Sivasspor – 2:0 (koniec) | Bursaspor – Galatasaray 1:1 (koniec)
2:0 (0:0)
Niedziela 25.08.2013, 19:15 • Eylül Stadyumu, Sivas • Turecka Süper Lig

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:15.

Sivasspor w drugiej kolejce tureckiej ligi podejmie na własnym obiekcie Konyaspor.

Gracze dzisiejszych gospodarzy w 1. kolejce przegrali z Kayserisporem 0:1 po bardzo słabym spotkaniu. Z kolei zespół z Konyi niespodziewanie wygrał z Fenerbahce Stambuł 3:2.

Warto przypomnieć, że graczem Sivassporu jest Kamil Grosicki, którego powinniśmy zobaczyć w dzisiejszym spotkaniu. Innym graczem gospodarzy jest John Utaka, który grał swojego czasu na boiskach Premier League.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania, już od godziny 18:30

Sivasspor: Borjan – Cicinho, da Costa, Erdal, Kocak, Eser – Bekmezci, Taouil, Chahechouhe, Kurt – Utaka

Konyaspor: Itandje – Uslu, Turan, Kokalović, Ay - Borek, Camdali, Thorvaldsson, Kılıçaslan – Mbamba, Şahiner

Sędziowie: H. Gocek – O. Aktas, E. Bayik.

W dzisiejszym spotkaniu niestety nie zobaczymy Grosickiego, ani Piecha, których nie ma nawet na ławce rezerwowych.

Piłkarze wychodzą powoli na boisko!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

3
    Dobra akcja Kurta, ale ostatecznie interweniuje Borek.

4
    Drużyna Sivassporu w ataku pozycyjnym.

5
    Dogranie w kierunku Mbamby, bardzo ładnie piłkę spod nóg gracza gości wybija da Costa.

7
    Dobra akcja Konyasporu, na uderzenie zdecydował się Sahiner, piłka przeleciała jednak obok bramki.

8
    Podanie do Kurta, ten zagrywa do Utaki, jednak Nigeryjczyk nie trafia czysto w piłkę.

9
    Przypomnijmy, że trenerem Sivassporu jest legenda brazylijskiej piłki, Roberto Carlos.

10
    Póki co tempo meczu nie imponuje. Gracze gospodarzy w ataku pozycyjnym.

12
    Korner dla zespołu gości.

13
    Zakotłowało się w polu karnym Sivassporu, ale ostatecznie Sahiner nie zdołał skierować piłki do siatki!

14
    Ładne zagranie do Bekmezciego, ale uprzedził go świetnym wślizgiem Turan.

16
    Borjan nieodpowiedzialnie wyszedł z bramki, ale ostatecznie Camdali źle dośrodkował. To mógł być gol!

17
    Z drugiej strony boiska głową uderzał Utaka, niecelnie.

19
    Ładnie przedzierał się Taouil, zagrał w kierunku Kurta, ale ten stracił futbolówkę na rzecz jednego z rywali.

20
    Złe podanie do Utaki, napastnik gospodarzy nie miał szans na dojście do tej piłki.

22
    Długie zagranie do Utaki, który był faulowany przez rywala, rzut wolny. Żółta kartka za to zagranie dla Kokalovicia.

23
    Zagranie w pole karne, piłkę odbił jeden z graczy Sivassporu, ale ta ostatecznie wylądowała w rękawicach Itandje.

24
    Uderzenie z dystansu Chahechouhe, wysoko nad bramką.

25
    Niecelne podanie Kurta, zaczyna dominować Sivasspor.

27
    Bardzo ładna akcja Sivassporu, z pola karnego uderzał Taouili jednak piłka przeleciała nad bramką gości.

29
    Przerwa w grze, na boisku leży Selim.

29
    Sędzia zarządził chwilę przerwy na wypicie płynów.

31
    Gra wznowiona.

32
    Podanie do Utaki, ale Nigeryjczyk został wyprzedzony przez Uslu.

33
    Przedzierał się Thorvaldsson, ale został zatrzymany przez Esera.

35
    Bardzo słabe spotkanie w Sivas, sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.

37
    Akcja prawą stroną Bemkezciego, który ostatecznie dośrodkował w pole karne, tam jednak w piłkę nie trafił żaden z jego partnerów i futbolówkę wybili gracze gości!

38
    Rzut wolny dla Konyasporu po dotknięciu piłki ręką przez Cicinho.

39
    Co za sytuacja! Dośrodkowanie w pole karne, z piłką mija się Borjan, ta wpada w Camdaliego, leci w kierunku pustej bramki, ale ostatecznie z linii bramkowej wybija futoblówkę da Costa!

40
    Uderzenie z przed pola karnego w wykonaniu Kurta, fatalne.

42
    Z ostrego kąta na strzał zdecydował się Sahiner i słupek ratuje gospodarzy!

43
    Uderzenie Kurta, obok bramki Itandje.

44
    Pierwsza połowa powoli zmierza ku końcowi.

45
    Dwie minuty dolicza arbiter, będzie rzut wolny dla gospodarzy.

45+1
    Piłka wybita przez Turana.

Po pierwszej, słabej połowie Sivasspor remisuje bezbramkowo z Konyasporem. Zapraszamy do śledzenia relacji z drugiej części meczu.

Wracamy powoli na stadion, zawodnicy niedługo pojawią się na murawie.

46

47
    Spokojny początek, piłka grana jest głównie w środku pola, a Konyaspor wymienia podania w strefie defensywnej.

48
    Gospodarze skutecznie utrzymują się na połowie rywala i nękają ich nasilającym się pressingiem. Na murawie leży Kocak.

50
    Mocny strzał z dystansu zawodnika Konyasporu. Piłka leci w trybuny a tymczasem na boisku lezy Borek.

51
    Sztab medyczny próbuje podnieść Borka na nogi, ciekawe, czy potrzebna będzie zmiana.

52
    Wracamy już do gry, od bramki wznowił Borjan i gospodarze konstruują kolejny atak.

52
    Ależ akcja Sivassporu zakończona strzałem na bramkę Utaki! Piłka mija się ze słupkiem o kilkanaście centymetrów!

53
    Kocak fauluje rywala, za co otrzymuje słuszną żółtą kartkę.

54
    Akcja oskrzydlająca Konyasporu kończy się wywalczeniem rzutu rożnego. Dobre dośrodkowanie i piłka spada na głowę partnera, który nie trafia!

55
    Gol dla Sivassporu!

Kontra Sivassporu, świetne prostopadłe zagranie za obrońców do ESERA, który fenomenalnie przymuje piłkę i w akcji sam na sam pokonuje golkipera!

56
    W końcu doczekaliśmy się bramki, która napewno doda rumieńców do tego meczu! Czekamy na odpowiedź przyjezdnych!

57
    Zmiana w drużynie Konyaspor: z boiska schodzi Thorvaldsson, na boisku pojawia się Aydin.

58
    Gospodarze idą za ciosem! Jak Chahechouhe mógł zmarnować taką okazję! Dobre dośrodkowanie na jego głowę a ten źle trafia w piłkę, która pada łupem Itandje!

60
    Mecz nabiera nam super tempa! Ataki z jednej bramki na drugą, tym razem strzał z dystansu Camdali'ego łapie Borjan.

62
    Spokojne podania w defensywie w ekipie gości, szybkie przeniesienie gry do przodu i strzał Kılıçaslana świetnie broni bramkarz! Rzut rożny!

64
    Kılıçaslan faulowany przez Da Costę, który za ten faul ogląda kartkę. Dobra okazja do zdobycia gola na pograniczu pola karnego z rzutu wolnego!

65
    Kolejna akcja Sivassporu kończy się wybieciem piłki przez obrońców. Z rzutu rożnego gospodarze.

66

Dośrodkowanie z narożnika boiska, do piłki szczupakiem skacze KURT, który strzałem po koźle zaskakuje Itandje!

67
    Sivasspor prezentuje się dzisiaj dużo lepiej, szczególnie w drugiej części gry, gdy zdobył już dwie bramki.

69
    Konyaspor próbuje swoich jeszcze sił w ataku, ale przeciwnicy bardzo dobrze grają dzisiaj w defensywie, broniąc całym zespołem.

70
    Zmiana w drużynie Konyaspor: z boiska schodzi Şahiner, na boisku pojawia się Akin.

71
    Bardzo dobra bomba Borka zza szesnastki! Borjan z problemami interweniuje!

73
    Sivasspor utrzymuje się na połowie rywala. Konyaspor ma teraz problem z wyjściem z własnej części boiska.

74
    Długie zagranie od bramkarza i natychmiastowa strata piłki. Na szczęście przyjezdnych mają jeszcze rzut z autu.

75
    I kolejny korner mają gospodarze, Chahechouhe rozgrywa go krótko i w zasadzie nic z tego stałego fragmentu gry nie wyniknęło.

77
    Od strzelenia tych dwóch bramek zawodnicy trochę zwolnili, goście chyba stracili jakieś nadzieje na dobry rezultat w tym meczu.

78
    Zmiana w drużynie Konyaspor: z boiska schodzi Camdali, na boisku pojawia się Cakmak.

80
    Gospodarze w dzisiejszym meczu jeszcze bez zmian, jak widać ta 11 gra całkiem skutecznie i chyba z takiego założenia wychodzi również trener.

82
    Chwila przerwy w grze, ucierpiał jeden z zawodników Sivassporu, który leży na murawie.

83
    Wracamy do gry, Kocak musiał opuścić murawę, ale nic mu nie będzie.

85
    Z rzutu rożnego będą mieli szansę zmniejszyć stratę goście, czy im się to uda w końcówce spotkania?

87
    Pierwszy korner, żadnego rezultatu, będzie powtórka z drugiej strony boiska dla Konyasporu.

88
    Zmiana w drużynie Sivasspor: z boiska schodzi Ozkara, na boisku pojawia się Kocak.

89
    Uciekają ostatnie minuty w dzisiejszym spotkaniu, Konyaspor już chyba bez szans na odwrócenie losów meczu. Na spalonym zostaje złapany Ozkara.

90
    Borek upada na murawę i będzie potrzebna pomoc medyczna, to szansa do kolejnej zmiany w ekipie gospodarzy.

90
    Zmiana w drużynie Sivasspor: z boiska schodzi Utaka, na boisku pojawia się Aras.

90+1
    Arbiter dolicza aż 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+3
    Końcowe minuty ubiegają w spokoju, piłkarze chyba myślą już o zakończeniu meczu.

Sivasspor po fenomenalnych 10 minutach w drugiej połowie i strzeleniu w tym czasie dwóch bramek wygrywa dzisiejsze spotkanie z Konyasporem 2:0! Mecz stał na wysokim poziomie i toczył się w dobrym tempie.
    MVP meczu wybieram Eser'a, który otworzył wynik spotkania oraz miał sytuacje do strzelenia większej ilości bramek. (21:14:07)