Słowacja – Austria 1:2 (0:1 po rz. karnych) | Słowenia 2 – Czechy 2:4 (koniec) | Rosja – Finlandia 2:3 (koniec)
Białoruś – Kanada 1:4 (koniec)
Białoruś
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Kanada
Piątek 10.05.2013, 20:15Mistrzostwa Świata

Kanadyjczycy po jednostronnym meczu pokonują Białorusinów 4:1. Zawodnicy spod znaku klonowego liścia przez cały mecz byli stroną dominującą a ich zwycięstwo jest w pełni zasłużone. Reprezentacja Białorusi walczyła, starała się, ale było ich tylko stać na honorowe trafienie. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje live na lajfy.com! (22:28:15)

60:00

59:07
    Białoruś zakończy spotkanie w osłabieniu, na ławce ląduje Kitarov.

58:02
    Staal stanął przed świetną szansą na zdobycie bramkie, ale nie trafił! Krążek świetnie mu dograł Simmonds.

56:21
    Reprezentanci Białorusi chcą pójść za ciosem! Jefimenko oddaje kolejny strzał, ale broni Dubnyk.

55:34
    Bramka dla Białorusi!
    Tego nikt się nie spodziewał! Bramkę zdobywają Białorusini, a konkretnie Jefimenko, który w bardzo trudnej sytuacji pokonuje Dubnyka. Bramkarz Kanady przepuścił krążek między nogami!

53:24
    Eberle oddał bardzo ładny strzał, który ciałem zablokował jeden z obrońców.

52:34
    Białorusini cały czas rozpaczliwie się bronią, wybijając krążek.

51:03
    Goroško znowu zasiada na ławce kar, a Kanada będzie miała szansę podwyższyć prowadzenie.

49:47
    Kanadyjczycy są zespołem zdecydowanie lepszym, nie forsują tempa, rzadko zdarzają im się straty.

48:21
    Staal staranował Milčakova, ale obaj hokeiści szybko się podnoszą.

47:25
    Hall z bardzo trudnej pozycji oddał strzał na bramkę Milčakova, ale ten był czujny i nie dał się zaskoczyć.

46:34
    Zrobiło się nerwowo na lodowisku, doszło do spięcia między zawodnikami obu drużyn, sędziowie musieli rozdzielać przepychających się zawodników!

45:53
    Dłuższa przerwa w grze.

45:13
    Bardzo odważnie zaatakowali Białorusini, ale nie są nawet w stanie oddać dobrego strzału.

44:57
    Staal z powrotem na tafli i Kanada gra w komplecie.

44:14
    Kulakov bardzo dobrze zachował się w strefie kanadyjskiej, ale oddał słaby strzał!

42:57
    Staal za brzydkie przewinienie trafia na ławkę kar.

42:36
    Bramka dla Kanady!
    W bardzo ładny sposób Kanadyjczycy ograli Białoruskich obrońców, kolejną bramkę dla Kanady strzela GIROUX!

42:06
    Goroško zostaje wykluczony.

41:21
    Bardzo dobry początek Kanadyjczyków, którzy nie zwalniają tempa.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Zapraszamy na portal hokej.net, na którym nie powinno zabraknąć żadnego fana hokeja na lodzie.

Druga tercja była toczona w dosyć spokojnym tempie. Kanadyjczycy kontrolują mecz, grają bardzo spokojnie. Reprezentantom spod znaku klonowego liścia udało się również podwyższyć prowadzenie za sprawą trafienia Stamkosa. Białorusini w ogóle nie potrafią zagrozić bramce Dubnyka, o ich grze możemy powiedzieć niewiele dobrych słów. Na ostatnią odsłonę dzisiejszego meczu zapraszam za 10 minut.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:12
    Kanadyjczycy grają spokojnie, nie spieszą się.

38:11
    Na taflę powraca Jefimenko, ale to zapewne nie zmieni obrazu gry.

36:42
    Kanada rozgrywa zamek, Białorusini ustawieni przed własną bramką bardzo blisko siebie.

36:09
    Jefimenko został wykluczony, Kanada znowu będzie grała w przewadze.

34:42
    Brodie oddał strzał z niebieskiej linii, ale pewnie broni Milčakov.

34:21
    Dłuższa przerwa w grze, nowe piątki pojawiają się na tafli.

33:38
    Read z powrotem na lodowisku.

32:42
    Reprezentacja Białorusi nie jest w stanie zepchnąć Kanadyjczyków do obrony.

31:26
    Read dostaje karę dwóch minut.

30:23
    Bardzo duże zamieszanie przed bramką Milčakova, ale Staal nie dał rady skierować krążka do bramki!

29:56
    Kanadyjczycy nie zwalniają tempa, chcą pójść za ciosem i strzelić kolejną bramkę.

28:36
    Duchene próbował zaskoczyć Milčakova strzałem z prawej strony, ale pewnie łapie białoruski bramkarz.

27:34
    Andrjuščenko bardzo dobrze minął dwóch kanadyjskich obrońców, ale oddał słaby strzał.

26:45
    Białorusini wszystkie bramki stracili gdy grali w osłabieniu!

25:37
    STAMKOS po zespołowej akcji podwyższa prowadzenie Kanady.

24:58
    Maslenikov znowu ląduje na ławce kar.

24:45
    Taylor Hall oddał dobry strzał, który przed siebie odbił Milčakov, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dobić krążka do pustej bramki!

24:07
    Kanadyjczycy już w pełnym składzie.

23:21
    Kitarov, który jest bardzo aktywny w drużynie białoruskiej oddał bardzo mocny strzał, który odbił się od słupka bramki Dubnyka!

22:05
    Kanadyjczycy będą teraz grać przez dwie minuty w osłabieniu, na ławkę kar odesłany został Schenn.

20:45
    W pierwszej tercji zdecydowaną przewagę mieli Kanadyjczycy którzy oddali 20 strzałów na bramkę Milčakova, Natomiast Białoruś odpowiedziała tylko .. 2!

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji prowadzi Kanada, która dwukrotnie zdołała pokonać Milčakova. Kanadyjczycy kontrolują mecz, Białorusini tylko parę razy spróbowali zaatakować bramkę strzeżoną przez Dubnyka, ale bardzo dobrze spisuje się defensywa podopiecznych Linda Ruffa. Na drugą tercję zapraszam za 10 minut.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:23
    W końcówce coraz groźniejsi są Białorusini, ale dobrze gra defensywa Kanady.

18:56
    Pod obiema bramkami doszło do spięć, ale żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki! Eberle nie trafił z bliskiej odległości!

17:43
    Kanadyjczycy cały czas spokojnie grają, Białorusini nie potrafią stworzyć groźnej sytuacji.

16:58
    Kanadyjczycy świetnie wykorzystują grę w przewadze. LADD po dobrym podaniu od Girouxa umieszcza krążek po d poprzeczką bramki Białorusinów!

16:45
    Kaznaděj wykluczony na dwie minuty.

14:37
    Białorusini grają już w komplecie. Koniec kary dla Maslenikova.

13:44
    Kanadyjczycy próbują rozgrywać zamek, ale dobrze pressingiem grają Białorusini.

12:36
    Maslenikov został wykluczony. Kanada będzie grać przez dwie minuty w przewadze.

11:19
    Tym razem O'Reilly się nie pomylił i pewnie pokonuje Milčakova. Bardzo ładnie w tej sytuacji zachował się Skinner, który objechał bramkę i podał krążek do O'Reilliego, który był zupełnie nie pilnowany.

10:21
    O'Reilly oddał strzał z ostrego kąta, ale znowu łapie Milčakov.

9:12
    Teraz dosyć odważnie zaatakowali Białorusini, ale nie zdołali oddać nawet strzału na bramkę Dubnyka, który w dzisiejszym meczu zastępuje bohatera wczorajszego meczu ze Szwajcarią – Smitha.

8:03
    Giroux strzelał z czerwonej linii, ale pewnie krążek łapie Milčakov.

7:20
    Kanadyjczycy dominują na tafli, reprezentanci Białorusi są bezradni.

6:45
    Po zamieszaniu przed bramką Białorusinów, krążek przejął Staal, ale jego strzał z bliskiej odległości odbił się od obramowania bramki Milčakova!

6:15
    Zawodnicy oddają niewiele strzałów, w tej statystyce prowadzą 3:0 Kanadyjczycy.

5:42
    Hall świetnie minął 2 Białorusinów, ale w dobrej sytuacji wycofał krążek do Staala.

4:22
    Świetnie na początku meczu w defensywnie prezentują się Białorusini.

3:12
    Kanadyjczycy bardzo dobrze rozgrywają krążek, ale na razie nie mogą stworzyć groźnej sytuacji.

2:43
    Krążek cały czas znajduje się w strefie obronnej Białorusi.

1:23
    Jak się można było spodziewać, to Kanadyjczycy od początku zaatakowali.

00:01

Oba zespoły już na tafli. Czas na hymny narodowe.

Zapraszam na relację z tego spotkania. Początek o 20.15 na lajfy.com!

Wyjściowe składy

Kanada: Dubnyk (Smith) – Robidas, Dillon, Schenn, Campbell, Harrison, Schultz, Brodie – Ladd, Giroux, Stamkos – Przeczytaj, Eric Staal (C) Simmonds – hall, Duchene, Eberle – Jordan Staal, O'Reilly, Skinner.

Sędziowie: .Hazel (Cz), Kaval (USA) – Dahaen (SWE), Schrader (GER)

Białorusini na tych mistrzostwach prezentują się dosyć dobrze, ale potrafili pokonać tylko Słoweńców. W meczach z Czechami i Szwedami okazali się minimalnie gorsi.

Kanadyjczycy dobrze rozpoczęli turniej pokonując Duńczyków, ale w drugim meczu ulegli świetnie dysponowanym Szwajcarom, a następnie pokonali Norwegów aż 7:1, a wczoraj pokonali w bardzo dobrym stylu gospodarzy mistrzostw – Szwedów.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu są Kanadyjczycy, ale reprezentacja Białorusi pokazała już na tych mistrzostwach, że łatwo się nie poddaje i stawia bardzo trudne warunki swoim przeciwnikom.

Zapraszam na kolejny grupowy mecz Mistrzostw Świata 2013 w hokeju, które rozgrywane są w Szwecji i Finlandii.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

Składy i statystyki: 56. Jefimenko (Demková) – 12. O'Reilly (Skinner, Jordania), 17. Ladd (Giroux, Schultz), 26. Stamkos (Giroux, Schultz), 43. Giroux (Stamkos, Ladd)

Białoruś: Milčakov (Belinskij) – Kaznaděj, Černaok, Filičkin, Graborenko, Šinkevič, Goroško, Maslenikov – Kulakov, Meleško, Kitarov – Ugarov, Kolcová (C) Kovyršin – Stefanović, Jefimenko, Stas – Andrjuščenko, Demková, Kislyj, Salomon. Trener: Andrej Skabelka.
    Kanada: Dubnyk (Smith) – Robidas, Dillon, Schenn, Campbell, Harrison, Schultz, Brodie – Ladd, Giroux, Stamkos – Przeczytaj, Eric Staal (C) Simmonds – Hall, Duchene, Eberle – Jordan Staal, O'Reilly, Skinner. Trener: Lindy Ruff.

Sędziowie: Hazel (Cz), Kaval (USA) – Dahaen (SWE), Schrader (GER)