Finlandia – Stany Zjednoczon 2:3 (1:2 po rz. karnych) | Szwajcaria – Szwecja 1:5 (koniec)
Szwajcaria
1:5 (1:2, 0:0, 0:3)
Szwecja
Niedziela 19.05.2013, 20:30 • Ericsson Globe Arena • Mistrzostwa Świata

Do usłyszenia ponownie! (22:44:31)

Dziękuje za wspólne spełnione dwa tygodnie z hokejowymi MŚ na lajfy.com!

Rozpoczyna się wielka feta w Sztokholmie.

Bramka dla Szwecji!

Sedin strzałem do pustej bramki przypieczętowuje triumf Szwedów.

56:27
    Kara dla Szwecji. Persson dwie minuty za podcięcie.

55:37

GOL! Koniec marzeń Szwajcarów! Eriksson zdobywa czwartą bramkę dla Szwecji, bramkę uznaną dopiero po analizie video.

54:30
    Walka przy bandzie w tercji Szwecji. Szwedzi zyskują kolejnych kilka cennych sekund.

53:41
    Kronwall mocno spod niebieskiej.

52:34
    Sporo teraz przerw w grze.

51:11
    Walczą Szwajcarzy, ale wciąż świetnie spisuje się szwedzka obrona.

50:00
    Ostatnie 10 minut 3. tercji.

49:18
    Moser nad bramką po kiju szwedzkiego obrońcy.

48:13
    Helweci nie poddają się. Próbują atakować.

Niezwykle ciężko będzie teraz Szwajcarom odwrócić losy tego spotkania.

47:13

Ależ błąd Szwajcara, który gubi krążek tuż przed własną tercją na korzyść Szweda! Landeskog w sytuacji sam na sam strzela, Hjalmarsson dobija strzał i 1:3!

46:25
    Szwajcarzy ostrzeliwują bramkę Szwedów.

45:38
    Świetna konta Szwedów! Niewiele brakło a Lundqvist podwyższyłby prowadzenie gospodarzy!

44:26
    Szwedzi w pełnym zestawieniu. Czas ucieka nieubłaganie...

43:26
    Całkiem nieźle rozegrana ta pierwsza minuta przewagi.

42:26
    Fransson kara mniejsza za przeszkadzanie. Szwajcaria ma dobrą okazję na zdobycie bramki.

42:10
    Helweci w ataku, Szwedzi wybijają krążek do tercji neutralnej.

40:50
    Aktywna gra Szwajcarów.

Zaczynamy! Pierwszy bulik dla Szwedów.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Zawodnicy wyjeżdżają już na ostatnią tercję tego turnieju.

Strzały w 2. tercji: 6:8.

Druga tercja zakończona. Wciąż jednobramkowe prowadzenie Szwecji.

38:31
    Jak na razie skuteczna gra Szwajcarii w osłabieniu.

37:10
    Faul w ataku Szwajcarii. Hollenstein dwie minuty za zahaczanie.

35:47
    Starają się Helweci, ale na razie nic z tego nie wychodzi...

34:49
    Szwajcarzy ruszają z akcją, próbują wstrzelić krążek, ale Enroth łapie gumę.

33:59
    Daniel Sedin z okolic niebieskiej trafia wprost w Gerbera.

Szwajcarzy powracają do gry z początku pierwszej tercji, ale wciąż bez wyrównującej bramki.

30:01
    Pierwsza kara dla gospodarzy. Daniel Sedin dwie minuty za podcięcie.

30:00
    Połowa wielkiego finału już za nami.

29:41
    Bodenmann oddaje dwa celne strzały, dwukrotnie górą Enroth.

28:11
    Helweci mieli dobrą okazję, gra pełna chaosu i ostatecznie nie udało się oddać strzału.

27:42
    Szwajcarzy się starają, ale nie mogą oddać celnego strzału na bramkę Enrotha.

26:31
    Szwedzi teraz całkowicie zdominowali grę...

26:12
    Świetne uderzenie Kronwalla po podaniu Tallindera. Gerber skutecznie broni.

24:12
    Landeskog objeżdża bramkę Szwajcarii i oddaje strzał z półobrotu. Gerber spokojnie odbija gumę.

23:54
    Helweci ruszyli z dobrą akcją, ale niestety spalili akcję.

22:13
    Furrer z okolic niebieskiej, Enroth po raz kolejny broni parkanami.

21:05
    Landeskog mocno spod niebieskiej, obok bramki.

20:31
    Bieber wjeżdża do tercji Szwecji, oddaje strzał, Enroth pewnie broni parkanami.

Zaczynamy drugą odsłonę! Pierwsze wznowienie dla Szwajcarii.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Strzały w 1. tercji: 10:7.

Koniec 1. tercji spotkania. Świetny początek spotkania w wykonaniu Helwetów, ale potem z minuty na minutę coraz większa przewaga Szwedów.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:58
    Na koniec tercji małe pojedynki pięściarskie...

19:00
    Ostatnia minuta 1. tercji.

18:42
    Pluss nad bramką.

17:58
    Szwajcarzy próbują, Szwedzi ciągle wybijają gumę z własnej tercji.

16:30
    Helweci próbują atakować, ale Szwedzi coraz lepiej w obronie...

15:44
    Szwajcaria już w pełnym zestawieniu.

14:43
    Minuta kary za nami. Jak na razie Szwedzi nic wielkiego nie zdziałali.

13:43
    Kolejna kara dla Szwajcarii. Nadmierna ilość zawodników na lodzie.

13:04
    Hollenstein obok bramki.

12:33
    Coraz lepsza gra Szwedów. Szwajcarzy coraz bardziej cofnięci do defensywy.

11:38

Szwecja już na prowadzeniu! Fantastyczna gra w przewadze braci Sedin. Daniel do Henrika na drugi słupek i Gerber bez szans.

10:33
    Szwedzi błyskawicznie zakładają zamek.

10:23
    Pierwsze wykluczenie w spotkaniu. Ambuhl kara mniejsza za atak na głowę.

9:31
    Szwajcarzy ponownie w ataku. Jak na razie ogromna dominacja w strzałach – 9:3 na korzyść Helwetów.

8:42

Remis! Gerber był całkowicie zasłonięty co wykorzystał Gustafsson i strzałem z nadgarstka wyrównał wynik spotkania.

7:55
    Akcja braci Sedin. Nic z tego.

6:35
    Gardner z indywidualną akcją. Enroth broni.

5:31
    Daniel Sedin spod niebieskiej, obok bramki.

4:45
    Bramka dla Szwajcarii!

GOOOOOOOL! Całkowicie bierna szwedzka obrona. Josi minął trzech Szwedów i strzałem z backhandu wpakował gumę do siatki Szwecji.

4:09
    Zamieszanie pod bramką Enrotha! Ładna, składna akcja Szwajcarów. Szwedzki golkiper mrozi gumę.

3:13
    Mozer mocno strzelał na bramkę Enrotha, ale strzał zablokowany przez szwedzkiego obrońcę.

2:51
    Gospodarze spokojnie rozgrywają krążek...

2:11
    Szwedzi ruszają do przodu.

1:34
    Szwajcaria cały czas w ataku..

Ericcson Globe Arena wypełniona do ostatniego miejsca.

00:30
    Pierwszy strzał Helwetów. Pluss strzela z nadgarstka, Enroth pewnie broni.

Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla Szwedów!

00:01

Zawodnicy już na lodzie! Zaraz zaczynamy wielki finał!

Szwajcaria: Gerber (Berra) – Vauclair (A), Seger (C), Blum, Von Gunten, Diaz, Josi, Blindenbacher, Furrer – Niederreiter, Plüss (A), Moser – Ambühl, Suri, Gardner – Cunti, Bodenmann, Hollenstein – Trachsler, Bieber, Walker

Szwecja: Enroth (Markström) – Kronwall (C), Tallinder, Granberg, Fransson, Gustafsson, Falth – Lundqvist (A), Axelsson, Thörnberg – Hjalmarsson, Pettersson, Persson (A) – Eriksson, Daniel Sedin, Henrik Sedin – Lindberg, Järnkrok, Ericsson.

Sędziowie: Konstantin Olenin (RUS), Antonín Jeřábek (CZE) – Ivan Dědulja (BLR), Jesse Wilmot (CAN).

Helweci to jedyna nie pokonana na tych MŚ drużyna. Czy tak pozostanie do samego końca? Przekonamy się już niedługo!

Szwajcarzy grali już ze Szwedami na tych MŚ. Wówczas lepsi okazali się Helweci, ale Szwecja grała wtedy jeszcze bez braci Sedin, którzy wzmocnili reprezentację kilka dni później.

Rewelacja turnieju – Szwajcaria zagra ze współgospodarzem Szwecją. Dla Szwajcarów już sam awans do finału jest ogromnym sukcesem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Spotkanie finałowe tegorocznych MŚ w Sztokholmie i Helsinkach.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 5. Josi (Walker) – 9. Gustafsson (Petersson, Lundqvist), 12. Henrik Sedin, 48. Hjalmarsson (Landeskog), 56. Eriksson (Sedin), 57. H. Sedin

Widownia: 12500