Legia – Lech P. 1:0 (koniec) | Podbeskidzie – Piast 1:2 (koniec) | Górnik Z. – Polonia W. 0:4 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
1:2 (1:0)
Piast Gliwice
Sobota 18.05.2013, 15:45 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:45.

W sobotnie popołudnie Podbeskidzie podejmie Piast Gliwice. Faworytem tego meczu wydają się być podopieczni Marcina Brosza.

Choć wyżej w tabeli jest Piast Gliwice, to z pewnością podopieczni Brosza nie mogą lekceważyć sobotniego przeciwnika.

Piast w ostatniej kolejce "wyrwał" komplet oczek w meczu z Mistrzem Polski – Śląskiem Wrocław. Gola na wagę trzech punktów zdobył wtedy Radosław Murawski. Zespół z Gliwic grał od 74 minuty w osłabieniu, kiedy to z boiska musiał zejść Paweł Oleksy.

Z kolei zespół Podbeskidzia w ostatniej kolejce przegrał 1-2 z Polonią, choć po pierwszej połowie, po golu Wodeckiego, to zespół Michniewicza wygrywał.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy jest Robert Demjan, który ma na koncie już 12 goli. Z kolei w ekipie z Gliwic, 7 bramek zdobył Tomasz Podgórski.

W jesiennym meczu to zespół z Gliwic był lepszy. Piast wygrał wtedy 1-0 po golu zdobytym przez Rubena Jurado. Jak będzie tym razem? Na relację z tego meczu zapraszam już od 15:20, kiedy to podamy oficjalne składy obu drużyn!

Podbeskidzie Bielsko Biała: Zajac – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski – Sokołowski, Łatka, Wodecki, Sloboda, Chmiel – Demjan.

Piast Gliwice: Trela – Zbozień, Polak, Sidqy, Klepczyński – Cicman, Matras, Lazdins, Podgórski – Jurado, Robak.

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Piłkarze wychodzą na murawę! Za chwilę początek spotkania.

Dzisiejsze spotkanie to wyjątkowy moment dla Richarda Zajaca, który zalicza setny mecz w barwach Podbeskidzia.

Trwa przywitanie obu ekip i losowanie połów przez kapitanów obu drużyn. Za chwilę zaczynamy!

Rozpoczną gospodarze.

1

1
    Będzie pierwsza okazja na dobry strzał. Faulowany Wodecki i będziemy mieli rzut wolny.

1
    Uderzenie Chmiela nad poprzeczką. Od bramki zacznie Dariusz Trela.

3
    Od początku agresywnie zaczęli gospodarze.

5
    Sam na sam wybiegł Demjan, ale arbiter sygnalizuje spalonego.

7
    Podanie wzdłuż pola karnego Piasta, ale nie zdołał zamknąć akcji żaden z podopiecznych Czesława Michniewicza.

9
    Słabo grają na razie goście, którzy mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

10
    Dośrodkowanie Cicmana, w piłkę nie trafił Górkiewicz, ale futbolówkę spokojnie złapał Zajac.

11
    Uderzenie Cicmana, ale piłka poleciała obok bramki Zajaca.

12
    Faul Cicmana na Telichowskim. Rzut wolny dla Podbeskidzia.

14
    Żółtą kartką za faul na Telichowskim ukarany Cicman.

17
    Tym razem faul Demjana na Polaku.

19
    Cicman świetnie uruchamia Robaka, ten wbiega w pole karne, ale jest świetnie zatrzymywany przez Górkiewicza!

20
    Żółtą kartką ukarany został Dariusz Łatka.

22
    Podgórski przejął piłkę w środku boiska i próbował uruchomić lewym skrzydłem Lazdinsa, ten jednak nie dobiegł do futbolówki.

23
    Bardzo dobre wyjście Treli, który łapie piłkę na linii pola karnego.

25
    Zabrakło precyzji w dośrodkowaniu Lazdinsa i piłka w rękach Zajaca.

28
    Rzut wolny dla Piasta.

30
    Do piłki dochodził Jurado, ale Górkiewicz w ostatniej chwili wybił futbolówkę na rzut rożny.

31
    Rzut wolny dla Podbeskidzia przy polu karnym Piasta.

31
    Żółta kartka dla Klepczyńskiego.

32
    Piłkę dośrodkowywaną przez Wodeckiego wybił Matras.

33
    Nakładka Demjana i rzut wolny dla Piasta.

34
    Dobra interwencja Zajaca, który dzisiaj rozgrywa setny mecz w barwach Podbeskidzia.

35
    Łatka blokuje Podgórskiego, będzie rzut rożny dla Piasta.

36
    Strata Klepczyńskiego i przy piłce Podbeskidzie. Faulowany Wodecki, rzut wolny dla drużyny Czesława Michniewicza.

37
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego przeszło do Telichowskiego, który uderzał wślizgiem. Piłka poleciała wysoko nad bramką.

39
    Jurado na pozycji spalonej.

40
    Świetne podanie Demjana do Chmiela, który znalazł się na pozycji sam na sam z Trelą, lecz długo zwlekał z oddaniem strzału i Sidqy wybił futbolówkę na rzut rożny!

41
    Gol dla Podbeskidzia!
    Bramkę zdobył DEMJAN. Świetne dośrodkowanie Chmiela na piąty metr. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Demjan, który pewnym strzałem pokonał Trelę!

42
    Żółtą kartką ukarany został El Mehdi Sidqy, który sfaulował Chmiela.

44
    Paweł Raczkowski dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry pierwszej części meczu.

45
    Niedokładnie rozegrana akcja Piasta i przy piłce "Górale".

Do przerwy Podbeskidzie Bielsko-Biała prowadzi z Piastem Gliwice 1:0. Strzelcem jednej bramki w tym spotkaniu niezawodny Robert Demjan! Druga połowa rozpocznie się za 15 minut.

46
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Lazdins, na boisko wchodzi Urban.
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Jurado, na boisko wchodzi Docekal.

46

46
    Drugą połowę rozpoczęli piłkarze Piasta.

47
    Chmiel faulowany przez Polaka, będzie rzut wolny.

48
    Bramka dla Podbeskidzia, ale sędzia liniowy trzyma w górze chorągiewkę, spalony!

49
    Faul Zbiozienia na Chmielu. Żółta kartka dla obrońcy Piasta.

50
    Nie opanował piłki Podgórski, aut dla Podbeskidzia.

52
    Podbeskidzie atakowało, ale futbolówkę stracił Wodecki.

55
    Robak wrzucał piłkę w pole karne, ale dobrze futbolówkę chwycił Zajac.

56
    Gol dla Piasta!
    Bramkę samobójczą zdobył KONIECZNY, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki, po mocnym dośrodkowaniu Docekala.

57
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko Biała: z boiska schodzi Sloboda, na boisko wchodzi Piter-Bučko.

59
    Podbeskidzie jeszcze bardziej się cofnęło, jeżeli Podbeskidzie chce wygrać to spotkanie musi zacząć atakować!

60
    Łatka faulowany, żółta kartka dla Matrasa.

61
    Górkiewicz wpadł w pole karne i próbował wymusić jedenastkę! Gwizdek sędziego milczy!

63
    Podbeskidzie zamknięte we własnym polu karnym.

64
    Potężne uderzenie Podgórskiego i słupek ratuje Podbeskidzie!

65
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko Biała: z boiska schodzi Sokołowski, na boisko wchodzi Malinowski.

67
    Górkiewicz ukarany żółtą kartką.

68
    Świetna interwencja Zajaca, który końcami palców broni strzał Cicmana! Rzut rożny dla Piasta.

70
    Podbeskidzie zupełnie inaczej wygląda w drugiej połowie. Z taką grą nie ma szans na utrzymanie.

71
    Uderzenie Podgórskiego z dystansu... "na wiwat!"

73
    Chmiel uderza płasko z dystansu, ale pewnie broni Trela.

74
    Malinowski dośrodkowywał futbolówkę płasko wzdłuż bramki, ale w ostatniej chwili na rzut rożny piłkę wybił Matras.

75
    Zbozień faulował Wodeckiego, bez kartki.

76
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Cicman, na boisko wchodzi Izvolt.

77
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko Biała: z boiska schodzi Chmiel, na boisko wchodzi Deja.

79
    Docekal ładnie przyjął piłkę, ale szybko ją stracił.

80
    Ładnie Izvolt zabrał piłkę Łatce, podał do ROBAKA, który w sytuacji sam na sam pokonał Zajaca i wyprowadził Piasta na prowadzenie!

81
    Podbeskidzie już zrezygnowane, piłkarze Michniewicza chyba pogodzili się już z porażką.

83
    Rzut wolny dla Piasta na połowie Podbeskidzia.

84
    Rzut rożny dla Podbeskidzia.

86
    Izvolt ukarany żółtym kartonikiem za faul na zawodniku Piasta.

87
    Ależ sytuację zmarnował teraz Telichowski! Podanie na 3 metr, Telichowski ma przed sobą bramkę i zaskoczonego Trelę. Telichowski fatalnie chybił....

88
    Niedokładne podanie i od bramki grę wznowi Trela.

89
    Paweł Raczkowski dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry drugiej części meczu.

90+1
    Zablokowane dośrodkowanie Docekala, rzut rożny dla gliwiczan.

90+2
    Podgórski na spalonym.

Piast Gliwice po dobrej drugiej połowie zwycięża w Bielsku Białej z Podbeskidziem 2:1. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji w serwisie lajfy.com! (17:38:38)