Nice – Lyon 1:1 (koniec)
OGC Nice
1:1 (0:0)
Olympique Lyon
Niedziela 19.05.2013, 15:05 • Stade Municipal du Ray, Nicea • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po dramatycznej drugiej połowie Lyon zremisował z Nice. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części na prowadzenie wyszli gospodarze, ale goście mimo gry przez wiele minut w "10" zdołali doprowadzić do wyrównania. Ten wynik sprawia, że Lyon jest bardzo blisko eliminacji Ligi Mistrzów, a Nice prawdopodobnie nie zagra w europejskich pucharach. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (17:00:35)

90+1
    Bahoken ładnie zagrywał do Cvitanicha, ale napastnik gospodarz strzelił prosto w trybuny.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty.

89
    Bautheac zmieniony przez Bahokena. Ostatnia zmiana w tym meczu.

88
    Cvitanich strzelał, ale bardzo niecelnie.

86
    Zawodnicy Lyon starają się jak najdłużej utrzymywać przy piłce. Widać, że satysfakcjonuje ich remis.

85
    Abriel złapany na spalonym.

83
    Gra przeniosła się do środka pola.

81
    Inicjatywę przejmuje Lyon, który po stracie zawodnika gra lepiej niż w pełnym składzie!

80
    Ferri za Gomisa.

77
    Nice szybko stara się pozbierać po stracie i zaatakować Lyon, ale akcje gospodarzy są bardzo chaotyczne.

76
    Diaz zmienił Traore.

75
    Gol dla Olympique!

Piękny strzał CLEMENTA GRENIERA z rzutu wolnego i 1-1. Zawodnik gości trafił z 30 metrów w lewe okienko. Kapitalna bramka!

74
    Druga żółta, a w efekcie czerwona kartka dla Ganalonsa.

72
    Niesamowite! Lopez znalazł się sam na sam z bramkarze i...spudłował. Najlepsza do tej pory szansa dla Lyonu.

62
    Tym razem ładna akcja duetu Malbranque-Malbranque, ale obrońcy Nice zażegnali zagrożenie.

61
    Z dystansu strzelał Lacazette, ale zbyt słabo żeby zaskoczyć Ospina.

59
    Żółtą kartką ukarany Grenier.

57
    Prostopadłego podania próbował Gonalons, ale obrońcy gospodarzy byli na swoich miejscach.

55
    Tym razem bliski szczęścia był Bautheac.

53
    Faulował Lacazette, ale tym razem obyło się bez indywidualnej kary.

52
    Kone ukarany żółtą kartką. Widać dużą nerwowość w drużynie gości.

52
    Przed dobrą szansą znalazł się Traore, ale minimalnie spudłował.

49
    Lyon stara się szybko wyrównać. Goście przejęli inicjatywę i szukają sposoby na przedarcie się pod bramkę Nicei.

47
    Taki wynik zrównałby obie drużyny punktami. Zapowiada się sporo emocji!

46
    Gol dla Nice!

Mocny początek drugiej połowy. DARIO CVITANICH pewnym strzałem z prawej nogi zamienił rzut karny w bramkę. Zawinił Kone, który faulował strzelca.

46
    Benzia zmieniony przez Lacazette.

46

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Nieco lepsze wrażenie zostawił po sobie Lyon, ale jak na razie śledzimy przeciętne widowisko. Na drugą połowę zapraszamy za kwadrans.

45+1
    Kolodziejczak otrzymał żółtą kartkę za faul. Poszkodowanym, był Benzia.

45
    Sędzia doliczył dwie minuty.

43
    W okolicach pola karnego gospodarzy znalazł się Dabo i zdecydował się na strzał, ale zbyt lekki żeby Ospina miał z nim problemy.

41
    Bardzo niecelny strzał Digarda.

38
    Traore ukarany żółtą kartką za faul.

37
    Po stałym fragmencie gry główkował Benzia, ale jego strzał minął bramkę.

36
    Rzut rożny dla gości.

34
    W końcu piłka trafiła do Gomisa, który oddał mocny, ale też niecelny strzał.

32
    Kolejna akcja Lyonu w trójkącie Dabo-Grenier-Gourcuff. Widać, że zawodnicy gości atakują głównie lewą stroną.

29
    Gomis na spalonym.

27
    Strzał Malbranque'a zablokowany przez obrońców.

25
    Pejcinovic, kończy indywidualny rajd Greniera.

24
    Po chwilowej przewadze gospodarzy swojej szansy szukał Lyon, ale akcję zakończył pewnym chwytem Ospina.

22
    Kolejna długa piłka do Cvitanicha ląduje w rękach Lopesa. Zawodnicy gospodarzy starają się dotrzeć pod bramkę Lyonu najprostszymi środkami.

20
    Po początkowej przewadze gości, Nicea szuka swoich szans.

19
    Lopes szybkim wyjściem uprzedza Cvitanicha i zażegnuje niebezpieczeństwo pod własną bramką.

17
    Próbował Gourcuff, ale jego uderzeniu zabrakło siły.

15
    Ładny strzał Traore, ale minimalnie niecelny. Lopes od bramki.

14
    Tym razem kombinacja między Gourcuffem i Malbranquem została przerwana przez sędziego, który odgwizdał spalonego.

13
    Akcja duetu Benzia-Gourcuff została przerwana przez Puela.

12
    Faulowany Granier. Potrzebna była interwencja sztabu medycznego. Na szczęście zawodnik gości może kontynuować grę.

11
    Strzelał Traore, ale bardzo niecelnie. Od bramki rozpocznie Lopes.

10
    Od początku lepsze wrażenie sprawiają zawodnicy przyjezdni. Widać, że Lyon chce dziś zapewnić sobie grę w eliminacjach Ligi Mistrzów.

8
    Malbranque szukał Gomisa w polu karnym, ale Civelli wygrał pojedynek o górną piłkę.

7
    Sfaulowany Benzia i rzut wolny dla gości.

5
    Lyon stara się długo utrzymywać przy piłce, jednak jego zawodnikom trudno przedrzeć się przez środkową strefę boiska.

4
    Mocna wrzutka Gourcuffa, ale Civelli był czujny i wybił piłkę na aut.

3
    Strzał Malbranque zablokowany przez obrońców.

2
    Ofensywna akcja gospodarzy zatrzymana przez obrońców Lyonu.

1
    Benzia ukarany żółtą kartką. Ostry początek meczu.

1

Obie drużyny wychodzą na boisko.

OGC Nice: Ospina – Puel, Civelli, Pejcinovic, Kolodziejczak – Traore, Abriel, Bosetti, Digard, Bautheac – Cvitanich

Olympique Lyonnais: Lopes – Dabo, Kone, Bisevac, Reveillere – Malbranque, Grenier, Gourcuff, Gonalons, Benzia – Gomis

Sędziowie: Turpin – Moreau, Ocak

Z powodu silnych opadów deszczu mecz został przełożony na godzinę 15:05 w niedzielę.

Faworytem wydaje się być drużyna gości, której wystarczy remis. Nice musi wygrać, aby zagrać w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów.

W ostatniej kolejce Nice przegrało aż 4-0 z Evianem, a Lyon uległ 0-1 PSG.

W jesiennym spotkaniu 3-0 triumfował Lyon.

Lyon zgromadził do tej pory 63 punkty i jest na drugiej pozycji. Nice ma 3 punkty mniej i zajmuje trzecie/czwarte miejsce.

Prawdopodobnie najważniejsze spotkanie w tej kolejce francuskiej Ligue 1. Mecz, który może zadecydować o tym, który z zespołów zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.