Śląsk – Widzew 3:1 (koniec) | Wisła K. – Lech P. 2:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
3:1 (2:0)
Widzew Łódź
Niedziela 25.08.2013, 15:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa

Najlepszym zawodnikiem spotkania zostaje Marco Paixao. Portugalczyk zdobył bramkę, miał 99% zasług przy golu Stevanovićia, odegrał też ładnie piętą przy bramce Mili. Ogólnie rzecz biorąc był najaktywniejszym piłkarzem ofensywnym Śląska. (17:29:19)

Widzew miał w drugiej połowie dużo dogodnych sytuacji strzeleckich, ale zabrakło skuteczności. Śląsk prowadził grę, był częściej przy piłce (61% czasu gry) i w pełni zasłużył na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Trener Mroczkowski zaś ma duże zmartwienie, bo jego zespół traci 3 bramki w drugim meczu z rzędu, a co do ofensywy to nie da się skutecznie grać samym Visnakovsem. Dziękujemy za śledzenie tej relacji i już teraz zapraszamy na kolejne w serwisie lajfy.com!

90+4
    Hołota mógł strzelić swoją 3 bramkę w sezonie! Dobrze wyszedł do podania i próbował przelobować Mielcarza, który jednak zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

90+3
    Śląsk miał rzut rożny, ale nie było zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

90+2
    Dwójkowa akcja Mili z Więzikiem, ale napastnik Śląska nie zdołał oddać strzału głową. Na dodatek ucierpiał w starciu z Nowakiem.

90+1
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry przez pana Jakubika.

90
    Alex Bruno dośrodkował do E.Visnakovsa, a ten mimo, że był między dwoma obrońcami zdołał oddać bardzo groźny strzał głową! Zabrakło niewiele.

89
    Ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław. Marco Paixao schodzi z boiska, a wchodzi na nie Jakub Więzik.

88
    Bardzo dobry przerzut Phibela do Kaczmarka, ale dośrodkowanie tego drugiego zostało zablokowane. Mimo to Widzew utrzymuje się przy piłce.

86
    Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany Kokoszka, który nie wystąpi przez to w następnym spotkaniu.

85
    Kolejna koronkowa akcja Śląska. Paixao opanował piłkę w polu karnym, wycofał ją do Mili, a kapitan Śląska wyłożył futbolówkę do Hołoty. Strzał byłego zawodnika Polonii Warszawa został jednak zablokowany.

84
    Dobrze ustawiony Kokoszka przechwycił podanie do E.Visnakovsa. Dobry mecz środkowego obrońcy gospodarzy.

83
    Kaczmarek dostał dobre podanie i próbował przedryblować Sochę na lewym skrzydle, jednak obrońca drużyny z Wrocławia zachował się bardzo przytomnie i nie dał się ograć.

82
    Marco Paixao najpierw ograł Phibela w środku pola, ale obrońca Widzewa zdołał wrócić na czas i powstrzymać Portugalczyka już w polu karnym!

81
    A.Visnakovs chciał posłać podanie po linii do brata, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Aut dla gospodarzy.

80
    Dudu był faulowany przez A.Visnakovsa i Sebastian Mila będzie miał okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

78
    E.Visnakovs miał szansę na drugą bramkę, ale świetną interwencją popisał się Gikiewicz! Tylko korner dla gości.

77
    Sebino Plaku zastąpi zmęczonego Sobote.

76
    Gol dla Widzewa!
    5 bramka w sezonie E. VISNAKOVSA! Łotysz dostał dobre dośrodkowanie, wyprzedził obronę i strzelił w stronę dalszego słupka.

75
    Phibel faulował Dudu Paraibe i Śląsk znów jest w posiadaniu piłki. Dzięki wysokiemu prowadzeniu zawodnicy Levego grają na dużym luzie i prezentują bardzo składne, koronkowe akcję.

73
    Rzut wolny dla Widzewa, ale Batrović przeniósł piłkę wysoko ponad bramką.

72
    Ostatnia zmiana w drużynie Widzewa. Bruno za Mrozińskiego.

71
    Stępiński próbował odegrać do A.Visnakovsa zewnętrzną częścią stopy, ale gracze drużyny z Wrocławia dobrze zagęścili środek pola i przejęli futbolówkę.

70
    Mroziński popełnił błąd przepuszczając piłkę i Paixao wywalczył rzut rożny dla Śląska.

69
    Hołota wpadł w pole karne i przewrócił się, ale nie mogło być mowy o rzucie karnym.

68
    Niedokładne podanie Patejuka do Paixao. Portugalczyk ma dziś duży ciąg na bramkę.

67
    Sobota dobrze wybiegał na pozycję, ale nie doczekał się podania. Wrocławianie w ataku pozycyjnym.

65
    Roszada w drużynie Śląska. Hołota za Kaźmierczaka.

64
    Dobra, dwójkowa akcja Bartkowskiego z Kaczmarkiem, ale niestety dla gości nie zakończona strzałem na bramkę Gikiewicza.

63
    Batrović przewrócił się w polu karnym, ale pan Jakubik uznał, że nie było faulu na Czarnogórcu.

62
    Socha stracił piłkę na połowie rywali i musiał ratować się faulem. Widzewiacy wyglądają na zmobilizowanych, aby zdobyć chociaż bramkę honorową.

60
    Gol dla Śląska!
    Piękna koronkowa akcja Śląska i SEBASTIAN MILA zdobywa trzecią bramkę! Paixao zagrał piętą do Patejuka, a ten z pierwszej piłki odegrał do kapitana Śląska, który bardzo pewnie strzelił obok bramkarza Widzewa.

59
    Batrović przeprowadził rajd środkiem pola, a następnie szukał E.Visnakovsa w polu karnym. To podanie nie było dokładne i Śląsk zacznie od bramki.

57
    E.Visnakovs doszedł do sytuacji strzeleckiej po kontrataku Widzewa! Łotysz minimalnie przestrzelił, ale przypomniał swoim partnerom, że jeśli tylko dostanie dobre podanie jest bardzo groźny.

56
    Z boiska schodzi mało dziś widoczny Okachi, a zastępuje go Kasprzak.

56
    Tempo wyraźnie spadło w drugiej połowie. Śląska nie ma po co szarżować, a Widzew zwyczajnie nie ma argumentów piłkarskich.

54
    Widzew wrócił na chwilę do gry pressingiem na połowie rywala i od razu dało to efekt; przeprowadzili składną akcję i pierwszy raz w tej połowie zagrozili bramce Gikiewicza.

53
    Mila dobrze opanował piłkę przed "szesnastką", ale jego strzał nie sprawił żadnych problemów Mielcarzowi.

52
    Zbyt mocne podanie do bardzo aktywnego dziś Marco Paixao, ale napastnik Sląska nie miał szans dojść do tego zagrania.

51
    Paixao miał bardzo dużo czasu i miejsca przed polem karnym Widzewa, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i Phibel zdążył z interwencją.

50
    Bardzo głębokie dośrodkowanie Kaczmarka. Gikiewicz bez problemu złapał piłkę

49
    Sporo niedokładności w poczynaniach Widzewa. Goście nie potrafią wymienić kilku podań na połowie rywali.

47
    Dobra akcja Patejuka i Dudu, Phibel odpuścił krycie i zrobiło się groźnie pod bramką Mielcarza. Bramkarz Widzewa ostatecznie przejął futbolówkę.

46

Mimo, iż to Widzew był lepszym zespołem przez kilkanaście pierwszych minut Śląsk stworzył sobie bardziej klarowne sytuacje i co najważniejsze zdołał je wykorzystać. Wrocławianie kontrolują przebieg gry i na pewno będą starali się to robić także po przerwie. Czy utrzymają korzystny dla nich rezultat? Dowiemy się tego już za kilkanaście minut, zostańcie z nami!

45+1
    Nieporozumienie między Patejukiem i Paixao. Nie będzie już zagrożenia pod bramką Mielcarza w tej połowie.

45
    Socha dośrodkował w pole karne, ale zawodnicy Widzewa mieli przewagę w polu karnym i zdołali wybił piłkę.

43
    Sobota miał szansę na zdobycie gola głową! Dudu dobrze mu dośrodkował, ale Waldemar Sobota nie ma zbyt dobrych warunków fizycznych i ten strzał nie był zbyt dokładny.

41
    Mila wykonywał rzut rożny, ale jego dośrodkowanie było o wiele za krótkie. Drużyna z Łodzi nie potrafiła jednak skutecznie wyprowadzić piłki spod własnego pola karnego i od razu ją straciła.

40
    Widzewiacy wyraźnie "stanęli" po dwóch bramkach dla Śląska. Nie ma już tak wysokiego pressingu, a coraz bardziej rozkręcają się gospodarze.

39
    Mocne uderzenie Stevanovicia, piłka otarła się jeszcze o obrońcę gości, ale Maciej Mielcarz nie miał problemów z obroną tego strzału.

38
    Sobota próbował wycofać piłkę do Mili na szesnasty metr, ale to zagranie było niedokładne i poradzili sobie defensorzy Widzewa.

37
    Phibel znów dobrze interweniował w obronie i bez problemu powstrzymał Sobotę na skrzydle. Skrzydłowemu gospodarzy wyraźnie brakuje dziś świeżości.

35
    Dudu powstrzymał A.Visnakovsa, ale Widzew będzie miał wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

33
    Na boisko wchodzi A.Visnakovs, a zmieni on w drużynie Widzewa Hayrapetyana.

32
    Bardzo niedokładne wprowadzenie piłki w wykonaniu Gavisha. Izraelczyk jak na razie nie odnalazł się we Wrocławiu.

30
    Gospodarze idą za ciosem! Mila znalazł się w polu karnym i próbował przelobować Mielcarza. Zabrakło centymetrów!

29
    MARCO PAIXAO dopełnił formalności po świetnej dwójkowej akcji Stevanovićia i Soboty, który zaliczył asystę przy tej bramce, posyłając mocne podanie wzdłuż linii bramkowej.

27
    Dobra akcja oskrzydlająca Śląska, ale Socha spowolnił grę i zdążyli wrócić Widzewiacy.

24
    Dobre dośrodkowanie Patejuka, Marco Paixao uderzył głową, trafił w słupek, futbolówka potoczyła się na drugi słupek i w końcu STEVANOVIĆ wepchnął piłkę do bramki z najbliższej odległości!

23
    Okachi popisał się ładną sztuczką techniczną, ale stracił piłkę.

22
    Śląsk ma problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, gdyż zawodnicy z Łodzi atakują Ślązaków bardzo agresywnie. Gavish musiał ratować się faulem i mamy rzut wolny dla gości.

20
    Kaczmarek wygrał fizyczną walkę z dwoma rywalami. Po jego zagraniu Okachi doszedł do odbitej piłki i oddał strzał zza pola karnego, ale uderzył niecelnie.

19
    Błąd Gikiewicza. Bramkarz gospodarzy trafił Nowaka podczas próby wybicia piłki, a ta poturlała się w stronę bramki. Na szczęście dla podopiecznych Stanislava Levego nie było tam akurat żadnego z graczy Widzewa.

17
    Hayrapetyan dośrodkował na długi słupek, podczas gry Visnakovs schodził na krótki. Śląsk stara się uspokoić grę.

16
    Bartović i Visnakovs przeszkadzają w rozegraniu obrońcom wrocławian i daje to efekty- Widzew w posiadaniu piłki.

15
    Śląsk przedostał się pod pole karne rywali kilkoma podaniami, ale osaczony przez dwóch rywali Patejuk nie zdołał odegrać jej do partnerów.

13
    "Centrostrzał" w wykonaniu Patejuka. Mielcarz wznowi grę od bramki.

12
    Visnakovs doszedł do dośrodkowania Stępińskiego i Łotyszowi zabrakło kilkunastu centymetrów, aby umieścić piłkę w siatce!

10
    Mroziński bardzo łatwo poradził sobie na skrzydle z Dudu, ale Widzewiacy nie wykorzystali szansy na wyprowadzenie kontrataku.

9
    Phibel dobrze przeczytał grę i przejął podanie Mili do Soboty. Śląsk sunie z kolejnym szybkim atakiem i wywalczyli rzut rożny.

8
    Marco Paixao złapany na spalonym. Śląsk bardzo szybko przeszedł od obrony do ataku, co jest znakiem rozpoznawczym tego klubu w tym sezonie.

7
    Mila zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale Mielcarz zorientował się w sytuacji i przejął futbolówkę.

6
    Kontratak Widzewa. Okachi uruchomił długim podaniem Batrovićia, ale Czarnogórzec przegrał pojedynek biegowy z Sochą.

6
    Dudu z Patejukiem przeprowadzili dwójkową akcję lewym skrzydłem i goście musieli zatrzymać ich faulem.

5
    Stępiński dośrodkował w pole karne, a Visnakovs oddał strzał mimo, że już się przewracał. Gikiewicz pewnie wyłapał to uderzenie.

4
    Patejuk dobrze zszedł do środka i odzyskał futbolówkę. WKS nie zdołał jednak długo się przy niej utrzymać.

3
    Socha nie zorientował się w zamiarach Mili, nie ruszył do piłki i Widzew wznowi grę od bramki.

3
    Dobra interwencja Phibela w destrukcji i tylko aut dla Śląska.

1
    Już w pierwszej minucie było bardzo groźnie! Patejuk zagrał w pole karne do Marco Paixao, ten dobrze przyjął sobie piłkę, ale zbyt wolno złożył się do strzału i Mielcarz zdążył z interwencją.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Śląsk w zielonych strojach, Widzew na czerwono.

Sędzią w tym meczu będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

W drużynie Widzewa najwięcej zależy od gry Eduardsa Visnakovsa (wszystkie bramki w wygranych spotkaniach to jego dzieło), oraz Thomasa Phibela, bez którego trenerowi Mroczkowskiemu trudno będzie złożyć formację defensywną, a jest bardzo prawdopodobne, że zawodnik z francuskim paszportem niebawem odejdzie z klubu. Póki co jego i jego kolegów czeka trudne zadanie powstrzymywania świetnie (przynajmniej w europejskich pucharach) spisujących się w ofensywie Wrocławian. Czy Śląsk odniesie wreszcie ligowe zwycięstwo? Bądźcie z nami podczas relacji z tego meczu!

Wrocławianie są pod dużą presją, aby odnieść wreszcie ligowe zwycięstwo tym bardziej, że po porażce 1:4 w stolicy Andaluzji mają już tylko iluzoryczne szanse na awans do fazy grupowej Ligi Europy i mogą skupić się na rywalizacji na krajowym podwórku. Z drugiej strony na pewno są zmęczeni po meczu rozgrywanym w 37 stopniowym upale, w którym na dodatek przez pewien czas grali w "10", a Stanislav Levy wielokrotnie już podkreślał, że ma do dyspozycji zbyt małą liczbę wartościowych zmienników.

Gospodarze w tegorocznych rozgrywkach jeszcze nie wygrali, odnotowując 3 remisy i porażkę po emocjonującym meczu z Jegiellonią. W konsekwencji brązowi medaliści z ubiegłego sezonu zajmują dopiero 13 miejsce w tabeli. Widzew zaś wygrał oba mecze z rywalami na swoim poziomie (po 2:1 z Zawiszą i Koroną), ale od zespołów z pierwszych miejsc zebrał srogie lanie (1:5 z Legią i 0:3 z Górnikiem w Łodzi). Drużyna Radosława Mroczkowskiego okupuje 11 lokatę.

W 5 kolejce Ekstraklasy zmierzą się ze sobą Śląsk Wrocław i Widzew Łódź.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.