MKS Kluczbork – Kalisz 1:2 (koniec) | Raków – Jarota 3:1 (koniec) | Ostrów Wlkp. – Zagłębie S. 2:1 (koniec)
Warta – Błękitni 0:2 (koniec) | Polonia B. – Ruch Z. 1:0 (koniec) | Polkowice – Rozwój 1:2 (koniec)
Górnik Polkowice
1:2 (0:2)
Rozwój Katowice
Sobota 09.11.2013, 17:00 • Polkowice • 2 Liga Zachodnia

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Witam serdecznie! Juz 9 Listopada o godz 17:00 na stadionie w Polkowicach zmierzą się ze sobą ekipy z Polkowic oraz Katowic.

W roli gospodarza dołujący w tabeli KS Polkowice, który w ostatnim meczu przywiózł punkt ze Zdzieszowic, a w ostatnim meczu u siebie pokonał Jarotę Jarocin grając większą część meczu w osłabieniu.

Z drugiej strony zajmujący wysoką pozycję Rozwój podrażniony przerwaną przez Głogowian passą siedmiu meczów bez porażki.

Nie sposób wskazać faworyta meczu. Polkowice do tej pory w meczech u siebie trzykrotnie wygrywały przy tej samej ilości porażek i dwóch remisach, natomiast Rozwój trzy razy wygrywał, trzy razy podzielił się punktami i dwa razy wracał na tarczy.

W zeszłym sezonie obie ekipy zakończyły rozgrywki sąsiadując ze sobą w tabeli, jednak w bezpośrednich starciach zdecydowanie lepszy okazał się Rozwój zwyciężając drużynę z Polkowic dwukrotnie (2:1 oraz 4:1).

Obie drużyny przed przerwą zimową będą chciały wyrobić sobie dobrą pozycję na wiosnę, więc można liczyć na ambitną walkę z obu stron: Polkowice o odskoczenie z dna tabeli, Rozwój o miejsce premiowane awansem. A więc czekamy na ciekawe widowisko!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Mamy problemy techniczne z naszym sprzętem do prowadzenia relacji, postaramy się jak najszybciej przekazywać Państwu informację z meczu, do czasu rozwiązania problemów.

Przepraszamy za problemy techniczne. Za chwilę wrzucimy składy obu drużyn.

KS Polkowice: Primel – Ałdaś, Darda, Famulski, Garyga – Kaczmarek, Karmelita, Szewczyk, Maciejak, Waclawczyk – Fryzowicz
    Rezerwowi: Kazimierczak, Szuszkiewicz, Bancewicz, Gałach, Kamiński, Sołtysiński, Żmija

Rozwój Katowice: Sławik – Mielik, Gałecki, Szymiński, Winiarczyk – Kapias, Mandrysz, Król, Szkatuła, Tkocz – Gielza
    Rezerwowi: Gieracz, Domański, Herrmann, Gacki, Wolny, Żak, Wojsyk

Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin).

15
    Pierwsze piętnaście minut bez klarownych okazji, oba zespoły wzajemnie się badają.

17
    Niezłe uderzenie z około 20 metrów piłkarza Polkowic jednak Slawik pewnie wyłapuje futbolówkę.

18
    Zamieszanie pod bramką gości, jednak żaden z Piłkarzy KS-u nie zdołał oddać strzału na bramkę.

20
    Od kilku minut lepsze wrażenie sprawiają gospodarze.

22
    Gol dla Rozwoju!
    Kapitalna bramka KRÓLA, który wdarł się w pole karne i pięknym uderzeniem pokonał Primela. Piłka po drodze odbiła się od słupka i wylądowała w siatce po przeciwnej stronie!

25
    Piłkarze Polkowic próbują ataku pozycyjnego, ale groźniejsze do tej pory wyglądają kontry Rozwoju.

26
    Niezłe uderzenie Ałdasia z dwudziestego metra, piłka nieznacznie obok lewego słupka Sławika.

28
    Dwa faule w krótkim odstępie czasu Garygi, jednak sędzia tym razem tylko napomina zawodnika.

29
    W polu karnym pada Król wybijany z rytmu przez zawodnika gospodarzy, tym razem sędzia nie dyktuje jedenastki.

32
    Słabszy fragment meczu. Obie drużyny walczą głównie w środku pola.

33
    Niezła akcja Tkocza i mamy rzut rożny dla Rozwoju.

37
    Bardzo dobra akcja Polkowic na skrzydle, dośrodkowanie Szewczyka minimalnie za mocne!

40
    Kilka fauli w środkowej strefie, poza tym żadnych groźnych sytuacji z żadnej ze stron.

43
    Znakomite wyjście z kontrą Fryzowicza, jednak strzał Maciejaka zablokowany, chwilę później Darda w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg napastnika Katowic!

45+1
    Dobra akcja Tkocza i będziemy mieli groźny rzut wolny z 18 metra na wprost bramki Primela.

45+2
    Bramkę do szatni strzela bezpośrednio z rzutu wolnego WINIARCZYK! Wydaje się, że bardzo źle mur ustawił Primel, którego zawodnik gości zaskoczył przy słupku, którego powinien pilnować!

Do przerwy 2:0 dla gości, którzy kontrolują spotkanie. Z jednej strony widzimy nieśmiałe próby gospodarzy zakończone słabymi lub niecelnymi strzałami, z drugiej strony mądrze grający Rozwój, który przewyższa gospodarzy kulturą gry. Wyraźnie widać, która drużyna broni się przed spadkiem, a kto walczy o awans.

Oba zespoły wychodzą już na murawę. Za chwilę druga połowa spotkania.

46

46
    Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Za Karmelitę wchodzi Gałach...

46
    ... a za Garygę na boisku melduje się Bancewicz.

47
    Dobra akcja Polkowic, jednak Maciejak nie zdołał przepchnąć się w polu karnym.

49
    Dobre uderzenie Ałdasia! Piłka minimalnie mija bramkę Sławika!

50
    Od początku drugiej połowy mocno ruszyli gospodarze.

54
    Po początkowym naporze gospodarzy gra znowu się wyrównała.

57
    Kilka dośrodkowań z rzędu w wykonaniu bocznych obrońców Polkowic, jednak żadne nie przyniosło skutku.

60
    Kontra Rozwoju zakończona słabiutkim strzałem obok słupka.

62
    Niezła akcja Gałacha, lecz uderzenie nad bramką.

64
    Ależ szansa Maciejaka! Po przebitce ruszył sam na bramkarza z połowy boiska, został jednak dogoniony i powstrzymany przez stopera gości!

64
    Chwilę później żółta kartka dla Bancewicza.

66
    W odpowiedzi Rozwój! Napastnik Katowic zamiast strzelać zagrywa do partnera, który fatalnie pudłuje!

67
    Fatalny błąd Famulskiego! Szkatuła przegrywa pojedynek sam na sam z Primelem!

68
    I w odpowiedzi Kaczmarek nieznacznie obok bramki Sławika! Ależ zrobił się mecz!

72
    Niezła klepka przed polem karnym Rozwoju, jednak Bancewicz uderza bardzo niecelnie.

72
    Zmiana w drużynie gości Z boiska schodzi strzelec bramki Król, w jego miejsca Żak.

75
    Fantastyczna interwencja Primela, który broni w sytuacji oko w oko z Gielzą!

77
    Kolejna zmiana w druzynie gości. Wojsyk za zmęczonego GIelzę.

80
    Ostatnia zmiana u gospodarzy. Schodzi Wacławczyk, w jego miejsce Sołtyński.

82
    Okazja dla Polkowic na kontakt! Sołtński nieczysto trafia w piłkę, która dociera do Kaczmarka, ten jednak mocno i tuz nad poprzeczka!

83
    Żółta kartka za brzydki faul Famulskiego.

85
    Poprzeczka! Bomba Bancewicza, a chwilę później Famulski tuż obok bramki!

86
    Domański za Mandrysza w drużynie gości.

89
    Faulowany Szewczyk i będzie dobra okazja na centrę dla Polkowic.

90
    Gol dla KS-u Polkowice! Świetna centra Ałdasia i KACZMAREK pakuje piłkę z najbliższej odległości do siatki!

90
    Arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Faul i sytuacja podobna do tej z jakiej KS zdobył bramkę.

90+1
    Próbował uderzać Kaczmarek, lecz nic z tego nie wyszło.

Koniec spotkania. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Polkowice ulegają Rozwojowi 1:2. Świetna druga połowa, która pokazała, że nawet w II lidze można obejrzeć dobrą piłkę. Rozwój zbliża się do awansu, a Polkowice do dna tabeli. (18:54:53)