Bayern – Hertha 3:2 (koniec) | Schalke 04 – Borussia D. 1:3 (koniec) | Bayer – Augsburg 2:1 (koniec)
Hannover – Hoffenheim 1:4 (koniec) | Mainz – Braunschweig 2:0 (koniec) | Wolfsburg – Werder 3:0 (koniec)
Bayern Monachium
3:2 (1:1)
Hertha Berlin
Sobota 26.10.2013, 15:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Wkraczamy w 10. kolejkę niemieckiej Bundesligi, a w jednym z sobotnich spotkań Bayern Monachium podejmie na własnym stadionie gości ze stolicy – Herthę.

Hertha Berlin aktualnie zajmuje w tabeli 4. miejsce z liczbą 15 punktów. Goście tracą do najniższego miejsca podium aż 7 punktów, także w razie wygranej wiele nie zyskają. Stracić natomiast mogą wiele, ponieważ po piętach depcze im już kilka zespołów.

Natomiast Bayern Monachium jest na pozycji lidera Bundesligi i na swoim koncie uzbierał już 23 "oczka". Nad goniącą ich Borussią Dortmund mają tylko punkt przewagi, także spotkanie to zapowiada się niezmiernie ciekawie!

Poprzednia kolejka była szczęśliwa tak dla Bayernu, jak i dla berlińczyków. Hertha wygrała przed własną publicznością z Borussią Mönchengladbach 1:0. Monachijczycy grali również u siebie, gdzie rozgromili 4:1 FC Mainz.

Kto zgarnie w tym starciu 3 punkty? A może zespoły podzielą się zdobyczą? Odpowiedzi możecie szukać w naszej relacji live jak zwykle na lajfy.com!

Bayern München: Neuer – Rafinha, Boateng, van Buyten, Alaba – Lahm, Robben, Schweinsteiger, Kroos, Ribéry – Müller

Rezerwowi: Starke – Martínez, Mandzukić, Kirchhoff, Götze, Contento, Hojbjerg

Hertha Berlin: Kraft – van den Bergh, Langkamp, Lustenberger, Pekarik – Skjelbred, Hosogai – Schulz, Ben Hatira, Cigerci – Ramos

Rezerwowi: Allagui, Brooks, Burchert, Kobiashvili, Mukhtar, Niemeyer, Ronny.

Trwa rozgrzewka, za 5 minut rozpocznie się dzisiejsze spotkanie!

Zawodnicy wychodzą na murawę! Powitanie zespołów i zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęli goście. Hertha w biało-niebieskich strojach. Gospodarze na czerwono.

2
    Bayern wymienia podania w swojej linii defensywnej. Dość wysoko wychodzą goście.

3
    Ładna wrzutka Robbena na Müllera! Niemiec jednak nie był w stanie opanować piłki i opuszcza ona plac gry!

3
    Odpowiedź Herthy i rajd lewą stroną kończy się dośrodkowaniem, które zostaje przyblokowane. Pierwszy korner dla przyjezdnych.

4
    Gol dla Herthy!

Niespodziewany początek w wykonaniu Herthy! Doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego prosto na głowę ADRIANA RAMOSA, który strzałem obok słupka pokonuje golkipera!

6
    Monachium stara się odpowiedzieć. Rajd w stronę pola karnego Kroosa i dopiero trzeci obrońca daje radę go powstrzymać.

7
    Bayern Monachium już od pierwszych minut w opałach. Mistrzowie Niemiec jednak mają sporo czasu na odrabianie strat.

8
    Gospodarze w dalszym ciągu przebywają na połowie rywali. Próba dośrodkowania Alaby nieudana i Kraft pewnie przejmuje futbolówkę.

10
    Centymetry dzieliły Herthę o podwyższenia prowadzenia! Neuer był kilka metrów od bramki i Ben Hatira zdecydował się na próbę przelobowania! Piękny strzał ląduje na poprzeczce!

11
    Bardzo żywe spotkanie od pierwszych minut. Dużo się dzieje, niby pod dyktando Bayernu, jednak to goście stwarzają groźniejsze akcje i mają już bramkę!

12
    Rzut wolny dla Bayernu. Dośrodkowanie wchodzące w pole karne, ale obrońcy dają radę wygłówkować piłkę jak najdalej od szesnastki Krafta.

14
    Nieco uspokoiło się tempo z pierwszych minut. Bayern próbuje uśpić rywala atakami pozycyjnymi.

16
    Hertha w kolejnym ataku! Kontra rozpoczyna się ze skrzydła, długie podanie na drugą stronę. Tam następuje nabicie na pole bramkowe, gdzie pewnie wychodzi z bramki Neuer!

18
    Bayern w zasadzie jeszcze nie miał bramkowej okazji. Mistrzowie Niemiec mają spory problem z przedostaniem się przez szczelną defensywę Herthy.

19
    Świetna akcja Ribery'ego! Przeszedł jednego obrońcę, po czym oddał piłkę do Kroos'a! Potężna bomba Niemca i jeszcze lepsza interwencja Krafta.

20
    Borussia prowadzi 1:0! W tym wypadku Bayern traci fotel lidera!

21
    Gospodarze w dalszym ciągu starają się przeprowadzić składną akcję. Ponownie Francuz na skrzydle i piłka plącze się między nogami obrońcy Herthy.

23
    Spokojne minuty na Alianz Arenie. Bayern przebywa na połowie przeciwnika już od dłuższego czasu. Skutków brak.

24
    Zmiana w drużynie Bayern München: z boiska schodzi Kroos, na boisku pojawia się Götze.

25
    Kolejne dośrodkowanie na głowy partnerów od Alaby i kolejna wrzutka nie dochodzi celu. Sporo niedokładności w poczynaniach gospodarzy.

26
    Zmiana w drużynie Bayern München: z boiska schodzi Robben, na boisku pojawia się Mandzukić.

27
    Bayern musi się spiąć, jeśli chce odrobić straty a tym bardziej wyprowadzić swoją ekipę na prowadzenie. Sporo fauli w ostatnich minutach. Niebawem zacznie się chyba rozdawanie kartek.

28
    Tak jest, Boateng kosi przeciwnika w środku pola i mamy pierwszą karę indywidualną w tym meczu.

30
    Gol dla Bayernu!

Gol wyrównujący Bayernu! Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, niepewne wyjście z bramki Krafta i MARIO MANDZUKIĆ wbija piłkę głową do pustej bramki!

32
    W końcu gospodarze dopięli swego i wyrównali wynik. Zmiennicy pokazują się z dobrej strony i to głównie oni przyczynili się do tej bramki. Ten mecz będzie emocjonujący do ostatnich minut!

35
    Schweinsteiger upada po kontakcie z graczem z Berlina! Duże pretensje Niemca do arbitra, że nie podyktował rzutu wolnego. Słuszna żółta kartka za kłótnie.

36
    Hertha nie poddaje się i także ona stara się stworzyć coś w ofensywie. Próżne jednak te próby, ponieważ szybko tracą futbolówkę berlińczycy.

37
    Bayern w natarciu, brakuje tylko tego ostatniego, decydującego podania. Dobrze poustawiani są defensorzy Herthy, którzy przechwytują wszystkie zagrania!

39
    Rzut wolny dla Bayernu w korzystnej odległości od bramki Krafta, może być gorąco!

40
    Niestety, zdaje się, że Alaba nabija piłkę prosto na dobrze ustawiony mur! Koniec akcji, lecz w posiadaniu wciąż gospodarze.

41
    Wchodzimy w decydującą fazę pierwszej połowy. Czy któraś z drużyn zdoła wyjść na prowadzenie jeszcze przed zejściem do szatni?

43
    Bayern chce, lecz jak na razie na chęciach się kończy. Gospodarze nie mogą w dalszym ciągu przejść ostatnich obrońców. Dośrodkowanie wyłapuje Kraft.

44
    Goście cofnięci mocno na swoje pole, to pozwala monachijczykom zdobywać kilka metrów. Następuje jednak faul i trochę odpoczynku będą mieli defensorzy Herthy.

45
    1 minuta doliczona do pierwszej połowy.

Bardzo ciekawa pierwsza połowa kończy się remisem 1:1! Szybko otworzony wynik przez Herthę w pierwszych momentach nieco zdziwił gospodarzy, jednak ich ciągłe ataki na bramkę Krafta w końcu dały efekt w postaci wyrównania. Zapraszamy na drugą odsłonę już za kilkanaście minut!

Piłkarze wracają na murawę. Bądźcie z nami!

46

46
    Wznawiają grę gospodarze. Zdaje się, że bez zmian rozpoczynają obie ekipy.

47
    Ramos w przepychance ze stoperem, który nie dał mu szans i strzelec bramki ze strony Herthy odleciał na parę metrów.

48
    Świetna, składna akcja Herthy! Pierwsze błąd obrońcy, który stracił piłkę w polu karnym, wyłożenie do Ben Hatiry, który strzela! Po rykoszecie tylko rzut rożny.

49
    Ribery po raz kolejny wchodzi ze skrzydła, mijając kilku obrońców, w pole karne! Znów niecelnie podaje i Kraft zgarnia piłkę.

50
    Rafinha kłóci się z arbitrem i gospodarze łapią trzecie żółtko!

51

MARIO MANDZUKIĆ x2! Dośrodkowanie z głębi pola, Chorwat wyskakuje najwyżej w polu karnym i notuje drugą bramkę głową! Znów chyba winny tej bramce Kraft.

52
    Ramos nie zgadza się z decyzją sędziego o odgwizdaniu faulu. Także on wpisuje się do notesu sędziego.

54

Bayern się rozpędza! Kolejne świetne dośrodkowanie, tym razem na niskiego MARIO GOTZE, który główkuje tuż obok słupka! Kraft ponownie nie sięga piłki.

56
    Wydawało się, że Hertha może sprawić jakąś niespodziankę. Gospodarze jednak weszli idealnie w drugą połowę i nie pozostawiają suchej nitki na rywalach.

57
    Chyba nic nie zmieni się na szczycie tabeli. Bayern wygrywa, Borussia także podwyższa prowadzenie.

58

Pierwsze zakotłowało się pod bramką Neuer'a, skutecznie z tej opresji wyszli obrońcy, jednak powtórka akcji już udana! Podanie z lewej strony, Ramos strzela na bramkę, jednak to BEN HATIRA pakuje ją do siatki! 3:2!

60
    Właśnie takich meczów możemy oczekiwać od niemieckiej Bundesligi! Mecz stoi na najwyższym poziomie, zawodnicy strzelają a przed nami jeszcze pół godziny gry!

62
    Hertha wcale się nie poddaje. Berlińczycy poczuli, że jeszcze mają szansę osiągnąć korzystny wynik i przyjezdni wychodzą do przodu!

64
    Ostatnia zmiana w Bayernie. Müller'a zmienia Javier Martinez.

65
    RAMOS! Świetnie uwolnił się od obrońców i przywalił z dystansu w stronę bramki Neuer'a! Piłka leci tuż nad poprzeczką, jednak zdaniem sędziego golkiper jeszcze ją musnął – korner.

66
    Kolejna kartka w dzisiejszym meczu. Ribery zwija się na murawie, a Pekarik musi już uważać.

68
    Bayern nie chce wypuścić Herthy z jej połowy boiska. Akcja oskrzydlająca i obrońca wybija piłkę poza linię boczną – aut dla Bayernu.

69
    Rut rożny dla gospodarzy, trochę niespokojnie zrobiło się w szesnastce i do piłki pierwszy dopadł Schweinsteiger, który podkręconym strzałem prawie trafia w okienko! Niestety obok bramki.

70
    Chwilę z gry mają także goście. Sporo podań wymienianych na własnej połowie, lecz nie trzeba długo czekać na wyjśćie pressingiem Bayernu.

72
    Monachijczycy ponownie naciskają, lecz znów mają problem z ostatnim podaniem. Może trzeba spróbować dośrodkowania na głowę, które dało już dzisiaj 3 bramki?

73
    Mandzukić osamotniony przed polem karnym Herthy nie był w stanie nic zdziałać. Strata Bayernu i przyjezdni będą chcieli wyjść z połowy.

74
    Gwizdy na stadionie po gwizdku sędziego. Hertha wznawia od rzutu wolnego, chwila oddechu dla defensywy.

76
    Kąśliwy strzał Schulza zmierzający w stronę bramki tuż przy słupku. Skutecznie Neuer, który łapie piłkę przy ziemi.

78
    Dwie zmiany w ekipie z Berlina. Za Ben-Hatirę Mukhtar. Za Bergha Allagui.

80
    Spokojniejszy okres gry, zawodnicy chyba nieco opadli z sił po takim dobrym dotychczasowym tempie gry.

81
    Allagui w pierwszej akcji! Ładnie wybiegł do podania i wydawało się, że był faulowany! Sędzia nie dotyka gwizdka!

83
    Rafinha zgubił obrońcę jednym wypuszczeniem sobie piłki! Zagranie do wbiegającego Ribery'ego, który krzyżakiem z piętki chciał pokonać Krafta! To byłaby bramka marzenie, chyba decydująca o wyniku meczu!

85
    Zbliżają się ostatnie minuty dzisiejszego meczu, ale Bayern jeszcze nie może czuć się pewnie! Hertha jest w stanie doprowadzić do wyrównania.

86
    Szykuje się ostatnia zmiana w ekipie Herthy.

86
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Hosogai, na boisku pojawia się Ronny.

87
    Bayern w końcówce chce jeszcze skubnąć jakieś trafienie. Brawa dla obu zespołów za dzisiejszą postawę.

89
    Gospodarze oddają nieco inicjatywy przeciwnikowi, co może się nie skończyć dobrze dla nich samych! Hertha pokazała już dzisiaj, że potrafi strzelać bramki.

90
    Brzydkie i niepotrzebne wejście Skjelbreda w nogi Mandzukicia. Żółta kartka.

90+2
    Nie ma rzutu karnego dla Herthy! Ramos zdziwiony leży w polu karnym, trener także domaga się karnego. Faul chyba był, ale jeśli jednak, to tuż przed linią. Nie ma nawet wolnego.

90+3
    Mandzukić zachowuje się niefair i przetrzymuje piłkę w rękach. Götze opatrywany poza linią boczną przez medyków.

90+4
    Hertha stara się jeszcze szaleńczo zaatakować. Bayern jest doświadczony i skutecznie utrzymuje się przy piłce na połowie Herthy.

Bayern Monachium wygrywa kolejny mecz w sezonie, tym razem z Herthą Berlin 3:2! Przepiękny mecz trzymał nas w niepewności do ostatnich minut i właśnie do końcowego gwizdka sędziego wynik mógł ulec zmianie!

Bayern pozostaje na fotelu lidera, a do zwycięstwa mocno przyczynił się Mario Mandzukić, którego wybieram jako gracza meczu! Zapraszamy do innych relacji na lajfy.com! (17:31:14)