Atalanta – Lazio 2:1 (koniec) | Fiorentina – Juventus 4:2 (koniec) | Livorno – Sampdoria 1:2 (koniec)
Hellas Verona – Parma 3:2 (koniec) | Genoa – Chievo 2:1 (koniec) | Sassuolo – Bologna 2:1 (koniec)
Torino – Inter 3:3 (koniec)
Hellas Verona
3:2 (1:2)
Parma Calcio 1913
Niedziela 20.10.2013, 15:00 • Stadio Marc'Antonio Bentegodi • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Ósma kolejka włoskiej Serie A, spotkanie pomiędzy Hellas Verona FC, a Parma FC.

Verona to aktualnie piąta drużyna ligi. Po siedmiu kolejkach piłkarze Hellas mają na swoim koncie 13. punktów.

Parma zaś uplasowana jest na 12. lokacie w Serie A. Piłkarze PFC jak na razie zgromadzili 9. punktów.

Spotkanie odbędzie się na Stadio Marc'Antonio Bentegodi mogącym pomieścić niemal 40. tys widzów.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Hellas Verona FC: Rafael – Agostini, Marques, Gonzalez, Cacciatore, Hallfreðsson, Romulo, Jorginho, Toni, Gomez Taleb, Iturbe.
    Rezerwowi: Albertazzi, Laner, Donati, Martinho, Longo, Cacia, Jankovic, Bianchetti, Cirigliano, Sala, Donadel, Michajłow

Parma FC: Bajza – Rosi, Gobbi, Cassani, Lucarelli, Felipe, Marchionni, Parolo, Acquah, Cassano, Amauri.
    Rezerwowi: Pavarini, Mesbah, Gargano, Biabiany, Valdes, Palladino, Obi, Sansone, Mendes, Munari, Benalouane.

Sędziowie: Mariani – Longo, Petrella.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Zaczynamy! Przy piłce zawodnicy Parmy!

2
    Pierwszy strzał na bramkę Bajzy. Dobra interwencja słowackiego golkipera.

4
    Gospodarze wycofali grę daleko pod swoją bramkę.

5
    Toni faulowany w środkowej części boiska. Gra przerwana.

6
    Gospodarze przez większość czasu utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią przebić się do pola karnego gości.

8
    Parma gra z piłką w okolicach neutralnej części boiska.

9
    Rzut rożny dla Hellas Verona.

9
    Gol dla Verony!

Gol! Świetnie rozegrali gospodarze tego kornera. FABRIZIO CACCIATORE wykorzystuje dobre dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów i otwiera wynik spotkania.

11
    Przyjezdni ruszają do ofensywy.

12
    Strzał Cacciatore z ostrego kąta, broni Bajza.

14
    Gospodarze powoli odzyskują inicjatywę na boisku. Jak na razie grają podaniami na środki murawy.

15
    Od bramki grę wznawia Bajza.

16
    Verona wycofała grę na własną połowę.

18
    Świetna okazja Toniego! Gdyby nie dobre wyjście Bajzy byłoby 2:0!

19
    Dobra odpowiedź Parmy! Cassano trafia w słupek bramki Rafaela!

19
    Gol dla Parmy!

MARCO PAROLO pięknym strzałem wyrównuje wynik spotkania!

21
    Coraz lepiej prezentują się piłkarze Parmy. Goście ponownie przy piłce.

22
    Futbolówkę odzyskują już zawodnicy Hellas Verona.

23
    Żółta kartka dla Felipe.

24
    Gospodarze będą wykonywać rzut wolny sprzed pola karnego gości po faulu Felipe.

25

Goście już na prowadzeniu! ANTONIO CASSANO kończy dobrą akcję swojego zespołu bramką. Trener Hellas Verona patrzy na wydarzenia na boisku z lekkim niedowierzaniem.

27
    Druga żółta kartka dla Parmy. Jej zdobywcą Parolo.

28

30
    Gospodarze nie mogą poradzić sobie z wysokim pressingiem drużyny gości.

31
    Trzecia żółta kartka dla Parmy. Tym razem kartonik zobaczył Rosi.

32
    Dobre dośrodkowanie Jorginho. W porę jednak zainterweniowali obrońcy Parmy.

35
    Gra przeniosła się do środkowej części boiska.

36
    Gospodarze wznawiają grę od własnej bramki po niezbyt udanej akcji Parmy.

38
    Jak na razie bez żadnych większych akcji. Gra nieco się uspokoiła.

40
    Bajza wznawia grę od swojej bramki.

41
    Hellas podkręciło tempo gry. Gospodarze wyraźnie chcą wyrównać przed końcem połowy.

43
    Gospodarze cały czas prowadzą grę, nic z tego na razie nie wynika.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45+1
    Arbiter dolicza jedną minutę do połowy.

Koniec 1. połowy spotkania! Po 45. minutach gry Parma prowadzi z Veroną 2:1.

46

46
    Druga połowa rozpoczęta przez piłkarzy Verony.

47
    Gospodarze ruszają z pierwszą ofensywną akcją.

48
    Piłka opuszcza obszar boiska, grę od bramki wznawia Bajza.

48
    Żółtych kartek dla Parmy ciąg dalszy. Kartonik zobaczył Gobbi.

50
    Jeszcze jedna żółta karta. Tym razem dla Marchionniego.

52
    Zawodnicy gości muszą niezwykle uważać. Niemal połowa składu obecnego na boisku ma na swoim koncie żółtą kartkę.

54
    Gra toczy się w środkowej części boiska.

56
    Zawodnicy Verony na pozycji spalonej, gra przerwana.

58
    Zamieszanie w polu karnym Parmy, Bajza jednak łapie piłkę.

60
    Toni faulowany w polu karnym Parmy! Rzut karny!

61
    Cassani został ukarany żółtą kartką za faul na Tonim.

61

JORGINHO pewnie wykorzystuje rzut karny! Remis!

64
    Goście po okresie defensywnej gry wracają do ataku.

65
    Zmiana w zespole Verony. Donati za Hallfredssona.

66
    Strzał Toniego zablokowany.

67
    Zmiany dokonują także goście. Palladino za Amauriego.

69
    Hellas Verona rozgrywa piłkę przed polem karnym Parmy.

71
    Rzut rożny dla gospodarzy.

73
    Gra po raz kolejny przeniosła się do środkowej części murawy.

74
    Goście dokonują drugiej zmiany. Biabany wchodzi za Rosiego.

75
    Coraz lepiej prezentuje się Verona, wyrównująca bramka z karnego dodała wiatru w żagle gospodarzom.

77
    Z murawy przez dłuższy czas nie podnosi się Jorginho, gra przerwana.

79
    Acquah otrzymuje żółtą kartkę. W tym momencie siedmiu zawodników Parmy ma na swoim koncie żółty kartonik.

81
    Palladino na pozycji spalonej. Gra przerwana.

82
    Kontra gospodarzy, strzał Agostiniego został jednak zablokowany.

84
    Zmiana w Hellas Verona. Jankovic za Romulo.

86
    Obie drużyny już wyraźnie zmęczone. Hellas próbuje jeszcze atakować.

87
    Będzie kolejny rzut karny dla Verony!

88

Coś nieprawdopodobnego! Parma przegrywa mecz w karnych! JORGINHO po raz drugi wykorzystuje rzut karny!

89
    Zmiana w zespole gości. Sansone za Gobbiego.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90+1
    Sędzia dolicza cztery minuty do spotkania.

90+2
    Goście starają się jeszcze zagrozić bramce Rafaela. Czy ta sztuka im się uda?

90+4
    Verona po raz kolejny w ofensywie. Tutaj chyba już się nic nie zmieni!

Koniec spotkania! Hellas Verona po szalonym spotkaniu pokonuje Parmę FC 3:2!

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (16:55:21)

Dawid Szewczyk

Gole: 9. Cacciatore, 61. Jorginho (kar.), 88. Jorginho (kar.) – 19. Parolo, 25. Cassano

Kartki:   23. Felipe (PRM), 27. Parolo (PRM), 31. Rosi (PRM), 48. Gobbi (PRM), 50. Marchionni (PRM), 61. Cassani (PRM), 79. Acquah (PRM)

Hellas Verona: Rafael – Agostini, Marques, Gonzalez, Cacciatore, Hallfreðsson (65. Donati), Romulo (84. Jankovic), Jorginho, Toni, Gomez Taleb, Iturbe.
    Zmiany: Albertazzi, Laner, Donati, Martinho, Longo, Cacia, Jankovic, Bianchetti, Cirigliano, Sala, Donadel, Michajłow

Parma Calcio 1913: Bajza – Rosi (74. Biabiany), Gobbi (89. Sansone), Cassani, Lucarelli, Felipe, Marchionni, Parolo, Acquah, Cassano, Amauri (67. Palladino).
    Zmiany: Pavarini, Mesbah, Gargano, Biabiany, Valdes, Palladino, Obi, Sansone, Mendes, Munari, Benalouane.

Sędziowie: Mariani – Longo, Petrella