Atalanta – Chievo 2:2 (koniec) | Bologna – Genoa 0:0 (koniec) | Siena – AC Milan 1:2 (koniec)
AS Roma – Napoli 2:1 (koniec) | Cagliari – Lazio 1:0 (koniec) | Inter – Udinese 2:5 (koniec)
Pescara – Fiorentina 1:5 (koniec) | Torino – Catania 2:2 (koniec) | US Palermo – Parma 1:3 (koniec)
US Città di Palermo
1:3 (0:3)
Parma Calcio 1913
Niedziela 19.05.2013, 20:45 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Włoska Serie A

Koniec! Druga połowa kompletnie nie porwała. W ostatniej kolejce włoskiej Serie A sezonu 2012/2013 Palermo przegrywa na własnym stadionie z Parmą 1:3. Gospodarze spadają do Serie B, a Parma utrzymuje pozycję w środku stawki. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na lajfy.com (22:38:42)

90+1
    Valdes próbował z dystansu, ale zostawmy to bez komentarza.

90
    Dwie minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry.

89
    Ładna piłka do Miccoliego, ale ten źle sobie ją przyjął i stracił na rzecz rywali.

87
    Złe zagranie do Gobbiego, piłkę przejmuje Munoz.

Niesamowite emocje w meczu Milanu, który walczy z Fiorentiną o Ligę Mistrzów. Zespół Rossonerich remisuje 1:1, a potrzebne jest im zwycięstwo.

85
    Galloppa uderza z dystansu, ale bardzo dobrze broni Benussi.

83
    I kolejna zmiana. Sansone wchodzi za słabo grającego dziś Amauriego.

82
    Miccoli uderza z dystansu, Bajza odbija piłkę, ale nie na tyle daleko od siebie by Hernandez zdołał skierować ją do siatki.

81
    Za mocne podanie w kierunku Dybaly, od bramki grę wznowi Bajza.

80
    Dziesięć minut do końca spotkania, a tempo.. bardzo senne. To ostatnie minuty Palermo w Serie A. Przynajmniej na jeden sezon.

79
    Żółta kartka także dla Galloppy, brzydki faul zawodnika Parmy.

78
    Donati ukarany żółtym kartonikiem.

77
    Galloppa wchodzi za Ampuero.

76
    Gol dla Palermo! W końcu na swoją bramkę doczekał się FABRIZIO MICCOLI! Włoch ładnie wyszedł do podania z głębi pola i w pojedynku jeden na jeden z golkiperem Parmy pewnie strzelił obok słupka.

74
    Ładne dośrodkowanie prosto na głowę Rosiego, ten uderza i świetną interwencją popisuje się Benussi!

71
    Ładne podanie do Hernandeza, ale ten stracił piłkę w walce z Rosim.

70
    Spokojniejszy fragment meczu, 20. minut do końca. Czy doczekamy się jeszcze bramek?

67
    Morganella miał szansę na ładnego gola, ale piłka po jego uderzeniu przelatuje ostatecznie obok słupka.

Gole: 76. Miccoli – 38. Gobbi, 42. Valdes, 45. Belfodil

Kartki:   78. Donati (PAL) – 60. Belfodil (PRM)

US Città di Palermo: Benussi – Munoz, Aronica (52' Faurlin), von Bergen – Viola (63' Mantovani) – Formica (55' Dybala), Donati, Morganella, Sanseverino – Hernandez, Miccoli
    Parma Calcio 1913: Mirante (43' Bajza) – Rosi, Lucarelli, Paletta, Coda – Ampuero (77' Galloppa), Valdes, Parolo – Belfodil, Amauri (83' Sansone), Gobbi

Sędziowie: D. Roca – M. Liberti, C. Carbone