Irtysz Pawłodar – Široki 3:2 (koniec) | Dila – Aalborg 3:0 (koniec) | Ventspils – Jeunesse Esch 1:0 (koniec)
Mladost – Senica 2:2 (koniec) | Honka – Lech P. 1:3 (koniec) | Karabach – Piast 2:1 (koniec)
Szachtior S. – Milsami 1:1 (koniec) | Dinamo M. – Lokomotiva 1:2 (koniec) | Skonto – Slovan 2:1 (koniec)
Beroe – Hapoel TA 1:4 (koniec) | Zrinjski – Botew 1:1 (koniec) | Strømsgodset – Debreczyn 2:2 (koniec)
Maccabi H. – Chazar 2:0 (koniec) | Petrolul – Víkingur G. 3:0 (koniec) | Czernomorec – Dacia 2:0 (koniec)
Anorthosis – Gefle 3:0 (koniec) | Göteborg – AS Trencin 0:0 (koniec) | Rosenborg – St. Johnstone 0:1 (koniec)
Malmo – Hibernian 2:0 (koniec) | Hødd – Aktobe 1:0 (koniec) | Tromsø – Keşla FK 2:0 (koniec)
Thun – Czichura 2:0 (koniec) | Valetta – FK Mińsk 1:1 (koniec) | Differdange – Utrecht 2:1 (koniec)
Kukësi – FK Sarajevo 3:2 (koniec) | Jagodina – Rubin 2:3 (koniec) | Żalgiris – Piunik 2:0 (koniec)
Sparta – Hacken 2:2 (koniec) | Xánthi – Linfield 0:1 (koniec) | Crvena Zvezda – Vestmannaeyja 2:0 (koniec)
Hajduk – Turnovo 2:1 (koniec) | Trabzonspor – Derry 4:2 (koniec) | Astra – Omonia 1:1 (koniec)
Vojvodina – Honvéd 2:0 (koniec) | Śląsk – Rudar 4:0 (koniec) | Olimpija – MSK Żilina 3:1 (koniec)
Rijeka – Prestatyn 5:0 (koniec) | Breidablik – Sturm 0:0 (koniec) | KR Reykjavík – Standard 1:3 (koniec)
Malmo FF
2:0 (2:0)
Hibernian F.C.
Czwartek 18.07.2013, 19:00Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej zmierzy się trzecia drużyny ligi szwedzkiej z finalistą szkockiego pucharu.

Obie drużny spotkały się ze sobą w sezonie 1970-71. Wtedy górą byli piłkarze ze Szkocji, którzy wygrali oba mecze. Odpowiednio 6-0 i 3-2.

Malmö FF jest już w połowie sezonu ligi szwedzkiej i radzi sobie bardzo dobrze. Po 16 kolejkach zajmuje pierwsze miejsce z bilansem 9-5-2. Najlepszym strzelcem drużyny jest Tokelo Rantie, który zdobył 6 bramek.

Drużyna z Edynburga podchodzi do nowego sezonu w bardzo zmienionym składzie. Odeszli między innymi najlepsi strzelcy: Leigh Griffiths i Eoin Doyle. Zastąpić ich mają Rowan Vine i Liam Craig z St. Johnston.

Faworytem wydają się być gospodarze, ale wszystko zweryfikuje boisko.

Malmö FF: Dahlin – Albornoz, Jansson, Halsti, Ricardinho, Johansson – Eriksson, Hamad, Thern – Rantie, Forsberg

Hibernian F.C.: Williams – Hanlon, McPake, Stevenson, Forster – Craig, Jones, Taiwo, Thomson – Vine, Handling

Sędziowie: Rene Eisner.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Rantie złapany na spalonym.

4
    Od początku dominują gospodarze. Widać, że odmieniony w przerwie letniej skład Hibs potrzebuje zgrania.

5
    Rantie znów złapany na spalonym.

7
    Nieskładne próby zbudowania ataku przez zawodników ze Szkocji.

8
    Faul Johansson. Będzie rzut wolny dla gości.

9
    Niezłą okazję miał Jones, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku.

10
    Rantie brzydko sfaulowany przez McPake i pierwsze upomnienie w tym meczu.

11
    Gol dla Malmö!

Szybkie wyjście HAMADY i 1-0 dla gospodarzy.

12

Co się dzieje w Szwecji! Gospodarze idą za ciosem. ERIKSSON mocno uderzył prawą nogą i mamy 2-0.

15
    Eriksson był bliski zdobycia swojej drugiej bramki, ale tym razem refleksem popisał się Williams.

16
    Taiwo sfaulował Therna.

18
    Strzał Albornoza zablokowany przez obrońców.

20
    Rzut wolny dla gospodarzy ze środka boiska.

21
    Kolejny faul Taiwo. Tym razem poszkodowanym Eriksson.

22
    Goście są dziś bezradni. W ich grze nie widać żadnego pomysłu.

23
    Kolejny faul szkockiego zawodnika. Tym razem McPake faulował aktywnego w tym meczu Rantie.

25
    Hibernian stara się dłużej utrzymywać przy piłce, ale ma problem z przedostaniem się pod pole karne gospodarzy.

26
    Przejęcie Malmö i próba szybkiej kontry zatrzymana przez obrońców Hibs.

28
    Rzut wolny dla Hibernianu z własnej połowy.

29
    Rzut rożny dla gospodarzy.

32
    Jedna z nielicznych akcji gości zatrzymana przed polem karnym Dahlina.

34
    Rzut wolny dla Szwedów z niebezpiecznej odległości.

35
    Szkoci próbują kontrować, ale brakuje jakości w ich formacjach ofensywnych.

37
    Jeden ze Szwedów złapany na spalonym i rzut wolny dla Hibs.

38
    Aut dla gości blisko pola karnego Malmö FF.

39
    Rzut wolny dla Hibs i strzał w światło bramki. Niestety dla gości zbyt lekki żeby zaskoczyć Dahlina.

41
    Świetna okazja Erikssona i jeszcze lepsza obrona Williamsa. Powinno być 3-0!

42
    Jones faulował Therna.

44
    Niewidoczny w tym meczu Vine faulował w ataku.

Do przerwy spokojne prowadzenie Malmö. Gospodarze są w tym meczu wyraźnie lepsi i zasłużenie prowadzą 2-0. Zapraszamy na drugą połowę już za kwadrans.

46

46
    Szybki atak Malmo i Williams musiał bronić strzał Rantie.

47
    Rzut wolny dla gospodarzy.

49
    Dobrą okazję miał Thern, ale Williams kolejny raz popisał się skuteczną obroną.

50
    Rzut wolny dla Szkotów po faulu na Taiwo.

52
    Kolejny wolny dla gości. Tym razem poszkodowany McPake.

53
    Świetna szansa dla Malmö po strzale Hamada, ale Williams kolejny raz pokazał swój kunszt.