Ruch – Lechia 1:1 (koniec) | Widzew – Zawisza 2:1 (koniec)
Widzew Łódź
2:1 (1:1)
Zawisza Bydgoszcz
Piątek 26.07.2013, 20:30 • Stadion im. Ludwika Sobolewskiego (Stadion Widzewa Łódź) • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Przed nami drugie piątkowe spotkanie 2. kolejki T-mobile Ekstraklasy! Zawisza Bydgoszcz po prawie dwudziestu latach wraca do elity, w pierwszym spotkaniu wyjazdowym zmierzy się z Widzewem Łódź!

Oba zespoły już w inauguracyjnej kolejce musiały przełknąć gorycz porażki. Zawisza przed własną publicznością uległ Jagielloni 0:1. Natomiast Widzew dostał srogie lanie od Legii na Łazienkowskiej przegrywając aż 5:1!

Oba zespoły przed rozpoczynającym się sezonem mają taki sam cel, utrzymanie się w lidze na kolejny sezon! Jednak nie będzie to takie łatwe, ponieważ Widzew ma problemy finansowe a na klubie ciąży także zakaz transferowy. Zawisza to tegoroczny beniaminek, więc trudno przewidzieć na co go tak naprawdę stać. Jedno jest pewne, obie drużyny wyjdą dzisiaj na murawę z chęcią zdobycia trzech punktów!

W trudniejszej sytuacji kadrowej są gospodarze dzisiejszego pojedynku, którzy mają spory kłopot z zestawieniem formacji defensywnej. Na pewno nie zagrają Thomas Phibel, który opuścił Widzew i prawdopodobnie przebywa na testach w angielskim Crystal Palace oraz kontuzjowany Hachem Abbès. W zespole Ryszarda Tarasiewicza Herold Goulon, Igor Lewczuk oraz Paweł Abbott wyleczyli drobne urazy mięśniowe i powinni być dzisiaj gotowi do gry od pierwszej minuty.

Spotkanie poprowadzi sędzia Szymon Marciniak. Zapraszamy na relacje na żywo z tego spotkania prosto ze stadionu w portalu lajfy.com!

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz – Michał Płotka, Rafał Augustyniak, Piotr Mroziński, Levon Airapetian – Bartłomiej Pawłowski, Bartłomiej Kasprzak, Princewill Okachi, Marcin Kaczmarek – Łukasz Staroń, Eduards Visnakovs

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek – Igor Lewczuk, Paweł Strąk, Łukasz Skrzyński, Sebastian Ziajka – Jakub Wójcicki, Hérold Goulon, Hermes, Sebastian Dudek, Michał Masłowski – Paweł Abbott

Sędziowie: Szymon Marciniak, Płock.

Do pierwszego gwizdka arbitra zostało już nieco ponad 30 minut!

Szymon Marciniak wyprowadza obie jedenastki na murawę!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Dudek zobaczył, że Mielcarz jest wysunięty, ale oddał bardzo niecelny strzał!

2
    Zawisza bardzo spokojnie i przemyślanie rozgrywa piłkę w środku boiska.

3
    Marcin Kaczmarek dośrodkował w pole karny Zawiszy, ale pewnie z bramki wychodzi .. Wojciech Kaczmarek .

4
    Piłka po uderzeniu przez Goulona utknęła w gąszczu nóg zawodników Widzewa.

4
    Rzut rożny dla Zawiszy.

5
    Bardzo groźny strzał oddał Wójcicki! Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukasz Skrzyński!

5
    Bardzo słabe dośrodkowanie Masłowskiego, Widzew wznowi grę z autu.

6
    Od samego początku spotkania lepiej prezentują się goście, gra cały czas toczy się na połowie Widzewa.

7
    Golulon wygrywa wszystkie powietrzne piłki, gracze Widzewa odbijają się od rosłego Francuza.

8
    Bardzo ładnie piłkę do gry wprowadził Skrzyński, ale Ziajka nie zdołał przejąć piłki.

9
    Pawłowski dryblował przed polem karnym Zawiszy, ale stracił piłkę.

10
    Prawą stroną pomknął Lewczuk, ale zagrał bardzo słabo w pole karne, piłkę wybijają obrońcy.

10
    Abbott faulował przy linii Airapetian, od rzutu wolnego z własnej połowy grę wznowią gospodarze.

11
    Lewczuk nie trafił w piłkę, Pawłowski znalazł się w polu karnym, ale Lewczuk naprawia swój błąd!

12
    Lewczuk wygrał walkę bark w bark we własnym polu karnym z Pawłowskim!

13
    Kontratak Zawiszy, jednak Dudek zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i stracił piłkę.

14
    Bardzo mocny strzał z dystansu oddał Hermes, piłka zmieniła jeszcze tor lotu po odbiciu się od jednego z obrońców, ale pewnie broni Mielcarz.

15
    Masłowski zagrał kapitalną piłkę do wbiegającego Ziajki, lewy obrońca Zawiszy świetnie przyjął sobie piłkę, ale oddał niecelny strzał!

16
    Gol dla Zawiszy!
    Masłowski wygrał pojedynek główkowy, piłka trafiła do WÓJCICKIEGO , który przepchnął Airapetiana i pokonał Mielcarza!

18
    Widzew od razu stara się odpowiedzieć na bramkę Zawiszy! Jednak łodzianie nie potrafią przedrzeć się w pole karne gości.

19
    Bydgoszczanie wygrywają większość pojedynków jeden na jeden, w pełni kontrolują przebieg spotkania i w pełni zasłużenie prowadzą!

20
    Fatalnie zachowała się defensywa Widzewa! Lewczuk świetnie zgrał piłkę głową do Wójcickiego, ale strzał tego drugiego zablokował Augustyniak!

21
    Świetna dwójkowa akcja Wójcickiego i Masłowskiego, ale "Masło" oddał minimalnie niecelny strzał z 20 metrów!

22
    Zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki jest Zawisza, gospodarze nie potrafią przedrzeć się przez świetnie ustawiony zespół Ryszarda Tarasiewicza.

23
    Spokojnie kolejną akcję ofensywą budują bydgoszczanie, Michał Płotka potrzebuje pomocy medycznej. Mamy przerwę w grze.

25
    Patryk Stępiński zmienia kontuzjowanego Michała Płotkę.

26
    Widzew nie istnieje w środku boiska, bardzo dużo odległości między formacjami gospodarzy.

27
    Dośrodkowywał z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył..Goulon, ale oddał niecelny strzał.

27
    Kolejną stratę w tym meczu zanotował Pawłowski.

28
    Na minimalnym spalonym znalazł się Abbott.

29
    Słabszy fragment spotkania, Zawisza w pełni kontroluje boiskowe wydarzenia. Widzew jest bezradny w ofensywie.

30
    Skrzyński zablokował dośrodkowanie Kaczmarka, rzut rożny dla gospodarzy.

30
    Airapetian fatalanie dośrodkował z rzutu rożnego, ale nieporozumienie w szeregach Zawiszy i kolejny rzut rożny dla Widzewa.

31
    Goulon oddala zagrożenie spod własnej bramki.

32
    Bardzo ładna kombinacyjna akcja Zawiszy, ale Stępiński przeczytał zamiary Pawła Abbotta.

33
    Wójcicki zagrał do obiegającego Lewczuka, prawy defensor Zawiszy dośrodkował piłkę w pole karne, do strzału głową doszedł Masłowski, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!

34
    Gol dla Widzewa!
    Chwila nieuwagi obrońców Zawiszy, Pawłowski wygrał pojedynek główkowy ze Strąkiem, VISNAKOVS przejął piłkę i wpakował ją do bramki!

35
    Kapitalny debiut w barwach Widzewa notuje Eduards Visnakovs!

36
    Goluon wyciął równo z trawą swojego rywala, ale nie zobaczył za to zagranie żółtej kartki! Duży błąd arbitra prowadzącego to spotkanie.

38
    Kolejny celny strzał oddał Visnakovs, ale tym razem pewnie broni Wojciech Kaczmarek.

39
    Staroń znalazł się w doskonałej sytuacji, ale zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez stoperów Zawiszy.

40
    Końcówka pierwszej części spotkania jest bardzo wyrównana, Widzew całym zespołem cofnął się na swoją połowę.

42
    Abbott znakomicie zastawił się z piłką, spróbował zagrać prostopadle do wybiegającego Sebastiana Dudka, ale dobrze interweniuje Augustyniak.

43
    Gra przenosi się spod jednej bramki pod drugą, jakiegoś urazu doznał Okachi, ale powinien zaraz wrócić do gry.

45
    Arbiter główny tego spotkania dolicza jedną minutę do pierwszej części spotkania.

45+1
    Zawisza spokojnie utrzymuje się przy piłce w środku boiska.

Po bardzo dobrym spotkaniu, Widzew remisuje 1:1 z Zawiszą. Bydgoszczanie prezentują się dużo lepiej w tym spotkaniu, ale jeden błąd obrońców gości kosztował ich utratę bramki. Na drugą odsłonę spotkania zapraszam za 15. minut.

Zawisza w pierwszych 45. minutach w pełni kontroluje boiskowe wydarzenia, bydgoszczanie oddali aż dziesięć strzałów na bramkę! Widzew wykorzystał tą jedyną sytuacją jaką sobie stworzył, a Paweł Strąk przekonał się jak szybki jest Visnakovs, który bez problemu pokonał Kaczmarka. Druga połowa będzie się toczyć w zdecydowanie innych warunkach, ponieważ w Łodzi zaczęło bardzo mocno padać.

Już za chwilę drugą część spotkania rozpoczną gracze Widzewa!

46

46
    Rzut wolny dla Widzewa sprzed pola karnego!

46
    Airapetian fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego, od bramki grę wznowi Wojciech Kaczmarek.

47
    Bardzo nerwowy początek drugiej odsłony tego meczu, zawodnicy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

48
    Marcin Kaczmarek świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, Visnakovs wyprzedził Strąka, ale nie trafił w bramkę!

49
    Szybko kombinacyjna akcja Zawiszy, przerwana faulem ..Abbotta na jednym z graczy Widzewa.

49
    Okachi oddał bardzo mocny strzał z 30 metrów, ale piłka poleciała daleko w trybuny!

51
    Visnakovs w bardzo brzydki sposób faulował w środku boiska Hermesa!

52
    Optyczną przewagą ma Zawisza, ale nie potrafi zbliżyć się pod bramkę strzeżona przez Mielcarza.

53
    Świetnie na przedpolu zachował się Wojciech Kaczmarek, który uprzedził Pawłowskiego.

54
    Znakomitą sytuację zmarnował Wójcicki! Uderzył po długim słupku z prawej strony, ale nie trafił! Kolejny błąd popełniła łódzka defensywa.

56
    Dwa rzuty rożne wykonywali bydgoszczanie, ale dobrze w obronie zachowali się gracze Widzewa.

57
    Widzew broni się całym zespołem we własnym polu karnym! Zawisza w natarciu!

58
    Okachi zagrał za mocno do wybiegającego na prawej stronie Marcina Kaczmarka.

59
    Abbott dostał bardzo dobre długie podanie, ale źle przyjął sobie piłkę, która pada łupem Mielcarza.

60
    Abbott znalazł się sam przed Mielcarzem, ale nie zdołał pokonać bramkarza Widzewa!

61
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Łukasz Staroń, na boisku pojawia się Tomasz Kowalski.

62
    Goulon świetnie wypuścił w uliczkę Abbotta, ale jego strzał ofiarnym wślizgiem zablokował jeden z obrońców Widzewa.

64
    Gra się wyrównała, łodzianie starają się odgryzać Zawiszy, lecz brakuje im tego ostatniego podania, które mogłoby otworzyć drogę do bramki.

65
    Igor Lewczuk został napomniany żółtym kartonikiem.

67
    Goulon oddał słaby strzał po ziemi z 25. metrów, Mielcarz nie miał problemów z obroną tego strzału.

67
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz: z boiska schodzi Sebastian Dudek, na boisku pojawia się Vahan Gevorgyan.

69
    Paweł Abbott został złapany na pozycji spalonej.

70
    Do końca spotkania zostało już tylko 20 minut plus to co doliczy arbiter. Bliżej zdobycia bramki był Zawisza, ale graczom Ryszarda Tarasiewicza zabrakło skuteczności.

71
    Bardzo dużo do powiedzenia przy bocznej linii boiska ma szkoleniowiec bydgoszczan. Do wejścia na boisko szykuje się Piotr Kuklis.

72
    Igor Lewczuk faulował swojego rywala, ale nie dostał drugiej żółtej kartki, czego domagali się piłkarze i kibice Widzewa.

73
    Z rzutu rożnego dośrodkowywał Airapetian, ale zamykający akcje Visnakovs nie trafił w piłkę!

75
    Lewczuk dośrodkował z prawej strony w pole karne, nabiegający na piłkę Gevorgyan nie zdołał oddać celnego strzału!

76
    Kolejny raz Igor Lewczuk fauluje Marcina Kaczmarka!

77
    Fatalny strzał z dystansu oddał Pawłowski!

77
    Druga zmiana w Zawiszy, zmęczonego Pawła Abbotta zastąpił Piotr Kuklis.

78
    Po zejściu Pawła Abbotta na środek ataku przesunął się Jakub Wójcicki.

80
    Piękna akcja Widzewa! Stępiński dośrodkował z prawej strony do Kaczmarka, skrzydłowy Widzewa uderzył bardzo mocno z woleja, ale trafił tylko w Igora Lewczuka, który padł na murawę!

81
    Seria rzutów rożnych dla gospodarzy, ale niecelnie główkował Piotr Mroziński.

82
    Kapitalna akcja Widzewa! Bardzo mocno w pole karne dośrodkował Marcin Kaczmarek, a genialnie przed bramką Zawiszy odnalazł się VISNAKOVS, który zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu!

84
    Trzecia zmiana w Widzewie, Rybicki zastępuje Kaczmarka.

85
    Szaleństwo na stadionie, Zawisza w bardzo trudnej sytuacji!

85
    Rybicki ukarany żółtą kartką.

86
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz: z boiska schodzi Igor Lewczuk, na boisku pojawia się Rafał Leśniewski.

87
    Zawisza walczy o bramkę wyrównującą, słaby strzał z dystansu oddał Hermes.

89
    Zacięta walka o każdą piłkę, ale Widzew cały czas stara się oddalać grę od własnej bramki.

90
    Arbiter dolicz trzy minuty do regulaminowych 90.

90+1
    Kowalski ogląda żółtą kartkę za grę na czas.

90+2
    Goulon zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

90+3
    Okachi został ukarany żółtą kartką za faul na Kuklisie.

90+4
    Rozpędza się Widzew, ale Kowalski nie trafił w bramkę!

Widzew odwrócił losy meczu i wygrał to spotkanie po dwóch bramkach Eduardsa Visnakovsa! Zawisza przegrywa drugi mecz w sezonie, mimo bardzo dobrej postawy i wielu szans do zdobycia bramki. Dziękujemy za uwagę zapraszamy na kolejce relacje w portalu lajfy.com!

Najlepszym graczem tego spotkania według lajfy.com był Eduards Visnakovs, który zdobył dwie bramki dla Widzewa! Łotysz w kapitalnym stylu zadebiutował w barwach łódzkiego klubu. (23:11:16)
    Gole: 34. Visnakovs, 82. Visnakovs – 16. Wójcicki

Kartki:   85. Rybicki (WID), 90+1. Kowalski (WID), 90+3. Okachi (WID) – 65. Lewczuk (BDG)

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz – Michał Płotka (25. Patryk Stępiński), Rafał Augustyniak, Piotr Mroziński, Levon Airapetian – Bartłomiej Pawłowski, Bartłomiej Kasprzak, Princewill Okachi, Marcin Kaczmarek (84. Rybicki)– Łukasz Staroń (61. Tomasz Kowalski), Eduards Visnakovs
    Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek – Igor Lewczuk (86. Rafał Leśniewski), Paweł Strąk, Łukasz Skrzyński, Sebastian Ziajka – Jakub Wójcicki, Hérold Goulon, Hermes, Sebastian Dudek (67. Vahan Gevorgyan), Michał Masłowski – Paweł Abbott (77. Piotr Kuklis)

Sędziowie: Szymon Marciniak, Płock