Atalanta – Lazio 2:1 (koniec) | Fiorentina – Juventus 4:2 (koniec) | Livorno – Sampdoria 1:2 (koniec)
Hellas Verona – Parma 3:2 (koniec) | Genoa – Chievo 2:1 (koniec) | Sassuolo – Bologna 2:1 (koniec)
Torino – Inter 3:3 (koniec)
ACF Fiorentina
4:2 (0:2)
Juventus FC
Niedziela 20.10.2013, 15:00 • Stadio Artemio Franchi, Florencja • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

W hitowym spotkaniu ósmej kolejki włoskiej Serie A zmierzą się ze sobą Juventus i Fiorentina. Gospodarze zajmują szóste miejsce, goście są na trzeciej pozycji.

Juventus bardzo dobrze rozpocząć sezon ligowy. Do tej pory sześć razy wygrał i tylko raz zremisował. Fiorentina zaliczyła po trzy wygrane i remisy, a raz schodziła z boiska pokonana.

Silną stroną gości jest gra obronna. Do tej pory stracili tylko sześć bramek. Fiorentina jest w tym aspekcie niewiele gorsza. Do tej pory jej bramkarz osiem razy musiał wyjmować piłkę z siatki.

W ostatniej kolejce Juventus po dramatycznym meczu pokonał 3-2 Milan. Fiorentina wypadła gorzej remisując bezbramkowo z Lazio.

Na gwiazdę drużyny gospodarzy wyrasta Giuseppe Rossi, który zdobył już pięć goli. To na niego najbardziej w tym meczu liczyć będą kibice miejscowych.

ACF Fiorentina: Neto – Rodriguez, Roncaglia, Savic, Pasqual – Pizarro, Aquilani, Ambrosini – Cuadrado, Valero, Rossi

Rezerwowi: Munua – Alonso, Compper, Tomovic, Vargas, Bakic, Fernandez, Joaquin, Vecino, Wolski, Ryder, Yakovenko

Juventus Turyn: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Padoin, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Tevez, Llorente

Rezerwowi: Storari, Rubinho – Caceres, Ogbonna, De Ceglie, Peluso, Motta, Giovinco, Vidal, Bouy, Isla

Sędziowie: Rizzoli – Di Fiore, Stefani.

Piłkarze są już na boisku. Na trybunach fantastyczna oprawa.

1

1
    Rozpoczęli gospodarze.

2
    Długie podanie do Cuadrado, ale Barzagli był na miejscu.

3
    Fiorentina staraj się wysokim pressingiem utrudniać Juventusovi wyprowadzenie akcji.

4
    Lllorente ładnie szukał Teveza w polu karnym, ale Neto szybkim wyjściem przerwał to podanie.

5
    Lllorente faulował Pizarro w środku pola. Rzut wolny dla gospodarzy.

6
    Złe zagranie Savica i piłka opuściła boisko. Od bramki rozpocznie Buffon.

7
    Obie drużyny grają bardzo ostrożnie w początkowych minutach. Trwa "badanie się" przez oba teamy. Miejmy nadzieję, że całe spotkanie nie będzie tak wyglądało.

9
    Złe podanie do Llorente i piłkę przejął Neto.

11
    Ładny odbiór Pirlo i Juventus w ataku.

12
    Tevez ukarany żółtym kartonikiem za zbyt agresywną grę. Argentyńczyk nawet nie protestował.

13
    Rzut wolny dla gości po faulu na Pirlo. Dobra okazja dla Juventusu.

15
    Bonucci faulowany przez Aquilaniego. Żółta kartka dla pomocnika Fiorentiny.

16
    Aquilani złapany na spalonym.

17
    Neto bez problemu złapał strzał Teveza.

18
    Abrosini ofiarnym wślizgiem wybił piłkę z pola karnego i uratował swój zespół.

19
    Gra toczy się głównie w środku pola. Jak na razie nie oglądamy ładnego spotkania.

21
    Roncaglia uderzył w stylu futbolu amerykańskiego i piłka o kilka metrów minęła bramkę strzeżoną przez Buffona.

22
    Barzagli faulował Rossiego za co otrzymał żółtą kartkę. Rzut wolny dla gospodarzy.

23
    Chiellini uprzedził zawodników gospodarzy i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

24
    Wymuszona zmiana w drużynie gospodarzy. Fernandez wszedł za kontuzjowanego Ambrosiniego.

26
    Fiorentina długo utrzymuje się przy piłce, ale ma problem z przedostaniem się pod pole karne Juventusu.

27
    Roncaglia strzelał z dystansu, ale Buffon bez problemu złapał jego strzał.

28
    Ładnie z dystansu przymierzył Marchiso i Netu zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny.

29
    Chiellini faulowany w okolicach pola karnego rywali. Rzut wolny dla Juventusu.

30
    Neto bez problemu poradził sobie z dośrodkowaniem Pirlo ze stałego fragmentu gry.

32
    Asamoah faulował Cuadrado. Rzut wolny dla Fiorentiny.

33
    Nieporozumienie między Pirlo i Pogbą zakończyło atak gości.

34
    Rossi zatrzymany tuż prze linią pola karnego. Spotkanie wyraźnie się ożywiło.

35
    Rodriguez wybił piłkę spod nóg Teveza we własnym polu karnym.

36
    Tevez faulowany przez Rodrigueza i rzut karny dla gości.

37
    Cuadrado ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią.

37
    Gol dla Juventusu!

CARLOS TEVEZ pewnym strzałem z rzutu karnego w lewy narożnik bramki wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie.

39
    Fiorentina szuka okazji do szybkiego wyrównania, ale zawodnicy Juventusu rozsądnie i skutecznie się bronią.

40

Fatalne nieporozumienie między obrońcami i Neto. PAUL POGBA dostał piłkę w polu karnym po nieudanym wybiciu i bez problemu skierował futbolówkę do pustej bramki.

42
    Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Buffona.

43
    Rossi bardzo niecelnie strzelał z dystansu.

44
    Pirlo leży na boisku. Mamy przerwę w grze.

45
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

45+1
    Zawodnicy Juventusu rozgrywają spokojnie piłkę na własnej połowie.

45+2
    Tevez stracił piłkę przy linii końcowej.

Do przerwy Juventus prowadzi 2-0 we Florencji. Spotkanie miało spokojny przebieg przez większą część pierwszej połowy. Zadecydował rzut karny po faulu na Tevezie, który pewnie wykorzystał sam poszkodowany i fatalna pomyłka obrony, której efektem był gol Pogby. Po przerwie gospodarze muszą rzucić się do ataku jeśli liczą choćby na jeden punkt.

46

46
    Asamoah wysoko nad bramką. Zły strzał pomocnika gości.

47
    Juventus od początku drugiej połowy dominuje na boisku.

48
    Marchisio odzyskał piłkę w środku pola i zainicjował szybki atak gości.

49
    Llorente faulował w ataku.

51
    Chiellini wzdłuż bramki do Teveza, ale ten nie zdołał przeciąć lotu piłki.

53
    Neto ładnie wybronił strzał Neto. Juventus wyraźnie dominuje po przerwie.

54
    Rzut wolny po faulu na Llorente.

55
    Każdy atak gospodarzy kończy się zaledwie po kilku podaniach.

56
    Aquilani zmieniony przez Joaquina.

57
    Rzut wolny dla Juve po faulu Savica na Pogbie. Zawodnik gospodarzy ukarany żółtą kartką.

58
    Neto w ekwilibrystyczny sposób wybił uderzenie Pirlo z rzutu wolnego na rzut rożny.

60
    Cuadrado wywalczył rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

61
    Fernandez z rzutu wolnego ponad murem, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Buffona.

62
    Asamoah ładnie wbiegł w pole karne, ale jego strzał bez problemu wybronił Neto.

62

63
    Cuadrado wysoko ponad bramką Buffona.

65
    Fernandez pada w polu karnym po zderzeniu z Asamoahem. Rzut karny dla Fiorentiny. Asamoah ukarany żółtym kartonikiem.

66
    Gol dla Fiorentiny!

GIUSEPPE ROSSI pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Buffona. Końcówka meczu zapowiada się fascynująco.

68
    Pizarro wywalczył rzut rożny. Fiorentina chce szybo pójść za ciosem.

69
    Pirlo ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

69
    Pizarro faulowany przez Llorente.

70
    Faulowany Tevez i rzut wolny dla gości z niebezpiecznej odległości.

72
    Pirlo prosto w mur i tylko rzut rożny dla gości.

73
    Chiellini wysoko ponad bramką.

75
    Gospodarze w ataku pozycyjnym.

76

GIUSEPPE ROSSI pięknie przymierzył z dystansu lewą nogą i wyrównał stan meczu. Buffon był przy tym strzale bezradny.

77
    Marchisio zmieniony przez Vidala.

78

JOAQUIM zgubił obrońców i mając przed sobą tylko Buffona się nie pomylił. Kapitalny moment w wykonaniu Fiorentiny.

79
    Giovinco wszedł za Asamoaha.

80

Idealna kontra w wykonaniu gospodarzy. Cuardado przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, podał do GIUSEPPE ROSSIEGO, a ten strzelił swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Niesamowite rzeczy dzieją się we Florencji!!!

82
    Fiorentina nadal w ataku. Juventus nie może się pozbierać.

83
    Joaquin wywalczył rzut rożny.

83
    Motta zmienił Padino.

85
    Ryder zmienił Rossiego. Napastnika gospodarzy pożegnała owacja na stojąco.

87
    Motta ukarany żółtą kartką.

89
    Bonucci ukarany żółtą kartką. Zawodnicy gości skupiają sie już tylko na faulach.

90
    Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty.

90+2
    Zwodnicy Juventusu wyglądają na pogodzonych z porażką. Już nawet nie próbują atakować bramki Neto.

90+3
    Tevez złapany na spalonym.

Po fantastycznej drugiej połowie Fiorentina wygrywa 4-2 z Juventusem. W ciągu piętnastu minut gospodarze strzelili cztery gole, z czego trzy padły zdobyczą Rossiego, którego wybieram MVP tego spotkania. Oby więcej takich emocji. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych spotkań na lajfy.com! (17:05:23)

Jan Prociak

Gole: 66. Rossi (kar.), 76. Rossi, 78. Joaquim, 80. Rossi – 37. Tevez (kar.), 40. Pogba

Kartki:   15. Aquilani (FIO), 37. Cuadrado (FIO), 57. Savic (FIO) – 12. Tevez (JUV), 22. Barzagli (JUV), 65. Asamoah (JUV), 69. Pirlo (JUV), 87. Motta (JUV), 89. Bonucci (JUV)

ACF Fiorentina: Neto – Rodriguez, Roncaglia, Savic, Pasqual – Pizarro, Aquilani (56' Joaquin), Ambrosini (24' Fernandez) – Cuadrado, Valero, Rossi (85' Ryder)

Juventus FC: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Padoin (83' Motta), Pogba, Pirlo, Marchisio (77' Vidal), Asamoah (79' Giovinco)– Tevez, Llorente

Sędziowie: Rizzoli – Di Fiore, Stefani