AZ Alkmaar
2:1 (2:1)
PSV Eindhoven
Czwartek 09.05.2013, 18:00Puchar Holandii

Bo bardzo dobrej pierwszej połowie i nieco słabszej drugiej, zwycięstwo dzisiaj odniosła drużyna z Alkmaar! Dzięki temu w przyszłym roku weźmie udział w kwalifikacjach Ligi Europy!
    Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live na lajfy.com! (19:54:24)

Puchar Holandii wygrywa AZ Alkmaar!

90+3
    Zamieszanie w polu karnym AZ, ale Lens zagrywa piłkę ręką.

90+2
    Piłkę z dala od swojej bramki rozgrywają gracze AZ.

90+1
    Sędzia doliczył 4 minuty.

90
    W świetnej sytuacji znalazł się Johannsson, ale uderzył za słabo aby móc pokonać Watermana!

89
    Po wrzutce z lewej strony, na strzał z woleja zdecydował się Lens, piłka zatrzymała się na słupku!

88
    Ostatnia zmiana również w zespole AZ, zeszedł Altidore, a na boisku pojawił się Johannsson.

87
    Cały czas atakuję zawodnicy PSV. AZ przerywa często grę faulami.

86
    Wprowadzony Mataż oddał bardzo dobry strzał, ale pewnie na rzut rożny piłkę odbija Alvarado!

85
    Ostatnia już zmiana w zespole z Eindhoven. Bardzo aktywnego dzisiaj Mertensa zmienia Depay.

83
    Mertens próbował strzelać sprzed pola karnego, ale jego strzał znowu zablokowali obrońcy!

82
    Strzał z woleja Strootmana, ale piłka trafia w bandy obok bramki.

80
    Druga zmiana w ekipie PSV, Matavż w miejsce Boumy!

78
    W świetnej sytuacji znalazł się Locadia, ale jest strzał z 10 metrów zablokowany przez Wijnalduma, powinno być 2:2!

77
    Drużyna PSV walczy o bramkę wyrównującą, która mogłaby przedłużyć ich szanse na zdobycie Pucharu Holandii.

76
    Teraz doszło do starcia braci Wijnaldum, którzy występują dziś przeciwko sobie.

74
    Druga zmiana w AZ, Gudmundsson schodzi, a w jego miejsce na boisku melduje się Berghuis.

73
    Świetny strzał van Bommela sprzed pola karnego, ale dobrze interweniuje Alvarado!

70
    W drugiej połowie zawodnicy spuścili z tonu, brakuje strzałów, sytuacji.

68
    Zmiana również w PSV, Wijnaldum zmienia Toivonena.

67
    Pierwsza zmiana w AZ zmęczonego Marcellisa zmienił Johansson.

66
    Były zawodnik Wisły Kraków – Marcelo, bardzo dobrze radzi sobie dzisiaj z Altidorem.

65
    Sędzia pozwala na bardzo ostrą grę.

63
    AZ całym zespołem broni dostępu do swojej bramki.

61
    Zamieszanie w polu karnym AZ Alkmaar, ale obrońcy nie pozwolili oddać strzału Strootmanowi.

60
    Kolejna żółta karta dla zawodnika AZ, tym razem napomniany nią został Altidore.

59
    W drugiej połowie jak na razie jest mało spięć podbramkowych, zamiast tego jest dużo fauli i niedokładności.

58
    Pół boiska z piłką przebiegł Maher, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

56
    Bardzo dużo niedokładności wkradło się w grę PSV.

54
    Wijnaldum został ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska. Zawodnicy PSV wychodzili z niebezpieczną kontrą.

53
    Van Bommel w bardzo brzydki sposób zatrzymał Mahera. Sędzia za ten faul jednak nie pokazał pomocnikowi PSV żółtej kartki.

51
    Strzał Lensa poleciał wysoko w trybuny.

50
    Marcelo starł się z Altidorem, który ma pretensje do sędziego, że nie odgwizdał faulu na nim.

48
    Zawodnicy z Alkmaar atakują bardzo małą liczbą zawodników.

47
    Świetna akcja PSV, Mertens w bardzo dobrej sytuacji strzela w boczną siatkę!

47
    PSV od razu przystąpiło do ataku.

46

Obie drużyny już z powrotem na murawie, za chwilę druga część spotkania.

Po pierwszej połowie meczu dość niespodziewanie prowadzi AZ Alkmaar po bramkach Mahera i Altidora. PSV potrafiło tylko odpowiedzieć trafieniem Locadii. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie, wracamy za 15 minut.

45+1
    Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania.

45
    Strzał van Bommela zablokowany przez Marcelisa.

43
    Znowu z dobrej strony pokazał się Wijnaldum, który świetnie odebrał piłkę przed polem karnym PSV, ale jego koledzy nie potrafili tego wykorzystać.

42
    Dwa bardzo dobre dośrodkowania Wijnalduma, ale obrona radzi sobie z nimi bardzo dobrze.

40
    Lens faulowany przed polem karnym AZ, strzał z rzutu wolnego Mertensa świetnie broni Alvarado!

37
    PSV miało rzut rożny, ale Alvarado piąstkuje piłkę.

36
    Cały czas jest groźnie pod bramką AZ.

34
    Dziwna sytuacja, Mertens wybija piłkę Alvarado, który zbierał się do wykopu piłki i pakuje ją do siatki. Sędzia jednak odgwizdał faul.

32
    Zawodnicy PSV cały czas utrzymują się przy piłce, AZ skupia się na defensywie oczekując na kontrataki.

31
    Gol dla PSV Eindhoven!
    Prawą stroną przedarł się Mertens, piłkę głową wzdłuż bramki zgrał Bouma, a do bramki skierował ją LOCADIA!

29
    Piłkę przejmują gracze AZ, lecz Altidore nie zdołał dojść do długiej piłki.

28
    PSV Eindhoven utrzymuje się długo przy piłce, ale nie przynosi to żadnych korzyści.

26
    PSV nie potrafi przedrzeć się przez obronę AZ.

25
    Drużyna z Alkmaar prezentuje się dzisiaj zaskakująco dobrze.

24
    Lens na minimalnym spalonym, a była to bardzo dobry sytuacja.

22
    Kolejna bardzo dobra interwencja Alvarado, który dzisiaj gra bardzo pewnie.

21
    Nad murawą unosi się dym z rac, które odpalili kibice AZ. Gra również została na chwilę przerwana, ponieważ jedna raca znalazła się na boisku.

19
    Wilems próbował indywidualnej akcji bokiem boiska, ale został zatrzymany przez obronę AZ.

17
    PSV rzuciło się do ataku, nikt się nie spodziewał, że AZ będzie po 15 minutach prowadzić 2:0!

16
    Ogromne zamieszanie przed bramką AZ, ale Bouma nie zdołał oddać strzału na bramkę!

14
    Gol dla Alkmaar!
    Świetny kontratak AZ, Henriksen prostopadłym podaniem uruchamia ALTIDORA, który strzałem w środek pokonuje Watermana!

12
    MAHER spróbował indywidualnej akcji przed polem karnym! Minął obrońców, i oddał strzał. AZ na prowadzeniu!

10
    Środkiem boiska przedzierał się Mertens, który odegrał piłkę do Locadii, jego strzał został zablokowany ręką przez gracza AZ!

9
    Mecz jest spokojny, żadna z drużyn nie forsuje tempa.

8
    Alvarado wychodzi z bramki i uprzedza zawodnika PSV.

7
    Waterman próbował dośrodkować piłkę w pole karne do Altidora, ale zagrał zbyt mocno i napastnik nie mógł dojść do piłki.

5
    Lens fatalnie przyjął piłkę, i od auto grę wznowi zespół z Alkmaar.

4
    PSV gra bardzo wysokim pressingiem, nie pozwala wyjść AZ z własnej połowy.

3
    Spokojnie interweniują obrońcy wybijając piłkę do przodu.

2
    Bardzo dobrze mecz rozpoczęło PSV, mamy rzut rożny.

1

Obie drużyny na murawie, kibice prezentują efektowną oprawę. Fani PSV odpalili race!

AZ Alkmaar: E. Alvarado – D. Marcellis – E. Reijnen – N. Viergever – G. Wijnaldum – V. Elm – M. Henriksen – A. Maher – R. Beerens - J. Altidore – J. Gudmundsson

PSV Eindhoven: B. Waterman – W. Bouma – Marcelo – J. Willems – M. van Bommel – A. Hutchinson – K. Strootman – J. Lens – O. Toivonen – D. Mertens – J. Locadia

Sędziowie: . Kuipers – van Roekel, Zeinstra

Zapraszamy na finał Pucharu Holandii! Dzisiaj dojdzie do starcia AZ Alkmaar z PSV Eindhoven.Początek relacji krótko przed 18:00 na lajfy.com!

Do tej pory AZ Alkmaar trzykrotnie zdobywało Puchar Holandii, natomiast ich dzisiejszy rywale po ten tytuł sięgali aż 9 razy. Ostatni raz udało im się go zdobyć w zeszłym roku, więc w tym roku przystępują w roli obrońców tego trofeum. Najwięcej razy po to trofeum sięgała drużyna Ajaxu Amsterdam bo aż 18 razy!

Faworytem dzisiejszego meczu finałowego, który rozgrywany jest na stadionie w Amsterdamie wydaje się być PSV Eindhoven. W niedawno rozegranym meczu ligowym między tymi drużynami, pewne zwycięstwo odniósł zespół prowadzony przez Dicka Advocaata, który na stadionie w Alkmaar pokonał gospodarzy dzisiejszego meczu aż 3:1!

Oba zespoły bardzo pewnie awansowały do finału. W półfinałach zgodnie pokonały swoich rywali aż 3:0. Drużyna z Alkmaar wyeliminowała Ajax Amsterdam, który po raz trzeci z rzędu został mistrzem Holandii! Dużo łatwiejsze zadanie zostało postawione przed ekipą Przemysłowa Tytonia, która pokonała drużynę beniaminka holenderskiej Eredivisie – FC Zwolle, w której występuje polski pomocnik – Mateusz Klich.

W dzisiejszym finale zmierzą się drużyny, które nie są zadowolone ze swojej postawy w kończącym się sezonie. Podopieczni Dicka Advocaata liczyli, że uda im się zdobyć mistrzostwo, ale swoje szanse pogrzebali w przegranym szlagierze z Ajaxem Amsterdam. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że ten sezon zakończą na drugim miejscu. Natomiast AZ w tym sezonie zawodzi, zajmuje dopiero.. 10 miejsce w tabeli a do rozegrania została jeszcze tylko jedna kolejka, więc zespół z Alkmaar nie ma dużych szans na poprawę swojego miejsca w tabeli. Ostatnią nadzieją na uratowanie bardzo słabego sezonu jest wygranie Pucharu Holandii, lecz o tym samym myśli ekipa PSV, która będzie sobie chciała powetować przegraną walkę o tytuł.

Gole: 12. Maher, 14. Altidore – 31. Locadia

Kartki:   54. Wijnaldum (ALK), 60. Altidore (ALK)

AZ Alkmaar: E. Alvarado – D. Marcellis (67. Johansson), E. Reijnen, N. Viergever, G. Wijnaldum – V. Elm, M. Henriksen, A. Maher – R. Beerens, J. Altidore (88. Johannsson), J. Gudmundsson (74. Berghuis)
    PSV Eindhoven: B. Waterman – W. Bouma (80. Matavż), Marcelo, J. Willems, A. Hutchinson – M. van Bommel, K. Strootman, O. Toivonen (68. Wijnaldum) – J. Lens, D. Mertens (85. Depay), J. Locadia

Sędziowie: Kuipers – van Roekel, Zeinstra