AS Nancy – Bastia 1:2 (koniec) | Saint-Étienne – Olympique 2:0 (koniec) | Évian TG – Valenciennes 2:0 (koniec)
Sochaux – Toulouse 1:2 (koniec) | Montpellier – Lille 0:0 (koniec) | PSG – Brest 3:1 (koniec)
Reims – Lorient 1:0 (koniec) | Rennes – Ajaccio 1:1 (koniec) | Troyes – Bordeaux 1:0 (koniec)
Stade de Reims
1:0 (1:0)
FC Lorient
Sobota 18.05.2013, 21:00 • Stade Auguste-Delaune II (Reims) • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Koniec meczu! Po 90. minutach Reims wygrało z Lorient 1:0 po bramce Krychowiaka z 33. minuty, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną na Diego. Mecz odbywał się w słabym tempie co nie podobało się kibicom drużyny gospodarzy.

90+3
    Uderzenie Glombarda zablokowane przez Le Lana.

90+2
    Gospodarze grają na czas co nie podoba się piłkarzom gości.

90+1
    Sędzia dolicza 3. minuty do regulaminowych 90.

89
    Krychowiak faulowany w środku pola.

87
    Żółtą kartką został ukarany Robert.

85
    Zmiana też w Lorient. Za Bace wchodzi Pedrinho.

83
    Złe zagranie Giuly'ego i od bramki rozpocznie Agassa.

81
    Ostatnia zmiana w ekipie Reims. Za środkowego pomocnika Ramare wchodzi Ca.

79
    Złe dośrodkowanie Jouffre i piłkę pewnie łapie Agassa.

77
    Na spalonym złapany został napastnik Lorient.

76
    Pierwsza groźna akcja Lorient. Monnet-Paquet przyjął piłkę na 16. metrze, obrócił się z obrońcą na plecach i uderzył, ale piłka minimalnie minęła bramkę Reims.

75
    Dośrodkowanie Glombarda zablokowane przez Mange.

74
    Kontra Reims.

73
    Devaux fauluję Lemine na połowie Lorient.

72
    Uderzenie Leminy zablokowane przez Mandiego.

70
    Źle wykonany rzut wolny przez Ayite.

69
    Rzut wolny dla Reims z 20. metra.

68
    Zmiana w Reims. Za de Preville wchodzi Glombard.

66
    Courtet fauluję pomocnika gości.

66
    Teraz centra Ramare w pole karne, ale piłka nie znalazła swojego adresata.

59
    Dobra centra Ayite, ale Krychowiak minimalnie przestrzelił.

58
    Rzut rożny dla gospodarzy.

57
    Gwiazda francuskiej piłki pojawia się na boisku. Za Abu wchodzi Giuly.

55
    Uderzenie ze "szczupaka" Courteta odbija się od słupka bramki gości.

54
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

53
    Lorient przy piłce.

52
    Dośrodkowanie Ayite wybija na rzut rożny obrońca Lorient.

51
    Z kontrą wychodzą gospodarze.

50
    Centra Roberta, ale bramkarz gospodarzy pewnie łapię piłkę.

48
    Akcję rozpoczyna Reims.

46
    Zmiana w Lorient. Za Barthelmé wchodzi Robert.

46

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach Reims prowadzi 1:0 po bramce z rzutu karnego Grzegorza Krychowiaka! Ponadto boisko z powodu groźnej kontuzji kolana opuścił Diego.

45+5
    Rzut rożny dla Reims.

45+3
    Zmiana w Reims. Za kontuzjowanego Diego, którego zniesiono na noszach wchodzi Ayite.

45+1
    Sędzia doliczył 5. minut do pierwszej połowy.

42
    Piłkarz Reims leży na boisku, potrzebna jest pomoc medyczna.

41

39
    Kapitan drużyny gości Manga, zostaje ukarany żółtą kartką.

37
    Od bramki rozpocznie Agassa.

36
    Krychowiak uderzył z 25. metra, ale piłka ląduję na trybunach.

34
    Goście rozpoczęli od środka.

33
    Gol dla Reims!
    Do piłki podchodzi GRZEGORZ KRYCHOWIAK i mocnym strzałem w lewy róg bramki pokonuję Audarda.

31
    Rzut karny dla Reims!

30
    Ostry faul rozgrywającego Lorient i sędzie bez wahania daje mu żółtą kartkę.

29
    Teraz Devaux fauluję Lemine na połowie przeciwników.

26
    Niepokojące zachowanie obrońców gości. Złe ustawienie w defensywie daje większe możliwości dla szybkich skrzydłowych Reims.

25
    Abu zabrał piłkę dla Devauxa, ale nie zdążył do niej dobiec i Reims ma rzut z autu.

24
    Za mocne podanie Devauxa do napastnika gospodarzy i od bramki rozpocznie Lorient.

22
    Ostry faul Krychowiaka, ale arbiter dał mu jedynie ostrzeżenie.

20
    Diego fauluję bramkarza gości.

20
    De Préville nabił obrońcę gości i zdobył kolejny korner dla Reims.

19
    Weber został ograny przez Abu i w ostateczności musiał go faulować przed polem karnym.

19
    Centra Abu zablokowana przez Signorino.

18
    Monnet-Paquet źle przyjął piłkę i Weber wykorzystał to zabierając mu piłkę.

18
    Posiadanie piłki: Reims 53% : 47$ Lorient.

17
    Teraz szarża Diego lewą flanką, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć i zabrał mu piłkę.

16
    Dobra centra Le Lana, ale Krychowiak uprzedził napastnika gości.

15
    Rzut rożny dla gości.

14
    Gospodarze rozpoczynają atak.

10
    Ale okazja Courteta! Centra Diego, pięknie do strzału złożył się Courteta, ale kolejna parada Audarda i mamy tylko rzut rożny.

9
    Mamy dużo walki w środku pola.

8
    Diego wykonał rzut rożny, ale jego strzał kolejny raz broni bramkarz gości.

7
    Krychowiak faulowany na 30. metrze! Będzie dobra okazja do oddania strzału.

6
    Dośrodkowanie Diego wprost na głowie Courteta, ale jego strzał z problemami broni Audard i wybija piłkę na rzut rożny.

4
    Złe podanie Diego do wychodzącego na pozycję Courteta i od bramki rozpoczną goście.

3
    Oba zespoły zaczęły spokojnie.

2
    Akcję gości zakończył przy linii bocznej Krychowiak.

1
    Rozpoczęli gospodarze.

1

Piłkarze są już w tunelu.

Składy obu drużyn:

Stade de Reims: Agassa - Signorino, Tacalfred, Weber, Mandi – Ramaré, Devaux, Krychowiak – Diego, de Préville, Courtet

FC Lorient: Audard – Manga, Le Lan, Baca, Gassama – Jouffre, Barthelme, Corgnet – Abu, Lemina, Monnet-Paquet.

Szkoleniowiec przyjezdnych Christian Gourcuff nie będzie mógł skorzystać z bramkarza Benjamina Lecomte, który zmaga się z kontuzją pięty.

Trener gospodarzy Hubert Fournier ma pełną swobodę co do wyboru podstawowej jedenastki. Każdy z jego piłkarzy jest gotów do występu w tym meczu.

FC Lorient bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie i obecnie znajduję się na 7. pozycji z 53 punktami i ma dwupunktową przewagę nad Mistrzem Francji HSC Montpellier.

Gospodarze dzisiejszego meczu zajmują 16. pozycję z 39 punktami na koncie. Stade de Reims musi wygrać mecz, jeśli chce mieć już zapewnione pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywek piłkarskich we Francji.

Zapraszam na mecz 37. kolejkę Ligue 1, w której swoje siły zmierzą Stade de Reims z FC Lorient.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.