Okocimski – Miedź 2:2 (koniec) | Stomil – Polonia B. 0:0 (koniec) | GKS K. – Sandecja 0:0 (koniec)
Arka – GKS T. 2:1 (koniec) | Cracovia – Stróże 2:2 (koniec)
Arka Gdynia
2:1 (0:0)
GKS Tychy
Sobota 04.05.2013, 19:00 • Stadion Miejski w Gdyni • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W 27. kolejce do Gdyni na mecz z Arką przyjeżdża zespół GKS-u Tychy. Dzisiejsze spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, po raz pierwszy od 20 lat do Gdyni przyjeżdża ekipa z Tych.

Oba zespoły przystępują do tego spotkania w odmiennych nastrojach. Drużyna z Tych przegrała ostatnie dwa mecze, zaś ekipa z Gdyni prezentuje się na wiosnę dosyć dobrze, czego wynikiem są ostatnie zwycięstwa z Polonią Bytom i Sandecją. W pierwszym meczu tych zespołów zanotowano bezbramkowy remis.

GKS Tychy oprócz Termalici to drużyna, która najlepiej radzi sobie na wyjazdach, w tej kampanii zespół Piotra Mandrysza zdobył 22 punkty na obcych stadionach. Jest to fantastyczny wynik, który przekłada się na wysokie miejsce beniaminka w tabeli. Natomiast podopieczni Pawła Sikory grają bardzo nierówno.

Zespół GKS-u Tychy po 26. kolejkach zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 43 punktów. Natomiast gospodarze dzisiejszego spotkanie z 38 punktami na koncie zajmują 10 miejsce w ligowej tabeli. Nie można jednoznacznie określić faworyta tego spotkania, ale jestem pewien, że w tym meczu żadna z drużyn nie odpuści i będzie walczyła do końca o 3 "oczka".

W dzisiejszym meczu w barwach Arki nie będzie mógł wystąpić Wallace Benevente oraz młodzieżowiec Michał Gałecki. Pozostali gracze są zdrowi i gotowi do gry. Piotr Mandrysz do Gdyni nie mógł tylko zabrać Marcina Ściańskiego, który nadal leczy uraz. Po przerwie spowodowanej zawieszeniem za nadmiar żółtych kartek do zespołu na dzisiejszy pojedynek wrócił Mateusz Kupczak.

Spotkanie poprowadzi sędzia Łukasz Bednarek z Koszalina. Zapraszamy na relację z tego spotkania! Początek relacji krótko przed 19:00 na lajfy.com!

Pod stadionem dzieją się sceny dantejskie! Doszło do starcia po między kibicami obu drużyn. Musiała interweniować policja, która używa armatek wodnych!

Piłkarze już wyszli na rozgrzewkę. Spotkanie rozpocznie się za 20 minut. Kibice powoli zapełniają trybuny stadionu w Gdyni.

Arka Gdynia: Szromnik – Krajanowski – Sobieraj -Jarzębowski – Tomasik – Pruchnik – Szwoch – Kuklis -Radzewicz – Surdykowski – Marcus da Silva

GKS Tychy: Misztal – Mańka – Balul – Kopczyk – Mączyński – Chomiuk – Kupczak – Bukowiec – Babiarz -Rocki – Bąk

Sędziowie: Łukasz Bednarek (Koszalin)..

Już zaraz rozpocznie się spotkanie Arka Gdynia – GKS Tychy! Na trybunach oprócz kibiców gospodarzy pojawiła się bardzo liczna grupa fanów gości, zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Zaczynamy już za chwilę!

Łukasz Bednarek wyprowadza oba zespoły na murawę.

Od środka zaczną tyszanie!

1

1
    Długa piłka do przodu, ale od autu wznowią gdynianie.

2
    Na początku spotkania mamy wiele niedokładności w grze.

3
    Jak na razie to gospodarze próbują przejąć inicjatywę. Gra toczy się w środku pola.

4
    Oba zespoły grają bardzo wysokim pressingiem. Mamy wiele przerw w grze.

5
    Kolejny aut dla tyszan, ale źle piłkę zagrywa Bukowiec i przy piłce Arka.

6
    Lewą stroną przedarł się Radzewicz, który oddał mocny strzał. Piłkę na rzut rożny odbija Misztal.

7
    Arka zamknęła gości na ich połowie.

8
    Zespół z Tych nie potrafi wyjść ze swojej połowy, dlatego często próbuje zagrywać piłkę do przodu.

10
    Niebezpieczny strzał za "16" Kuklisa, piłkę przed siebie odbił Misztal, którą próbował dobijać Radzewicz, ale był na spalonym!

12
    Teraz to GKS utrzymuje się dłużej przy piłce, jak na razie niewidoczny jest Piotr Rocki, który przyzwyczaił nas do tego, że jest motorem napędowym tyszan.

13
    Faulował zawodnik gości i Arka rozpoczyna grę z własnej połowy boiska.

14
    Jak na razie mecz nie zachwyca, niewiele spięć pod bramkami, dużo gry w środku pola.

16
    Bardzo dobre podanie Kuklisa do Marcusa w polu karnym, ale Brazylijczyk oddaje strzał prosto w bramkarza gości!

18
    Arka rozgrywa piłkę, Marcus dośrodkował piłkę w pole karne, ale obrońcy wybijają piłkę na aut.

19
    Obie drużyny często przekraczają przepisy, ale Łukasz Bednarek nie ukarał jeszcze żadnego zawodnika.

21
    Prostopadła piła Surdykowskiego do Radzewicza, ale pewnie z bramki wychodzi Misztal!

22
    Stoperzy GKS-u próbują rozgrywać piłkę, lecz nie pokazują się im partnerzy.

23
    Niedokładne podanie Szwocha do Radzewicza i Misztal wznawia grę.

24
    Bardzo dobre zawody rozgrywa Pruchnik, który kieruje grą Arki w środku pola.

26
    Świetne dośrodkowanie Marcusa w pole karne, piłkę przejmuje Kuklis, odwraca się z nią i oddaję groźny strzał po ziemi koło słupka! Najlepsza okazja w tym meczu do strzelenia bramki!

27
    Cały czas przy piłce utrzymuje się Arka.

28
    Techniczny strzał bardzo aktywnego w tym meczu Marcusa i piłka ląduję na siatce bramki strzeżonej przez Misztala!

29
    Piłkę po podaniu Szwocha ręką zatrzymuje jeden z obrońców gości, ale sędzia nie reaguje!

30
    Kolejny strzał Mateusza Szwocha, ale pewnie interweniuje Misztal!

32
    Arka cały czas przeważa, stwarza sytuacje, ale nie może pokonać Misztala.

33
    Bukowiec próbował indywidualnej akcji, ale został powstrzymany przez Tomasika.

35
    Kontratak zespołu z Tych, ale znowu świetnie atak gości zatrzymuje Pruchnik.

36
    Bardzo złe dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego. Obrońca oddala zagrożenie.

37
    Rocki fauluje Marcusa w bocznej strefie boiska. Kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

39
    Środkiem boiska przedzierał się Radzewicz, oddał on jednak słaby strzał, lepiej by zrobił gdyby podał piłkę do lepiej ustawionych partnerów.

40
    Zespół z Tych cały czas próbuje grać górne piłki na Babiarza, który ma aż ..171cm.

43
    Bardzo słaby fragment gry w wykonaniu obu ekip.

45
    Arka cały czas jest stroną dominującą. Strzał sprzed pola karnego oddał Radzewicz, ale po raz kolejny zablokowany przez obrońcę.

Pierwsza połowa spotkania nie zachwycała. Stroną dominującą jest Arka, ale jak na razie za nosi się na powtórkę wyniku z jesieni, gdy padł bezbramkowy remis. GKS Tychy nie oddał żadnego strzału na bramkę Szromnika! Co jest bardzo zaskakujące, ponieważ zespół z Tych do tej pory zdobył aż 22 punkty na wyjeździe. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zawodnicy obu ekip będą oddawać więcej strzałów. Wracamy za 10 minut.

Obie jedenastki już na murawie, zaraz zaczynamy drugą połowę spotkania.

46

46
    Arka od początku próbuje atakować, Krajanowski dośrodkowuje w pole karne, ale pewnie piłkę łapie Misztal.

47
    Rzut karny. Dla Arki Gdynia. Piłkę w polu karnym przypadkowo ręką zagrywa obrońca tyszan!

49
    Gol dla Arki!
    Marcus da Silva pewnie pokonuje Misztala!

50
    GKS Tychy próbuje szybko odpowiedzieć, ale Rocki niedokładnie wrzuca piłkę w pole karne.

51
    Kopczyk otrzymuje żółtą kartkę za faul 30 metrów od bramki Misztala.

53
    Bardzo dobry strzał Pruchnika z rzutu wolnego! Piłka jednak mija bramkę GKS-u!

54
    Arka bardzo dobre gra pressingiem, dzięki czemu uniemożliwia rozgrywanie piłki zawodnikom z Tych.

55
    Druga połowa jest dużo ciekawsza od pierwszej ! Obie drużyny próbują atakować. GKS już nie skupia się tak na obronie.

56
    Piłka cały czas znajduje się w środkowej części boiska.

58
    Surdykowski oddał świetny strzał sprzed pola karnego ! W tej sytuacji fatalnie zachowała się obrona GKS-u !

59
    Arka cały czas kontroluje przebieg spotkania.

61
    Bardzo dobra akcja tyszan, ale fatalnie dośrodkowanie Chomiuka.

62
    Pierwsza zmiana w zespole Arki Gdynia. Z boiska schodzi Mateusz Szwoch, a na boisko wchodzi Rzuchowski.

64
    Arka nie pozwala podopiecznym Piotra Mandrysza na zbyt wiele.

64
    Boisko opuszcza Rocki, w jego miejsce Folc.

64
    Kolejna zmiana w drużynie gości ! Szczęsny zmienia Chomiuka.

65
    Spokojniejszy fragment meczu, tyszanie utrzymują się przy piłce, ale zespół z Gdyni gra bardzo agresywnie.

67
    Bardzo groźny strzał Bąka ! Piłka ląduje na siatce bramki Szromnika.

70
    Rzut wolny dla zespołu z Tych, ale nic z niego nie wynikło i od bramki Szromnik.

71
    Arka jest bardzo dobrze zorganizowana. Tyszanie nie potrafią dłużej utrzymać się na połowie gospodarzy.

73
    GKS cały czas próbuje atakować, na razie bezskutecznie.

75
    Żółtą kartkę za faul przed polem karnym otrzymuje Krajanowski. Będzie dobra okazja dla tyszan.

76
    Gol dla GKS-u!
    Z rzutu wolnego strzela Babiarz ! Piłka odbija się od Mańki i mamy już tylko 2:1 ! Duży błąd popełnił Szromnik!

77
    Strzelca bramki dla Arki – Marcusa zmienia Piotr Brzuzy.

78
    Tyszanie oddali jeden celny strzał i od razu padła bramka ! Przerwa w grze, opatrywany na boisku jest zawodnik Arki.

79
    Tyszanie cały czas walczą o bramkę wyrównującą, Szczęsny przeprowadził rajd środkiem boiska, ale stracił piłkę.

81
    Seria rzutów rożnych dla gości, było groźnie, ale sytuacje wyjaśniają obrońcy.

83
    Kolejny stały fragment gry, ale spokojnie piłkę łapie Szromnik. GKS atakuję coraz większą liczbą zawodników.

84
    Świetne kontry Arki ! Najpierw sytuacje wślizgiem ratuje obrońca ! Potem strzał Radzewicza broni Misztal !

86
    Ależ było blisko ! Świetny strzał Mańki ! Szromnik odbija piłkę na rzut rożny !

87
    Zwoliński zmienia Surdykowskiego.

88
    Brzuzy otrzymuje żółtą kartkę za odkopnięcie piłki !

90
    GKS cały czas atakuje, wiele pracy ma Szromnik !

90
    Sędzia dolicza 3 minuty!

90+1
    Faul w środku boiska! Od rzutu wolnego zacznie Arka.

90+2
    Ostatnia zmiana w ekipie z Tych, Żunić w miejsce Bukowca.

Druga połowa była dużo lepsza od pierwszej ! Doczekaliśmy się bramek, wygrała drużyna lepsza. Szkoda, że GKS zaczął strzelać dopiero w drugiej połowie. Arka wygrała trzeci mecz z rzędu, GKS odniósł trzecią porażkę, czyli obie drużyny kontynuują swoje serie i o nic nie walczą, ponieważ już dawno zapewniły sobie spokojne utrzymanie. Dziękuję za uwagę! Zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com!
    Gole: 49. Silva (kar.), 58. Surdykowski – 76. Mańka

Kartki:   75. Krajanowski (ARK), 88. Brzuzy (ARK) – 51. Kopczyk (GKT)

Arka Gdynia: Szromnik – Krajanowski – Sobieraj – Jarzębowski – Tomasik – Pruchnik – Szwoch( '62 Rzuchowski) – Kuklis – Radzewicz -Surdykowski ('87 Zwoliński) – Marcus da Silva ( '77 Brzuzy)
    GKS Tychy: Misztal – Mańka – Balul – Kopczyk – Mączyński – Chomiuk ('64 Szczęsny) – Kupczak – Bukowiec (90+2 Żunić) – Babiarz – Rocki ( '64 Folc)– Bąk

Sędziowie: Łukasz Bednarek (Koszalin).