Irtysz Pawłodar – Široki 3:2 (koniec) | Dila – Aalborg 3:0 (koniec) | Ventspils – Jeunesse Esch 1:0 (koniec)
Mladost – Senica 2:2 (koniec) | Honka – Lech P. 1:3 (koniec) | Karabach – Piast 2:1 (koniec)
Szachtior S. – Milsami 1:1 (koniec) | Dinamo M. – Lokomotiva 1:2 (koniec) | Skonto – Slovan 2:1 (koniec)
Beroe – Hapoel TA 1:4 (koniec) | Zrinjski – Botew 1:1 (koniec) | Strømsgodset – Debreczyn 2:2 (koniec)
Maccabi H. – Chazar 2:0 (koniec) | Petrolul – Víkingur G. 3:0 (koniec) | Czernomorec – Dacia 2:0 (koniec)
Anorthosis – Gefle 3:0 (koniec) | Göteborg – AS Trencin 0:0 (koniec) | Rosenborg – St. Johnstone 0:1 (koniec)
Malmo – Hibernian 2:0 (koniec) | Hødd – Aktobe 1:0 (koniec) | Tromsø – Keşla FK 2:0 (koniec)
Thun – Czichura 2:0 (koniec) | Valetta – FK Mińsk 1:1 (koniec) | Differdange – Utrecht 2:1 (koniec)
Kukësi – FK Sarajevo 3:2 (koniec) | Jagodina – Rubin 2:3 (koniec) | Żalgiris – Piunik 2:0 (koniec)
Sparta – Hacken 2:2 (koniec) | Xánthi – Linfield 0:1 (koniec) | Crvena Zvezda – Vestmannaeyja 2:0 (koniec)
Hajduk – Turnovo 2:1 (koniec) | Trabzonspor – Derry 4:2 (koniec) | Astra – Omonia 1:1 (koniec)
Vojvodina – Honvéd 2:0 (koniec) | Śląsk – Rudar 4:0 (koniec) | Olimpija – MSK Żilina 3:1 (koniec)
Rijeka – Prestatyn 5:0 (koniec) | Breidablik – Sturm 0:0 (koniec) | KR Reykjavík – Standard 1:3 (koniec)
Tromsø IL
2:0 (1:0)
İnter Baku
Czwartek 18.07.2013, 19:00Liga Europy UEFA

Tromsø IL pokonuje Inter Baku 2:0 (1:0). Wynik meczu, w 43. minucie gry otworzył Ondrasek, a w 62. minucie drugie trafienie dla Norwegów dołożył Andersen. Azerowie walczyli dzielnie, często napierali na Norwegów, ale nie udało im się stworzyć dogodnej sytuacji. Trudna sytuacja Interu przed rewanżowym meczem na własnym stadionie. (20:52:14)

90+4
    Gospodarze szanują piłkę, nie podoba się to Azerom, którzy atakują ostrym pressingiem.

90+2
    Amircanov ogląda żółtą kartkę.

90+1
    Nienagannie bronią się Norwegowie.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

87
    Genov w środkowej strefie przewinił na Andersenie.

86
    Ostatnie minuty meczu. Walczą Azerowie, często są w posiadaniu piłki na połowie rywala, jednak nie potrafią zagrozić bramce Sahlmana.

83
    Zmiana w drużynie Tromsø IL: z boiska schodzi Pritchard, na boisku pojawia się Johnsen.

78
    Kolejna już próba Mikela Alvaro, ale ciągle uderza niecelnie.

78
    Zmiana w drużynie İnter Baku: z boiska schodzi Javadov, na boisku pojawia się Zargarov.

77
    Akcja Javadova przerwana faulem przez Causevicia.

76
    Zmiana w drużynie İnter Baku: z boiska schodzi Abasiyev, na boisku pojawia się Genov.

73
    Amircanov przerywa faulem próbę wyprowadzenia kontrataku przez Kristiansena.

72
    Choć Inter nie stwarza sobie stuprocentowych okazji, to gra Azerów w ofensywie wygląda nieźle. Po straceniu bramki niemalże cały czas napierają na Norwegów.

71
    Azerowie grają bardzo ambitnie, wynik nie odzwierciedla przewagi Tromso.

70
    Niecelne uderzenie Mikela Alvaro z okolic 20.metra , pomysł dobry, ale gorzej z wykonaniem.

65
    Pan Mozharovsky po raz kolejny przerywa grę. Tym razem po faulu Kristiansena.

64
    W środkowej strefie przewinił Alvaro.

62
    Gol dla Tromsø!

Dośrodkowanie w pole karne, gdzie najlepiej odnajduje się ANDERSEN i podwyższa prowadzenie gospodarzy! Na nic zdały się próby gości, którzy byli bardzo aktywni od początku drugiej połowy.

62
    Georgievski ukarany za brzydki faul.

60
    Zmiana w drużynie Tromsø IL: z boiska schodzi Drage, na boisku pojawia się Moldskred.

57
    Rzut rożny dla przyjezdnych z Baku.

55
    Inicjatywa ponownie po stronie Azerów, ale jak na razie wynik dla nich niekorzystny.

54
    Gra toczy się teraz głównie w środkowej strefie.

48
    Nieudane dośrodkowanie Javadova ze stałego fragmentu gry.

48
    Faulowany Mikel Alvaro.

47
    Uderzenie Abasiyeva i bez kłopotów interweniuje Sahlman.

46

46
    Zmiana w drużynie Tromsø IL: z boiska schodzi Norbye, na boisku pojawia się Сausevic.

Piłkarze wychodzą na drugą połowę.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą z Interem Baku 1:0. Gola w 43 minucie zdobył Ondrasek. Zapraszamy za kwadrans na drugą odsłonę meczu.

45+1
    Wrzutka Drage nie trafia do żadnego z partnerów.

45
    Rzut rożny dla Tromso.

43

Wydawało się, że jeżeli wynik w pierwszej połowie ulegnie zmianie, to za sprawą Azerów, a jednak nie... gola zdobywają gospodarze, a dokładniej ONDRASEK! Lomaia radzi sobie z uderzeniem Johansena, ale wobec dobitki Ondraska jest już bezradny.

42
    Javadov dość ostro potraktował Norbye, za co arbiter "nagrodził" go żółtą kartką.

42
    Wrzutka Iashviliego, lecz w walce o piłkę przewinił Javadov.

41
    Rzut rożny dla Azerów.

40
    Jeszcze 5 minut gry w pierwszej części. Defensywa Tromso musi uważać, od kilku minut trwają niezmordowane ataki Interu.

39
    Iashvili próbował zaskoczyć Sahlmana, sztuka ta się nie powiodła, bowiem piłka powędrowała obok bramki.

38
    W ostatnich minutach lepiej wyglądają przyjezdni. Przed chwilą faulowany na 30. metrze Abasiyev.

34
    Jeszcze jeden stały fragment dla Azerów. Tym razem w kierunku piłki idzie Iashvili.

34
    Aj! Precyzyjna wrzutka Javadova i z najbliższej odległości myli się Iashvili!

34
    Iashvili wywalczył rzut rożny.

31
    Niecelna próba uderzenia z dystansu w wykonaniu Mikela Alvaro.

30
    Na boisku, od kilku minut wieje przysłowiową nudą.

25
    Błyskawiczna odpowiedź Tromso! Strzał Ondraska i rywali ratuje poprzeczka!

24
    Dośrodkowanie Javadova i niecelna główka Iashvilliego. Było groźnie!

24
    Zaatakowali teraz Azerowie i wywalczyli rzut rożny.

23
    Tskhadadze uderza niecelnie na bramkę Sahlmana.

21
    Mamy pierwszą kare indywidualną, żółtą kartkę obejrzał były gracz Śląska Wrocław – Jarosław Fojut.

19
    Kolejne przewinienie gości, wszystko jednak daleko od bramki.

18
    Abasiyev zbyt agresywnie walczył o piłkę z Andersenem i arbiter odgwizdał faul gracza gości.

16
    Pierwsza od dłuższego czasu akcja Azerów. Abasiyev uderzał niecelnie.

14
    Na połowie rywali przewinił Pritchard.

11
    Głową w mur biją Norwegowie. Atakują, lecz dobrze w defensywie ustawieni Azerowie.

11
    Rzut wolny dla Tromso, po faulu Amircanova.

8
    Cały czas w ataku gospodarze, jednak nie potrafią zagrozić bramce Interu.

6
    Pierwsze minuty pod znakiem inicjatywy piłkarzy Tromso IL.

5
    Następny korner dla Tromso, lecz znów nie udaje się oddać strzału na bramkę Azerów. W walce o piłkę faulował Pritchard.

2
    Rzut rożny bili Norwedzy, ale dośrodkowanie Drage bardzo niedokładne.

1
    Agresywny pressing gospodarzy. Faulowany Mikel Alvaro.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Niecałe 10 minut do pierwszego gwizdka ukraińskiego arbitra. W wyjściowym składzie gospodarzy, zgodnie z przewidywaniami wybiegnie Jarosław Fojut.

Tromsø IL: Sahlman – Fojut, Koppinen, Norbye, Bendiksen, Drage, Andersen, Johansen, Pritchard, Kristiansen, Ondrasek.

İnter Baku: Lomaia – Alejandro, Amircanov, Abdoulaye, Spicic, Georgievski, Mikel Alvaro, Abasiyev, Iashvili, Tskhadadze, Javadov.

Sędziowie: Y. Mozharovsky (UKR).

Graczem Tromso jest polski obrońca, znany z występów w Śląsku Wrocław – Jarosław Fojut. 25 latek w barwach norweskiej ekipy wystąpił do tej pory w 10 spotkaniach, w pełnym wymiarze czasowym. Fojut strzelił jedną bramkę.

Spotkanie poprowadzą sędziowie z Ukrainy, z Yuriyem Mozharovskim na czele.

Stadion Tromsø jest porównywalny i ma pojemność 8585 oraz nosi nazwę Alfheim Stadion.

Inter domowe spotkania rozgrywa na mogącym pomieścić 8152 widzów Şəfa stadionu.

Inter Baku to trzecia drużyna ligi azerskiej sezonu 2012/13.

Tromsø IL, a właściwie Tromsø Idrettslag wywalczył sobie udział w eliminacjach LE poprzez zajęcie czwartego miejsca w norweskiej Tippeligaen.

Zapraszamy na relacje live z pojedynku Tromso IL – Inter Baku w ramach II rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.