Stal S. W. – Legionovia 2:0 (koniec) | Siarka T. – Stal M. 1:1 (koniec) | Concordia – Motor 2:4 (koniec)
Stal Rz. – Limanovia 1:3 (koniec) | Garbarnia – Znicz 0:0 (koniec) | Wigry – Olimpia E. 3:0 (koniec)
Garbarnia Kraków
0:0 (0:0)
Znicz Pruszków
Sobota 07.09.2013, 18:00 • Stadion Hutnika, Kraków • 2 Liga Wschodnia

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (19:55:09)

Garbarnia zdobywa wreszcie swój pierwszy w tym sezonie punkt! Choć mogło być dużo lepiej, rzut karny w pierwszej połowie zmarnował bowiem Paweł Nowak, być może będzie to swego rodzaju przełamanie, które pozwoli "Garbarzom" w najbliższych kolejkach sięgać po kolejne zdobycze punktowe!

90+3
    W polu karnym pada Rackiewicz, ale sędzia nie zdecydował się wskazać na 11. metr!

90+2
    Piotr Wajda zastępuje Ogara.

90+1
    Z rzutu wolnego dośrodkowywał Leszczak, ale znów niecelnie.

90
    Cztery minuty doliczone do regulaminowych 90 minut.

88
    We własnym polu karnym faulowany Jękot.

86
    Zamieszanie w polu karnym w porę wyjaśnia Jękot.

85
    Przy linii faulowany Górecki, ale bez reakcji arbitra.

83
    Maksymilian Banaszewski zastępuje aktywnego dziś Niksińskiego.

79
    Ależ sytuacja dla gospodarzy! Piłkę głową do Ogara zgrywał Nowak, a napastnik Garbarni z pięciu metrów z główki nie zdołał pokonać znakomicie interweniującego Bigajskiego!

74
    Kosiec próbował podawać do Pieczary, ale piłka trafiła pod nogi obrońcy Garbarni.

72
    Krzysztof Kalemba pojawia się na boisku w miejsce Kostrubały.

70
    Na boisku opatrywany Kostrubała, który został jeszcze ukarany żółtą kartką.

68
    Piotr Kaczor zastępuje Kalickiego.

66
    Znakomita interwencja Jękota po precyzyjnym uderzeniu głową Jędrycha!

64
    Za faul na Niksińskim żółtą kartką ukarany Paweł Byrski.

61
    W pole karne gości wpadł Rackiewicz, ale jego uderzenie z trudem obronił Jękot!

60
    Podwójna zmiana w zespole gości, na boisku pojawiają się Krystian Pieczara i Marcin Rackiewicz, którzy zastępują kolejno Machalskiego i Kopcińskiego.

56
    Z powietrza próbował Januszewski, ale uderzył ponad poprzeczką.

53
    Zagotowało się pod bramką Znicza, ale w porę interweniowali obrońcy gości.

49
    Dośrodkowanie Leszczaka z rzutu wolnego wprost na głowę Ogara, który jednak minimalnie chybił w tej sytuacji!

47
    W polu karnym pada Paluchowski, ale bez reakcji sędziego.

46
    Bez zmian przystępują do drugiej połowy obydwie drużyny.

46

Po pierwszych 45 minutach Garbarnia remisuje na własnym stadionie ze Zniczem 0:0. Bez wątpienia najlepszą sytuację do zdobycia bramki zmarnował w 24. minucie Paweł Nowak, który z 11 metrów nie zdołał pokonać Bugajskiego. Po piętnastominutowej przerwie zapraszamy na drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy.

45+2
    Żółtym kartonikiem napomniany Marcin Pluta.

45+1
    Niksiński faulował Piszczka, ale obyło się bez kartki.

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44
    Z 20 metrów uderzał Niksiński, ale piłka po jego strzale zablokowana przez obrońców gospodarzy.

41
    Kolejna kartka dla gospodarzy, tym razem ukarany Paweł Nowak.

38
    Niksiński szukał w polu karnym Paluchowskiego, ale jego podanie zostało zablokowane.

35
    Jakub Górecki napomniany żółtą kartką.

34
    Sprzed pola karnego próbował Nowak, ale przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką.

33
    W dobrej sytuacji znalazł się Kalicki, ale uderzył zbyt lekko i zbyt niecelnie.

31
    Z rzutu wolnego dośrodkowywał Leszczak, ale nikt nie zdołał dojść do futbolówki.

29
    Żółtą kartką ukarany Mateusz Kowalski.

27
    W okolicach 30. metra faulowany Machalski, rzut wolny dla przyjezdnych, z którego jednak nic nie wyszło.

24
    Nie ma gola! Strzał Pawła Nowaka obronił Bigajski, który potem poradził sobie z dobitką Ogara!

23
    W polu karnym gości pada Leszczak, sędzia wskazuje na 11. metr!

21
    Przez dłuższą chwilę na murawie leżał Bochenek, który teraz opatrywany jest poza boiskiem.

18
    Na lewym skrzydle sporo miejsca miał Niksiński, ale pogubił się i piłka opuściła plac gry.

16
    Groźnie pod bramką Garbarni, Niksiński trafia w poprzeczkę!

12
    Dwójkowa akcja Góreckiego z Leszczakiem zakończyła się stratą na 16. metrze.

10
    Podanie do Kośca okazuje się być zbyt lekkie.

7
    Dośrodkowania Kopcińskiego nie przecina żaden z zawodników Znicza.

4
    Kowalski uniemożliwił Paluchowskiemu dośrodkowanie, wybijając piłkę poza boisko.

2
    Górecki w stronę Ogara, ale niecelnie.

1
    Zaczęli! Gospodarze w swoich podstawowych, biało-brązowych kompletach, goście na żółto-czerwono.

W pierwszym składzie debiutuje dziś nowy nabytek Garbarni, Paweł Nowak. Zawodnik ten w swojej karierze spędził już kilka lat w Wiśle Kraków, Hutniku i Cracovii.

Mamy już składy obu drużyn:

Garbarnia Kraków: Adrian Jękot – Norbert Piszczek, Marcin Pluta, Mateusz Kowalski, Paweł Byrski – Tomasz Kalicki, Jakub Górecki, Paweł Nowak, Karol Kostrubała, Sebastian Leszczak – Tomasz Ogar

Znicz Pruszków: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Krzysztof Kopciński – Maciej Machalski, Rafał Kosiec, Bartosz Niksiński, Adrian Paluchowski – Kamil Tomas, Igor Biedrzycki

Sędziowie: Marek Śliwa (Kielce) – Tomasz Kondrak, Michał Molenda – Mateusz Kowalski.

W poprzednim sezonie w bezpośrednich starciach góra byli "Garbarze", którzy z Pruszkowa wywieźli trzy punkty, pokonując Znicza 2:1, zaś na własnym terenie zremisowali 1:1.

Gospodarze dzisiejszego meczu znajdują się obecnie w tragicznej sytuacji, bowiem po sześciu kolejkach zajmują w tabeli ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym 3:14. Dużo lepiej wygląda sytuacja przyjezdnych, którzy zdołali w tym sezonie wygrać już trzykrotnie i plasują się na szóstej pozycji.

Trwa przerwa reprezentacyjna, jednak nie oznacza to, że dziś nie czekają nas żadne piłkarskie emocje. O 18 na stadionie Hutnika w Krakowie rozpocznie się bowiem mecz w ramach 7. kolejki II ligi wschodniej pomiędzy Garbarnią Kraków a Zniczem Pruszków. Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy na Lajfy.com!