Kara techniczna dla gospodarzy za nadmierną ilość zawodników na lodzie.

Lignlet ukarany dwoma karnymi minutami za grę wysokim kijem.

Brust zjeżdża z bramki.

58:02
    Goście cofnięci do defensywy. Lew broni wyniku.

56:03
    Chwila lepszej gry gospodarzy. Popovic przedarł się do tercji Lwa, podał na środek do Walkera, ale ten oddał strzał obok bramki.

54:52
    Gospodarze w pełnym zestawieniu.

54:27
    Brust mrozi gumę po strzale Vrany spod niebieskiej.

53:43
    Jak na razie dobrze bronią się w osłabieniu gospodarze.

52:52
    Svarny ukarany karą mniejszą za grę wysokim kijem. Praga w przewadze.

51:06
    Medvescak wybija krążek na uwolnienie.

50:52
    Gol dla HC Lev!

Kolejna bramka dla Pragi! Vrana wrzucił gumę pod bramkę Brusta co wykorzystał Kubalik, który wpakował krążek do siatki. 1:3!

50:21
    Medvescak już w pełnym zestawieniu.

48:21
    Kolejna kara dla gospodarzy. Willsie dwie minuty za rzucenie na bandę.

48:00

Prażanie ponownie na prowadzeniu! Oystrick strzelał spod niebieskiej, Brust odbił gumę wprost pod kij KAPANEN, który strzałem z backhandu ponownie wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie.

47:21
    Masa podań, mało strzałów – tak wygląda gra Pragi.

46:11
    Prażanie rozgrywają zamek w tercji gospodarzy.

45:57
    Murray otrzymał karę mniejszą za przeszkadzanie. Lew w przewadze.

45:08
    Gol dla Medveščaka!

Zagrzeb wyrównuje podczas gry w przewadze! Foster strzelał z okolic niebieskiej, WILLSIE dobił jego strzał i wyrównał stan spotkania!

44:10
    Katic przedarł się do tercji gości i oddał strzał na bramkę Lwa. Vehanen broni bez problemów.

43:30
    Kara dla Lwa. Thornberg dwie minuty za zahaczanie.

43:30
    Gorąco pod bramką Brusta. Przepychanki pomiędzy zawodnikami.

42:12
    Lew spokojnie rozgrywa gumę stopniowo zbliżając się do tercji Zagrzebia.

41:01
    Medvescak wybija gumę na uwolnienie.

40:21
    Gospodarze w posiadaniu gumy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Koniec drugiej tercji. Trzeba przyznać, że w Zagrzebiu nie ma żadnego porywającego widowiska. Lew prowadzi z Medvescakiem 1:0.

37:29

W końcu mamy pierwszą bramkę! CHRISTANSEN podjeżdża pod bramkę Brusta i ładnym strzałem pod parkanami pokonuje golkipera Medvescaku. 0:1!

37:06
    Vrana po raz kolejny, tym razem obok bramki.

36:44
    Vrana spod niebieskiej – strzał zablokowany.

35:13
    Gra akcja za akcję, sporo zamieszania pod bramkami, ale żadna z drużyn nie potrafi oddać dobrego strzału.

34:06
    Chwila niezbyt ciekawej, chaotycznej gry zakończona spalonym w polu bramkowym.

32:38
    Spalili akcję gospodarze. Wznowienie w tercji neutralnej.

31:19
    Głośny doping kibiców na trybunach jak na razie nie przynosi pożądanych efektów.

30:32
    Cheechoo próbował zaskoczyć Vehanena strzałem zza bramki. Nic z tego.

29:34
    Lew zamknięty we własnej tercji.

28:24
    Obie drużyny w pełnych zestawieniach.

27:33
    Mocny strzał Christansena ląduje wprost w raku Brusta.

27:04
    Zamieszanie pod bramką Vehanena. Blisko zdobycia bramki strzałem z backhandu był Walker. Jęk zawodu na trybunach.

26:24
    Humphries oraz Letang otrzymali kary mniejsze za nadmierną ostrość w grze.

25:13
    Gra wycofana pod bramkę prażan.

24:31
    Zagrzeb w ataku, akcja przerwana przez obrońców Lwa którzy wybili gumę daleko poza swoją tercję.

23:12
    Medvescak zamknięty we własnej tercji.

22:31
    Gra nabrała płynności, przy gumie zawodnicy Lwa.

21:34
    Raz jedna raz druga drużyna wybija krążek na uwolnienie. Brak płynności w grze.

20:30
    Kolejne uwolnienie po stronie gospodarzy.

20:20

Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Lwa.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Koniec pierwszej tercji. Na lodzie lepiej prezentowali się zawodnicy Lwa. Jak na razie jednak nie zobaczyliśmy żadnych bramek.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:32
    Walka o gumę przy bandzie za bramką Vehanena.

19:00
    Ostatnia minuta 1. tercji spotkania.

18:30
    Wznowienie w tercji gospodarzy po uwolnieniu.

17:42
    Goście wyraźnie zdominowali grę.

16:31
    Ależ błąd obrony Zagrzebia! Jeden z obrońców Medvescaka stracił gumę na rzecz Kapanena, który w sytuacji sam na sam z Brustem nie zdołał go pokonać.

15:32
    Danielsson strzela obok bramki Brusta.

14:48
    Praga w pełnym zestawieniu.

14:23
    Gra w przewadze Zagrzebia powoli się kończy. Jak na razie wciąż Medvescak nie zdołał zagrozić bramce Lwa.

13:02
    Początek gry w osłabieniu Lwa bardzo dobry. Prażanie skutecznie wybijają gumę z własnej tercji.

12:48
    Kapanen otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. Teraz gospodarze zagrają w przewadze.

11:43
    Goście wybijają gumę na uwolnienie. Wznowienie pod bramką Vehanena.

10:50

9:23
    Lew rozgrywa zamek w tercji gospodarzy.

8:50
    Pierwsze wykluczenie w spotkaniu. Foster otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. Lew w przewadze.

8:13
    Szybka kontra Lwa. Gragnani podał do Nemca pod niebieską, a ten strzelił tuż obok słupka bramki Vasiljevica.

7:13
    Repik próbował swoich sił, ale guma poleciała daleko nad bramką gospodarzy.

6:13
    Kapitalny strzał Kane'a spod niebieskiej! Świetna interwencja Vehanena. Blisko było!

5:44
    Zagrzeb przez dłuższy czas utrzymuje się w tercji Lwa, czujna praska obrona.

4:21
    Jaakola wyprowadził gumę z tercji Lwa, podał do Repika, który oddał dobry strzał na bramkę Vasiljevica. Golkiper gospodarzy pewnie broni.

3:23
    Sevc próbował zaskoczyć Medveščak prawym skrzydłem, ale zgubił gumę.

2:10
    Gospodarze po raz pierwszy w ataku. Obrońcy Lwa pewnie interweniują.

1:20
    Medveščak zamknięty we własnej tercji. Jaakola próbował strzelać spod niebieskiej, ale jego strzał został zablokowany.

0:20
    Pierwsza akcja prażan, w ataku Klepis i Kapanen.

Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla Lwa.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął..

KHL Medveščak Zagrzeb: Vasiljevic (Brust) – Popovic, Foster, Montador, Letang, Švarný, Katic, Perkovich – Walker, Murray, Jessiman – Linglet, Vesce, Willsie – Cheechoo, Murley, Thomas – Koren, Bjorkstrand, Kane.

HC Lev Praga: Vehanen (Lukáš) – Oystrick, O'Byrne, Ševc, Jaakola, Gragnani, Němec, Matai, Humphries – Danielsson, Kapanen, Klepiš – Birner, Vrána, Řepík – Ridderwall, Christensen, Kubalík – Sekáč, Zackrisson, Thornberg..

Na relację z tego meczu zapraszają lajfy.com oraz Hokej.net!

W drugim meczu było już jednak o wiele gorzej i chorwacka drużyna przegrała z Rygą 1:5.

Zagrzeb na początek sezonu sprawił niemałą niespodziankę i rozgromił na własnym lodzie CSKA Moskwę, aż 7:1.

Prażanie po inauguracyjnej porażce po dogrywce w Doniecku udali się teraz do egzotycznego hokejowego kraju jakim jest Chorwacja.

Kontynenalna Liga Hokejowa, spotkanie pomiędzy KHL Medveščak Zagrzeb i HC Lev Praga.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 46. Willsie (Foster) – 38. Christansen (Sevc), 48. Kapanen (O'Byrne, Oystrick), 51. Kubalik (Ridderwall)

KHL Medveščak Zagrzeb: Brust (Vasiljevic) – Popovic, Foster, Montador, Letang, Švarný, Katic, Perkovich – Walker, Murray, Jessiman – Linglet, Vesce, Willsie – Cheechoo, Murley, Thomas – Koren, Bjorkstrand, Kane.
    Lev Praha: Vehanen (Lukáš) – Oystrick, O'Byrne, Ševc, Jaakola, Gragnani, Němec, Matai, Humphries – Danielsson, Kapanen, Klepiš – Birner, Vrána, Řepík – Ridderwall, Christensen, Kubalík – Sekáč, Zackrisson, Thornberg.