Francja – Austria 3:1 (koniec) | Białoruś – Słowenia 2 4:3 (koniec) | Niemcy – Rosja 1:4 (koniec)
Szwajcaria – Kanada 3:2 (2:1 po rz. karnych) | Łotwa – Stany Zjednoczon 1:4 (koniec) | Norwegia – Dania 3:2 (koniec)
Łotwa
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Stany Zjednoczon
Niedziela 05.05.2013, 19:15Mistrzostwa Świata

To był kolejny ciekawy i interesujący wieczór z hokejem. Już jutro kolejne mecze Mistrzostw Świata. Zapraszamy do śledzenie relacji! (21:27:21)

Stany Zjednoczone wygrały swój drugi mecz w turnieju, a Łotwa drugi przegrała. Dziękujemy za śledzenie relacji w portalu lajfy.com!

60:00

59:53
    Kara dla Stals'a za przytrzymywanie.

58:00
    Amerykanie dominują i nie dają żadnych szans Łotyszom na wyprowadzenie akcji z ich tercji obronnej.

57:14
    Jass wrócił na lód, Łotwa w pełnym składzie.

56:30
    Stastny próbował pokonać Masalskis'a, ale jego strzał został perfekcyjnie obroniony przez bramkarza Łotwy.

55:14
    Kara dwóch minut dla Jass'a za zagranie wysokim kijem. Amerykanie będą grać w liczebnej przewadze.

54:00
    Łotwa ma już tylko niewielkie szanse na wygranie dzisiejszego spotkania.

52:21
    Bramka dla Stanów Zjednoczonych!
    Strzelcem bramki HUNWICK! Asystę zanotował Stastny. Hunwick strzałem z niebieskiej zdobywa piękną bramkę dla swojego zespołu.

51:15
    Amerykanie bezwzględnie wykorzystali grę w liczebnej przewadze.

50:55
    Strzelcem bramki BUTLER! Asystę zanotował Stapleton.

50:02
    Kara dwóch minut dla Sirokovsa za pchnięcie rywala.

49:00
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 5 418 widzów.

47:00
    Okres nudnej, siłowej gry. Żadna z drużyn nie stworzyła w ostatnich minutach okazji bramkowej.

45:20
    Stals strzela, ale krążek odbija Bishop. Doskonałe zawody bramkarza Stanów Zjednoczonych.

45:00
    Łotwa przeważa, ale Amerykanie doskonale radzą sobie w obronie.

43:25
    Łotwa przed doskonałą okazją. Cipulis otrzymał świetne podanie od partnera, był sam na sam z Bishopem, który pewnie złapał krążek po strzale napastnika Łotwy.

41:00
    Amerykanie spokojnie i bez podkręcania tempa gry rozpoczęli trzecią tercję.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

To była doskonała tercja w wykonaniu obu ekip. Szybko strzelone bramki ożywiły spotkanie. Miejmy nadzieję, że trzecia tercja będzie równie emocjonująca, co ta zakończona przed chwila. Zapraszamy za kilka minut.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Łotwa grając w przewadze nie potrafiła stworzyć sobie okazji do strzelenie bramki. Moss wrócił na lód.

37:10
    Jass strzelił z okolicy niebieskiej linii, ale Bishop raz jeszcze uratował swoją drużynę.

36:42
    Łotwa w pełnym składzie. Łotysze będą grali ponad dwie minuty w przewadze.

34:56
    Moss ukarany dwiema minutami za wysoko uniesiony kij. Podwójna kara dla Moss'a.

34:42
    Jekimovs ukarany dwiema minutami.

33:23
    Cipulis po świetnie rozegranym zamku otrzymał krążek i skierował go w stronie bramki. Bishop raz jeszcze udanie interweniował.

32:50
    Sprukts uderzył na bramkę, ale Bishop pewnie interweniował.

32:11
    Kara dwóch minut dla Faulk'a za przytrzymywanie rywala.

30:35
    Krążek po buliku wygrali zawodnicy Łotwy.

30:30
    Butler tym razem strzelił w stronę bramki i nie trafił żadnego zawodnika. Masalskis przejął krążek, będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Łotwy.

29:00
    Butler złożył się do strzału i huknął. Krążek trafił Pujacs w głowę. Zawodnik Łotwy opuścił lodowisko i udał się do szatni.

28:20
    Smith posłał krążek idealnie obok słupka, ale Masalskis bezbłędnie interweniuje.

27:00
    Amerykanie grać będą jeszcze ponad minutę w przewadze. Mieliśmy wznowienie w strefie obronnej Łotwy, które wygrali zawodnicy Łotwy.

26:05
    Mamy kolejną karę, ale tym razem dla zawodnika Łotwy – Sprukts'a.

25:16
    Kara dla McBaina. Łotysze zagrają w przewadze.

24:21
    Strzelcem bramki MOSS! Asystę zanotował Stastny.

23:10
    Kara dla Stals'a. Amerykanie będą grali w przewadze.

22:11
    Strzelcem bramki STAPLETON! Asystuje Butler!

22:00
    Amerykanie stracili bramkę w chwili, gdy Stastny powrócił na lód z ławki kar.

21:11
    Bramka dla drużyny Łotwy!
    Strzelcem bramki KULDA!
    Asystę zanotowali Sprukts.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Pierwsza tercja kończy się zasłużonym remisem. Żadna z drużyn nie potrafiła zepchnąć przeciwnika do strefy obronnej, a nieliczne strzały nie mogły otworzyć wyniku dzisiejszego spotkania. Za kilka minut zapraszamy na drugą tercję.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:09
    Stastny ukarany dwiema minutami za zahaczanie przeciwnika. Łotwa będzie grała w przewadze.

18:45
    Cipulis przed doskonałą szansą, ale jego strzał zza bramki nie trafił do siatki.

17:00
    Łotwa przeważa w tej części tercji, Amerykanie zupełnie pogubieni.

15:45
    Darzins w doskonałej sytuacji, zawodnik wpadł w strefę ataku i będąc sam na sam z Bishopem strzelił wprost w bramkarza Stanów Zjednoczonych. Doskonała okazja dla Łotwy. I doskonała interwencja Bishopa.

13:30
    Obie drużyny skoncentrowane na defensywie. Od dwóch minut nie mieliśmy strzału na żadną z bramek.

12:00
    Krótka przerwa techniczna. Warto odnotować, że statystyka strzałów korzystna dla Stanów Zjednoczonych, które trzykrotnie próbowały pokonać Masalskis, a Łotwa tylko raz uderzała na bramkę Bishop'a.

11:29
    Smith wraca na lód, obie drużyny w pełnych składach.

10:30
    Łotysze równie niemrawo rozgrywają krążek w przewadze, co kilka minut wcześniej zawodnicy Stanów Zjednoczonych.

9:29
    Smith ukarany dwiema minutami. Łotwa będzie grała w przewadze.

8:30
    Wznowienie w strefie obronnej Łotwy, po uwolnieniu. Krążek przejmują Łotysze.

7:13
    Na lód wraca Pujacs. Łotwa w pełnym składzie.

6:35
    Pozostało niewiele czasu do końca kary Pujacs'a, a Amerykanie ani razu nie skierowali krążka w stronę bramki Łotwy.

5:35
    Łotysze dobrze radzą sobie w obronie. Amerykanie nie potrafią postawić zamku.

5:13
    Pujacs ukarany dwiema minutami za faul na rywalu.

4:00
    Amerykanie powoli przejmują inicjatywę. Thompson strzela na bramkę, ale Masalskis instynktownie broni jego strzał.

3:25
    Wznowienie w strefie obronnej Łotwy, krążek przejęli Amerykanie, ale sędzia przerywa grę i raz jeszcze zaczniemy grę od bulika.

2:00
    Strzał Leblanc zatrzymał Masalskis.

1:41
    Wznowienie w strefie obronnej Stanów Zjednoczonych, wygrali Łotysze, ale niewiele im z tego przyszło. Kontra Stanów.

1:02
    Saviels uderzył na bramkę, ale krążek odbił się od parkanów Bishopa.

00:01

Zapowiada się doskonałe spotkanie. Łotysze potrzebują punktów, a Stany Zjednoczone konieczne chcą udowodnić swoją dobrą formę.

Drużyny w pełnym składzie na tafli, a w tle słychać hymn Stanów Zjednoczonych.

Łotwa: Masalskis (Gudlevskis) – Redlihs, Kulda, Saviels, Pujacs, Sotnieks, Jass, Andersons, Freibergs – Sprukts, Darzins, Cipulis – Kenins, Indrasis, Girgensons – Berzins, Pavlovs, Jekimovs – Dzerins, Stals, Sirokovs.

Stany Zjednoczone: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Hunwick, Johnson, B. Butler, Stapleton, Leblanc – Trouba, Gionta, C. Butler, Carter, Thompson – Bjugstad, Palushaj, Petry, McBain, Kristo.

Sędziowie: Jerabek, Kirk, Kck, Wilmot.

Zapraszamy na relację w portalu lajfy.com!

Stany Zjednoczone to drużyna z olbrzymimi możliwościami, ale również nieprzewidywalna. Przekonamy się, czy Amerykanie będą równie niemrawi na początku meczu i równie skuteczni w drugiej tercji, co w spotkaniu z Austrią.

Łotysze będą musieli poprawić grę w tercji obronnej oraz w przewadze. W meczu z Rosją Łotwa rozegrała jedynie jedną dobrą tercję, a pozostałe udowodniły, że zespół ma spore trudności w prowadzeniu równorzędnej gry.

Drużyna Łotwy po kompromitującym występie przeciwko Rosji staje przed kolejnym trudnym zadaniem. Zespół Stanów Zjednoczonych to rywal wymagający, o czym mogli się przekonać gracze Austrii, którzy w pierwszym spotkaniu ulegli Amerykanom 3:5.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:15.

MZ

Składy i statystyki: 22. KULDA (Sprukts, Darzins) – 23. Stapleton (Butler), 25. Moss (Stasny, Trouba), 51. Butler (Stapleton, Johnson), 53. Hunwick (Stasny, Smith)

Stany Zjednoczon: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Hunwick, Johnson, B. Butler, Stapleton, Leblanc – Trouba, Gionta, C. Butler, Carter, Thompson – Bjugstad, Palushaj, Petry, McBain, Kristo.

Sędziowie: Jerabek, Kirk, Kck, Wilmot