Molde – Legia 1:1 (koniec) | APOEL – Maribor 1:1 (koniec) | Łudogorec – Partizan 2:1 (koniec)
FC Salzburg – Fenerbahce 1:1 (koniec) | Celtic – IF Elfsborg 1:0 (koniec)
FC Red Bull Salzburg
1:1 (0:0)
Fenerbahce SK
Środa 31.07.2013, 20:30 • Red Bull Arena (Wals-Siezenheim) • Liga Mistrzów UEFA

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Red Bull Salzburg na własnym boisku zremisował z Fenerbahçe 1-1. W pierwszej połowie optycznie lepsze wrażenie sprawowali goście, ale to Austriacy prowadzili. W drugiej części gry role się odwróciły, ale ostatecznie żadna z ekip nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po rzucie karnym w ostatniej minucie dramatycznie do wyrównania doprowadzili Turkowie za sprawą Cristiana i zagraniu ręką innego rezerwowego, Hierlandera. Czeka nas niezwykle ciekawy rewanż. MvP spotkania wybieram Mané, który był niezwykle aktywny pod bramką przeciwnika i zanotował wiele udanych dośrodkowań. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje live. (22:27:36)

90+4
    Gol dla Fenerbahçe!
    Piłka w prawo, Gulácsi w lewo. W ostatniej minucie do remisu doprowadzają goście za sprawą skutecznie wykonanej jedenastki przez CRISTIANA!

90+4
    Żółta kartka dla Hierlander (FC Red Bull Salzburg).

90+4
    Rzut karny! Wrzutka wprowadzonego na boisko Sowa w pole karne Salzburga, a piłka niefortunnie trafia w rękę Hierlandera.

90+2
    Brzydki faul Soriano na Meirelesu w okolicach pola karnego gości.

90+1
    Nieudana długa piłka defensorów Fenerbahçe w kierunku napastników. Od bramki Gulácsi.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Powoli zmierzamy do końca spotkania, po stracie gola do ataku ruszyli wyraźnie podrażnieni goście, ale póki co nie mogą się wstrzelić w bramkę strzeżoną przez Gulácsiego. A Salzburg groźnie kontruje.

87
    Krótka przerwa w grze, na murawie opatrywany kontuzjowany Ulmer.

86
    Cristian na spalonym.

84
    Sporo ożywienia w grę Fenerbahçe wprowadził Moussa Sow. Kolejna próba uderzenia z dystansu tego zawodnika, ponownie minimalnie niecelna.

82
    Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Mané, na boisku pojawia się Berisha.

81
    Sow fenomenalnie znalazł sobie miejsce w polu karnym, oddał mocne uderzenie, ale Gulácsi wspaniale sparował piłkę na poprzeczkę! To mógł być gol dający Turkom wyrównanie!

80
    Kolejny rzut rożny dla Salzburga.

77
    Bardzo dobry mecz rozgrywa dzisiaj Mané, kolejne dośrodkowanie tego zawodnika i uderzenie Soriano minimalnie obok światła bramki strzeżonej przez Demirela.

76
    Zmiana w drużynie FC Red Bull Salzburg: z boiska schodzi Meilinger, na boisku pojawia się Hierlander.

76
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie Topala, Gulácsi zacznie od bramki.

75
    Słabo wykonany stały fragment gry, piłka wybita do przodu.

Sebastian Kaniewski

Gole: 68. Alan – 90+4. Cristian (kar.)

Kartki:   55. Schwegler (SLZ), 90+4. Hierlander (SLZ) – 22. Belözoğlu (FEN)

FC Red Bull Salzburg: Gulácsi – Ulmer, Hinteregger, Andre Ramalho, Schwegler – Mané (82' Berisha), Ilsanker, Kampl, Meilinger (76' Hierlander) – Alan (72' Reyna), Soriano.
    Fenerbahce SK: Demirel – Bruno Alves, Kadlec, Yobo, Topal – Potuk (58' Sow), Belözoğlu (71' Cristian) – Topuz, Raul Meireles – Webó, Kuyt.

Sędziowie: Duarte Nuno Pereira Gomes, Venâncio Manuel Raposo Batista Tomé, Luis Campos