Zagłębie L. – Pogoń 0:2 (koniec) | Wisła K. – Górnik Z. 0:0 (koniec)
Wisła Kraków
0:0 (0:0)
Górnik Zabrze
Piątek 19.07.2013, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa

MVP tego spotkania według mnie został Olkowski. Jego rajdy w pole karne Wisły i groźne dośrodkowania napsuły wiele krwi obrońcom gospodarzy. Olkowski byl bez wątpienia najlepszym zawodnikiem tego meczu. (16:10:03)

Sędzia kończy nudne spotkanie, Wisła zasłużenie remisuje z Górnikiem Zabrze. Sytuacji bramkowych w tym meczu było bardzo mało, było również mało walki na boisku. Zawodnicy obu zespołów zdecydowanie zawiedli.

90+2
    Olkowski faulowany, rzut wolny dla Górnika.

90
    Na boisku leży poturbowany Gancarczyk, natomiast sędzia dolicza 3 minuty do końca meczu.

89
    Stjepanovic opuszcza boisko, jego miejsce zajmie Burliga.

88
    Małecki fauluje Olkowskiego na połowie Górnika.

86
    Boisko opuszcza kontuzjowany Garguła, jego miejsce zajmie Kamiński.

84
    Niecelne podanie Nowaka, od rzutu z autu zacznie Wisła.

83
    Kontratak Górnika, Mosznikow zamiast podać do czystego Nakoulmy wolał skończyć sam tą akcję i stracił piłkę.

82
    Wilk w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę Górnika.

81
    Kolejna próba indywidualnej akcji Nakoulmy i kolejna nieudana.

78
    Mosznikow fauluje Stolarskiego w środkowej strefie boiska.

77
    Nowak zastępuje Radka Sobolewskiego. Na stadionie Wisły słychać bardzo głośne oklaski.

76
    Cezary Wilk wchodzi w miejsce Michała Chrapka.

75
    Bunoza uderza głową prosto w ręce Witkowskiego.

75
    Gra wznowiona i kolejny faul na Sarkim.

74
    Na boisku leży poobijany Sarki, przerwa w grze.

73
    Okazja Chrapka, który zamiast uderzyć zrobił zwód i stracił piłkę! Był sam na sam z Witkowskim!

72
    Madej wchodzi w miejsce Zachary.

71
    Witkowski spokojnie łapie dośrodkowanie Stolarskiego.

70
    Akcja Sarkiego zatrzymana przez defensorów Górnika.

69
    Prejuce Nakoulma na spalonym.

69
    Korner dla Wisły, Sarki dośrodkowuje jednak niecelnie.

68
    Ładna akcja Wisły, obrońcy Górnika blokują strzał Nalepy z 10 metrów.

67
    Centymetrów zabrakło Zacharze żeby przeciąć podanie Nakoulmy i strzelić na pustą bramkę!

66
    Małkowski opuszcza boisko, jego miejsce zajmie Mosznikow.

66
    Bardzo niecelne dośrodkowanie Małeckiego.

64
    Wolny dla Górnika i niecelne dośrodkowanie wybijają zawodnicy Wisły.

63
    Po raz kolejny wiele chaosu na boisku, jak na razie druga połowa nas rozczarowuje.

61
    Stolarski w świetny sposób zatrzymuje indywidualną akcję Nakoulmy.

59
    Stoperzy Wisły wybijają dobre dośrodkowanie Olkowskiego. Boczny obrońca Górnika jest dzisiaj bardzo aktywny w ataku.

58
    Nudny moment meczu, obie drużyny nie potrafią utrzymać się dłużej przy piłce.

56
    Mączyński uderza prosto w trybunę za bramką Wisły Kraków. Fatalne uderzenie.

55
    Ależ sytuacja! Nakoulma ograł Jovanovica i stanął oko w oko z Miśkiewiczem po czym uderzył prosto w jego ręce!

54
    Małkowski źle przyjął dośrodkowanie Kosznika i stracił piłkę mimo, że nie był faulowany.

53
    Niecelny atak Górnika, piłka dla Krakowian.

52
    Stolarski niecelnie uderza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

51
    Potężne uderzenie Nalepy z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Górnika. Korner dla gospodarzy.

49
    Miśkiewicz dobrze łapie niecelne podanie z głębi pola.

48
    Głowacki ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Małkowskim.

47
    Nieudany rajd Nakoulmy, od bramki zacznie Miśkiewicz.

46

Sędzia nie dolicza ani minuty do końca pierwszej połowy, jak na razie oglądamy wyrównane spotkanie, obie drużyny miały momentami lekką przewagę nad rywalem lecz nikt z niej nie skorzystał. Miejmy nadzieje że w drugiej połowie obejrzymy bardziej porywające widowisko.

45
    Głowacki wybija dośrodkowanie Kosznika za linię końcową boiska.

44
    Dobre podanie Mączyńskiego wzdłuż pola bramkowego Wisły, nikt jednak nie zamknął tego podania.

43
    Defensorzy Wisły wybijają dośrodkowanie Olkowskiego na rzut rożny.

42
    Aut dla Wisły na wysokości pola karnego Górnika.

41
    Faul Nakoulmy, Wisła zacznie od rzutu wolnego na własnej połowie.

41
    Rzut rożny dla Górnika.

40
    Małkowski uderza prosto w obrońcę drużyny z Krakowa.

39
    Kosznik zagrywa piłkę ręką, wolny dla Wisły Kraków.

38
    Miśkiewicz pewnie łapie mocne dośrodkowanie Olkowskiego.

37
    Garguła z dystansu uderza obok bramki.

36
    Gancarczyk wybiciem piłki na aut zatrzymuje kontratak Wisły.

35
    Na spalonym Prejuce Nakoulma.

34
    Nakoulma faulowany przez Bunozę na własnej połowie.

33
    Nieudany atak Krakowiam, piłka dla Górnika.

32
    Świetnie podanie Chrapka do Sarkiego który nie zdążył do niej dobiec i Witkowski wybił piłkę na aut.

31
    Wolny dla Zabrzan i szansa na dośrodkowanie w pole karny gospodarzy.

30
    Atak Wiślaków, Małecki jednak stracił piłkę.

28
    Miśkiewicz pewnie łapie bezpańską piłkę.

27
    Złe dośrodkowanie z narożnika boiska, stoperzy Wisły wybijają jednak piłkę po raz kolejny na korner.

26
    Zachara upada w polu karnym ale sędzia nie pokazuje na jedenasty metr. Korner dla Górnika.

25
    Złe podanie do Małeckiego i piłka dla Zabrzan.

24
    Kolejny korner i kolejne nieudane dośrodkowanie, tym razem Garguły.

23
    Korner dla Wiślaków, jednak Małecki dośrodkowuje bardzo niedokładnie.

22
    Ładna akcja Garguły, jednak Danch nie dał się ograć i wybił piłkę.

21
    Posiadanie piłki – Górnik Zabrze 56%, Wisła 44%.

20
    Małkowski strzela minimalnie obok słupka!

19
    Faul obrońcy Wisły na własnej połowie.

18
    Kosznik dośrodkowuje prosto na głowę Bunozy.

17
    Zabrzanie spokojnie operują piłką na własnej połowie.

16
    Świetna akcja Górnika, Małkowski jednak podaje zbyt mocno i Nakoulma nie przyjął piłki! Gdyby ją dostał, stanąłby oko w oko z bramkarzem Wisły!

15
    Potężne uderzenia Nakoulmy prosto w ręce Miśkiewicza.

14
    Garguła uderza z 30 metrów tuż obok słupka!

13
    Górnik spokojnie konstruuje akcję, wymieniając piłkę na własnej połowie.

12
    Małecki z dystansu uderza prosto w trybuny.

11
    Zbyt mocna wrzutka Małeckiego, piłka jednak trafia do Sarkiego który wystawia ją na przedpole do Stolarskiego, ten natomiast uderza z dystansu prosto w ręce Witkowskiego.

10
    Świetny przechwyt Jovanovica, który zatrzymał groźną akcję Olkowskiego.

8
    Fatalne uderzenie Stjepanovica zaprzepaściło szansę na zagrożenie bramce Witkowskiego.

7
    Chrapek faulowany w środkowej strefie boiska.

6
    Zbyt mocne podanie Nakoulmy, od bramki zacznie Miśkiewicz.

5
    Wysoki pressing Wisły zapobiegł kontrze Górnika.

4
    Witkowski pewnie łapie dośrodkowanie z prawej strony boiska.

3
    Rzut rożny dla Zabrzan, Mączyński dośrodkowuje na głowę Dancha który uderza w boczną siatkę.

3
    Strata Olkowskiego, Wisła zaczyna kontratak lecz traci piłkę jeszcze na własnej połowie.

2
    Sobolewski ładnie przerywa akcję Wisły, piłka dla Górnika.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Arkadiusz Głowacki rozegra dzisiaj swój 300. mecz dla Białej Gwiazdy.

Obie jedenastki już na boisku, a my oglądamy piękną oprawę kibiców Wisły Kraków dotyczącą Radka Sobolewskiego.

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Stolarski, Głowacki, Jovanovic, Bunoza – Małecki, Nalepa, Stjepanovic, Sarki – Chrapek – Garguła.

Górnik Zabrze: Witkowski – Olkowski, Danch, Gancarczyk, Kosznik – Nakoulma, Przybylski, Mączyński, Sobolewski, Małkowski – Zachara.

Sędziowie: K. Jakubik.

Zapraszamy do śledzenia tej, oraz innych relacji z meczów na www.lajfy.com. Zachęcamy również do polubienia naszego fanpage na facebooku, skąd dowiedzie się wielu ciekawych rzeczy na temat sportu.

W ostatnim meczu tych drużyn, Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Zabrzan 1:0. Mecz odbył się 30 maja. Według transfermarkt.pl, najbardziej wartościowym piłkarzem Białej Gwiazdy jest Patryk Małecki wyceniany na 1,2 miliona Euro. Najdroższym graczem Górnika jest natomiast Prejuce Nakoulma, wyceniany na 1milion Euro.

Górnik Zabrze przystępuje do walki w nowym sezonie wzmocniony kilkoma dobrymi transferami. 14-krotni mistrzowie Polski wzmocnili się chociażby Radosławem Sobolewskim, który zasilił Zabrzan w letnim okienku transferowym. W ostatnim meczu kontrolnym, podopieczni Adama Nawałki zremisowali z Rumuńskim FC Ceahlăul Piatra Neamţ 1:1.
    W tamtym sezonie Górnik Zabrze zajął dobre 5 miejsce w lidze z dorobkiem 43 punktów.

Wisła Kraków z nowym-starym trenerem Franciszkiem Smudą przystępuje o walkę o mistrzostwo Polski. Biała Gwiazda w ostatnim meczu sparingowym uległa Hercie Berlin przegrywając 2:0.
    Wiślacy nie mogą zaliczyć poprzedniego sezonu do udanych. 7 miejsce w lidze jest słabym wynikiem jak na tak znaną markę. Brak europejskich pucharów jest na pewno bardzo dotkliwy dla całego zespołu.

Przed nami 1 kolejka piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy! Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana zmierzą się drużyny Wisły Kraków oraz Górnika Zabrze! Czeka nas bardzo ciekawy mecz! Kibice obu drużyn na pewno nas nie zawiodą i na trybunach będzie świetna atmosfera biorąc pod uwagę to, że kibice Górnika na ten mecz dostali aż 2tyś. biletów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.