Jagiellonia – Ruch 1:0 (koniec) | Lech P. – Korona 2:0 (koniec) | Lechia – Górnik Z. 0:2 (koniec)
Legia – Śląsk 5:0 (koniec) | Piast – GKS Bełchatów 2:3 (koniec) | Pogoń – Polonia W. 3:1 (koniec)
Widzew – Podbeskidzie 1:2 (koniec) | Wisła K. – Zagłębie L. 0:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:3 (0:1)
GKS Bełchatów
Niedziela 02.06.2013, 16:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa

Legia Warszawa zdobywa Mistrzostwo Polski!
    Spadają z ligi: GKS Bełchatów oraz Polonia Warszawa, która nie otrzymała licencji.
    Dziękujemy za śledzenie relacji na lajfy.com i zapraszamy w przyszłym sezonie! (18:13:37)

Nagrodę MVP spotkania posyłam w stronę Michała Maka, który zdobył dwie bramki i to dzięki niemu bełchatowianie wierzyli w awans do końca.

Forma w ostatnich meczach GKS-u zasługuje na uznanie, którzy do ostatniego spotkania walczyli o utrzymanie! Jednak na swoje punkty trzeba pracować przez cały sezon, nie tylko w ostatnich dziesięciu kolejkach.

GKS Bełchatów wygrywa ostatnie spotkanie w tym sezonie w T-Mobile Ekstraklasie z Piastem Gliwice 3:2. Było to także ostatnie ich spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Polski, ponieważ GKS Bełchatów spada z ligi! Podbeskidzie wygrywa swoje spotkanie w Łodzi z Widzewem.

90+3
    Także Madejowi pokazany jest kartonik.

90+3
    Mamy jakieś przepychanki na boisku. Żółta kartka dla Zbozienia.

90+1
    Ostatnia zmiana także w Piaście. Sikora za Docekala.

89
    Piast nie składa broni! Gospodarze wciąż w natarciu.

87
    Ciekawa druga połowa meczu, w której zobaczyliśmy już 4 bramki! Końcowe minuty będą bardzo nerwowe.

86
    Gol dla Piasta!

RUBEN JURADO pewnie strzela z 11 metrów i pokonuje Zubasa! Goście w nielada opałach!

86
    Zubas za kłótnie otrzymuje żółty kartonik!

86
    Rzut karny dla Piasta!!!

85
    Gonzalez fauluje w polu karnym Jurado!

84
    Spokojne ostatnie minuty, sporo strat w środku pola i dużo przewinień.

82
    Świeżo wprowadzony Późniak szybko łapie żółtą kartkę, głupota.

81
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. Późniak za Wacławczyka.

79

Kapitalne uderzenie z dystansu CICMANA, który nie daje szans Zubasowi, przepiękna bramka Słowaka! 1:3!

Wiktor Bukowski

Gole: 79. Cicman, 86. Ruben (kar.) – 32. Michał Mak, 57. Michalski, 65. Michał Mak

Kartki:   41. Izvolt (PIA), 67. Matras (PIA), 90+3. Zbozień (PIA) – 60. Sawala (GKS), 82. Późniak (GKS), 86. Zubas (GKS), 90+3. Madej (GKS)   58. Izvolt (PIA)

Piast Gliwice: Trela – Zbozień, Polak, Sidqy (58' Ruben), Klepczyński (46' Krzycki) – Matras, Urban, Izvolt, Cicman, Podgórski – Docekal (90'+1 Docekal)
    GKS Bełchatów: Zubas – Gonzalez, Wilusz, Michalski (77' Baran), Kosznik – Rachwał, Sawala – Mateusz Mak, Wacławczyk (81' Późniak), Madej – Michał Mak (73' Bartosiak)

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)