Atalanta – Chievo 2:2 (koniec) | Bologna – Genoa 0:0 (koniec) | Siena – AC Milan 1:2 (koniec)
AS Roma – Napoli 2:1 (koniec) | Cagliari – Lazio 1:0 (koniec) | Inter – Udinese 2:5 (koniec)
Pescara – Fiorentina 1:5 (koniec) | Torino – Catania 2:2 (koniec) | US Palermo – Parma 1:3 (koniec)
US Città di Palermo
1:3 (0:3)
Parma Calcio 1913
Niedziela 19.05.2013, 20:45 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Włoska Serie A

Koniec! Druga połowa kompletnie nie porwała. W ostatniej kolejce włoskiej Serie A sezonu 2012/2013 Palermo przegrywa na własnym stadionie z Parmą 1:3. Gospodarze spadają do Serie B, a Parma utrzymuje pozycję w środku stawki. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na lajfy.com (22:38:42)

90+1
    Valdes próbował z dystansu, ale zostawmy to bez komentarza.

90
    Dwie minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry.

89
    Ładna piłka do Miccoliego, ale ten źle sobie ją przyjął i stracił na rzecz rywali.

87
    Złe zagranie do Gobbiego, piłkę przejmuje Munoz.

Niesamowite emocje w meczu Milanu, który walczy z Fiorentiną o Ligę Mistrzów. Zespół Rossonerich remisuje 1:1, a potrzebne jest im zwycięstwo.

85
    Galloppa uderza z dystansu, ale bardzo dobrze broni Benussi.

83
    I kolejna zmiana. Sansone wchodzi za słabo grającego dziś Amauriego.

82
    Miccoli uderza z dystansu, Bajza odbija piłkę, ale nie na tyle daleko od siebie by Hernandez zdołał skierować ją do siatki.

81
    Za mocne podanie w kierunku Dybaly, od bramki grę wznowi Bajza.

80
    Dziesięć minut do końca spotkania, a tempo.. bardzo senne. To ostatnie minuty Palermo w Serie A. Przynajmniej na jeden sezon.

79
    Żółta kartka także dla Galloppy, brzydki faul zawodnika Parmy.

78
    Donati ukarany żółtym kartonikiem.

77
    Galloppa wchodzi za Ampuero.

76
    Gol dla Palermo! W końcu na swoją bramkę doczekał się FABRIZIO MICCOLI! Włoch ładnie wyszedł do podania z głębi pola i w pojedynku jeden na jeden z golkiperem Parmy pewnie strzelił obok słupka.

74
    Ładne dośrodkowanie prosto na głowę Rosiego, ten uderza i świetną interwencją popisuje się Benussi!

71
    Ładne podanie do Hernandeza, ale ten stracił piłkę w walce z Rosim.

70
    Spokojniejszy fragment meczu, 20. minut do końca. Czy doczekamy się jeszcze bramek?

67
    Morganella miał szansę na ładnego gola, ale piłka po jego uderzeniu przelatuje ostatecznie obok słupka.

66
    Świetna szansa Miccoliego, który łatwo zwiódł rywala, ale piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku!

65
    Walczy jeszcze Palermo, ale graczom z Sycylii brakuje dokładności.

64
    Mantovani wraca na boisko po długiej kontuzji. Szkoda, że przy takim wyniku i w takim meczu.

63
    Mantovani wchodzi w miejsce Violi.

61
    Belfodil miał szansę na czwartą bramkę dla swojego zespołu, ale arbiter zauważył, że gracz pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki za co ukarał go kartką.

60
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany nią został Belfodil.

59
    Parolo znalazł sobie trochę miejsca i odpalił potężnie z dystansu. Benussi jednak poradził sobie z tym uderzeniem.

58
    Próba dogrania do Amauriego, ale Włoch przegrywa pojedynek powietrzny z von Bergenem.

56
    Zespół Palermo gra aktualnie trzema napastnikami.

55
    Dybala wchodzi za Formice.

54
    Miccoli brzydko fauluje rywala. Objawia się frustracja Włocha, który dzisiaj gra bardzo nieskutecznie.

53
    Póki co druga połowa nie zachwyca, gracze głównie popisują się niecelnymi podaniami.

52
    Faurlin wchodzi w miejsce Aronici.

50
    Ładna akcja Parmy, ale Gobbi stracił piłkę na rzecz Munoza.

48
    Sanseverino dośrodkowuje w pole karne, do piłki doskakuje Miccoli, ale główkuje ponad bramką.

47
    Szybka akcja Palermo, zakończona ostatecznie złym podaniem do Hernandeza.

46

Po pierwszej połowie Parma miażdży Palermo 3:0! Świetne zawody rozgrywa zespół dzisiejszych gości. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z drugiej części spotkania.

45
    Gol dla Parmy! Kolejna bramka dla gości! Amauri zagrywa do BELFODILA, ten popisuje się ładnym dryblingiem i strzela trzecią bramkę dla swojego zespołu!

44
    Pierwsza interwencja młodziutkiego Bajzy, który wychodzi z bramki i uprzedza szarżującego Miccoliego.

44
    Niesamowitego pecha ma golkiper Parmy, który dotychczas wybornie bronił.

43
    Zmiana w ekipie Parmy. Kontuzji nabawił się Mirante, a zmienia go Bajza.

42
    Gol dla Parmy! Belfodil pobiegł z kontrą, dograł do niekrytego VALDESA, ten ograł jeszcze jednego z defensorów Palermo i podwyższył rezultat meczu!

41
    Niesamowite ile sytuacji zmarnował w pierwszej połowie tego meczu Fabrizio Miccoli.

40
    Przed kolejną szansą stanął Miccoli, ale tradycyjnie w tej połowie świetnie broni Mirante!

38
    Goooooooooool dla Parmy! Valdes bardzo ładnie znajduje w polu karnym GOBBIEGO, a ten dopełnia formalności i pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Benussiego!

37
    To powinien być gol dla Parmy! Belfodil uderza, piłka mija już Benussiego, ale na linii bramkowej pojawia się Sanseverino i wybija piłkę!

35
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, piłka niebezpiecznie odbijała się, ale ostatecznie złapał ją w rękawice Benussi.

34
    Kolejne złe zagranie do Gobbiego, bardzo dużo strat w tej chwili z obu stron.

32
    Ładne dośrodkowanie w pole karne, najwyżej wyskakuje ponownie Amauri, ale i tym razem golkiper Palermo łapie piłkę.

31
    Długa piłka posłana w kierunku Amauriego, ale Włoch nie przyjął futbolówki, a tę chwycił pewnie Benussi.

29
    Niecelne zagranie w kierunku Gobbiego. Napastnik Parmy nie miał szans na dojście do piłki.

27
    Kontra gości, Valdes zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka przeleciała obok bramki Palermo.

26
    Trzecia wyśmienita okazja Miccoliego, ale znów Mirante ratuje swój zespół!

24
    Spadło tempo tego meczu, dużo niedokładności na boisku.

23
    Długie zagranie do Belfodila, ale ten spychany oddaje bardzo niecelny strzał. Od bramki grę wznowi Benussi.

22
    Łatwa strata Formici, kontra gości.

19
    Dobrze piłkę wybija Munoz. Z kontrą sunie już Sanseverino, który dogrywa do Hernandeza, jednak ten pudłuje z dogodnej pozycji.

18
    Ładne zagranie w kierunku Belfodila i będziemy mieli rzut rożny dla Parmy.

16
    Gracze gospodarzy spokojnie konstruują kolejny atak.

14
    Niecelne uderzenie Violi z około 35. metrów. Bardzo dobrze gra póki co Palermo, ale zdecydowanie brakuje skuteczności pod bramką Mirante.

12
    Szybka akcja Palermo, Mornagella dostarcza piłkę Hernandezowi, a napastnik gospodarzy uderza prosto w słupek!

11
    Gra toczy się teraz głównie w środkowym sektorze boiska.

10
    Trwa napór Palermo na bramkę rywali. Wielka szkoda, że zespół z Sycylii w tym sezonie opuszcza szeregi Serie A.

9
    Po raz kolejny przed szansą stanął Miccoli, ale Mirante znów świetnie odbija piłkę.

7
    W ataku zespół Palermo, który próbuje obudzić (kilkudziesięciu) fanów znajdujących się na trybunach.

6
    Szybka akcja Parmy, ale ostatecznie Amauri nie doszedł do piłki i grę od bramki wznowi Benussi.

5
    Złe zagranie w kierunku Abela Hernandeza i gospodarze łatwo tracą futbolówkę.

3
    Świetna szansa dla Palermo, ale uderzenie Miccoliego broni Antonio Mirante!

2
    Puste trybuny w Palermo, a w oczy rzuca się banner z podobizną Miccoliego.

1

US Città di Palermo: Benussi – Munoz, Aronica, von Bergen – Viola – Formica, Donati, Morganella, Sanseverino – Hernandez, Miccoli

Parma FC: Mirante – Rosi, Lucarelli, Paletta, Coda – Ampuero, Valdes, Parolo – Beldofil, Amauri, Gobbi

Sędziowie: D. Roca – M. Liberti, C. Carbone.

Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania już od godziny 20:15.

Miejmy nadzieję, że piłkarze obu zespołów zafundują kibicom ciekawe widowisko mimo, że Palermo już spadło z ligi. Po tym sezonie z pewnością szykuje się w zespole z wyspy duża wyprzedaż, a tacy gracze jak Miccoli, Ilcić czy Dybała będą łakomymi kąskami na rynku.

Zespół gospodarzy ostatnie swoje spotkanie wygrał 28 kwietnia kiedy to pokonał 1:0 Inter Mediolan. Parma z kolei 5. maja pokonała Atalantę.

W dzisiejszym spotkaniu Palermo gra tylko o honor bo gracze z Sycylii niespodziewanie w tym sezonie spadli do Serie B. Parma z kolei broni swojej 10. pozycji w tabeli bo za jej plecami czyhają już Cagliari i Chievo.

W meczu 38. kolejki włoskiej Serie A, Palermo podejmie na własnym obiekcie Parmę.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 76. Miccoli – 38. Gobbi, 42. Valdes, 45. Belfodil

Kartki:   78. Donati (PAL) – 60. Belfodil (PRM)

US Città di Palermo: Benussi – Munoz, Aronica (52' Faurlin), von Bergen – Viola (63' Mantovani) – Formica (55' Dybala), Donati, Morganella, Sanseverino – Hernandez, Miccoli
    Parma Calcio 1913: Mirante (43' Bajza) – Rosi, Lucarelli, Paletta, Coda – Ampuero (77' Galloppa), Valdes, Parolo – Belfodil, Amauri (83' Sansone), Gobbi

Sędziowie: D. Roca – M. Liberti, C. Carbone