Tur Turek
Środa 01.05.2013, 18:30 • Stadion Miejski w Kaliszu • 2 Liga Zachodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

W święto 1 maja na stadionie w Kaliszu Calisia podejmie w zaległym spotkaniu II ligi zachodniej Tura Turek.

Dwukrotnie mecz nie doszedł do skutku z uwagi na zły stan płyty boiska. Oba zespoły są sąsiadami w tabeli – Tur jest na 10. pozycji, Calisia "oczko" niżej.

W rundzie jesiennej Tur zremisował z Calisią 1-1, strzelając bramkę w ostatnich sekundach meczu.

Wszystkich, którzy nie będą obecni na tym spotkaniu zapraszamy na naszą relację, która rozpocznie się tuż przed godziną 18:30.

Sędziowie rozpoczęli przed chwilą rozgrzewkę.

Zawodnicy obu drużyn rozpoczynają przedmeczową rozgrzewkę. Do meczu zostało ok. 40 minut.

Koniec rozgrzewki, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego!

Obie jedenastki wychodzą na murawę.

1

3
    Żaden z zawodników nie odstawia nogi. Póki co nie można odmówić nikomu waleczności!

6
    Tradycyjnie już w tej rundzie murawa na stadionie w Kaliszu nie pozwala na atrakcyjną grę. Musimy jednak pamiętać, że jest ona tak samo niekorzystna dla obu stron.

7
    Nowak prawie przewraca się na piłce, przez co spowalnia akcję Calisii.

9
    Gol dla Calisii!
    Dośrodkowanie Tabaczyńskiego z prawego skrzydła, fatalna interwencja bramkarza i wbiegnięcie z piłką do bramki GAWLIKA!

10
    Świetna akcja Calisii! TABACZYŃSKI wykorzystuje akcje sam na sam po prostopadłym podaniu od Ciesielskiego!

13
    Zabójcze dwie minuty Calisii. Czy zawodnikom z Turku uda się strzelić bramkę kontaktową? Póki co Bardzo niecelny strzał Staronia.

15
    Książek poza boiskiem. Wygląda to na poważny uraz.

19
    NOWAK walczył do końca i wykorzystał błąd obrońcy przeciwnika, dzięki czemu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Trzecia bramka dla Calisii stała się faktem!

22
    Brutalne wejście Kiełba w nogi Ciesielskiego. Słuszna żółta kartka!

27
    Zawodnicy gości grają coraz ostrzej. Sportowa złość bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.

30
    4 bramka dla Calisii, jednak sędzia odgwizduje spalony! Niepotrzebnie Tabaczyński dobijał piłkę zmierzającą spokojnie do bramki. Fatalna pomyłka napastnika Calisii!

33
    Brutalne wejście Paczkowskiego w nogi Książka. Zawodnik Calisii ma szczęście, że dostał tylko żółtą kartkę. Tur będzie miał okazję na strzał z 18 metra.

34
    Słaby strzał z rzutu wolnego, jednak Tur nadal przy piłce.

38
    Faul Łuckiego na Ciesielskim! Calisia przed okazją z rzutu wolnego z 19 metra!

39
    Żółta kartka dla Ciesielskiego za zablokowanie wybicia piłki z rzutu wolnego.

43
    Kolejne bezskuteczne dośrodkowanie gości z rzutu wolnego. Żółtek rozpocznie od bramki.

45
    Sędzia dolicza minutę gry.

45+1
    Ostry faul Ragamana na Ciesielskim. Calisia przed dobrą okazją na dośrodkowanie. Ostatnia akcja pierwszej części gry.

Bardzo dobra skuteczność Calisii pozwoliła gospodarzom osiągnąć bezpieczną przewagę bramkową. Zawodnicy Calisii dzisiaj w odróżnieniu od poprzednich spotkań zagrali wysokim pressingiem i z zaangażowaniem co przełożyło się na częstsze posiadanie piłki. Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy.

Tur Turek będzie musiał zaatakować od pierwszych minut jeżeli chcę marzyć o wywiezieniu z Kalisza chociaż jednego punktu. Póki co nie widać w drużynie gości pomysłu na skuteczny atak. Być może zmiany dadzą świeżość temu zespołowi w drugiej połowie.

Zmiana w drużynie Tur Turek: z boiska schodzi Książek, na boisko wchodzi Dolewka.

Zmiana w drużynie Tur Turek: z boiska schodzi Kotwica, na boisko wchodzi Buła.

46

47
    Faulowany Gawlik. Rzut wolny dla Calisii.

48
    Nowak strzela głową po dośrodkowaniu! Świetna interwencja Staniszewskiego!

48
    WIĄCEK strzela głową po dośrodkowaniu Mokwy z rzutu rożnego!

53
    Zawodnicy gości szukają luki w obronie rywali, a Calisia czeka na okazje do kontrataku.

57
    Calisia gra "piłkarskie szachy", a Tur Turek coraz śmielej atakuje.

62
    Kontrowersyjna żółta kartka dla Gawlika, za faul w środku pola.

66
    Kolejna kontrowersyjna decyzja sędziego. Żółta kartka dla Dymkowskiego za faul w okolicach 25 metra.

72
    Zmiana w drużynie Tur Turek: z boiska schodzi Gląba, na boisko wchodzi Puchalski.

75
    Zmiana w drużynie Calisia Kalisz: z boiska schodzi Fechner, na boisko wchodzi Grittner.

75
    Dolewka otrzymuje żółtą kartkę po faulu w środku pola.

78
    Rzut wolny dla Calisii! Gospodarze będą mieli okazje na strzelenie bramki z 25 metra.

79
    Klofik gotowy do wejścia na murawę.

80
    Zmiana w drużynie Calisia Kalisz: z boiska schodzi Nowak, na boisko wchodzi Klofik.

83
    Zmiana w drużynie Calisia Kalisz: z boiska schodzi Biel, na boisko wchodzi Bogusz.

83
    Odważny strzał Tabaczyńskiego po prostopadłym podaniu ze środka pola. Zabrakło jednak ok. metra.

86
    Zmiana w drużynie Calisia Kalisz: z boiska schodzi Tabaczyński, na boisko wchodzi Zając.

90
    Goście walczą do końca o zdobycie honorowej bramki.

90+1
    Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry!

Był to z pewnością mecz pełen walki. Wykorzystane sytuacje Calisii w pierwszej połowie przesądziły o końcowym rezultacie. Gospodarze po raz pierwszy w tej rundzie wygrali mecz na własnym stadionie. Oby więcej spotkań z taką ilością bramek! Zapraszamy na kolejne relacje! (20:20:14)