PGE Vive – KPR 36:22 (koniec) | Górnik – Chrobry 31:20 (koniec) | Azoty – Gwardia 37:29 (koniec)
Piotrkowianin – MMTS 30:38 (koniec)
KS Azoty-Puławy
37:29 (16:13)
COROTOP Gwardia Opole
Sobota 09.11.2013, 18:00 • Hala MOSiR, Puławy • Orlen Superliga mężczyzn

Z hali MOSiR żegna się Adam Winiarczyk. Zapraszam na kolejne spotkania z Puław jak i inne relacje na stronie Lajfy.com (19:41:37)

Po nie najgorszym spotkaniu Azoty pokonują Gwardię 37:29. Gwardia momentami prezentowała się nie najgorzej.

60
    Koniec meczu. (37:29)

60
    Wynik meczu ustala Adam Skrabania! (37:29) (37:29)

60
    30 sekund do końca, ostatnia akcja w wykonaniu Azotów. (36:29) (36:29)

60
    Ostatnia minuta meczu (36:29) (36:29)

59
    Szyba niecelnie (36:29) (36:29)

59
    Broni Malcher rzut Skrabania, a w kontrze trafia Paweł Adamczak. (36:29) (36:29)

58
    Kroki Dreja (36:28) (36:28)

58
    Trafia Artur Barzenkow! (36:28) (36:28)

58
    Dla Gwardii trafia Piotr Adamczak (35:28) (35:28)

57
    Bardzo pewnie Adam Skrabania (35:27) (35:27)

57
    Karny po faulu na Tarabochii, a do karnego podchodzi Skrabania. (34:27) (34:27)

56
    Prokop pokonuje przerzutką Grzybowskiego (34:27) (34:27)

56
    Będzie karny po faulu na Serpinie (34:26) (34:26)

55
    Trafia Michał Szolc, a o czas prosi Kowalczyk. (34:25) (34:25)

55
    Jakaś kontuzja Adama Malchera po tym jak Opole straciło piłkę. (34:25) (34:25)

54
    Michał Drej trafia dla Gwardii, a na boisku Artur Barzenkou w zespole Azotów. (34:25) (34:25)

54
    Skrabania powiększa prowadzenie Azotów do 10 bramek! (34:24) (34:24)

53
    Gol Piotra Masłowskiego (33:24) (33:24)

52
    Trafia Paweł Adamczak (32:24) (32:24)

52
    Gol Skrabanii! 9 goli przewagi, Azoty wygrają ten mecz z całą pewnością. (32:23) (32:23)

51
    Faulowany Szyba. Będzie karny, do którego podejdzie Adam Skrabania. (31:23) (31:23)

51
    Krajewski z owacją od kibiców schodzi z boiska. Zastępuje go Adam Skrabania, który wraz z Michałem Szybą będzie bronił wyżej. 4+2 w wykonaniu Azotów przynosi oczekiwany skutek, Prokop z trudnej pozycji nie trafia. (31:23) (31:23)

51
    Gol Krajewskiego z kontry! Numer 9 już. (31:23) (31:23)

50
    Kapitalną akcją Krajewski zdobywa 30. gola dla Azotów i ósmego swojego. (30:23) (30:23)

50
    Trafia Piotr Adamczak. 6 goli róznicy na 10,5 minuty do końca. (29:23) (29:23)

49
    Tarabochia! Kapitalne wyjście w górę i gol Chorwata oznaczonego numerem 14. (29:22) (29:22)

49
    Był time out dla trenera Kowalczyka przed chwilą. Teraz z prawego skrzydła trafia Michał Drej. 28:22! (28:22) (28:22)

48
    Serpina z koła! Jest jeden zawodnik, który punktuje dla Opola w tej połowie regularnie (28:21) (28:21)

47
    Przybylski nie trafia z ostrego kąta do niemal pustej bramki (28:20) (28:20)

47
    "Ofens" Pawła Adamczaka. (28:20) (28:20)

46
    Oba zespoły w komplecie (28:20) (28:20)

46
    Sobol ze skrzydła! 6. gol Czecha (28:20) (28:20)

45
    Trafia po raz 3. Oskar Serpina, który właśnie wrócił z ławki kar. (27:20) (27:20)

45
    Rafał Przybylski! Rewelacyjny rzut z drugiej linii. (27:19) (27:19)

44
    Dwoma minutami ukarany Kus w poprzedniej akcji, gramy po 5 w polu (26:19) (26:19)

44
    Od poprzeczki trafia Remigiusz Lasoń (26:19) (26:19)

44
    Rzut Piotra Adamczaka odbija Stęczniewski, ale wcześniej o czas poprosił trener Jagielski stąd piłka dalej dla Gwardii. (26:18) (26:18)

43
    Przerzutka Sobola i jego piąty gol dziś. (26:18) (26:18)

43
    Oskar Serpina ukarany dwoma minutami. Wydaje się, że Azoty nie mogą już tego meczu przegrać. (25:18) (25:18)

42
    Dobra obrona po przerwie Azotów. (25:18) (25:18)

41
    Obok bramki Krajewski! (25:18) (25:18)

41
    Romatowski broni rzut Kusa, ale będzie karny. Do rzutu podchodzi Krajewski... (25:18) (25:18)

41
    Faul w ataku Gwardii i będzie szansa na naprawdę wysokie prowadzenie Azotów. (25:18) (25:18)

40
    Przechwyt Krajewskiego i jego szósty gol dziś! (25:18) (25:18)

40
    Przybylski! Piękna bramka Azotów. (24:18) (24:18)

39
    Świetne podanie Lasonia do Prokopa, który niedawno zastąpił Swata, ale broni Stęczniewski. Zbyt prosto chciał to zrobić Wojciech Prokop. (23:18) (23:18)

39
    Zablokowany Lasoń, brawa bije Kowalczyk. (23:18) (23:18)

39
    Dwie minuty dla Michała Szyby, 2 minuty przewagi Opola. (23:18) (23:18)

38
    Tarabochia! Debiutancki gol Chorwata! (23:18) (23:18)

38
    Gol Serpiny po kontrze. (22:18) (22:18)

37
    Trafia Piotr Adamczak (22:17) (22:17)

36
    W kontrze bezbłędny Masłowski! 22:16. Po meczu? (21:16) (21:16)

36
    Strata Gwardii (21:16) (21:16)

36
    Krajewski! Kontra! 3. gol w II połowie i 5 bramek prowadzenia dla Puław. (21:16) (21:16)

35
    Gol Krajewskiego z karnego. (20:16) (20:16)

35
    Karnego wywalczył Masłowski. Do piłki podejdzie Krajewski. (19:16) (19:16)

35
    Lasoń do Serpiny i 16:19. (19:16) (19:16)

34
    Strata Chorwata Tarabochii (19:15) (19:15)

34
    Krajewski z nietypowej dla siebie pozycji, z 9 metra. (19:15) (19:15)

33
    Momentalnie karci obronę Azotów Knop. To jego 4. gol dziś! (18:15) (18:15)

33
    Fatalna strata Azotów przy wyprowadzaniu kontry. (18:14) (18:14)

33
    Trafia Michał Szyba. Wyrównany początek II połowy. (18:14) (18:14)

32
    Na boisku Marko Tarabochia! (17:14) (17:14)

32
    Ładna akcja Lasonia i gol. (17:14) (17:14)

31
    W słupek trafia Migała, Azoty tracą zaś piłkę (17:13) (17:13)

31
    Trafia Kus (17:13) (17:13)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (16:13)

Skład Azotów i Gwardii bez zmian w porównaniu z początkiem meczu.

Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

16:13 do przerwy po niezłym meczu w wykonaniu obu zespołów. Najlepszy zawodnik meczu to bez wątpienia Adam Malcher

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:13)

30
    Trafia Przybylski na jakieś 8 sekund przed końcem, a równo z syreną wynik I połowy ustala Wojciech Knop. (16:13) (16:13)

30
    Pewnie ostatnia akcja Azotów w tej połowie (15:12) (15:12)

30
    A w kontrze trafia Wojciech Knop. 29,6s do końca i 3 gole straty Gwardii (15:12) (15:12)

30
    Wkrętka Krajewskiego niecelna (15:11) (15:11)

30
    Stęczniewski broni dwukrotnie w jednej akcji! (15:11) (15:11)

29
    Do końca I połowy minuta i 8 sekund (15:11) (15:11)

29
    Trafia Rafał Przybylski. (15:11) (15:11)

29
    Znów obok bramki Piotr Adamczak (14:11) (14:11)

28
    Nie trafia Piotr Adamczak, dobitka Płócienniczaka też niecelna, ale fauluje w ataku Przybylski i wciąż przy piłce Gwardia. (14:11) (14:11)

27
    Kus trafia dla Azotów, +3, wciąż jest na styku ten mecz za sprawą Malchera. (14:11) (14:11)

27
    11 gol dla Gwardii autorstwa Knopa! Duża radość kibiców z Opola. (13:11) (13:11)

27
    Obok bramki Masłowski (13:10) (13:10)

26
    Do trzech bramek niweluje straty Gwardii Paweł Adamczak (13:10) (13:10)

25
    Znów powstrzymany przez Malchera! (13:9) (13:9)

25
    Sobol z karnego... (13:9) (13:9)

24
    Tak jest! To już czwarty gol Swata dla Gwardii dziś. (13:9) (13:9)

24
    Swat podchodzi do piłki. Znów skutecznie? (13:8) (13:8)

24
    Kolejny karny dla Gwardii. (13:8) (13:8)

24
    Gol Sobola po ładnej akcji Azotów (13:8) (13:8)

24
    Swat indywidualnie pilnuje Masłowskiego (12:8) (12:8)

23
    Bardzo pewnie Paweł Swat, 8:12 przegrywają wciąż zawodnicy Gwardii. (12:8) (12:8)

23
    Swat przy piłce... (12:7) (12:7)

23
    Karny dla Opola (12:7) (12:7)

23
    Oczywiście relacje gol po golu z pozostałych spotkań PGNiG Superligi tylko na Lajfy.com (12:7) (12:7)

23
    Kontuzjowany leżał Paweł Swat, nie wyglądało to za fajnie. (12:7) (12:7)

W innych meczach Superligi, 18:7 w Piotrkowie prowadzi MMTS Kwidzyn, a w Zabrzu 17:10 wygrywa do przerwy Górnik z Chrobrym. (12:7) (12:7)

23
    Tylutki ukarany dwiema minutami (12:7) (12:7)

22
    Rozstąpiła się przed Rafałem Przybylskim strefa Gwardii i ten nie zwykł takich okazji nie wykorzystywać. Znów +5 dla Azotów (12:7) (12:7)

22
    Broni Stęczniewski rzut Pawła ADamczaka (11:7) (11:7)

22
    Piotr Adamczak faulowany (11:7) (11:7)

21
    Masłowski po rzucie z biodra (11:7) (11:7)

21
    Timeout dla gospodarzy. O czas prosi Bogdan Kowalczyk. Będzie szukał recepty na Malchera? (10:7) (10:7)

21
    Piotr Adamczak i topnieje prowadzenie Azotów (10:7) (10:7)

20
    Broni Malcher! Pomimo tak słabej defensywy, Malcher utrzymuje wysoką skuteczność i pokazuje reprezentacyjną formę. (10:6) (10:6)

20
    Do piłki podchodzi Sobol. Będzie 3/3? (10:6) (10:6)

20
    Łyżwa indywidualnie i będzie karny (10:6) (10:6)

19
    Płócienniczak pokonuje Stęczniewskiego. (10:6) (10:6)

19
    Znów Malcher! Gdyby nie on, Gwardia nie mogłaby już marzyć o korzystnym wyniku. Od poprzeczki po kontrze Skrabania! Ale sędziowie, chyba słusznie, nie uznali tej bramki. (10:5) (10:5)

18
    Szybie odpowiada styl w obronie Gwardii, co skutkuje trzecim już jego trafieniem. Tracą piłkę gwardziści i szansę na 11:5 będą miały Azoty. (10:5) (10:5)

17
    Gol Płócienniczaka (9:5) (9:5)

17
    Tracą również opolanie, ale w kontrze myli się Sobol (9:4) (9:4)

17
    Strata Łyżwy (9:4) (9:4)

16
    Wyższą obroną Azoty dziś wyszły i Gwardia bez pomysłu na jej sforsowanie (9:4) (9:4)

16
    Szyba po raz drugi pokonuje Malchera (9:4) (9:4)

15
    Malcher broni rzut Masłowskiego (8:4) (8:4)

15
    Na boisku Skrabania w miejsce Krajewskiego (8:4) (8:4)

15
    Zablokowany Babicz, róg dla Azotów (8:4) (8:4)

15
    Lasoń na 4:8 (8:4) (8:4)

14
    Gramy już, w ataku Gwardia (8:3) (8:3)

Trafia Krajewski i o czas prosi trener Jagielski! Minęło 13 minut i 18 sekund gry (8:3) (8:3)

14
    Broni Stęczniewski, szansa na 5- bramkowe prowadzenie (7:3) (7:3)

13
    Przechwyt i samodzielna kontra Krajewskiego. 7:3! (7:3) (7:3)

12
    Faulowany Lasoń (6:3) (6:3)

12
    Masłowski w indywidualnej akcji trafia, 3 gole przewagi puławian (6:3) (6:3)

11
    Krajewski! Malcher! Ależ kapitalnie dziś broni jak dotąd, gdyby nie on Azoty miałyby na koncie 8-9 goli. Ale kontra źle przez Malchera uruchomiona i wciąż przy piłce KS Azoty (5:3) (5:3)

11
    Żółta kartka dla Swat (KS Gwardia Opole). (5:3)

11
    Krajewski po wrzutce z kontry trafia w Malchera. Mógł być kapitalny gol! (5:3) (5:3)

11
    Kroki Knopa. (5:3) (5:3)

10
    Szyba przechwytuje piłkę wyprowadzaną przez opolan i trafia na 5:3! (5:3) (5:3)

10
    Szyba nie trafia, kapitalnie broni Malcher, ale.. (4:3) (4:3)

10
    Faulowany Masłowski. Powinien być karny, ale inaczej uważąją sędziowie (4:3) (4:3)

9
    Trafia szczęśliwie Piotr Adamczak (4:3) (4:3)

9
    Sobol po kontrze podwyższa prowadzenie Azotów (4:2) (4:2)

8
    Strata Gwardii (3:2) (3:2)

8
    Babicz po kontrze w drugie tempo. Prowadzenie Azotów! (3:2) (3:2)

7
    Kroki Piotra Adamczaka (2:2) (2:2)

7
    60% w ogóle i 100% z gry – oto skuteczność Adama Malchera jak dotąd (2:2) (2:2)

6
    Z prawego skrzydła myli się Knop, a Malcher broni dziś po raz trzeci już. (2:2) (2:2)

6
    Lasoń pilnowany przez obrońców (2:2) (2:2)

6
    Sobol z karnego wyrównuje (2:2) (2:2)

Będzie karny po faulu na Masłowskim. Dla Azotów (1:2) (1:2)

5
    Dobrze w obronie Gwardia. (1:2) (1:2)

4
    Żółta kartka dla Płócienniczak (KS Gwardia Opole). (1:2)

4
    Stęczniewski broni rzut Adamczaka, ale wobec dobitki Swata bezradny (1:2) (1:2)

4
    Sobol trafia. 1:1! (1:1) (1:1)

3
    Sobol... (0:1) (0:1)

3
    Żółta kartka dla Garbacz (KS Gwardia Opole). (0:1)

3
    Masłowski wchodzi w strefę i będzie karny (0:1) (0:1)

2
    Od kołyski, aż po grób – KS Gwardia to nasz klub – taką flagę mają ze sobą opolanie. Rzut Babicza broni Malcher (0:1) (0:1)

1
    Swat dla Opola trafia (0:1) (0:1)

1
    Pojawiła się grupa z Opola. W ataku Gwardia (0:0) (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.. (0:0)

KS Azoty Puławy:
    Stęczniewski, Szyba, Kus, Sobol, Masłowski, Krajewski, Babicz

KS Gwardia Opole: Malcher, Piotr Adamczak, Lasoń, Knop, Płócienniczak, Vukcević, Swat
    Sędziowie: Sołodko, Puszkarski (Legionowo).

Duże brawa dla Tarabochii ze strony kibiców z Puław

Nie ma dziś z nami kibiców z Opola, którzy zapowiadali się w 25 osób

Pojedynczo na parkiecie zjawiają się też azotowcy

Na prezentację wychodzi Gwardia,

Na 6 minut przed pierwszym gwizdkiem zespoły gotowe do prezentacji

Jedna z lokalnych gazet przygotuje plebiscyt na 10-lecie KS Azoty Puławy. Jego przedmiotem będą wybory najlepszej siódemki w historii klubu. Faworytem do udziału w siódemce będzie oczywiście Remigiusz Lasoń!

Będzie oprawa w sektorze gospodarzy...

Spiker Sławomir Seredyn wita kibiców, zespoły i nas – dziennikarzy

Kibice pozdrawiają Marko Tarabochię. Dla Chorwata dzisiejszy mecz to debiut w oficjalnym meczu KS Azoty. Wiązane są z tym zawodnikiem ogromne nadzieje!

Azoty pracują nad kontrami, a gwardziści nad rzutami z pozycji

I jest gromkie "Remek Lasoń" z młyna!

Kibice Azotów, którzy utworzyli około 90-100 osobowy młyn, na pewno zgotują Remkowi owację

W Puławach wszystkie oczy zwrócone na Remigiusza Lasonia, zawodnika Gwardii. Jak pisałem wcześniej, jest to były zawodnki Azotów, jeden z najlepszych zawodników w historii tego klubu!

Na 15 minut przed meczem witamy Was z hali w Puławach! Mamy dla Was składy obu drużyn, za moment podamy je w panelu po prawej stronie.

Azoty chcąc wejść do czołowej czwórki przed play-offami, nie mogą zgubić w tym meczu punktów. Gwardia punktów musi szukać wszędzie, stąd oba zespoły grać będą o pełną pulę.

Gwardia Opole to beniaminek PGNiG Superligi. Azoty są kandydatem do medalu, oczywiście brązowego.

Mecz ten będzie sentymentalną podróżą dla Remigiusza Lasonia. Ten reprezentował barwy Azotów ponad 4 lata.

Azoty przegrały dwa ostatnie mecze – z Orlenem Wisłą i Chrobrym Głogów. Gwardia na wyjazdach ograła KPR Legionowo... i Chrobrego!

Już w sobotę o godzinie 18:00, jeden z ciekawszych meczów 8. kolejki PGNiG Superligi. Azoty Puławy podejmą Gwardię Opole.

KS Azoty-Puławy: Stęczniewski, Grzybowski – Ćwikliński, Tylutki, Jankowski, Łyżwa, Kus, Skrabania, Tarabochia, Babicz, Szyba, Przybylski, Masłowski, Barzenkou, Krajewski, Sobol. Trener: Bogdan Kowalczyk
    COROTOP Gwardia Opole: Romatowski, Malcher – Swat, Adamczak Paweł, Knop, Drej, Serpina, Vukcević, Adamczak Piotr, Garbacz, Prokop, Płócienniczak, Migała, Lasoń. Trener: Marek Jagielski

Sędziowie: Sołodko, Puszkarski (Legionowo)