Puszcza – Flota 0:1 (koniec) | Olimpia G. – GKS T. 3:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Górnik Ł. 1:1 (koniec)
Arka – Miedź 0:0 (koniec) | GKS K. – ROW Rybnik 2:1 (koniec)
Puszcza Niepołomice
0:1 (0:1)
Flota Świnoujście
Sobota 14.09.2013, 16:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W sobotnie popołudnie Puszcza Niepołomice powalczy z Flotą Świnoujście o drugie ligowe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Gospodarze zajmują w ligowej tabeli przedostatnie miejsce.

Goście ze Świnoujścia nie mogą zaliczyć początku bieżącego sezonu do udanych. Jeszcze kilka miesięcy temu Flota była przecież pewnym kandydatem do awansu do Ekstraklasy.

Goście mają na swoim koncie dwa zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Puszcza wygrała jedno spotkanie, dwa zremisowała i cztery przegrała.

Warto zauważyć, że ewentualne zwycięstwo gospodarzy może zrównać ich w ilości zdobytych punktów z Flotą. Z kolei wygrana Floty pozwoli gościom na złapanie kontaktu z ligową czołówką.

Mecz nie ma faworyta. Być może zakończy się remisem.

Zapraszamy na relację, która rozpocznie się około godziny 15:30.

Puszcza Niepołomice: Stępniowski – Borovicanin, Biernat, Lewiński, Mikołajczyk – Lizak, Strózik, Biel, Nowak – Janik, Cholewiak
    Rezerwowi: Sobieszczyk, Kołodziej, Uwakwe, Kałat, Moskwik, Zontek, Szymonik

Flota Świnoujście: Gąsiński – Zalepa, Jasiński, Opałacz, Stasiak – Kieruzel, Grzelak, Mokwa, Ekwueme – Bodziony, Śpiączka
    Rezerwowi: Forenc, Szałek, Nwaogu, Mysiak, Wrzesień, Arifovic, Kolendowicz

Sędziowie: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Przed meczem uroczystość wręczenia odznak PZPN-u dla ludzi związanych z Puszczą Niepołomice. Klub obchodzi w tym roku swoje 90-lecie.

Ryszard Niemiec, prezes MZPN podziękował mieszkańcom, kibicom Puszczy za wkład w rozwój piłki w Małopolsce.

1
    Rzut wolny dla Floty. Piłka ustawiona na 35 metrze przed bramką Puszczy. Piłka wstrzelona w pole karne, ale wybita przez obrońców.

2
    Ekwueme strzela z dziesięciu metrów, ale piłka zostaje zablokowana.

4
    Gol dla Floty!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN ZALEPA! W zamieszaniu pod bramką Zalepa kieruję futbolówkę do siatki. Bramkarz gospodarzy źle ją łapie, a ta wpada ostatecznie do bramki.

6
    Dużo krzyku i mało treści, tak w skrócie wygląda gra gospodarzy. Flota wysoko ustawiona na połowie Puszczy

8
    Śpiączka na spalonym. Puszcza wznowi grę z własnej połowy.

10
    Chaos na boisku, ale całkiem twórczy. Jedno i druga strona stara się zorganizować szybkiej akcje.

11
    W środku pola faulowany Kieruzel. Rzut wolny dla Floty.

13
    Grzelak w akcji prawym skrzydłem. Zostaje powstrzymany przez graczy Puszczy. Od autu na połowie Puszczy grę wznowią zawodnicy Floty.

15
    Nowak nie doszedł do piłki zagranej przez partnera w pole karne Floty. Interweniował Gąsiński.

17
    Krosowe podanie do Biela, który był niepilnowany w polu karnym. Gąsiński wychodzi z bramki i łapie piłkę.

19
    Bodziony powstrzymany przez graczy Puszczy. Zawodnik Floty był bliski wyjścia na pozycję sam na sam z bramkarzem.

21
    Puszcza ma spore problemy z rozgraniem piłki na połowie Floty. Środek pola gości bardzo dobrze radzi sobie z neutralizacją Nowaka i Biela.

23
    Fantastyczna akcja Bodzionego, który z pierwszej piłki odgrywa do Grzelaka, a ten wypuszcza Śpiączkę w uliczkę. Sędzia liniowy wskazuje na pozycję spaloną.

25
    Grzelak zagrywa do Ekwueme, a ten ze skrzydła podaje do Mokwy, który jest w pole karnym. Obrońca Puszczy w ostatnim momencie wybija piłkę na rzut rożny.

26
    Dwa kornery dla Floty, ale bez zmiany wyniku i ciekawych sytuacji.

28
    Biel groźnie uderza z narożnika pola karnego. Gąsiński wybija na rzut rożny.

29
    Rzut rożny dla Puszczy, ale bez historii.

30
    Korner dla gospodarzy.

32
    Zamieszanie pod polem karnym Floty, ale po kilku chwilach to goście wychodzą z kontrą. Ostatecznie gra przenosi się na środek boiska.

34
    Rzut rożny dla gości.

34
    Wrzutka w pole karne Grzelczaka. Zalepa zderzył się z Jasińskim, a piłka trafiła za linię końcową boiska. Od bramki rozpocznie Stępniowski.

36
    Rzut rożny dla Puszczy.

37
    Fatalne rozegranie piłki po stałym fragmencie gry przez Puszczę. Piłkę przejął Śpiączka, który pognał na bramkę gospodarzy. Wpadł w pole karne, ale zamiast strzelić wypuścił sobie piłkę. Stępniowski zablokował futbolówkę.

39
    Starcie w środku pola. Lizak i Kieruzel zderzyli się głowami. Przez chwilę opłakiwali swoją sytuację, ale po interwencji masażystów wrócili do gry.

41
    Niewiele się dzieje na murawie.

43
    Piłka chaotycznie rozgrywana przez jedną i drugą stronę.

Za nami pierwsze 45 minut spotkania. Flota prowadzi zasłużenie. Zapraszamy na drugą połowę za kilka minut.

46

46
    Obie drużyny rozpoczęły bez zmian.

47
    Bodziony strzela zza pola karnego, ale piłka wysoko ponad bramką.

48
    Na spalonym gracze Floty. Grę wznowią gracze Puszczy.

49
    Ekwueme faulowany na środku pola. Rzut wolny dla Floty.

50
    Puszcza przeważa, ale brakuje precyzji w rozegraniu piłki pod bramką Gąsińskiego.

52

53
    Zamieszanie pod bramką Floty. Nowak uderza, ale piłka została zablokowana przez jednego z zawodników Puszczy.

53
    Nowak uderza na bramkę. Jeszcze jeden korner dla Puszczy.

53
    Nowak uderza, ale piłka wychodzi na rzut rożny

55
    Mokwa schodzi, a w jego miejsce Wrzesień.

57
    Biernat ukarany żółtą kartką.

57
    Faul dla Floty w okolicach narożnika pola karnego. Wrzutka w pole karne. Piłka wychodzi na rzut rożny.

58
    Rzut rożny dla Floty.

61
    Biel schodzi, a w jego miejce Kołodziej.

64
    Faulowany jeden z zawodników Puszczy. Piłka ustawiona obok lini środkowej boiska. Wrzutka w pole karne, ale główka Nowaka zbyt lekka. Piłkę przejął obrońca Floty.

67
    Bodziony kapitalnie obsłużony przez Grzelaka. Napastnik Floty uderzył głową z pięciu metrów na bramkę. Piłka minimalnie obok bramki.

69
    Lewiński zderzył się Śpiączką, ale obaj zdolni do kontynuowania gry.

72
    Szałek zmienił Ekwueme.

73
    Fantastyczna akcja Puszczy. Piłkę po szybkiej akcji oskrzydlającej do bramki kieruje Cholewiak, ale sędzia wskazuje, że napastnik Puszczy faulował bramkarza gości.

79
    Rożny dla Puszczy.

79
    Mikołajczyk schodzi, a w jego miejsce Kałat.

83
    Grzelak schodzi, a wjego miejsce Kolendowicz.

85
    Rzut rożny dla Puszczy. Wrzutka w pole karne, ale nikt nie przeciął pilki.

87
    Okres chaosu na boisku.

88
    Ręką w polu karnym zagrywa jeden z zawodników Floty. Sędzia nie podejmuje decyzji o rzucie karnym.

88
    Moskwik uderza z szesnastki, ale piłka wysoko nad bramką.

89
    Śpiączka otrzymal żółtą kartkę.

90
    Trzy minuty doliczone.

90+1
    Lizak uderza z linii pola karnego, ale zostaje zablokowany.

90+2
    Ręka zawodnika Puszczy. Wolny dla Floty.

Mecz zasłużenie wygrywają goście. Zespół piłkarsko dojrzalszy i lepiej zgrany. Szczególnie w pierwszej połowie pokazali się z dobrej strony. Puszcza kolejny raz zawodzi i po tym spotkaniu nie ma wielu pozytywów dla trenera i kibiców gospodarzy.