Toruń – Gryf 1:2 (koniec) | MKS Kluczbork – Bytovia 4:0 (koniec) | Raków – Oława 1:1 (koniec)
Turek – Rozwój 1:1 (koniec) | Jarota – Chojniczanka 0:1 (koniec) | Polkowice – Zagłębie S. 2:2 (koniec)
Tur Turek
1:1 (1:0)
Rozwój Katowice
Niedziela 09.06.2013, 17:00 • 1000-lecia w Turku • 2 Liga Zachodnia

Koniec spotkania. Tur remisuje z Rozwojem Katowice 1:1. Było to ostatnie spotkanie ligowe w Turku. Dziękuję serdecznie za śledzenie wszystkich relacji na lajfy.com! Miłego wieczoru! (18:49:26)

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Gol dla Rozwoju!
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego, najlepiej w polu karnym zachował się SEBASTIAN GIELZA i mamy remis!

89
    Zagranie ręką Biela, rzut wolny dla gości.

86
    Po dośrodkowaniu Biela główkował Miłosz, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.

84
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mikołajczyka, ale wprost w ręce Fabera.

82
    Rożny dla Rozwoju po wybiciu Kiełba.

81
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Król, na boisko wchodzi Szostek.

80
    Z prostego podbicia próbował Król, ale w sam środek bramki.

79
    Z woleja strzelał Kapias, ale daleko obok słupka.

78
    Staroń ładnie zszedł do środka, ale z jego strzałem poradził sobie Faber.

75
    Zmiana w drużynie Tur Turek: z boiska schodzi Dregier, na boisko wchodzi Miłosz.

72
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Gałecki, na boisko wchodzi Domański.

70
    Gałecki głową obok słupka.

70
    W dalszym ciągu w natarciu Rozwój. Po wybiciu Biela jeszcze jeden rzut rożny.

67
    Trzecia poprzeczka! Ależ pecha mają dzisiaj piłkarze z Katowic! Tym razem po uderzeniu głową Nowaka!

67
    I jeszcze jeden po wybiciu Biela.

66
    Kiełb zablokował dośrodkowanie Króla i będzie rzut rożny.

65
    Kapitalna szansa gości, ale strzał głową Gielzy kolanem obronił Staniszewski!

63
    Prostopadłe zagranie Staronia do Dregiera, ale minimalnie szybszy był bramkarz Rozwoju.

61
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Wolny, na boisko wchodzi Kut.

59
    Gielza zablokowany przez Książka. Znów z narożnika boiska podopieczni Dietmara Brehmera.

57
    Przyjezdni w natarciu. Kolejny rzut rożny.

57
    Świetna sytuacja gości, ale Król przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem!

56
    Świetny wślizg Bogusza i goście będą mieli korner. Mogło być dużo groźniej.

55
    Strzał Gałeckiego głową, ale ponad poprzeczką.

53
    Ostre wejście Grali w nogi Gielzy i zawodnik Tura ukarany żółtą kartką.

48
    Strzał Staronia z dystansu, ale niecelny.

46
    Świetną szansę mieli turkowianie, ale Staroń zagrał za plecy Dregiera.

46

Do przerwy Tur wygrywa z Rozwojem 1:0 po bramce Staronia. Wyrównane spotkanie w Turku. Szanse mieli i jedni i drudzy. Warto odnotować, że katowiczanie trafili w dwukrotnie w poprzeczkę. Ale ponownie sprawdziła się zasada, że "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". Zapraszam za kwadrans na relację z drugiej połowy.

42
    Celny strzał Mikołajczyka zza pola karnego, ale zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza przyjezdnych.

41
    Znów przy stałym fragmencie gry lepiej główkowali piłkarze Rozwoju.

41
    Dwójkowa akcja Biela z Boguszem, ale dośrodkowanie tego drugiego zablokował Winiarczyk. Z narożnika boiska Mikołajczyk.

40
    Dośrodkowanie Biela wypiąstkował jednak Faber.

39
    Dregier z łatwością przepchnął Gałeckiego, próbował uderzyć technicznie, ale został przyblokowany i będzie tylko korner.

35
    Gol dla Tura!
    Znakomity rajd Jakuba Kiełba! Lewy obrońca zagrał do Grali, ten odegrał do ŁUKASZA STARONIA i napastnik Tura strzałem lewą nogą, tuż przy słupku daje prowadzenie gospodarzom!

31
    Uderzenie Biela z woleja zza pola karnego przeszło tuż nad poprzeczką!

30
    Głową strzelał Mikołajczyk, ale wprost w ręce Fabera.

29
    Poradzili sobie jednak obrońcy Tura.

28
    Poprzeczka! Król wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale z 11 metrów trafił w poprzeczkę! Będzie jeszcze korner dla katowiczan.

26
    Strzał jednego z zawodników gości zablokował Książek i będzie kolejny róg dla Rozwoju.

20
    Poprzeczka ratuje Tura! Strzał Nowaka najpierw został przyblokowany, a dobitkę na poprzeczką sparował Staniszewski! Dopadł jeszcze do piłki Gielza, ale był na spalonym.

18
    Chyba piąty spalony w ciągu ostatnich 3 minut.

14
    Poszedł do końca za akcją Gielza i niewiele brakowało, a zostałby nabity przez Staniszewskiego i byłaby bramka.

13
    Pociągany za koszulkę był Dregier. Będzie rzut wolny z okolic narożnika pola karnego. Przy piłce Biel.

10
    Korner dla Rozwoju po akcji Zalewskiego.

7
    Lepiej w tych pierwszych minutach wyglądają turkowianie. Tym razem za mocne prostopadłe podanie Staronia do Bogusza.

6
    Biel chciał zdobyć kolejną bramkę z rzutu rożnego. Tym razem jednak futbolówka spadła na górną siatkę.

6
    Pierwsza akcja Tura, ale strzał Biela został zablokowany. Staroń zdołał jeszcze dograć do Grali, ale jego strzał też odbili obrońcy. Będzie róg.

1
    Goście w jednolitych, białych strojach. Tur na czerwono.

1

Trener Tura ma do dyspozycji tylko czterech rezerwowych. Są to: Kołba, Buła, Buszta i Miłosz. Na ławce gości: Soliński, Świerczyński, Domański, Kut, Szostek.

Tur Turek: Staniszewski – Bogusz, Wieczorek, Grala, Kiełb – Biel, Kotwica, Książek, Dregier, Mikołajczyk – Staroń

Rozwój Katowice: Faber – Kapias, Szymiński, Gałecki, Winiarczyk, Zalewski, Nowak, Król, Tkocz, Wolny, Gielza

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Witam ze stadionu 1000-lecia w Turku. Za kilka minut początek spotkania Tur – Rozwój. Oba zespoły już po rozgrzewce.

Jesienią, w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami lepsi okazali się turkowianie, którzy wygrali 1:0 po bramce Piotra Gląby już w 3. minucie. Jak będzie tym razem? Zapraszam na relację tuż przed godziną 17!

Katowiczanie natomiast zajmują bezpieczne, ósme miejsce i jedyne o co mogą jeszcze walczyć to wyprzedzenie Chrobrego Głogów i zakończenie sezonu w pierwszej siódemce.

Tur zajmuje obecnie 14. miejsce w ligowej tabeli, tuż nad strefą spadkową i dzięki walkowerowi w ostatniej kolejce ma już zapewnioną lokatę dającą utrzymanie, bowiem przewaga nad kolejnym Ruchem Zdzieszowice wynosi obecnie cztery punkty.

W meczu 33., przedostatniej kolejki II ligi Tur Turek zmierzy się na własnym stadionie z Rozwojem Katowice. Będzie to najprawdopodobniej ostatnie spotkanie Tura w jego 92-letniej historii, bowiem w ostatniej kolejce zespół ten pauzuje, a po sezonie rozpocząć ma się proces likwidacyjny klubu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 35. Staroń – 90. Gielza

Kartki:   53. Grala (TRR)

Tur Turek: Staniszewski – Bogusz, Wieczorek, Książek, Kiełb – Biel, Kotwica, Grala, Dregier (75. Miłosz), Mikołajczyk – Staroń
    Rozwój Katowice: Faber – Kapias, Szymiński, Gałecki (72. Domański), Winiarczyk, Zalewski, Nowak, Król (81. Szostek), Tkocz, Wolny (61. Kut), Gielza

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk)