Cracovia – Ruch 2:1 (koniec) | Zawisza – Pogoń 1:1 (koniec)
Cracovia
2:1 (0:1)
Ruch Chorzów
Piątek 02.08.2013, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat (19:56:03)

Ciężko nazwać to spotkanie niezwykle interesującym, jednak końcówka wynagrodziła nam wszelkie wady całej reszty spotkania. Na zawodnika meczu ciężko wybrać kogoś spoza trójki wprowadzonych przez trenera Stawowego ofensywnych zawodników, a z najlepszej strony pokazał się strzelec dwóch bramek – Dawid Nowak!

Cracovia, po niezwykle emocjonującej końcówce, pokonuje na własnym terenie Ruch Chorzów 2:1! Choć do przerwy do goście, po bramce Marka Zieńczuka, schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, w ciągu stu dwudziestu sekund, między 81. a 83. minutą, Dawid Nowak zdobył dwie bramki i dał "Pasom" pierwszy w tym sezonie komplet punktów!

94
    Koniec meczu!

92
    Po raz kolejny w pole karne Ruchu wpadł Ntibazonkiza, tym razem jego uderzenie zablokował Stawarczyk

91
    Sprzed pola karnego uderzał Bernhardt, jednak piłka wylądowała w rękawicach Kamińskiego

87
    W znakomitej sytuacji znalazł się Ntibazonkiza, który nie zdołał jednak wykorzystać znakomitego podania Bernhardta i pokonać Kamińskiego!

83
    Gol dla Cracovii!
    Ależ fragment gospodarzy! W pole karne wpadł Edgar Bernhardt, który zagrał piłkę do Nowaka. Ten jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem, na który zdecydował się za to Steblecki. Podobnie jak dwie minuty wcześniej z pierwszym uderzeniem poradził sobie Kamiński, ale w obliczu dobitki NOWAKA był już bezradny!

81
    Lewą stroną boiska zaatakował Ntibazonkiza, który zdecydował się na strzał, jednak z tym uderzeniem zdołał poradzić sobie Kamiński. Odbił on jednak piłkę na tyle niefortunnie, że ta wpadła pod nogi NOWAKA, który strzałem z najbliższej odległości doprowadził do remisu!

78
    Ostatnia zmiana w ekipie gości, Łukasz Janoszka zastępuje na placu gry żegnanego gwizdami Zieńczuka

75
    Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kosanović, głową uderzał Żytko, ale nie trafił czysto w piłkę

74
    Za faul na Ntibazonkizie żółtą kartką ukarany Konczkowski

73
    Na uderzenie z około trzydziestu metrów zdecydował się Babiarz, jednak uderzył niecelnie

70
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Żytko, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką