Anży – Tromsø 1:0 (koniec) | Szachtior K. – Alkmaar 1:1 (koniec) | Genk – Rapid 1:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Thun 3:0 (koniec) | Slovan – Sevilla 1:1 (koniec) | Freiburg – Estoril 1:1 (koniec)
Lyon – Rijeka 1:0 (koniec) | Real Betis – Vitoria 1:0 (koniec) | Trabzonspor – Legia 2:0 (koniec)
Apollon – Lazio 0:0 (koniec) | Sheriff – Tottenham 0:2 (koniec) | PAOK – Maccabi H. 3:2 (koniec)
Swansea – Kubań 1:1 (koniec) | Valencia – St. Gallen 5:1 (koniec) | Czernomorec – Łudogorec 0:1 (koniec)
Dinamo Z. – PSV 0:0 (koniec) | IF Elfsborg – Esbjerg 1:2 (koniec) | FC Salzburg – Standard 2:1 (koniec)
Wigan – Rubin 1:1 (koniec) | Waregem – Maribor 1:3 (koniec) | Paços – Dnipro 0:2 (koniec)
Fiorentina – Pandurii 3:0 (koniec) | Bordeaux – APOEL 2:1 (koniec) | Eintracht – Maccabi T.A. 2:0 (koniec)
Valencia CF
5:1 (4:0)
FC Sankt Gallen
Czwartek 24.10.2013, 21:05 • Estadio Mestalla, Walencja • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Europy, spotkanie pomiędzy Valencia CF, a FC Sankt Gallen.

Rywalizacja w fazie grupowej Ligi Europy już na półmetku. W kolejnej kolejce m.in. hiszpańska Valencia podejmie na własnym boisku ze szwajcarskim FC Sankt Gallen.

Valencia aktualnie po dwóch meczach ma na swoim koncie 3 punkty. Podobnym dorobkiem punktowym mogą pochwalić się piłkarze z Gallen.

Spotkanie odbędzie się na Estadio Mestalla. Może na nim zasiąść około 55 tys. widzów, a rozmiar płyty boiska to 105 x 70 metrów.

Na relację z meczu zapraszamy na lajfy.com!

Valencia CF: Guaita – Ruiz, Pereiera, Costa (C), Romeu, Bernat, Parejo, Canales, Cartabia, Piatti, Alcacer.
    Rezerwowi: Alves – Mathieu, Fuego, Michel, Jonas, Postiga, Pabon.

FC Sankt Gallen: Lopar – Montandon (C), Besle, Nater, Vitkieviez, Mutsch, Mathys, Lenjani, Janjatovic, Rodriguez, Karanovic.
    Rezerwowi: Herzog – Russo, Nushi, Wuthrich, Martic, Demiri, Keita.

Sędziowie: van Boekel – Boonmanm Simons.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęli zawodnicy Valencii.

2
    Pierwszy strzał na bramkę Lopara. Dobra interwencja golkipera Sankt Gallen po strzale Canalesa.

2
    Rzut rożny dla Valencii.

3
    Gospodarze wycofali grę daleko pod swoją bramkę.

4
    Valencia utrzymuje grę przed polem karnym gości.

5
    Faul Rodrigueza na Cartabii. Rzut wolny.

6
    Strzał Piattiego zablokowany przez jednego z obrońców szwajcarskiej drużyny.

7
    Jak na razie nie mogą przyjezdni odebrać piłki od gospodarzy.

8
    Dobra interwencja Lopara po strzale Costy! Sporo pracy będzie miał dzisiaj golkiper Sankt Gallen.

9
    Nieudane dośrodkowanie Pereiry. Od rzutu z autu rozpoczną goście.

10
    Pierwsza próba ataku gości. Guaita łapie niegroźny strzał Rodrigueza.

11
    Kolejny strzał Canalesa, kolejna dobra interwencja Lopara.

12
    Gospodarze wycofali grę na własną połowę.

12
    Gol dla Valencii!
    Bramkę zdobył PACO ALCACER.

Robią co chcą gospodarze w ataku. ALCACER dobił strzał Piattiego pewnie pokonując golkipera Sankt Gallen.

13
    Szybka kontra gości, Mutsch strzela jednak obok bramki Guaity.

14
    Alcacer na pozycji spalonej. Piłka dla szwajcarskiej drużyny.

15
    Goście pograli przez chwilę w ataku, ale niemal momentalnie stracili piłkę na korzyść gospodarzy.

16
    Valencia spokojnie konstruuje kolejną akcję.

18
    Niecelny strzał Karanovicia. Od bramki zacznie Guaita.

21
    Bramkę zdobył FEDE CARTABIA.

Absurdalna bramka gospodarzy. Na pozór nie groźny strzał FEDE CARTABII sprzed pola karnego Sankt Gallen wpada do bramki gości. Fatalna interwencja Lopara.

22
    Valencia ponownie w posiadaniu futbolówki.

23
    Alcacer faulował Janjatovicia. Gra przerwana.

24
    Sankt Gallen zdołało przenieść grę na połowę rywala.

25
    Mutsch zatrzymuje akcję Valencii faulując Piattiego.

26
    Lopar broni strzał Parejo. Piłka w posiadaniu przyjezdnych.

28
    Janjatovic ukarany żółtą kartką za faul na Bernacie.

29
    Mocny strzał Bernata obok bramki Guaity.

30

Kolejna bramka dla Valencii! Świetna akcja gospodarzy! Pereira odegrał piłkę do CARTABII, który strzałem sprzed pola karnego gości pokonuje po raz kolejny Lopara.

32
    Gospodarze po raz kolejny w ofensywie. Rzut rożny dla Valencii. Spotkanie praktycznie po 30. minutach jest rozstrzygnięte.

33
    Bramkę zdobył RICARDO COSTA.

Bezradni są Szwajcarzy! Fantastyczny atak hiszpańskiej drużyny! Ruiz podał główką do RICARDO COSTY, który również strzałem z głowy posyła piłkę do bramki Lopara!

34
    Brzydki faul Ruiza na Vitkieviezie. Od rzutu wolnego wznowią grę goście.

35
    Zdezorientowany trener piłkarzy z Sankt Gallen nie ma pomysłu na poprawę gry swoich zawodników.

36
    Strzał Lenjaniego na bramkę Guaity. Golkiper Valencii broni, ale będziemy mieli rzut rożny.

37
    Guaita piąstkuje piłką po dośrodkowaniu Rodrigueza z rożnego.

38
    Niezbyt udany strzał Piattiego. Piłka przelatuje obok bramki Lopara.

39
    Gra przeniosła się do środkowej części boiska.

40
    Ah, nieczysto przyjął piłkę Cartabia po dośodkowaniu Canalesa. Od bramki zacznie Lopar.

41
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na środku boiska.

42
    Strzał Alcacera nad bramką Sankt Gallen. Grę ponownie od bramki wznowi Loper.

44
    Jeszcze próbują zawodnicy Valencii podwyższyć swoje prowadzenie w tej połowie. Rzut rożny dla gospodarzy.

45
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry 1. połowy spotkania.

45
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Valencii.

Nie zdecydował się sędzia przedłużyć pierwszej połowy nawet o minutę. Po 45. minutach gry Valencia pewnie prowadzi z Sankt Gallen 4:0.

46

46
    Druga połowa rozpoczęta przez zawodników Sankt Gallen.

46
    Na początek drugiej połowy zmiana u gości. Demiri wchodzi za Janjatovicia.

47
    Spokojny początek drugiej połowy. Gra toczy się na razie w środkowej części murawy.

48
    Masę podań wymienia Valencia stopniowo zbliżając się do bramki Lopara.

49
    Piatti strzela obok bramki szwajcarskiej drużyny po szybkim kontrataku. Blisko było!

51
    Mutsch zablokował dośrodkowanie Piattiego. Jak na razie dobrze spisują się przyjezdni w tej drugiej odsłonie.

52
    Kolejna akcja Valencii. Canales także strzela jednak tylko obok bramki.

53
    Kolejna niezła akcja gospodarzy i kolejny strzał obok bramki Lopara. Tym razem minimalnie pomylił się Alcacer.

55
    Costa upomniany przez sędziego po faulu na Karanoviciu.

56
    Druga zmiana w zespole gości. Nushi wchodzi za Rodrigueza.

56
    Zmiany dokonują także gospodarze. Michel zajmuje miejsce Pereiry.

58
    Valencia spokojnie rozgrywa futbolówkę na własnej połowie.

59
    Canales strzela obok bramki Lopera. Kolejna bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu.

60

61
    Strzał Cartabii zablokowany przez jednego z obrońców Sankt Gallen.

62
    Przyjezdni wycofali grę na własną połowę.

63
    Gospodarze już w posiadaniu futbolówki.

64
    Kapitalna interwencja Lopara po strzale Bernata!

65
    Kolejne zmiany na boisku. Wpierw w drużynie Valencii – Pabon wchodzi za Cartabie.

65
    Ostatniej zmiany dokonują także goście – Vitkieviez siada na ławce, jego miejsce zajmuje Wuthrich.

67
    Faul Wutrhricha na Bernacie. Gra przerwana. Rzut wolny dla gospodarzy.

70
    Parejo wprost z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę bramki Lopara! Dobra okazja Valencii!

71
    Bramkę zdobył SERGIO CANALES.

Fantastyczny strzał SERGIO CANALESA bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Sankt Gallen! Lopar pokonany po raz piąty!

73
    Lopar broni strzał Pabona. Rzut rożny dla gospodarzy.

74
    Piąta bramka gospodarzy kompletnie dobiła gości.

74
    Gol dla Sankt Gallen!
    Bramkę zdobył STEPHANE NATER.

A jednak! Przyspała obrona Valencii co wykorzystali goście! Bramkę po podaniu Wüthrich zalicza SPETHANE NATER.

76
    Ostatnia zmiana dzisiejszego wieczora. Postiga wchodzi za Alcacera.

78
    Gospodarze prowadzą grę w neutralnej części boiska.

79
    Strzał Nushiego przelatuje obok bramki Guaity.

80
    Pabon upomniany przez sędziego po faulu na Mutschu.

82
    Tempo gry znacznie opadło. Obie drużyny powoli oczekują na końcowy gwizdek arbitra.

83
    Karanovic podczas indywidualnej kontry upada w polu karnym Valencii.

85
    Strzał Canalasa z rzutu wolnego zablokowany przez zawodników Sankt Gallen.

87
    Świetny strzał Postigi! Minimalnie niecelny!

88
    Gra przerwana po faulu Karanovicia.

89
    Piłkarze Valencii już wyraźnie zmęczeni.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

Koniec spotkania! Valencia CF pewnie pokonuje na własnym boisku FC Sankt Gallen 5:1!

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (22:52:18)

Dawid Szewczyk

Gole: 12. Alcacer, 21. Cartabia, 30. Cartabia, 33. Costa, 71. Canales – 74. Nater

Kartki:   28. Janjatovic (SGA)

Valencia CF: Guaita – Ruiz, Pereira (56. Michel), Costa (C), Romeu, Bernat, Parejo, Canales, Cartabia (65. Pabon), Piatti, Alcacer (76. Postiga).
    Zmiany: Alves – Mathieu, Fuego, Michel, Jonas, Postiga, Pabon.

FC Sankt Gallen: Lopar – Montandon (C), Besle, Nater, Vitkieviez (65. Wuthrich), Mutsch, Mathys, Lenjani, Janjatovic (46. Demiri), Rodriguez (56.Nushi), Karanovic.
    Zmiany: Herzog – Russo, Nushi, Wuthrich, Martic, Demiri, Keita.

Sędziowie: van Boekel – Boonmanm Simons