Widzew – Korona 2:1 (koniec) | Legia – Podbeskidzie 4:0 (koniec)
Widzew Łódź
2:1 (1:1)
Korona Kielce
Sobota 03.08.2013, 18:00 • Stadion Widzewa Łódź, Łódź • PKO Ekstraklasa

Graczem meczu wyznaczam oczywiście objawienie Widzewa – Visnakovs'a, który zdobył dwie bramki a w ostatnich minutach miał okazję na ustrzelenie hat-trick'a. (20:04:57)

Widzew wyszarpuje to zwycięstwo i ostateczny wynik to 2:1 nad Koroną, która po raz kolejny ulega łodziakom. Przypomnijmy, że kielczanie cały mecz rozgrywali w 10 zawodników, ale tej straty w ogóle nie było widać na boisku. 3 punkty zostają w Łodzi a Widzew mocno awansuje w tabeli. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do innych na lajfy.com!

90+4
    Walczy jeszcze Gołębiewski, ale fauluje Kaczmarka. Czas upływa.

90+4
    Visnakovs w akcji sam na sam! Podcina piłkę nad bramkarzem a piłka spada obok słupka!

90+3
    Stano podbija piłkę i podaje do Lenartowskiego! Mielcarz bez problemów wyłapuje futbolówkę.

90+1
    4 minuty dłużej pograją obie ekipy.

90
    Fatalne zderzenie głowami Gołębiewskiego z Augustyniakiem w polu karnym Widzewa. Przerwa w grze.

89
    Czyżby zanosiło się na kolejną porażkę Korony z Widzewem? Gospodarze w ataku pozycyjnym.

88
    Sobolewski dośrodkowywał w pole karne, ale Stano mija się z piłką, która wypada poza linię końcową.

87
    Rzut z autu dla Widzewa, który stara się jeszcze zdobyć 3. bramkę. Kibice zaczęli świętować zwycięstwo, my jednak poczekajmy do ostatniego gwizdka sędziego.

85
    Ostatnie minuty nie owocują nam w wiele okazji, za to sędzia znów nie popuszcza i dyktuje kolejny rzut wolny.

83
    Okachi otrzymuje żółtą kartkę. Fatalnie w tym polu zachowują się piłkarze.

81
    Znów przerwa w grze po faulu na zawodniku Korony. Bardzo wiele przewinień i dużo kartek.

80
    Ostatnie 10 minut dzisiejszego meczu. Słońce już zeszło z boiska, także żywiej zaczęli grać piłkarze.

79
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Kuzera, na boisku pojawia się Stąporski.

78
    Widzew po słabych minutach w końcu się przebudził i zdołał zdobyć bramkę. Ciekawe, jak zareagują goście, którzy w sumie prezentują się lepiej.

77
    Gol dla Widzewa!

VISNAKOVS świetnie zachował się na granicy pola karnego i oddaje zaskakujący strzał na dłuższy słupek! Bierna postawa obrońców i Visnakovs zdobywa 4. bramkę w sezonie!

76
    Golański na bliższy słupek a tam wbiegał Stano! Piłka opuszcza boisko, lecz w końcu mamy jakieś emocje i okazje do gola!

75
    Rzut wolny dla Korony po akcji 1 na 1 Jovanovicia i Kasprzaka.

74
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Stępiński, na boisku pojawia się Bartkowski.

74
    Niedługo sędziemu skończy się chyba miejsce do zapisywania nazwisk zawodników. Tym razem kartkę otrzymuje Lenartowski.

74
    Akcja po drugiej stronie boiska, Kaczmarek zobaczył wolnego Visnakovsa w polu karnym, który oddaje strzał zewnętrzną częścią stopy! Tylko ponad bramką.

73
    Golański uderza z rzutu wolnego i piłka wpada na słupek!!!

72
    Stępiński zdaniem sędziego faulował Gołębiewskiego, to chyba zła decyzja arbitra.

71
    Gołębiewski samotnie pobiegł na dwóch obrońców w efekcie czego upada! Dopiero po kilkudziesięciu sekundach sędzia wraca do tej akcji i dyktuje rzut wolny.

70
    Gołębiewski nie zdołał dobić uciekającej piłki po zagraniu ze skrzydła. Gdyby zachował się przytomniej, mogłoby to się zakończyć bramką dla Korony.

69
    Visnakovs w asyście obrońcy zdołał jeszcze oddać strzał, który spada w boczną siatkę. Rozpocznie Shlakotin z własnego pola bramkowego.

67
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

66
    Mecz od paru minut toczy się głównie na połowie Korony. Kolejny strzał z daleka, tym razem Augustyniaka. Wysoko ponad bramką.

65
    Batrović strzela z rzutu wolnego i piłka spada na górną siatkę! Wyraźnie zaskoczony był Shlakotin!

64
    Stały fragment i kolejną okazję mają przed sobą Widzewiacy, może teraz uda się wykorzystać rzut wolny.

63
    Jesteśmy świadkami bardzego słabego widowiska w Łodzi. Mecz toczony jest w powolnym tempie.

62
    Kasprzak nie zdołał oddać dośrodkowania i piłka opuszcza murawę. Rozpocznie Shlakotin.

61
    Stano "za darmo" oddaje piłkę przeciwnikom i Widzew szykuje kolejny atak pozycyjny.

60
    Słabo prezentują się gospodarze dzisiejszego meczu a przypomnijmy, że praktycznie od początku grają o zawodnika więcej.

59
    Dośrodkowanie Gołębiewskiego w pole karne, następnie Jovanović dostaje piłkę pod nogi na linii pola karnego i uderza! Niewiele obok bramki.

58
    Kasprzak oddaje strzał z dystansu – uderzenie nie na długo pozostanie w naszej pamięci.

57
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Batrović.

56
    Jovanović "uruchomił" Sierpinę na skrzydle, który jednak nie zdołał dobiec do piłki, która ostatecznie opuszcza boisko.

55
    Bardzo rozrzutny w tych kartkach jest dzisiaj arbiter spotkania. Czyżby jedna czerwona kartka w dzisiejszym meczu to było za mało?

54
    Visnakovs także wpisuje się do notesu sędziego po wejściu nakładką.

53
    Staroń wymaga pomocy lekarzy po nastąpieniu na jego stopę. Chwila przerwy w grze a Widzewiak musi opuścić na chwilę murawę.

52
    Kaczmarek trochę zagapił się na partnerów i sam przeszkodził sobie w oddaniu dobrego strzału. Piłkę przejmuje Korona.

52
    Jovanović oddaje zaskakujące uderzenie zza pola karnego, piłka odbija się tylko od band.

50
    Phibel przewraca Sierpinę przy linii bocznej. Słaby początek tej połowy przez graczy Widzewa.

49
    Dobre dośrodkowanie wgłąb pola karnego a tam wysoko wyskakuje Mielcarz, który zgarnia piłkę.

49
    Kasprzak wyprostowaną nogą wjeżdża w Kuzerę. Kolejna kartka w dzisiejszym meczu.

48
    Dośrodkowanie w pole karne i Phibel tylko dotyka piłki głową. Rozpocznie od własnej bramki Shlakotin.

47
    Sobolewski fauluje Kasprzaka na własnej połowie, kolejna szansa dla Widzewa na wykorzystanie stałego fragmentu gry.

46
    Rozpoczęli goście. Druga część meczu zaczyna się od dwóch zmian.

46

46
    Zmiana w drużynie Widzew Łódź: z boiska schodzi Rybicki, na boisku pojawia się Staroń.

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Kiełb, na boisku pojawia się Sierpina.

Zawodnicy ponownie pojawiają się na murawie, za chwilę rozpocznie się druga połowa.

Pierwsze minuty podniosły emocje do granicy. Szybki gol Widzewa i czerwona kartka dla Małkowskiego mogły wskazywać, że gospodarze będą kontrolowali przebieg gry. Tak się jednak nie stało a miejscowi szybko tracili piłkę. Efektem zaangażowania gości jest bramka w ostatniej minucie tej połowy. Wracamy za kilkanaście minut!

45+6
    Gol dla Korony!

GOLAŃSKI uderza bezpośrednio z rzutu wolnego i strzał myli Mielcarza. Beznadziejna postawa Widzewa, który dostaje bramkę "do szatni"!

45+5
    Mamy jeszcze rzut wolny dla Korony, to chyba ostatnia okazja na zagrożenie bramce Mielcarza.

45+4
    Nudne ostatnie minuty tej części gry i piłkarze chyba chcieliby już zejść do szatni.

45+3
    Tym razem Kowalski fauluje Golańskiego – kolejna kartka w dzisiejszym meczu.

45+2
    Zagranie ręką Kuzery i sędzia słusznie to wyłapuje. Rzut wolny dla Widzewa.

45+1
    Aż 6 minut doliczone do czasu pierwszej połowy!

45
    Stępiński bardzo brzydko faulowany przy linii bocznej przez Kiełba – żółty kartonik.

44
    Słabe dośrodkowanie Kasprzaka wpada wprost w ręce Shlakotina, który bez problemu ją łapie.

43
    Ależ bomba Phibela bezpośrednio z rzutu wolnego! Prawie 30 metrów i piłka mija się ze słupkiem!

43
    Rybicki faulowany na połowie gości i Widzew będzie miał dobrą okazję na dośrodkowanie na głowy zawodników.

42
    Malarczyk fatalnie zagrywa w stronę swojego partnera i piłka opuszcza boisko. Rzut z autu dla gospodarzy.

40
    Okachi fauluje w środku pola i od wolnego rozpocznie Korona. Bardzo słaba pierwsza połowa tego meczu.

39
    Ależ okazja! Phibel rozpędzony wpadł w pole karne i uderzył głową po koźle! Piłka jednak mija się z bramką!

38
    W końcu dobra akcja Widzewa! Kaczmarek podaje do Kowalskiego, który wrzuca piłkę w pole karne. Ostatecznie obrońcy wybijają na rzut rożny.

37
    Być może to gorące słońce działa usypiająco na zawodników obu drużyn.

36
    Goście rozgrywają akcję pozycyjną wymieniając podania między obrońcami i pomocnikami.

35
    Bardzo wolne tempo tego meczu. Widzew zamiast wykorzystać przewagę i strzelić kolejną bramkę, to czeka na ruch Korony.

34
    Goście nie ustają w staraniach odrobienia strat. Wcale boisko nie ukazuje przewagi liczebnościowej Widzewa.

33
    Kolejne świetne zagranie Kaczmarka w stronę Visnakovsa za obrońców. Napastnik nie był w stanie dobiec do futbolówki i opuszcza ona boisko.

31
    Kaczmarek popełnia taktyczne wykroczenie i głupio dostaje żółtą kartkę.

30
    Nic z tego, koroniarze odbierają piłkę wybiegającemu napastnikowi. Oprócz gola i czerwonej kartki, jeszcze nic ciekawego się dzisiaj nie zdarzyło.

29
    Golański wrzuca piłkę w pole karne w stronę Stano, obrońcy na posterunku i jest szansa na kontrę dla gospodarzy.

29
    Widzew zbyt szybko traci piłkę, Rybicki łapie za koszulkę Gołebiewskiego i od stałego fragmentu gry rozpocznie Korona.

28
    Wracamy do gry, przy piłce drużyna z Łodzi.

27
    Czas na uzupełnienie płynów.

26
    Gołębiewski brzydko wjeżdża w nogi Phibela, za co otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w meczu.

25
    Słabe dośrodkowanie Airapetiana w stronę pola karnego, ale piłka znów do niego wraca. Obrońca gospodarzy nie poprawia się zbytnio i Widzew traci piłkę.

24
    Kaczmarek decyduje się na strzał z dystansu, piłka ociera się o obrońcę i mamy kolejny stały fragment gry dla Widzewa.

23
    Jak dotąd oglądamy dość słabe spotkanie, jest sporo strat w środku pola, co z pewnością nie podnosi poziomu widowiska.

21
    Malarczyk wyprzedza Visnakovsa w polu karnym i przecina dośrodkowanie z prawego skrzydła. Dobra interwencja obrońcy.

20
    Widzew gra bardzo chaotycznie i szybko traci piłkę. Bardzo niepewna postawa łodziaków.

19
    Korona wciąż stara się atakować i przejmować inicjatywę w jednego zawodnika mniej. Następuje przejęcie piłki w środku pola i Visnakovs wywalcza rzut rożny dla Widzewa.

18
    Dobra decyzja Jovanovicia, który podawał wgłąb pola karnego przeciwników. Jednak żaden z partnerów nie podążył za akcją i ostatecznie piłka znalazła się w rękach Mielcarza.

17
    Kaczmarek przewraca Kuzerę przy linii końcowej, sędzia natychmiast przerywa grę i rozpocznie Shlakotin.

15
    Brzydki faul Malarczyka na Visnakovsie, sędzia dyktuje jednak rzut z autu dla Widzewa.

14
    Przyjezdni jednak nie odpuszczają i starają się doprowadzić do wyrównania, wysoki pressing.

13
    Fatalnie rozpoczęło się to spotkanie dla Korony. Goście będą rozgrywali cały mecz w 10.

12
    Spokojnie rozgrywają kielczanie w swojej defensywie. W końcu wyjście Widzewa i mamy rzut z autu dla gospodarzy.

10
    Dobra wrzutka Golańskiego z rzutu rożnego, zamieszało się w polu karnym i piłka opuszcza boisko. Rozpocznie Mielcarz z własnego pola bramkowego.

9
    Minęło 8 minut meczu, jednak połowa tego czasu minęła na zmianie i zejściu z boiska Małkowskiego. Można powiedzieć, że rozpoczynamy mecz na dobre!

8

Shlakotin wyczuł strzał, jednak ostatecznie rzut karny wykorzystał VISNAKOVS!!

7
    Shlakotin za Janotę. Wciąż czekamy na wykonanie rzutu karnego!

5
    Świetna kontra Widzewa i podanie Kowalskiego w pole karne do Kaczmarka, czekamy na zmianę drugiego bramkarza, zejdzie Janota.

3
    Małkowski powala w polu karnym osamotnionego Kaczmarka! Ewidentny karny i czerwona!

3
    Rzut karny dla Widzewa!

2
    Dobre dośrodkowanie ze skrzydła Kaczmarka, lecz obrońca pewnie wybija piłkę ze swojego pola karnego.

1
    Szybka strata piłki gospodarzy. Mamy także pierwsze przewinienie zagwizdane na Rybickim.

1
    Rozpoczęli Widzewiacy, ubrani na czerwono. Korona w czarnych strojach.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Pan Paweł Raczkowski wyprowadza piłkarzy z tunelu, za kilka minut rozpocznie się 3. kolejka dla Widzewa i Korony!

Kwadrans do rozpoczęcia meczu, trwa rozgrzewka zawodników.

Widzew Łódź: Mielcarz – Airapetian, Augustyniak, Phibel, Stępiński – Kaczmarek, Kasprzak, Okachi, Rybicki, Kowalski – Visnakovs

Korona Kielce: Małkowski – Kuzera, Stano, Malarczyk, Golański – Sobolewski, Jovanović, Lenartowski, Kiełb, Janota, Gołębiewski

Sędziowie: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Spotkanie poprowadzi sędzia z Warszawy – Paweł Raczkowski, a na relację live z tego meczu zapraszamy jak zwykle na lajfy.com!

Mecze między tymi zespołami w tamtym sezonie nie owocowały w dużą liczbę bramek. Widzew wygrał pierwsze spotkanie 1:0, w rundzie wiosennej zaś padł remis 0:0. Także w tym meczu niezwykle ciężko wskazać faworyta.

Natomiast Widzew zajmuje aktualnie 8. pozycję, notując 3 punkty, które wywalczył w poprzednim meczu wygrywając z beniaminkiem Ekstraklasy – Zawiszą Bydgoszcz – 2:1.
    Pierwsza kolejka to porażka z Legią Warszawa aż 1:5.

Zespół z Kielc obecnie prezentuje się na dalekim, 14. miejscu, mając na swoim koncie 1 punkt, który udało się zdobyć w kolejce otwierającej sezon, w meczu ze Śląskiem Wrocław (0:0).
    W poprzednim meczu Korona przegrała u siebie z Wisłą Kraków 2:3.

W jednym z sobotnich spotkań 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Widzew Łódź podejmie na własnym stadionie Koronę Kielce.