uległ zmianie.

30
    Zagłębie pomimo wielu akcji nie potrafi wykorzystać swoich szans.

28
    Przewaga Zagłębia z minuty na minutę wzrasta. Costa mógł zagrać do partnerów ze skrzydła w pole karne, ale wcześniej sędzia wskazuję, że zawodnik gospodarzy zagrał ręką.

25
    Błąd wpadł w pole karne Korony. Minął balansem ciała jednego rywala, a następnie próbował zrobić to z drugim obrońcą. W konsekwencji stracił piłkę.

22
    Doskonałe spotkanie w Lubinie. Ciekawe czy zawodnicy utrzymają tak szybkie tempo gry do ostatnich sekund pierwszej połowy.

20
    Zagłębie w natarciu. Próba strzału Rakowskiego minimalnie obok bramki Małkowskiego.

18
    Odpowiedż Korony. Korzym strzelił na bramkę Gliwy, bramkarz Zagłębia musiał interweniować. Korner dla gości nie przyniósł zmiany wyniku.

17
    Szybka akcja pod bramką gości. Piłkę prowadził Małkowski na lewym skrzydle. Próba dośrodkowania zakończyła się interwencją bramkarza Korony.

14
    Tempo gry niezwykle wysokie. Mamy akcje z każdej strony, obie drużyny prowadzą otwartą grę.

12
    Akcja gospodarzy pod bramką Korony. Z trzech metrów strzelał głową po podaniu ze skrzydła Rymaniak. Małkowski instynktownie interweniował. Korner dla Miedziowych.

10
    Janota w polu karnym Zagłębia, opanował piłkę i strzelił. Futbolówka wyszła poza końcową linię boiska.

9
    Papadopulos zza pola karnego huknął na bramkę, ale piłka ponad bramką poszybowała w trybuny.

8
    Pierwsza akcja Zagłębia. Obrońcy Korony szybko poradzili sobie z zagrożeniem.

6
    Pierwsze minuty spotkania dla Korony, która zdominowała Zagłębie.

5
    Korner dla gości bez historii.

4
    Stąporski przejął piłkę na połowie Zagłębia i pognał na bramkę. Strzelił z dwudziestu metrów, piłka została wybita na rzut rożny przez bramkarza.

2
    Golański dwukrotnie próbował zagrywać do partnerów w polu karnym Zagłębia, ale bez większego zagrożenia.

1
    Pierwsza akcja meczu dla Korony. Zawodnicy Korony będą wykonywali rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy. Piłka wybita przez obrońców.

1

Zaczynamy już za kilka minut.

Skład startowy:

Zagłębie Lubin: Gliwa – Vidanov, Rymaniak, Tunchev, Costa – Bilek – Błąd, Jeż, Rakowski, Małkowski – Papadopulos

Korona Kielce: Małkowski – Golański, Stano, Malarczyk, Lisowski – Stąporski, Jovanović, Lenartowski, Zawistowski, Janota – Korzym

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa).

W zespole gospodarzy zabraknie kontuzjowanego Adama Banasia. W zespole gości być może na murawie wystąpi ostatnio kontuzjowany Paweł Sobolewski.

Zapraszamy do śledzenia relacji. Mecz będzie z pewnością ciekawy, bo każdy z zespołów ma coś do udowodnienia, szczególnie gospodarze.

Korona wygrała swój ostatni ligowy mecz, a w ostatnich trzech kolejkach zgromadziła siedem punktów na swoim koncie. Goście potrafią grać na obcym stadionie, a dowiedli tego choćby w marcowym spotkaniu z Lechią, której strzelili dwie bramki.

W ostatnich tygodniach Zagłębie ma wyraźnie zauważalny spadek formy. Gospodarze przegrali rywalizację w Pucharze Polski z Ruchem Chorzów, a w ostatniej ligowej kolejce ulegli Legii Warszawa.

Rywalizujące zespoły dzieli w ligowej tabeli różnica jednego punktu. Korona ma 27 punktów, a Zagłębie ma ich 26.

Spotkanie Zagłębia z Koroną będzie rywalizacją drużyn o zbliżonym poziomie sportowym.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.