1:1 (1:1)
Korona Kielce
Czwartek 23.05.2013, 20:45 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

W meczu inaugurującym 28. kolejkę Ekstraklasy, Piast Gliwice podejmie u siebie Koronę Kielce.

Gospodarze z dorobkiem 44 punktów plasują się na trzecim miejscu w tabeli ligowej. Są więc bardzo blisko europejskich pucharów. Ich forma w ostatnim czasie jest bardzo dobra – wygrali trzy ostatnie mecze.

Korona Kielce natomiast zajmuje ósmą lokatę i właściwie nie walczy już o nic. Należy wspomnieć jednak, że zespół ten w ostatniej kolejce rozniósł Jagiellonię Białystok aż 5:0.

Piast ostatni raz grał z Koroną w listopadzie zeszłego roku. Wtedy to tryumfowali Kielczanie aż 4:0. Jak będzie dziś Przekonamy się już wkrótce. Zapraszamy na relację minuta po minucie w serwisie lajfy.com

Za moment zaczynamy. Na stadionie w Gliwicach ciekawe osobowości – Bogusław Leśniodorski – prezes Legii Warszawa oraz Kamil Glik – reprezentant Polski, były piłkarz Piasta.

1

1
    Rozpoczęli zawodnicy Piasta.

1
    Pierwszy korner dla Piasta, dobrze rozegrany stały fragment gry, ale radzą sobie obrońcy gości.

3
    Kontratak graczy Piasta, zorientowali się w tym wszystkim obrońcy Korony.

4
    Malarczyk zagrywa ręką w środkowej strefie boiska.

5
    Malarczyk fauluje Robaka.

8
    Rzut wolny dla Piasta, głębokie dośrodkowanie Podgórskiego wyłapuje pewnie Małkowski.

9
    Robak nie doszedł do długiego podania na lewym skrzydle.

10
    Adamek świetnie do Jovanovica, ten jednak przesadził z dryblingiem i skończyło się na rzucie rożnym dla Korony.

11
    Sobolewski ukarany kartką za przepychanki w polu karnym.

11
    Groźnie z rzutu rożnego, jednak wybijają gospodarze.

13
    Groźnie wyglądające starcie Zbozienia z Sobolewskim, nie reaguje arbiter.

14
    Dośrodkowanie Oleksego, Cicman nie zdołał dojść do futbolówki.

14
    Zablokowane uderzenie Lisowskiego.

15
    Dobra akcja Kielczan lewą stroną, piłka ostatecznie w rękach Treli.

16
    Paweł Golański zdecydował się na uderzenie – obok bramki.

17
    Cicman źle przyjmuje piłkę, od autu piłkarze z Kielc.

19
    Wiele niedokładności w grze obu zespołów.

19
    Adamek pada blisko pola karnego Piasta, sędzia nie dopatrzył się faulu.

20
    Małkowski uprzedził Fernandeza.

22
    Podgórski do Cicmana, niedokładne podanie i strata.

22
    Gol dla Korony!
    Jovanovic świetnie zagrał do Janoty, ten pociągnął akcje lewą stroną, przedryblował i uderzył, piłkę odbił Trela, a dobił ją ADAMEK!

26
    Adamek złapany na pozycji spalonej.

27
    Świetna akcja Piasta Gliwice, dwa podania i na doskonałej pozycji znalazł się Cicman, w ostatniej chwili zainterweniował Lenartowski, co być może uchroniło przyjezdnych przed stratą bramki!

28
    Klepczyński głową do Treli, Piast rozpoczyna od własnego pola karnego.

29
    Korner dla gospodarzy, piłkę wybija Stano.

30
    Jeszcze jeden rzut rożny, wychodzi Małkowski, mija się z piłką, ale nikt nie zamyka akcji.

31
    Czujnie Golański w defensywie.

32
    Polak faulowany przez Adamka w środkowej części boiska.

33
    Zbozień w pole karne Korony, zamieszanie w polu karnym, ostatecznie byle dalej wybija Lisowski.

34
    Robak pędzi prawą stroną, dośrodkowuje, ale wprost pod nogi Golańskiego.

35
    Gol dla Piasta!
    Mamy remis! CICMAN dostał świetne podanie, ograł Lenartowskiego i pewnie pokonał Małkowskiego strzałem w długi róg.

36
    Niepewna interwencja Treli, korner dla Korony.

36
    Rzut karny dla Korony!

37
    Kartki dla graczy Piasta za dyskusje.

38
    Trela broni rzut karny Golańskiego, dobija Lenartowski, ale jeszcze raz świetnie Trela!

38
    Rzut rożny dla Kielczan, dobre dośrodkowanie Golańskiego, przed szansą był Sobolewski, uderzył z woleja tuż nad bramką Treli!

40
    Korona Kielce ciągle atakuje. Podgórski blokuje dośrodkowanie Golańskiego.

40
    Lisowski uprzedza Fernandeza.

41
    Murawski zdecydował się na uderzenie, bardzo wysoko nad bramką Małkowskiego.

42
    Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych.

42
    Piłka nie znajduje adresata w polu karnym.

43
    Zbyt mocne podanie do Cicmana, od autu Kielczanie.

44
    Janota chciał zaskoczyć Trele, tym razem uderzył obok bramki.

45
    Minuta doliczona do podstawowych 45.

45+1
    Cicman strzela, pewnie łapie Małkowski.

Jak dotąd na brak emocji i bramek nie możemy narzekać. Wynik otworzył Adamek, ale niespełna kwadrans później świetnie odpowiedział Cicman. Korona Kielce miała szansę powrócić na prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Golański. Wracamy za 15 minut, bądźcie z nami!

46
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Fernandez, na boisko wchodzi Docekal.

46

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Adamek, na boisko wchodzi Stąporski.

47
    Rzut rożny dla Korony, obrońcy oddalają niebezpieczeństwo.

47
    Kamil Kuzera ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny.

49
    Strzał Janoty zablokowany w polu karnym przez Zbozienia, będzie rzut rożny dla przyjezdnych.

50
    Rzut wolny dla Korony z boku pola karnego, gracz Piasta zagrał ręką.

52
    Robak został uprzedzony przez Małkowskiego, który łapie piłkę.

52
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Murawski, na boisko wchodzi Lazdins.

54
    Golański w pole karne, wybijają obrońcy.

54
    Malarczyk ukarany kartką za faul na Cicmanie.

55
    Przed Piastem świetna okazja do uderzenia z rzutu wolnego. Bardzo blisko bramki Małkowskiego.

56
    Znakomicie uderza Podgórski, piłka odbija się od poprzeczki!

57
    Kuzera podaje do Jovanovica, ten nie zdołał dobiec do piłki.

58
    Dobra akcja Piasta, niepilnowany w polu karnym był Lazdins, uderzył mocno, ale nad bramką!

59
    Oleksy na spalonym, dość późna interwencja sędziego bocznego.

60
    Lenartowski świetnie zatrzymuje Lazdinsa.

62
    Piast sprawił lepsze wrażenie w pierwszym kwadrancie drugiej połowy.

64
    Świetna okazja przed Koroną, dobre dośrodkowanie Lisowskiego, piłka spada przed Malarczykeim, ale ten nie trafia w piłkę, jest jeszcze Stano, który wywalczył rzut rożny.

65
    Na spalonym Sobolewski.

66
    Za wysoko podniesiona noga Robaka, od rzutu wolnego pośredniego goście.

69
    Dośrodkowanie Oleksego, nikt nie zamyka akcji.

70
    Polak ukarany drugą żółtą kartką za faul na Stąporskim! Piast od 70 minuty w osłabieniu!

72
    Nieporozumienie Podgórskiego z Docekalem.

73
    Dobra piłka do Sobolewskiego, ten jednak na pozycji spalonej.

74
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Kuzera, na boisko wchodzi Sierpina.

75
    Niedokładne podania z obu stron, Korona chce jak najszybciej wykorzystać przewagę, ale pośpiech nie wychodzi im jak na razie na dobre.

78
    Stąporski dośrodkowuje z linii końcowej, wybijają obrońcy Piasta.

80
    Zagranie ręką Sobolewskiego.

81
    Janota miał trochę miejsca, zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, znów obok bramki Treli.

82
    Cicman w pole karne, zabrakło dokładności, łapie Małkowski.

83
    Oleksy zatrzymuje Sierpinę na prawym skrzydle.

84
    Lenartowski tym razem oddaje strzał, bez efektu.

86
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Jovanovic, na boisko wchodzi Foszmanczyk.

86
    Ofensywna zmiana w ekipie gości.

87
    Dziewiąty rzut rożny dla Korony, w powietrzu radzi sobie Matras, piłkę ma jeszcze Sierpina, ale niecelnie uderza.

88
    Ostatnie minuty, czy przyjezdni zamienią przewagę liczebną na bramkę?

89
    Świetnie Docekal w obronie, zatrzymuje kolejne ataki gości.

90
    Robak nie miał szans, by dogonić piłkę od zagraną przez Stano.

90
    Mecz przedłużony o trzy minuty.

90+1
    Lazdins blokuje strzał Sierpiny.

90+1
    Trela świetnie interweniuje na 11 metrze.

90+2
    Ucierpiał Trela przy tej interwencji, krótka przerwa w grze.

90+2
    Robak dośrodkowuje, zbyt wysoko.

90+3
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Robak, na boisko wchodzi Buryan.

90+3
    Defensywna zmiana, Piast chce dowieźć remis.

I udaje im się to. Szymon Marciniak kończy mecz! Druga połowa nie przyniosła nam rozstrzygnięcia. Korona Kielce nie wykorzystała tego, że przez ostatnie 20 minut grała w przewadze. W drugiej połowie nie mieliśmy tylu emocji, co w pierwszych 45 minutach, ale nie zabrakło okazji do zdobycia bramki, szczególnie przez gości. To wszystkie doniesienia z tego spotkania. Zapraszamy na kolejne relacje w serwisie lajfy.com (22:38:30)

Gole: 35. Cicman – 22. Adamek

Kartki:   37. Robak (PIA), 37. Polak (PIA) – 11. Sobolewski (KRN), 47. Kuzera (KRN), 54. Malarczyk (KRN)   70. Polak (PIA)

Piast Gliwice: Trela – Zbozień, Klepczyński, Polak, Oleksy, Matras, Murawski (52' Lazdins), Fernandez (46' Docekal), Podgórski, Cicman, Robak (90+3' Buryan)
    Korona Kielce: Małkowski – Golański, Stano, Malarczyk, Lisowski, Sobolewski, Jovanovic (86' Foszmanczyk), Lenartowski, Kuzera (74' Sierpina), Janota, Adamek (46' Stąporski)

Sędziowie: Szymon Marciniak