Kubań – Valencia 0:2 (koniec) | Rubin – Waregem 4:0 (koniec) | Anży – Tottenham 0:2 (koniec)
Szachtior K. – Maccabi H. 2:2 (koniec) | Rapid – Dynamo Kij. 2:2 (koniec) | Genk – Thun 2:1 (koniec)
Sevilla – Freiburg 2:0 (koniec) | Slovan – Estoril 2:1 (koniec) | Rijeka – Real Betis 1:1 (koniec)
Lyon – Vitoria 1:1 (koniec) | Legia – Apollon 0:1 (koniec) | Trabzonspor – Lazio 3:3 (koniec)
Tromsø – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – PAOK 1:1 (koniec) | Swansea – St. Gallen 1:0 (koniec)
Łudogorec – Dinamo Z. 3:0 (koniec) | Czernomorec – PSV 0:2 (koniec) | Esbjerg – FC Salzburg 1:2 (koniec)
IF Elfsborg – Standard 1:1 (koniec) | Wigan – Maribor 3:1 (koniec) | Dnipro – Fiorentina 1:2 (koniec)
Paços – Pandurii 1:1 (koniec) | APOEL – Eintracht 0:3 (koniec) | Bordeaux – Maccabi T.A. 1:2 (koniec)
IF Elfsborg
1:1 (1:0)
Standard Liège
Czwartek 03.10.2013, 21:05 • Borås Arena — Borås • Liga Europy UEFA

Dziękuję za uwagę życząc dobrej nocy. Pozdrawia redakcja – LAJFY.COM! (22:58:45)

Graczem meczu Claesson, który strzelił piękną bramką. Zawodnik gospodarzy był również aktywny w środkowej strefie boiska.

Pierwsza połowa należała do graczy Elfsborga, a drugie 45 minut to zdecydowana przewaga Standardu.

Za nami spotkanie Elfsborga z Standardem. Gospodarze prowadzili, ale goście ostatecznie zdołali wyrównać. Obie bramki były niezwykłej urody.

90+2
    Niewiele się dzieje. Żadna z drużyn nie odważyła się na frontalny atak.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90
    Bangura starał się z Kawashimą. Sędzia wskazał, że bramkarz gości był faulowany.

90
    Rzut rożny dla gospodarzy.

89
    Rzut wolny dla Elfsborga. Piłka ustawiona na dwudziestym piątym metrze przed bramką Kawashimy.

88
    Standard w ataku pozycyjnym. Elfsborg czeka na możliwość wyprowadzenia kontrataku.

86
    Zmiana w drużynie IF Elfsborg: z boiska schodzi Nilsson, na boisku pojawia się Hedlund.

84
    Ozturk strzelił, ale piłka wysoko nad bramką mija końcową linię boiska.

79
    Zmiana w drużynie Standard Liege: z boiska schodzi Batshuayi, na boisku pojawia się Ghoochanneijhad.

79
    Korner dla Standardu nie zmienił wiele w przebiegu rywalizacji.

78
    Batshuayi w polu karnym uderza z ostrego kąta. Piłka po nodze obrońcy wychodzi na rzut rożny.

77
    Bangura strzela, a Kawashima interweniuje.

75
    Zmiana w drużynie IF Elfsborg: z boiska schodzi Backmann, na boisku pojawia się Bangura.

72
    Rzut wolny dla Elfsborga. Piłka ustawiona na trzydziestym metrze przed bramką Kawashimy.

70
    Korner dla gospodarzy. Bez historii.

70
    Zmiana w drużynie IF Elfsborg: z boiska schodzi Claesson, na boisku pojawia się Jorgensen.

68
    Bia w polu karnym z łatwością minął kilku obrońców Elfsborga i strzelił. Piłka wysoko nad bramką.

66
    Standard przeważa. Gospodarze wyraźnie rozbicie po utracie bramki.

65
    Rzut rożny dla gości.

64
    Korner dla gospodarzy.

63
    Zmiana w drużynie Standard Liege: z boiska schodzi Gonzalez, na boisku pojawia się Mpoku.

62
    Gol dla Standardu!
    Bramkę zdobył GEOFFREY BIA. Ezekiel dograł piłkę z linii końcowej boiska do niepilnowanego w polu karnym Bii, a ten wolejem zdobywa bramkę dla Liege.

61
    Standard przejął piłkę na własnej połowie i wyprowadził szybką kontrę. Batshuayi minął jednego z graczy gospodarzy oddał piłkę na skrzydło i wtedy futbolówkę przejęli zawodnicy Elfsborga.

60
    Drugi rzut rożny dla gospodarzy.

59
    Korner dla Elfsborg.

58
    Elfsborg od dłuższego czasu zwalnia tempo gry. Standard kompletnie nie potrafi zaradzić takiej strategii gospodarzy.

56
    Nilsson na spalonym.

55
    Pierwsze 10 minut drugiej połowy nieciekawe.

54
    Szybka wymiana piłki Bii z Van Damme. Bia dośrodkował w pole karne, ale bramkarza gospodarzy bez problemu łapie piłkę zagraną w szesnastkę.

52
    Beckmann próbował uderzyć z trzydziestego metra, ale został zablokowany.

51
    Bia zagrywa w pole karne gospodarzy. Ellegaard łapie piłkę.

50
    Rzut wolny dla Standardu na wysokości pola karnego Elfsborga.

48
    Standard agresywnie od początku drugiej połowy. Elfsborg ze spokojem rozgrywa konstruuje kolejne akcje.

46

46
    W przerwie mieliśmy jedną zmianę w drużynie gości.

46
    Gospodarze rozpoczęli drugą połowę.

46

45
    Zmiana w drużynie Standard Liege: z boiska schodzi Buyens, na boisku pojawia się Vainqueur.

Zawodnicy powoli wracają na murawę.

Zapraszamy na drugą połowę meczu za kilka minut.

Standard miał kilka dobrych okazji strzeleckich, ale Bia i Ezekiel nie byli w stanie trafić do siatki.

Za nami pierwsze 45 minut spotkania Elfsborga ze Standardem. Gospodarze po fantastycznym uderzenie Claessona prowadzą 1:0.

45+1
    Ishizaki strzela po ziemi w światło bramki Standardu. Kawashima interweniuje.

45
    Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

44
    Żółta kartka dla Ishizaki (IF Elfsborg).

44
    Żółta kartka dla Ezekiel (Standard Liege).

43
    Mamy drobne zamieszanie na boisku. Ezekiel postanowił przewrócić Svenssona. Udało mu się. Sędzia zawołał zawodnika Liege do siebie.

41
    Bia strzelił w światło bramki. Ellegaard z drobnymi kłopotami łapie piłkę.

40
    Holmen strzelał na bramkę, ale Kawashima nie musiał interweniować.

37
    Elfsborg stara się zaskoczyć gości szybkimi kontratakami, ale obrona Standardu radzi sobie z nimi bez większych problemów.

34
    Elfsborg po raz kolejny ze spokojem rozgrywa piłkę na własnej połowie, aby po chwili szybkim podaniem uruchomić jednego z gracz na skrzydle.

32
    Atak pozycyjny gospodarzy.

30
    Rzut wolny dla Standardu na połowie gospodarzy. Piłka zagrana w pole karne Elfsborg. Sędzia liniowy wskazał, że Kanu był na spalonym.

28
    Kawashima niczym zawodnik sumo powalił Rohdena, który starał się przejąć piłkę zagraną w okolice linii pola karnego Standardu. Zawodnik Elfsborg przez moment leżał obolały, ale ostatecznie podniósł się.

27
    Elfsborg ze spokojem rozgrywa piłkę na własnej połowie. Gospodarze nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnych ataków.

25
    Elfsborg oddał inicjatywę gościom.

23
    Gol dla Elsfborgu!
    Bramkę zdobył VIKTOR CLAESSON. Cóż za bramka. Claesson otrzymał piłkę w narożniku pola karnego od Ishizaki, który wykonywał rzut rożny. Strzelił, a piłka wpadła w okienko bramki gości. Przepiękny gol zawodnika gospodarzy.

22

22
    Elfsborg w ataku pozycyjnym na połowie Liege.

20
    Korner dla Standardu niewiele wnosi do przebiegu gry.

20
    Ezekiel otrzymał podanie z głębi pola. Wpadł w pole karne i w asyście obrońcy gospodarzy oddał strzał. Piłka po nodze gracza Elfsborga wychodzi za linię końcową boiska.

19
    Standard gra od początku spotkania z pominięciem drugiej linii. Jak na razie bez efektu.

19
    Svensson raz jeszcze uderza na bramkę Standardu, ale tym razem bardzo niecelnie.

17
    Svensson uderzył z dwudziestego piątego metra w środek bramki gości. Kawashima łapie piłkę.

16
    Żółta kartka dla Ozturka (Standard Liege).

15
    Kolejna szybka akcja Elfsborg lewym skrzydłem. Piłka trafia na linię szesnastego metra. Strzał Claesson został zablokowany.

14
    Bia uderzył głową piłkę dośrodkowaną na piętnasty metr pola karnego Elfsborg. Futbolówka trafia w środek bramki. Ellegaard nie miał problemów z interwencją.

13
    Zagranie ze środka pola w stronę Batshuayi, który znalazł się na spalonym.

12
    Faul w środku pola. Faulowany Buyens. Grę wznowią goście.

11
    Svensson strzelił, ale piłka ponad bramką gości.

9
    Szybka akcja gospodarzy na lewym skrzydle. Piłka trafiła przed pole karne, a tam Claesson złożył się do strzału. Piłka trafia w środek bramki. Kawashima odbił futbolówkę, a do niej dopadł Beckmann i strzelił głową ponad bramką gości.

9
    Żółta kartka dla Claesson (IF Elfsborg).

8
    Batshuayi faulowany tuż przy środkowej linii boiska przez Claessona.

7
    Batshuayi na spalonym.

6
    Elfsborg długo utrzymuje się przy piłce. Standard zmuszony do biegania za rywalami.

5
    Batshuayi starł się z Jonssonem tuż przed polem karnym Elfsborgu. Arbiter zmienił swoją decyzję i wskazał, że grę wznowią gospodarze.

2
    Nilsson strzelił z okolic pola karnego, ale piłka minęła bramkę.

1
    Stam na spalonym.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Za kilka minut rozpoczniemy relację ze spotkania.

IF Elfsborg: Ellegaard – Jonsson, J. Larsson, Holmen, Klarstrom – Svensson, Ishizaki, Rohden, Nilsson – Claesson, Beckmann
    Rezerwowi: Hassan, S. Larsson, Mobaeck, Jorgensen, Hedlund, Hauger, Bangura

Standard Liege: Kawashima – Stam, Kanu, Arslanagic, Van Damme – Buyens, Gonzalez, Bia, Ozturk – Batshuayi, Ezekiel
    Rezerwowi: Moris, Opare, Ciman, Vainqueur, Mpoku, Cisse, Ghoochanneijhad

Sędziowie: T. Chapron‎.

Gwiazdą gospodarzy jest Stefan Ishizaki, który w obecnym sezonie ligowym zaliczył już 12 asyst. W drużynie z Liege furorę robi bramkostrzelny Michy Batshuayi, który w przeddzień meczu obchodzić będzie 20-ste urodziny.

Dla drużny z Elfsborg to pierwszy w historii mecz pucharowy z belgijską drużyną. Czy debiut będzie udany pokaże boisko.

Szwedzka drużyna po 26 kolejkach miejscowej ligi zajmuje 6-te miejsce. Goście z Belgii są liderem swojej ligi z kompletem 9-ciu zwycięstw.

Gospodarze w ostatni weekend zremisowali w lidze 1-1 z Helsingborgiem. Goście wygrali aż 5-0 na wyjeździe z Cercle Bruges.

W spotkaniu drugiej kolejki grupy C spotkają się dwie drużyny, które jak na razie pozostają bez punktów. Elfsborg przegrał aż 0-4 z Red Bull Salzburg, a Standard Liège niespodziewanie został pokonany 0-1 na własnym boisku przez duński Esbjerg.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.