Łotwa – Francja 3:1 (koniec) | Dania – Białoruś 3:2 (koniec) | Austria – Rosja 4:8 (koniec)
Kanada – Słowenia 2 4:3 (po dogrywce)
Dania
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Białoruś
Poniedziałek 13.05.2013, 16:15 • Hala Globen, Sztokholm • Mistrzostwa Świata

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne mecze Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w Lajfy.com! (18:31:35)

Zakończyło się spotkanie Dania – Białoruś. Duńczycy dominowali w prawie całym spotkaniu i wygrali ten mecz. Białoruś tylko w końcówce drugiej tercji zdołali dotrzymać kroku Danii.

60:00

58:00
    Bardzo słaba jest trzecia tercja – niewiele dzieje się na lodowisku.

56:20
    Kulakov szukał szczęścia ze strzału z dystansu – broni S. Nielsen.

55:25
    S. Nielsen nakrywa krążek.

55:00
    Do końca meczu zostało pięć minut – zobaczymy czy to coś zmieni.

53:12
    Jeronov zza niebieskiej linii, jednak to za mało by pokonać S. Nielsena.

53:00
    Bardzo płynnie odbywa się trzecia tercja – bardzo mało przerw, dużo walki.

51:25
    Duńczycy mają nieco więcej z gry. Kolejny strzał Jensena.

51:00
    Bardzo dużo walki w trzeciej tercji. Żadna z drużyn nie odpuszcza.

537 widzów ogląda ten mecz – to bardzo mało jak na spotkanie tej rangi.

49:24
    N. Jensen spisuje się bardzo dobrze – kolejny strzał, jednak broni dobrze Bělinskij.

48:17
    Černook uderzył z dystansu i "o mały włos" nie zaskoczył S. Nielsena, który był zasłonięty.

47:34
    S. Nielsen dwoi się i troi żeby nie stracić gola – na razie spisuje się dobrze w tej tercji.

46:37
    N. Jensen próbował zaskoczyć Bělinskijego strzałem z daleka, ale trafił wprost w golkipera Białorusi.

46:26
    R. Nielsen długo nie zastanawiał się nad strzałem i uderzył niecelnie.

45:28
    Białorusi są stroną nieco aktywniejszą, jednak nie mogą jeszcze zdobyć gola w tej tercji.

43:05
    Černook (BLR) ląduje na ławce kar – Dania w przewadze.

42:06
    Sinkevič po raz kolejny próbował indywidualnie zdobyć gola, ale nie zdołał ograć S. Nielsena.

Rafał Gnutek

Składy i statystyki: 7. Larsen (Staal, Hardt), 15. N.Jansen (Boedker, Lassen), 28. Green (Hardt) – 33. Kolcov (Goroško), 37. Graborenko (Stas)

Dania: S. Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, Jesper B. Jensen, O. Lauridsen, M. Lauridsen, Mads Boedker, R. Nielsen – Mikkel Boedker, Jakobsen, N. Jensen – Hardt, K. Staal, Green – Madsen, Björkstrand, Storm – Poulsen, Dresler, Starkov – J. Jensen
    Białoruś: Milčakov (Bělinskij) – Sinkevič, Goroško, Maslenikov, Graborenko, Jeronov, Černook – Kitarov, Meleško, Kulakov – Kovyršin, Kolcov, Ugarov – Stas, Jefimenko, Stefanovič – Demkov, Solomonov, Andrjuščenko – Kislyj, Gavrus

Sędziowie: Kirk (CAN), Ronn (FIN) – Carlson (CAN), Woodworth