Stany Zjednoczon – Niemcy 3:0 (koniec) | Kanada – Czechy 2:1 (koniec) | Słowacja – Rosja 1:3 (koniec)
Norwegia – Szwajcaria 1:3 (koniec)
Norwegia
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Szwajcaria
Niedziela 12.05.2013, 20:15Mistrzostwa Świata

Po dosyć dobrym meczu Szwajcarzy pokonują Norwegów 3:1. Norwegowie grali dzisiaj bardzo odważnie, ale w ich grze zabrakło skuteczności. Helweci grali bardzo rozsądnie, cierpliwie w ostatniej tercji dzięki czemu wygrywają już szóste spotkanie na tych mistrzostwach! Dziękuję za uwagę i zapraszam na inne relacje live na lajfy.com! (22:25:09)

60:00

59:21
    Josi wystrzelił krążek.

58:43
    Moser był w idealnej sytuacji, ale świetnie broni Haugen!

57:37
    Norwegowie próbują się przedrzeć pod bramkę Gerbera, ale dobrze w końcówce spotkania dysponowana jest obrona szwajcarska.

56:56
    Szwajcarzy w ogólnie nie próbują atakować.

55:49
    Skroder oddał strzał za niebieskiej linii, ale znowu pewnie krążek łapie Gerber.

55:29
    Cunti wystrzeliwuje krążek w kierunku bramki Haugena.

54:49
    Walker spróbował indywidualnej akcji, minął kryjącego go obrońcę, ale nie zdołał oddać strzału.

53:35
    Na taflę powraca Odegaard.

52:34
    Niewiele się dzieje na tafli, Helweci bronią dobrego wyniku, a Norwedzy nie są w stanie zagrozić bramce Gerbera.

51:35
    Odegaard dostaje dwie minuty. Szwajcarzy będą mieli szansę podwyższyć prowadzenie.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 3226 widzów.

51:22
    Szwajcarzy skupiają się na defensywie, liczą na kontry.

50:39
    Strzał Cuntiego dobrze łapie Haugen.

49:54
    W ostatnim czasie mamy bardzo dużo wystrzeleń, zawodnicy rzadko strzelają w kierunku bramki.

49:03
    Szwajcarzy już w komplecie.

48:46
    Norwegowie bardzo często grają w przewadze, ale nie potrafią tego wykorzystać, w trzeciej tercji to oni są stroną dominującą.

47:28
    Bieber wraca już na taflę.

47:01
    Plüss wykluczony, oznacza to, że Szwajcarzy przez pół minuty będą się bronić w trójkę!

Składy i statystyki: 45. Tollefsen (Tryg) – 7. Moser (Pluss, Segar), 16. Josi (Ambühl, Suri), 40. von Gunten (Ambühl, Josi)

Norwegia: Haugen (Holden) – Holos, Bonsaksen, Tryg, Tollefsen (C), Odegaard, Sorvik – Hansen, Skroder, Roymark – Holtet, Olimb Ken Andre, Thoresen – Forsberg, Roest, Olimb Mathis – Ask, Martinsen, Dahlstrom – Bastiansen, Spets.
    Szwajcaria: Gerber (Berra) – Vauclair, Seger (C), Blindenbacher, Furrer, von Gunten, Josi, Blum, Grossmann – Niederreiter, Plüss, Moser – Cunti, Bodenmann, Hollenstein – Ambühl, Suri, Gardner – Trachsler, Bieber, Walker.

Sędziowie: Fraňo (CZE), Zalaski (CAN) – Dahmen (SWE), Šeljanin (RUS)