1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
HK CSKA Moskwa
Sobota 19.10.2013, 17:30Kontinental Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam do częstego odwiedzania Lajfy.com. (19:54:50)

HK CSKA Moskwa wygrywa 2:1 z HC Lev Praga. Nie był to jakiś porywający mecz, padło w nim nie wiele bramek, ale całkiem nieźle się go oglądało.

60:00

59:48
    Któryś z gości nie trafia do pustej bramki z okolicy niebieskiej linii!

58:32
    Ilja Zubov na ławce kar. Ostatnia szansa przed gospodarzami na wyrównanie.

57:21
    W międzyczasie Nakládal wrócił na lód.

57:21
    Krążek w bramce Czechów, ale sędzie nie uznają tego gola. Chwilę wcześniej Grigorenko uderzył kijem bramkarz gospodarzy.

56:08
    Pervyšin strzelał z dystansu. Zawodnicy Leva poradzili sobie z tym strzałem.

55:44
    Vehanen mrozi krążek po zamieszaniu przed własną bramką.

55:18
    Jakub Nakládal na ławce kar.

54:50
    Azevedo był dobrze ustawiony przy bramce, ale w ostatniej chwili został wyblokowany.

53:11
    Ridderwall ruszył lewym skrzydłem. Zagrał przed bramkę rywali, ale tam żaden z jego kolegów nie zdołał oddać celnego strzału.

51:59
    Řepík wyszedł sam na sam z bramkarzem. Czeski napastnik przegrywa ten pojedynek!

51:44
    Obie drużyny w pełni sił.

50:54
    Gramy teraz po czterech.

49:44
    Klepiš łapie wysoki krążek, mając go w ręce mija rywala i rzuca przed siebie, po czym strzela gola. Sędziowie bramki nie uznają, a samego Klepiša wysyłają na 2-minutowy odpoczynek.

49:16
    Morozov bezsensu zagrywa wysoko uniesionym kijem i dołącza do swojego kolegi na ławce kar.

47:57
    Ševc ewidentnie podcinał rywala i przewaga na lodzie gospodarzy szybko stopniała. Gramy 4 na 4.

47:29
    Tym razem szansa przed gospodarzami. Žarkov zawędrował na ławkę kar.

47:02
    Gospodarze w pełnym składzie.

46:23
    CSKA stara się jak najdłużej być przy krążku.

45:02
    Tatíček na ławce kar.

43:42
    Filppula długo panuje nad krążkiem, po czy decyduje się na strzał z kilku metrów. Pewnie broni Vehanen.

41:45
    Žarkov uderza. Vehanen przenosi krążek nad poprzeczką.

40:15
    Gol dla CSKA!

Szybka akcja, zaraz po wznowieniu i VLADIMIR ZARKOV wyprowadza swoją drużyną na prowadzenie.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Po 40 minutach gry mam remis 1:1. W tej tercji drużyną przeważającą był zdecydowanie Lev Praga i wydaje się że to Czesi mają większe szanse na wygranie tego meczu. Początek trzeciej tercji około 19:16.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:33
    Gragnani i Něprjajev również nie dokończą drugiej tercji na lodzie.

39:01
    Ilja Zubov za niesportowe zachowanie zostaje odesłany na ławkę kar. Gospodarze przez chwilę będą grać w podwójnej przewadze.

39:01
    Dwa razy próbował Řepík, ale nic z tego nie wyszło.

38:18
    Do końca drugiej tercji pozostało nieco ponad półtorej minuty. Nie wydaje się by któraś z drużyn miała jeszcze strzelić bramkę.

38:09
    Jaakola uderza z niebieskiej. Stana broni i mrozi krążek.

37:42
    Grigorenko napomniany dwoma minutami.

36:43
    Cingel zdecydował się na strzał. Uderzenie zostało zablokowane.

35:50
    Gościom nie udało się wykorzystać długiej gry w przewadze jednego i dwóch zawodników. Obie drużyny w pełnych zestawieniach.

34:20
    Sporo zamieszania zafundowali nam w drugiej tercji zawodnicy z powodu wielu kar.

33:44
    Prochorkin i Němec ukarani dwoma minutami.

33:44
    Spore zmieszanie pod bramkę Vehanena. Będą kolejne wykluczenia.

33:21
    Goście w pełnym składzie.

33:04
    Za 17 sekund CSKA będzie mieć na lodzie 5 graczy, a rywale tylko trzech.

32:56
    Topi Jaakola ląduje na ławce kar. Za chwilę gospodarzy czeka bardzo ciężki okres gry.

32:38
    Rajd Řepík szybko kończą obrońcy gości.

32:07
    Powtarzamy schemat z przed kilku minut. Dwie minuty otrzymuje Azevedo i znów gramy po czterech.

31:21
    Zajnullin na ławce kar. Znów szansa przed Prażanami.

30:24
    Birner mocno uderza z prawego koła.

30:08

30:00
    Hokeiści CSKA długo rozgrywali krążek przed bramką rywali, aż jeden z nich niecelnie podał i musieli cofnąć się za niebieską linię.

29:24
    Němec staną przed dobrą okazją, ale broni bramkarz gości.

29:18
    Mišarin wraca na lód.

28:56
    Nic się nie dzieje na lodzie podczas obustronnego wykluczenia.

28:08
    Topi Jaakola również ukarany dwoma minutami. Przez ponad 60 sekund będziemy grac 4 na 4.

27:57
    Jaakola zdecydował się na strzał z dystansu. Mocne uderzenia, ale broni Stana.

27:28
    Goście wygrywają wznowienie i ruszają od razu do przodu, byle dalej od własnej bramki.

27:18
    Mišarin na ławce kar.

25:56
    Sekáč odważnie wjechał między dwóch rywali, ale zgubił gdzieś po drodze krążek.

25:23
    Prochorkin sunie z krążkiem przez sporą część lodowiska i decyduje się na strzał. Krążek ląduje w łapaczce bramkarza gospodarzy.

24:13
    Kolejny bezbarwny atak CSKA. Goście wyglądają w drugiej części meczu, jakby w ogóle nie wyszli z szatni.

23:41
    Klepiš świetnie zagrywa przed bramkę rywali, ale nie ma tam żadnego z jego kolegów.

22:01
    Gol dla HC Lev!

Dobry pressing ze strony gopodarzy. Krążek zostaje odebrany, a po chwili trafia do MICHALA REPIKA, który pewnym strzałem z ostrego kąta doprowadza do wyrównania.

21:27
    Jaakola wjechał między kilku rywali i oddał strzał. Pewnie broni Stana.

20:39
    Lev w pełnym składzie.

20:04
    Gospodarze jeszcze przez pół minuty będą grać w osłabieniu.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszych 20 minutach meczu, CSKA Moskwa prowadzi 1:0 z drużyną z Pragi. Jedyną bramkę strzelił jak na razie Morozov. Początek drugiej tercji około 18:20.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:34
    Zackrisson przejął krążek i wydawało się że Lev wyprowadzi groźna kontrę. Nie udało się.

19:11
    Prochorkin uderza z kilku metrów. Broni Vahanen.

18:39
    Birner za zahaczanie ląduje na ławce kar. Nie jest to dobry moment na osłabienie zespołu.

18:10
    Thörnberg znalazł się w dobrej sytuacji, lecz nie zagroził bramce strzeżonej przez Staňe.

15:26
    Prochorkin kontynuuje ostrzał bramki gospodarzy.

14:49
    Kolejny strzał Mišarina. Tym razem broni bramkarz Leva.

13:46
    Mišarin groźnie uderza, jednak obok słupka bramki gospodarzy.

12:54
    CSKA po cofnięciu się zaraz po strzelonej bramce, teraz znów przejmują panowanie nad grą. Vehanen kilka razu musiał się wyciągnąć przy strzałach Rosjan.

11:05
    Žarkov próbował zaskoczyć Vehanena. Nic z tego nie wyszło i Fin pewnie broni.

10:03
    Goście z Moskwy mocno się cofnęli po objęciu prowadzenia.

9:27
    Strzał Němec po wznowieniu. Krążek mija bramkę i odbija się od band.

8:43
    Szybka odpowiedź gospodarzy. Jedne z zawodników zespołu z Pragi zjechał do środka, minął rywala i oddał strzał z bardzo bliska. Broni jednak Staňa.

7:26

Składna akcja Rosjan, którą strzałem sprzed bramki kończy ALEXEI MOROZOV. 1:0 dla CSKA Moskwa.

6:47
    CSKA w pełnym zestawieniu.

6:20
    Klepiš próbował z ostrego kąta. Niecelnie.

5:17
    Niedokładne zagranie w ofensywie i Lev musi zacząć atak od nowa.

4:47
    Ljubimov ukarany dwoma minutami.

4:23
    Saprykin próbował uderzać dwa razy, ale broni Vehanen.

1:48
    Řepík celnie uderzył, ale dobrą obroną popisał się Staňa.

0:10
    Pierwszy atak Lva zakończony niepowodzeniem, krążek przejął Mišarin.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął..

HC Lev Praga: Vehanen – Gragnani, Němec, Ševc, Nakládal, Jaakola, O'Byrne, Humphries – Klepiš, Zackrisson, Thörnberg – Novotný, Azevedo, Ridderwall – Řepík, Vrána, Birner – Sekáč, Tatíček, Cingel

HK CSKA Moskwa: Staňa – Pervyšin, Mišarin, Naumenkov, Gončarov, Ogurcov, Markov, Kurbatov – Grigorenko, Prochorkin, Žarkov – Zubov, Filppula, Žarkov – Saprykin, Něprjajev, Morozov – F.Fedorov, Fefelov, Ljubimov – Zajnulin

Sędziowie: Belov, Naumov, Misyur, Raming.

Ciężko wytypować faworyta tego meczu, wydaje się że minimalnie lepszym zespołem jest drużyna z Moskwy, ale to Lev gra u siebie. Początek relacji z spotkania już od godziny 17:30.

W poprzednich meczach CSKA wygrało 2:1 z Neftekhimikem, natomiast Lev musiał uznać wyższość Slovanu, z którym przegrał 2:5.

CSKA gra podobnie do swoich dzisiejszych rywali. Drużyna z Moskwy zdobyła oczko mniej i plasuje się dwie pozycje niżej niż Lev.

Lev Praga zajmuje obecnie szóstą lokatę w tabeli konferencji zachodniej. Prażanie jak na swoje możliwości grają całkiem dobrze, a ich dorobek – 27 punktów w 17 meczach wygląda naprawdę nieźle.

W sobotę, późnym popołudniem, dojdzie do ciekawego pojedynku w ramach Kontynentalnej Ligi Hokejowej. Zmierzą się w nim HC Lev Praga i HK CSKA Moskwa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 23. Řepík (O'Byrne, Birner) – 8. Morozov (Filpulla), 41. Žarkov (Prochorkin, Mišarin)

Lev Praha: Vehanen – Gragnani, Němec, Ševc, Nakládal, Jaakola, O'Byrne, Humphries – Klepiš, Zackrisson, Thörnberg – Novotný, Azevedo, Ridderwall – Řepík, Vrána, Birner – Sekáč, Tatíček, Cingel

Sędziowie: Belov, Naumov, Misyur, Raming