Bayer – Hannover 3:1 (koniec) | Bayern – Augsburg 3:0 (koniec) | Düsseldorf – 1. FC Nurnberg 1:2 (koniec)
Fürth – Freiburg 1:2 (koniec) | Hoffenheim – Hamburg 1:4 (koniec) | Mainz – Borussia M. 2:4 (koniec)
Schalke 04 – Stuttgart 1:2 (koniec) | Wolfsburg – Borussia D. 3:3 (koniec) | Werder – Eintracht 1:1 (koniec)
Bayern Monachium
3:0 (0:0)
FC Augsburg
Sobota 11.05.2013, 15:30 • Allianz-Arena • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

33. Kolejka niemieckiej Bundesligi będzie wyjątkową dla piłkarzy, działaczy, ale przede wszystkim kibiców Bayernu Monachium. W sobotę po spotkaniu z Augsburgiem piłkarze odbiorą paterę za zdobycie tytułu mistrzowskiego w kończącym się sezonie. Po odebraniu nagrody zespół w towarzystwie fanów wyruszy na Marienplatz, gdzie odbędzie się świętowanie tego wyjątkowego dla gospodarzy sezonu. Zanim to jednak będzie miało miejsce Monachijczycy muszę jeszcze wybiegać swoje dziewięćdziesiąt minut w spotkaniu, w którym przeciwnik z pewnością nie odda się bez walki nowemu mistrzowi.

Augsburg plasuje się aktualnie na 16. miejscu i wciąż walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, dlatego piłkarze gości będą starali się wyrwać pełną pulę punktową w tym spotkaniu. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że mecz pomiędzy Bayernem a Augsburgiem jest pojedynkiem derbowym.

Augsburg ma na swoim koncie ostatnio złą passę dotyczącą meczów wyjazdowych, konkretnie przegrywając trzy ostatnie mecze. Znacznie lepiej wygląda za to ich bilans domowy, gdzie potrafili pewnie pokonać Stuttgart oraz Eintracht.

Bayern w poprzedniej kolejce zakończył swój zwycięski marsz remisując z Borussią Dortmund. Do tamtego spotkania Monachijczycy podeszli jednak z dużą rezerwą, ponieważ mając już zapewnione mistrzostwo skupiają się na pucharze kraju i Lidze Mistrzów.

Przewidywane składy:

Bayern: Neuer – Lahm, van Buyten, Dante, Alaba – Javi Martinez, Schweinsteiger – Robben, T. Müller, Ribery – Mandzukić

Augsburg: Manninger – Verhaegh, Vogt, Klavan, Ostrzolek – Baier – Hahn, Moravek, Ji, Werner – Mölders

1

1
    Rozpoczęli, Augsburg chciał rozpocząć akcję dalekim podaniem. Piłka jednak trafia pod nogi Lahma.

2
    Pierwsza akcja Robbena. Holender dostał piłkę na prawej stronie i starał się dryblingiem wedrzeć się w pole karne. Obrońcy odbierają mu jednak piłkę.

4
    Dośrodkowanie Robbena zostaje wybite i goście natychmiast ruszają z kontrą. Alaba pewnie przerywa akcję Wernera.

6
    Manninger świetnie wybija strzał Mullera! Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Korner.

7
    Kolejne dośrodkowanie z rogu boiska Bayernu.

8
    Alaba pięknie odzyskuje piłkę przerywając akcję Hahna.

9
    Ostrzolek zablokował dośrodkowanie ręką. Rzut wolny dla Bayernu,

10
    Dynamiczna akcja Riberego, jego dośrodkowanie wybite na rzut rożny.

13
    Pierwszy strzał Augsburga. Uderzał Werner, jednak Neuer pewnie wyłapał futbolówkę.

15
    Ależ sytuacja Augsburga! Środkowi obrońcy Bayernyu pogubili się i Werner doszedł do świetnej sytuacji strzeleckiej, Neuer świetnie broni!

18
    Mandzukic marnuje stuprocentową sytuację!

20
    Muller wyjechał z piłką za linię końcową.

21
    Rzut rożny dla Bayernu.

22
    Niecelny strzał Riberrego! Piłka wysoko nad bramką!

26
    Rzut rożny dla gości.

29
    Dynamiczne wejście w pole karne napastnika Augsburga, który pada zatrzymany przez Dantego.

32
    Moravek pierwszym piłkarzem ukaranym żółtym kartonikiem.

34
    Dobra akcja Bayernu z lewej strony boiska.

36
    Świetna interwencja Manningera!

38
    Ribery starał się przedryblować kilku rywali z lewej strony, bezskutecznie jednak.

41
    Rzut wolny dla gości. Kolejny faul Robbena!

42
    Świetne podanie Alaby do Riberego, który jednak dośrodkowuje niedokładnie.

44
    Faul van Buytena.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando agresywnie atakujących gospodarzy. Posiadanie piłki nie przełożyło się na bramki, dlatego miejmy nadzieję, że druga połowa odmieni ten stan. Zapraszam po przerwie!

46

47
    Rzut wolny dla Bayernu. Dobra sytuacja dla Schweinsteigera.

48
    Świetne uderzenie pomocnika Bayernu minimalnie minęło bramkę gości.

50
    Bardzo dobra okazja Wernera! Pomocnik Augsburga niecelnie uderza na bramkę Neuera.

51
    Manninger broni strzał z dystansu Schweinsteigera.

55
    Dong-Won Ji trafia po rykoszecie trafia w poprzeczkę!

56
    Pierwsza zmiana, boisko opuszcza Mölders, w jego miejsce Vogt.

59
    Świetna akcja Robbena! Holender w pełnym biegu minął kilku rywali i niecelnie starał się podciąć piłkę nad bramkarzem.

60
    Ribery utrzymał się w niemożliwy sposób przy piłce, oddał do Schweinteigera, który niecelnie dośrodkował w kierunku Mandzukica.

61

65
    Moravek schodzi z boiska, Koo wchodzi w jego miejsce.

68
    Świetna okazja Bayernu! Akcja kończy się wywalczeniem rzutu różnego.

69
    Gol dla Bayernu!
    MULLER świetnie wykorzystuje celną wrzutkę i pewnie pakuje piłkę do bramki strzelając głową. Mamy prowadzenie gospodarzy!

71
    Za dobrze grającego dziś Robbena wchodzi Gomez.

71
    Shaqiri pojawia się na boisku za Mandziukica.

74
    Van Buyten trafiony w rękę w polu karnym Bayernu, sędzia nie gwiżdże jednak rzutu karnego.

74
    Niecelne podanie do wychodzącego na wolne pole Mullera.

76
    Świetne podanie Alaby do Mario Gomeza, którego próba lobu jest minimalnie niecelna, do piłki doszedł jeszcze Lahm, który jednak popisał się fatalnym strzałem.

77
    Groźne uderzenie na bramkę Neuera, bramkarz kadry Niemiec jednak na posterunku.

79
    Werner schodzi z boiska w jego miejsce Oehrl.

82
    SHAQIRI wykańcza cudowną akcję, którą przeprowadził wespół z Riberym. Francuz świetnie poradził sobie z kilkoma obrońcami Augsburga i idealnie dograł do Szwajcara, który przytomnie obrócił się z piłką i uderzył po długim słupku. Dwa zero!

83
    Z boiska schodzi strzelec bramki Muller, w jego miesce Luiz Gustavo.

87
    LUIZ GUSTAVO wykorzystał miejsce przed polem karnym i uderzył zza pola karnego. Manninger starał się zblokować strzał, jednak piłka po jego rękach wpadła do bramki, Trzynasta asysta Riberego w tym sezonie!

Druga połowa przyniosła nam gole, które de facto padły po świetnych widowiskowych akcjach. Bayern potwierdził dominację w tym meczu i pozbawił złudzeń, kto był w tym meczu bezspornie lepszy. Forma godna mistrza Niemiec. W Monachium mogą śmiało oddać się świętowaniu tytułu. Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe nasze relacje. (17:22:24)