Freiburg – Augsburg 2:0 (koniec) | Hamburg – Wolfsburg 1:1 (koniec)
VfL Wolfsburg
Niedziela 05.05.2013, 17:30 • Imtech Arena — Hamburg • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

W niedzielne popołudnie zespół Hamburga zmierzy się z drużyną Wolfsburga.

Drużyna gości przystąpi do tego meczu bardzo podbudowana ostatnimi wynikami. W ostatnich dwóch spotkaniach podopieczni Felixa Magatha odnieśli same zwycięstwa.

Podopieczni Thorstena Finka w ostatnim spotkaniu przegrali 1-4 na wyjeździe z Schalke. Bramkę honorową dla Hamburga zdobył Jansen.

Spójrzmy teraz na tabelę. Zacznijmy od drużyny gości. Hamburg po 31 kolejkach zajmuje ósme miejsce, choć do Freiburga tracą tylko punkt. Gospodarze są wyżej w tabeli. Są na czwartej pozycji z dorobkiem 52 punktów.

Zapraszam na relację już od 17:00, by poznać oficjalne składy obu ekip!

1

1
    Pierwszy gwizdek rozpoczyna mecz.

2
    Ivica Olic na pozycji spalonej.

3
    Zahamowana akcja gości przez obrońców Hamburgera SV.

4
    Van der Vaart strzela z dwunastu metrów ale broni Bengalio.

6
    Jak dotąd tylko strzał Holendra był jedyną okazją do otwarcia wyniku spotkania.

8
    Rzut rożny, jednak radzą sobie obrońcy.

9
    Jirácek zatrzymany po lewej stronie boiska.

11
    W grze wyraźna przewaga Wolfsburgu.

11
    Kolejna próba Van Der Vaarta, ale piłka źle ułożyła mu się na nodze i powędrowała obok bramki Bengalio.

12
    Z drugiej strony ładnym zwodem popisuje się Vieirinha, uderza jednak również słabo.

14
    Hamburger bardzo wolno konstruuje swoje akcje.

15
    Van der Vaart znów uderza, bardzo pewnie Bengalio.

16
    Akcja gospodarzy prawą stroną boiska zatrzymana przez obronę Wolfsburgu.

17
    Rzut rożny dla gości.

18
    Nie wynikło żadne niebezpieczeństwo ze stałego fragmentu gry.

20
    Heung-Min Son ogląda żółty kartonik.

23
    Rzut wolny dla przyjezdnych z około 16 metrów.

23
    Drobny dobrze interweniuje i rozpoczyna akcję Hamburgu.

24
    Vieirinha z 14 metrów, obok bramki.

25
    Rudnevs zablokowany przez obronę Wolfsburga.

27
    Dobra akcja gospodarzy, czujnie znów obrona Wolfsburgu, która wyjaśnia sytuację.

30
    Wkradło się nieco chaosu w poczynania obu ekip.

30
    Hasebe centruje w pole karne, piłka nie znajduje adresata.

31
    Vierinha ukarany żółtą kartką za faul na Rincónie.

31
    Przed szansą Ivica Olic, jęk zawodu na trybunach.

32
    Kolejny korner dla przyjezdnych.

34
    Arnold fauluje w ataku i piłka dla Hamburera, który może rozpocząć kolejną akcję.

35
    Jirácek popisuje się dobrym przejęciem.

36
    Tym razem rzut rożny dla HSV, wywalczył go Lam.

37
    Słabo wykonany stały fragment.

38
    Rzut wolny dla Wolfsburga z około 30 metrów od bramki Drobnego.

38
    Zacznie bramkarz gospodarzy.

39
    Wolfsburg mocno zaatakował pressingiem, mogło się to źle skończyć dla Hamburgera.

42
    Póki co toczy się wyrównana rywalizacja, w grze nie ma dłuższych przerw, co pewnie spowoduje małą ilość doliczonych minut.

45
    Gol dla Hamburga!
    Mamy pierwszego gola w tym meczu, bramka do szatni! Rzut wolny wykonywał van der Vaart, dobrze w powietrzu odnalazl się HEIKO WESTERMANN, który głową pokonał Benaglio.

Koniec pierwszej odsłony meczu. Zobaczyliśmy w niej jedną bramkę zdobytą w ostatniej minucie przez Westermanna. Czy Wolfsburg zdoła się podnieść? Zapraszamy za kilkanaście minut na drugą część rywalizacji! Bądźcie z nami!

46

46
    Sędzia Drees rozpoczął drugą część meczu.

47
    Pierwszy strzał w tej części meczu oddaje Diekmeier, pudłuje.

48
    Po strzeleniu pierwszej bramki gospodarze wyraźnie mają ochotę na więcej.

49
    Arnold zagrywał do Vieirinha – ten nie sięgnął piłki głową.

49
    Tym razem Arnold decyduje się na strzał z 14 metrów – nad bramką.

51
    Hasebe posyła dośrodkowanie, piłkę wyłapuje Drobny.

53
    Warto odnotować, że prowadząc 1:0 i grając u siebie, Hamburger nie przegrał jeszcze w bieżących rozgrywkach.

54
    Strzał Rudnevsa zablokowany.

55
    Vierinha wywalczył rzut rożny dla gości.

56
    Znów słabo bity stały fragment.

57
    I znów Wolfsburg z rogu boiska, obrońcy gospodarzy oddalają grę od własnej bramki.

58
    Son świetnie uderza, jeszcze lepiej broni Benaglio!

60
    Rincon ogląda kartkę, faulowany został Vieirinha. Krótka przerwa w grze.

61
    Lam świetnie strzela, gości znów ratuje goalkeeper!

64
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Arnold, na boisko wchodzi Perisic.
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Olić, na boisko wchodzi Dost.

65
    Gol dla Wolfsburgu!
    Mamy remis! Perisic dogrywa, bramkę głową strzela HASEBE!

67
    Wyrównało nam się spotkanie w Hamburgu. Czy drużyny podzielą się dziś punktami?

68
    Gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć, zbyt długie podanie i piłka w posiadaniu Wolfsburgu.

68
    Vieirinha przy linii bocznej, ma problemy z obuwiem.

71
    Dwa rzuty rożne dla przyjezdnych w krótkim odstępie czasu.

73
    Główkuje Naldo, piłka nad bramką.

73
    Jeden z graczy gości na pozycji spalonej.

75
    Znakomita parada Drobnego, ratuje on swój zespół przed utratą drugiej bramki, strzelał Dost!

76
    Wydaje się, iż w ostatnich minutach to Wolfsburg przejął inicjatywę.

77
    Znów groźna sytuacja i znów strzelał Dost, a piłkę końcówkami palców wybił Drobny! Coraz goręcej w Hamburgu!

78
    Jeszcze jeden korner dla gości.

78
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Rincon, na boisko wchodzi Ilicevic.

80
    Min Son uderzał, wprost w obrońcę.

81
    van der Vaart uderza z rzutu wolnego, interweniuje Benaglio.

83
    Kolejny strzał Holendra, uderza z 20 metrów i będzie rzut rożny.

83
    Westermann najwyżej wyskakuje w powietrzu, piłka wędruje obok bramki.

84
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Jirácek, na boisko wchodzi Beister.

85
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Vieirinha, na boisko wchodzi Schafer.

86
    Badelj uderza, nie zagraża bramce gości.

88
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Zhi Gin Lam, na boisko wchodzi Bruma.

89
    Westermann złapany na pozycji spalonej.

90
    Diekmeier brzydko fauluje i ogląda żółtą kartkę.

90
    Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90+1
    Jeszcze Perisic próbował ukąsić, ale i jego próba zakończyła się niepowodzeniem.

90+1
    Znów Perisic, tym razem ogląda żółtą kartkę.

90+2
    Dost dośrodkowuje, sytuacje wyjaśniają stoperzy Hamburgera.

Koniec meczu! Wolfsburg zdołał odrobić straty z pierwszej części gry, spotkanie kończy się wynikiem 1:1, co oznacza, że obie ekipy podzielą się punktami.

To wszystkie doniesienia z tego meczu. Zapraszamy na kolejne relacje w serwisie lajfy.com (19:23:39)

Gole: 45. Westermann – 65. Hasebe

Kartki:   20. Son (HAM), 60. Rincon (HAM), 90. Diekmeier (HAM) – 31. Vierinha (WOL), 90+1. Perisic (WOL)

Hamburger SV: Drobny – Diekmeier, Westermann, Rajković, Rincón (78' Ilicevic), Badelj, Lam (88' Bruma), Jirácek (84' Beister), van der Vaart, Min Son, Rudņevs.
    VfL Wolfsburg: Benaglio – Naldo, Knoche, Rodriguez, Medojević, Vieirinha (85' Schafer), Ribas, Hasebe, Arnold (64' Perisic), Polak, Olić (64' Dost)

Sędziowie: J. Drees‎