Stany Zjednoczon – Francja 4:2 (koniec) | Szwajcaria – Dania 4:1 (koniec) | Finlandia – Austria 7:2 (koniec)
Szwecja – Słowenia 2 2:0 (koniec) | Niemcy – Łotwa 2:0 (koniec) | Norwegia – Białoruś 3:1 (koniec)
Szwecja
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Słowenia 2
Sobota 11.05.2013, 16:15 • Hala Globen, Sztokholm • Mistrzostwa Świata

Za uwagę dziękuje już Rafał Gnutek! Zapraszamy na kolejne relacje na NA ŻYWO do Lajfy.com! (18:27:40)

Zakończyło się spotkanie pomiędzy reprezentacjami Szwecji i Słowenii. Skandynawowie byli drużyną zdecydowanie lepszą i gdyby nie dobra postawa bramkarza Słowenii to mielibyśmy tutaj wynik zdecydowanie wyższy.

60:00

59:25
    Słowenia wycofała bramkarza.

59:00
    Ostatnia minuta.

57:06
    Landeskog ograł rywala i popędził na bramkę Słoweńców, dograł do Danielssona, który nie zdążył do podania.

56:30
    Obie drużyny pogodziły się już chyba z losem spotkania – co jest niespotykane w hokeju na trzy i pół minuty przed końcem.

55:32
    Czas dla Słowenii!

55:00
    Dobiega końca już to spotkanie – niewiele się dzieje na lodowisku.

52:19
    Tallinder wędruje na ławkę kar.

52:11
    Tičar znalazł się w dobrej sytuacji, ale nie oddał dobrego strzału.

51:00
    12500 widzów śledzi ten mecz.

48:34
    Krajnc znalazł się w dobrej sytuacji, ale zbyt lekko strzelił aby pokonać bramkarza rywali.

47:25
    Kronwall otrzymuje dwie minuty kary za podcinanie.

46:01
    Kolejna próba Franssona – broni Gračnar.

44:15
    Fransson z dystansu – bez problemu interweniuje Gračnar.

43:26
    Krajnc na ławce kar za faul.

43:16
    GOL DLA SZWECJI!

Szwedzi prowadzą już dwoma bramkami. Pettersen po podaniu Hjalmarssona trafia na 2-0!

41:32
    Rodman na ławce kar.

41:30
    Obie drużyny rozpoczęły bardzo spokojnie trzecią tercję.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Początek trzeciej tercji: 17:50.

Druga tercja z przewaga Szwedów, która została udokumentowana bramką Landeskoga. Za kwadrans starujemy z tercją ostatnią.

40:00
    Druga tercja skończona.

38:32
    Tičar na ławce kar.

37:37
    Mało miejsca do oddania strzału miał Goličič – podjął ryzyko, ale nie wykorzystał szansy.

35:00
    Szwedzi z jednobramkowego prowadzenia nie mogą być zadowoleni – przecież mieli kilkanaście dobrych sytuacji na zdobycie gola, a jeden błąd może zadecydować o problemach w kolejnych minutach.

34:41
    Słowenia w komplecie!

32:41
    Kovačevič na ławce kar za podcinanie.

31:08
    Szybka akcja Słoweńców, jednak nie zdążył ze skutecznym strzałem Rodman. Krążek już przy kijach Szwedów.

30:32
    Pettersson nie może się dzisiaj wstrzelić – kolejne niecelne uderzenie szwedzkiego hokeisty.

29:06
    Landeskog oddał bardzo niewygodny dla bramkarza strzał, jednak poradził sobie z nim Gračnar.

27:44
    Szwedzi najwyraźniej nie zamierzają poprzestać na jednym golu – wciąż napierają.

25:50

W końcu udało się pokonać bramkarza Słowenii – Gračnara. LANDESKOG wykazał się indywidualną akcją i tym razem wbił krążek do siatki! 1-0!

25:04
    Lundqvist był sam na sam z Gračnarem, ale przegrał ten pojedynek. To jest niesamowite.

24:02
    Rodman z ostrego kąta – niecelnie.

21:24
    Eriksson z bliska trafił wprost w Gračnara – krążek spadł przed bramkarza Słowenii, który w ostatniej chwili się na niego położył – do poprawki pędził już Eriksson.

20:30
    Zobaczymy czy druga tercja będzie przypominała tą pierwszą. Liczne ataki Szwedów i dobra postawa Gračnara.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Początek drugiej tercji: 17:03.

Zakończyła się pierwsza tercja spotkania. Szwedzi mimo sporej przewagi dzięki znakomitej postawie bramkarza rywala – Gračnara, tylko remisują bezbramkowo ze Słowenią. Za kwadrans zapraszamy na drugą tercję. Teraz czeka nas pauza.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Järnkrok zza niebieskiej linii – tym razem szczęśliwie krążek złapał Gračnar.

17:13
    Gračnar! Znakomicie spisuje się bramkarz Słowenii. Tym razem Lindberg nie dał rady go pokonać strzałem z bliskiej odległości.

15:58
    Kronwall bardzo odważnie, jednak krążek po jego strzale znajduje się w rękawicy Gračnara.

15:01
    Szwedzi w komplecie. Słoweńcy nie wykorzystali podwójnej przewagi.

14:28
    Szwedzi już tylko z jednym hokeistą mniej na lodzie.

13:22
    Szwedzi cofnęli się do obrony.

13:01
    Granberg także na ławce kar. Słoweńcy przez 1:27 będą grali z przewagą dwóch hokeistów.

12:43
    Axelsson opuszcza lodowisko – najprawdopodobniej jakiś uraz.

12:28
    Landeskog na ławce kar za faulowanie rywala.

11:57
    Gustafsson z dystansu wprost w Gračnara. To zdecydowanie za mało żeby pokonać słoweńskiego bramkarza.

11:46
    Krążek w siatce, jednak faulowany był interweniujący Gračnar.

11:12
    Doskonale spisuje się dwójka Axelsson – Persson, jednak dzielnie przeciwstawia się im Gračnar.

10:06
    W końcu zaatakowali i Słoweńcy. Najpierw zza niebieskiej linii huknął Kovačevič, a dobitka Razingara obok bramki.

08:37
    Järnkrok o centymetry chybił! Szwedzi zwiększają siłę naporu – przewaga Skandynawów jest spora.

07:30
    Znakomicie spisuje się Gračnar na początku meczu. Tym razem zdołał obronić serię trzech strzałów – bardzo wygimnastykowany jest golkiper Słowenii mimo sprzętu, w który jest ubrany.

06:55
    Tošič na ławce kar – w przewadze ponownie Szwedzi.

06:16
    Lindberg dał sygnał do ataku! Oddał strzał z dystansu, krążek odbił Gračnar, do dobitki popędził Landeskog, ale nie trafił w bramkę.

05:00
    Przed szansą Pettersson, jednak czujnie w bramce Gračnar.

04:35
    Dwójkowa akcja Danielsson – Järnkrok, ten drugi wypracował sobie dobrą okazję do strzału – uderzył, ale niecelnie.

03:29
    Fransson dwukrotnie zza niebieskiej linii – nieskutecznie.

02:49
    Pance ukarany dwuminutowym zejściem na ławkę za opóźnianie gry.

02:01
    Lindberg miał dwie dobre szanse na pokonanie Gračnara, jednak czujnością wykazał się bramkarz Słoweńców.

01:25
    Axelsson podał szybko do Perssona, jednak ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału – w końcu uderzył, jednak nie trafił czysto w krążek.

01:00
    Niezbyt szybki początek meczu – na razie nie odnotowaliśmy ciekawych akcji.

00:01

Hokeiści są już na lodowisku! Za chwilę startujemy.

Co ciekawe, Szwedzi jeszcze nigdy nie grali ze Słowenią w meczu "o coś". Będzie to premierowe starcie tych reprezentacji na Mistrzostwach Świata.

Trenerem Szwedów jest Pär Mårts, a Słoweński zespół prowadzi Matjaž Kopitar.

Szwecja: Enroth (Markström) – Tallinder, E. Gustafsson, Fransson, Granberg, S. Kronwall. (C), Fälth – Thörnberg, Lundqvist, Pettersson – Axelsson, Persson, L. Eriksson – Landeskog, Lindberg, Hjalmarson – Jämtin, Danielsson, Järnkrok

Słowenia: Gračnar (Kristan) – Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tavželj, Tošič – Sabolič, Tičar, Jeglič – Urbas, M. Rodman, D. Rodman – Pajič, Koren, Razingar (C) – Goličič, Pance, Mušič

Sędziowie: Baluška (SVK), Piechaczek (GER) – Dehaen (FRA), Valach (SVK).

Poznaliśmy skład obu zespołów.

Na relację NA ŻYWO z tego meczu zapraszamy do Lajfy.com!

W poprzednim meczu Słowenia przegrała z Czechami 2-4, a Szwecja musiała uznać wyższość Kanady i uległa im 0-3.

Obie drużyny rozegrały już po pięć spotkań w grupie. Szwedzi zgarnęli dziewięć punktów, z kolei Słoweńcy mają na swoim koncie tylko jedno oczko, a więc faworytem bezsprzecznie są Skandynawowie.

Będzie to spotkanie grupy S, w którym reprezentacja Szwecji zagra w Sztokholmie ze Słowenią.

W sobotnie popołudnie o godz. 16:15 czeka nas kolejne starcie w ramach Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Rafał Gnutek

Składy i statystyki: 26. Landeskog (Fransson, Gramberg), 44. Pettersen (Hjalmarsson)

Szwecja: Enroth (Markström) – Tallinder, E. Gustafsson, Fransson, Granberg, S. Kronwall, Fälth – Thörnberg, Lundqvist, Pettersson – Axelsson, Persson, L. Eriksson – Landeskog, Lindberg, Hjalmarson – Jämtin, Danielsson, Järnkrok
    Słowenia 2: Gračnar (Kristan) – Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tavželj, Tošič – Sabolič, Tičar, Jeglič – Urbas, M. Rodman, D. Rodman – Pajič, Koren, Razingar – Goličič, Pance, Mušič

Sędziowie: Baluška (SVK), Piechaczek (GER) – Dehaen (FRA), Valach (SVK)

Widownia: 12500