Stany Zjednoczon – Francja 4:2 (koniec) | Szwajcaria – Dania 4:1 (koniec) | Finlandia – Austria 7:2 (koniec)
Szwecja – Słowenia 2 2:0 (koniec) | Niemcy – Łotwa 2:0 (koniec) | Norwegia – Białoruś 3:1 (koniec)
Finlandia
7:2 (2:0, 1:0, 4:2)
Austria
Sobota 11.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena • Mistrzostwa Świata

Finlandia pokonuje reprezentację Austrii 7:2. Kiedy Austriacy strzelili dwa gole z rzędu i na tablicy widniał wynik 3:2 wydawało się, że wszystko jest możliwe...ale później Finowie dołożyli 4 trafienia i pokazali kto dziś był lepszy. (17:30:23)

Lakos i Savinainen wybrani najlepszymi na lodzie.

60:00

57:21
    Bramka dla Finlandii!

VELI-MATTI SAVINAINEN zdobywa 7. trafienie dla Suomi! Ależ piorunująca końcówka Finów, którzy tym razem wykorzystują grę w przewadze!

56:54
    Schuller (Austria) na ławce kar na 2 minuty.

55:23

6:2! JARNO KOSKIRANTA świetnie uderza po asyście Korpikoskiego!

53:32
    Hytonen poradził sobie z rywalem, ale szybko nadjechał drugi z Austriaków i przerwał fiński atak.

51:00
    Zdawało się, że Austriacy nawiązują walkę, co próbowali potwierdzić dwoma golami z rzędu, ale Finowie szybko pozbierali się i znów mamy 3 bramkową przewagę Skandynawów.

50:22

I kolejna bramka dla Suomi! Tym razem autorstwa NIKLASA HAGMANA! Hytonen obiegł bramkę i wystawił krążek Hagmanowi, który precyzyjnie ominął Starkbauma!

49:26

2 sekundy przed końcem gry w przewadze Finowie zdobywają czwartą bramkę! Krążek wbity przed bramkę Starkbauma, a tam najlepiej odnajduje się LAURI KORPIKOSKI!

48:28
    Minuta fińskiego power play za nami, póki co Suomi bezradni.

47:32
    Starkbaum wyłapuje krążek po strzale Hietanena.

47:28
    Hundertpfund na 2 minuty na ławce kar. (Austria)

47:00
    Rzut oka na statystykę:

Liczba strzałów na bramkę 36-14 na korzyść Suomi.

44:40
    Kolejny atak Austriaków, jednak krążek nie dochodzi do nadjeżdżającego pod bramkę Vanka.

44:14
    W pełnym zestawieniu Austriacy.

42:46
    Trener reprezentacji Finlandii poprosił o czas, nie tak miała wyglądać gra jego drużyny podczas power play.

42:46
    Bramka dla Austrii!

Kontaktowa bramka dla Austriaków! Sam na sam z bramkarzem, po błędzie fińskiej defensywy wyszedł RAPHAEL HERBURGER i po parkanach Ortiego umieszcza krążek w bramce!

40:38

Vanek wystawił krążek zza bramki do ROBERTA LUKASA, który uderza w górny róg bramki!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Zapraszamy na hokej.net, portal na którym nie powinno zabraknąć żadnego fana hokeja.

Finowie w drugiej tercji dokładają jedno trafienie i prowadzą z reprezentacją Austrii 3:0. Bramkę w 28 minucie, w ostatnich sekundach podwójnej przewagi zdobył Kontiola.

38:50
    Strzał Vanka z niebieskiej broni fiński bramkarz. Chwilę wcześniej to Finowie wychodzili z kontratakiem, ale nieskutecznie.

38:32
    Hietanen (Finlandia) 2 minuty.

37:18
    Niedokładne zagranie przed bramkę Starkbauma i znów Austriacy ruszyli z szybką kontrą, ale podobnie jak we wcześniejszym zrywie – zabrakło im dokładności.

36:50
    A teraz kontratak hokeistów z Austrii, lecz szybko stracili krążek przy prawej bandzie.

35:55
    Austriacy w pełnym składzie, nie udało się po raz kolejny wykorzystać Finom gry w przewadze.

35:13
    Strzał Savinainena i krążek nakryty przez Starkbauma.

34:55
    Skutecznie bronią się Austriacy, nie potrafią jednak oddalić krążka z własnej tercji.

33:55
    Reichel (Austria) ląduje na 2 minuty na ławce kar. Kolejna szansa przed Finami.

32:01
    Pełne zestawienie reprezentacji Austrii.

31:00
    Ataki Finów podczas Power play nie przynoszą na razie rezultatu.

30:01
    Melart również otrzymuje 2 minutową karę.

30:01
    Pock (Austria) i Herburger (Austria) – 2 minuty.

30:01
    Herburger powalił fińskiego bramkarza, nie wytrzymał Melart i na tafli rozpętała się bijatyka pomiędzy hokeistami.

29:16
    Spalony reprezentacji Finlandii.

28:23
    Ładna, koronkowa akcja Suomi zakończona strzałem Salminena, po którym krążek klatką piersiową odbił Starkbaum.

28:21
    Austriacy w pełnym zestawieniu.

27:48

Jest bramka, w ostatnich sekundach podwójnej przewagi! PETRI KONTIOLA z niebieskiej!

27:15
    Finowie założyli zamek, ale od dłuższej chwili nic z niego nie wynika, nieudanie ostrzeliwują bramkę Starkbauma.

26:21
    3 na 5 będą bronić się Austriacy przez ponad minutę.

26:21
    Lakos (Austria) również otrzymuje kare mniejszą.

25:58
    Mocne wstrzelenie krążka przed austriacką bramkę, ale czujny Starkbaum.

25:48
    Lukas (Austria) siada na 2 miniuty na ławce kar.

25:41
    Krążek zablokowany po uderzeniu Anttili.

25:01
    Kolejne dwie, nieudane próby strzałów w wykonaniu Finów. W odpowiedzi Austriacy, ale wprost w bramkarza.

24:00
    Druga tercja jak na razie pod dyktando Finów, którzy raz po raz ostrzeliwują bramkę Starkbauma.

22:10
    A teraz niecelny strzał Pihlstrom. Rozstrzelali się nam Suomi.

21:50
    Salminen wstrzeliwuje krążek wprost w Starkbauma.

21:18
    Vanek obiegł bramkę i z najbliższej odległości próbował pokonać fińskiego bramkarza – nieskutecznie.

20:45
    Pierwszy atak Finów zatrzymany przez rywali przy lewej bandzie.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji Finowie prowadzą z Austriakami 2:0.

Zapraszamy na hokej.net, portal na którym nie może zabraknąć żadnego fana hokeja na lodzie.

16:23
    Całkowicie zdominowana gra przez Finów. Austria od dłuższego czasu nie oddała żadnego strzału.

14:12
    Małe zamieszanie pod bramką Starkbauma. Aaltonen bliski zdobycia swojej drugiej bramki.

13:52
    Finowie nieco uspokoili grę.

12:20
    Austria w pełnym zestawieniu.

11:23
    Finowie rozgrywają zamek, który mocnym strzałem kończy Aaltonen. Starkbaum broni.

10:20
    Kara dla Austrii. Oberkofler dwie minuty za zahaczanie.

10:00
    Połowa tercji za nami. Widać różnicę w poziomie wyszkolenia obydwu drużyn.

8:18

Pogubiła się austriacka obrona co wykorzystali Finowie. Kontiola podaje do SAVINAINENA, który pakuje gumę do niemal pustej bramki.

7:38
    Antilla wjeżdża do tercji gości, oddaje strzał, Starkbaum broni.

6:03
    Vanek marnuje doskonałą okazję! W sytuacji sam na sam z Ortio nie zdołał oddać strzału.

5:31
    Vanek próbował indywidualnie, ale czujna fińska obrona.

4:13

Piękny strzał PIHLSTROMA spod niebieskiej! 1:0 dla Finlandii.

3:12
    Finowie ostrzeliwują bramkę Austrii. Na razie bez bramek.

1:42
    Ładna akcja Austrii! Strzelał Koch, Ortio odbija gumę rakiem.

1:21
    Fantastyczna okazja Pihlstroma, który znajduje się w sytuacji sam na sam ze Starkbaumem. Górą golkiper Austrii, który łapie gumę do raka.

00:05
    Zaczynamy! Na początek uwolnienie. Wznowienie przy bramce Finów.

00:01

Hartwall Arena wypełniona dzisiaj do ostatniego miejsca.

Finlandia: Ortio (Raanta) – Lepisto, Hietanen, Mantyla, Laakso, Vaananen, Jalasvaara, Kukkonen, Melart – Savinainen, Kontiola, Aaltonen – Salminen, Korpikoski, Koskiranta – Haataja, Viitaluoma, Pihlstrom – Hagman, Antilla, Hytonen

Austria: Starkbaum (Reichel) – Pock, Lakos, Schumnig, Lukas, Altmann, Iberer F. – Koch, Welser, Vanek – Raffl, Hundertpfund, Herburger – Iberer M., Kristler, Schuller – Latusa

Sędziowie: Bulanov (RUS) , Zalaski (CAN) – Blumel (CZE) , Hunnius (GER).

Zawodnicy już na lodzie! Zaraz zaczynamy!

Historia spotkań na MŚ pomiędzy Finlandią, a Austrią wygląda następująco:
    2003 Helsinki: Finlandia – Austria 5:1
    2001 Nürnberg: Finlandia – Austria 5:1
    2000 Sankt Peterburg: Finlandia – Austria 3:3
    1995 Stockholm: Finlandia – Austria 7:2

Zapraszamy na lajfy.com już od 15:15!

Austria zaś wczoraj sensacyjnie pokonała wicemistrzów świata – Słowaków 2:1 po serii rzutów karnych. Drużyna Vanka z pewnością także i dzisiaj będzie chciała powalczyć o dobry rezultat choć z pewnością będzie o wiele ciężej niż wczoraj.

Finowie są na fali po wczorajszym zwycięstwie nad Rosjanami. Walczą o 1. miejsce w grupie.

Dzisiaj gospodarze turnieju swoje spotkanie rozegrają nieco wcześniej bo o 15:15.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:15.