Cracovia – Rużomberok 3:0 (koniec) | AS Trencin – Wisła K. 5:0 (koniec) | Polska – Słowacja 0:2 (koniec)
Włochy – Niemcy 1:1 (koniec)
Włochy
1:1 (1:1)
Niemcy
Piątek 15.11.2013, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Podczas, gdy osiem europejskich reprezentacji toczyć będzie barażowy bój o MŚ 2014, Włosi i Niemcy, czyli drużyny, które już zakwalifikowały się na mundial, sprawdzą swoją aktualną formę w meczu towarzyskim.
    Będzie to 32. starcie pomiędzy tymi ekipami.

Italia pozostawiła w pokonanym polu m.in. Danię, Czechy i Bułgarię, nie przegrywając żadnego z dziesięciu eliminacyjnych spotkań!
    Ostatnie ich mecze nie należały jednak do najbardziej udanych, bo kończyły się remisami 2:2. Tak było zarówno w Kopenhadze, gdzie Aquilani uratował remis, jak i w Neapolu z Armenią. Może to tłumaczyć fakt, że selekcjoner Cesare Prandelli dał odpocząć kilku zawodnikom.

Nasi zachodni sąsiedzi przeszli przez kwalifikacyjną "furtkę" niczym burza!
    10 spotkań, 0 porażek i zaledwie 1 remis – to bilans budzący szacunek.
    Tłem dla podopiecznych Löwa byli m.in. Szwedzi, Austriacy i Irlandczycy.
    Październikowe popisy wyglądały następująco: najpierw 3:0 u siebie z przyjezdnymi z "zielonej wyspy", a potem niesamowity mecz w Solnej i 5:3 dla Niemców!

Jako, że to sparing – nie zabraknie odrobiny chłodnej kalkulacji.
    Wśród gospodarzy na boisko nie wybiegną: Daniele De Rossi czy też Giuseppe Rossi.
    Do Włoch w ogóle nie polecieli: Gomez, Podolski, Schweinsteiger, Klose i Mertesacker.

Niemcy źle wspominają ostatni mecz przeciwko piątkowym rywalom. Miał on miejsce w półfinale Euro 2012, kiedy to błysnął Mario Balotelli, a Włosi wygrali 2:1.
    Ogółem, bilans meczów bezpośrednich wypada na korzyść południowców. 14 razy wychodzili oni z tych meczów zwycięsko, Die Nationalelf zaledwie 8-krotnie.
    Zapraszamy na lajfy.com!

Włochy: Buffon – Barzagli, Bonucci, Criscito, Abate, Pirlo, Thiago Motta, Montolivo, Marchisio, Osvaldo, Balotelli

Niemcy: Neuer – Lahm, Jansen, Hummels, Boateng – Höwedes, Khedira, Kroos, Götze, Müller, Schürrle

Sędziowie: Olegário Manuel Benquerenca‎.

Obie reprezentacje są już na murawie, za chwilę rozpocznie się hitowe spotkanie towarzyskie! Hymny obu Państw.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Rozpoczęli Niemcy, którzy grają w białych strojach. Gospodarze na niebiesko.

1
    Pierwsza akcja Włochów. Balotelli wziął ciężar ofensywy na własne barki i oddał strzał z dystansu. Zbyt lekko i obok bramki.

2
    Miejmy nadzieję, że będzie to wielki rewanż za półfinał Euro2012!

3
    Rzut wolny dla Włochów niedaleko pola karnego Niemców! Neuer ustawia mur a do piłki podchodzi Pirlo! Niestety zupełnie nieudany strzał nad bramką.

4
    Gospodarze nie dają rozwinąć skrzydeł w ofensywie rywalowi. Pierwsze minuty pod dyktando Włochów.

5
    Od kilkudziesięciu sekund w posiadaniu są nasi zachodni sąsiedzi. Cała akcja kończy się po nieudanym podaniu na skrzydło – aut dla Włochów.

7
    Müller zagrywa do wysuniętego Götze, którego uprzedza obrońca! Niemcy na swoje szczęście mają jeszcze rzut rożny, który zostaje krótko rozegrany.

8
    Gol dla Niemiec!

Kolejny rzut rożny! Dośrodkowanie Kroos'a prosto na głowę MATS'A HUMMELS'A, który główką zdobywa gola! Piłka odbija się jeszcze od słupka i Buffon bez szans, mimo dobrego rzutu.

10
    Niemcy dochodzą coraz częściej do piłki i stwarzają sobie więcej akcji ofensywnych! Efektem tego jest kolejny korner!

11
    Jansen wyskakuje do piłki i główkuje mocno niewiele obok bramki! Ależ byłby początek w wykonaniu Niemców!

12
    Włosi starają się odpowiedzieć, lecz mają teraz problemy z opuszczeniem swojej połowy. Abate dośrodkowuje ze skrzydla, lecz prosto w ręce Neuer'a.

13
    Kolejna próba szybszego rozegrania do przodu i obrońcy niemieccy świetnie przecinają podanie!

15
    Spokojniejszy okres gry. Piłkę wymieniają głównie obrońcy Włoch, jednak Niemcy wychodzą wysoko pressingiem.

17
    Niemcy całkowicie obstawili zasięg pola karnego Włochów i niestety, ale Schürrle niezbyt dokładnie rozgrywa do wybiegającego partnera. Włosi przejmują piłkę.

18
    Świetny strzał z dystansu Khediry! Piłkę musnął Buffon i zatrzymała się ona na słupku! Dobrze, że nie trafiła ona jeszcze golkipera w plecy! Spokojnie Buffon.

19
    Balotelli mówiąc słownictwem podwórkowym, trochę się "posępił" w akcji indywidualnej. W końcu został przepchnięty przez obrońcę i upadł na ziemię. Nie ma mowy o rzucie wolnym.

20
    Na murawę tym razem upada Kroos i mamy gwizdek sędziego. Włosi mają problem z odebraniem piłki przeciwnikowi.

22
    Przyjezdni dotychczas prezentują się znacznie lepiej i nie dają pograć Włochom. Czekamy jednak na przebłysk geniuszu Balotelli'ego.

24
    Gdyby nie bramka z pierwszych minut Hummels'a, to w zasadzie mecz nie zachwycałby nas niczym. Pamiętajmy jednak, że jest to spotkanie towarzyskie.

26
    Włosi mają rzut rożny, może odpowiedzą w taki sam sposób, jak stracili bramkę?

28
    Gol dla Włoch!

Włosi w końcu odpowiadają! Przepiękna dwójkowa akcja Abate i Bonucci'ego w polu karnym Niemców! IGNAZIO ABATE, dostaje podanie od partnera i strzela na dłuższy słupek! Neuer bez szans i ośmieszona obrona gości!

30
    No to mecz zaczyna nam się jakby od nowa! Włosi chcą wyjść na prowadzenie! W końcu grają przed własną publicznością!

31
    Niemcy radzą sobie z ofensywą rywali i sami chcą skonstruować kontrę. Rzut z autu.

32
    Schürrle! Niemiec przejmuje piłkę po fatalnym podaniu w obronie dwóch stoperów i zauważa wysuniętego Buffon'a! Strzał z prostego podbicia leci w poprzeczkę! Ależ szczęście Buffon'a!

34
    Neuer nie spieszy się z wybiciem piłki i już zbiera pierwsze gwizdy.

35
    Mecz coraz bardziej się otwiera i piłkarze coraz śmielej przeprowadzają kolejne ataki. Czekamy więc na kolejne bramki, które są ozdobą pojedynków, takich jak ten.

36
    Balotelli po raz kolejny traci piłkę blisko pola karnego Niemców. Goście wychodzą ze swojej połowy i rozpoczynają atak pozycyjny.

38
    Abate centruje w pole karne Niemców. Skutecznie główkuje Hummels i oddala grę od swojej szesnastki. Rzut wolny mają jeszcze Włosi i Pirlo szykuje się do dośrodkowania.

39
    Znów kilka spokojniejszych minut. W końcu Balotelli postanawia mocniej nacisnąć na wolno grających rywali i odbiera im piłkę. Przewinienia w środku pola.

40
    Akcja Włochów 3 na 2! Balotelli wybiega z kontrą i niestety znów się przewraca. To powinna być akcja zakończona chociaż strzałem na bramkę!

42
    Wchodzimy w decydującą fazę pierwszej połowy. Obie drużyny dążą do objęcia prowadzenia jeszcze przed zejściem do szatni.

43
    Może nas cieszyć zaangażowanie piłkarzy obu ekip. Takie mecze to właśnie szansa do pokazania się dla zmienników. Włosi przy piłce w poszukiwaniu dziury w defensywie Niemiec.

45
    Ostatnie sekundy regulaminowego czasu gry, zaraz dowiemy się, ile doliczył arbiter.

Niestety arbiter nie dolicza ani sekundy i pierwsza odsłona kończy się remisem 1:1!

W pierwszej połowie więcej okazji stworzyli sobie Niemcy, którzy pierwsze objęli prowadzenie po trafieniu Hummels'a po rzucie rożnym, a następnie mieli strzał w słupek i poprzeczkę! Włosi jednak odrobili i zanosi się na arcyciekawą drugą część gry! Zostańcie z nami!

Piłkarze wracają na murawę, zapraszamy na drugą połowę!

46

46
    Wznawiają Włosi. Zdaje się, że bez zmian w obu ekipach od pierwszego gwizdka.

47
    Przewinienie w środku pola. Bonucci zaatakował Schürrlem, ale chyba obejdzie się bez pomocy lekarzy.

48
    Tym razem to dłoń Müller'a zostaje przydeptana i kolejna przerwa w grze. Brzydki początek.

49
    Atak Niemców! Podobna wymiana podań, jak przy bramce Włochów, lecz w polu karnym przerwaca się Khedira! Nie ma karnego, gramy dalej!

50
    Włosi staną przed szansą na objęcie prowadzenia z rzutu wolnego. Czyżby to było to uderzenie profesora Pirlo?

51
    Jednak nie! Pirlo podaje po ziemi do wybiegającego Marchisio, który uderza prosto w świetnie interweniującego Neuer'a! Tylko korner!

53
    Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Kończy mecz Osvaldo, w jego miejsce wbiega Candreva.

54
    Khedira zwija się z bólu na boisku. Chwila przerwy a tymczasem żółtą kartkę otrzymuje.. Lahm.

55
    Włosi w dłuższym ataku pozycyjnym. Piłka idzie na skrzydło do Montolivo, który niestety ją traci. Wciąż w posiadniu gospodarze.

57
    Ależ atak Włochów! Świetne podanie Abate w pole karne, jeden z partnerów przepuszcza piłkę między nogami do Balotelli'ego a strzał Włocha zostaje przyblokowany!

58
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Schürrle, na boisku pojawia się Reus.
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Götze, na boisku pojawia się Özil.

60
    Zaczynają przeważać Włosi, którzy nie dają dojść do słowa gościom. Coraz większe natężenie ataków gospodarzy i w kolejnej akcji myli się Candreva!

62
    Niestety mimo tych ataków, wciąż nie padają bramki. Zwiększa się natomiast liczba fauli i to może niepokoić.

64
    Khedira ponownie leży na murawie i tym razem medycy wkraczają na boisko.

66
    Khedira dopiero teraz opuszcza boisko i możliwe, że już nie dokończy dzisiejszego meczu.

67
    Sven Bender pojawia się na boisku za Khedirę. To już trzecia zmiana w ekipie Niemiec.

68
    Może bardzo cieszyć tak duże zaangażowanie w meczu towarzyskim. Piłkarze wykazują duże chęci i walczą o każdą piłkę!

69
    Mamy rzut wolny dla Włochów, po przewinieniu na Moccie. Gospodarze już naradzają się, jak wykonać ten stały fragment gry. Znów przy piłce Pirlo, także Balotelli!

70
    Balotelli mocno bije piłkę, jednak leci ona prosto w ustawionych graczy Niemiec! Niemcy wychodzą z kontrą!

70
    Marchisio przerywa kontrę Niemców i otrzymuje za to żółtą kartkę.

70
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Barzagli, na boisku pojawia się Ogbonna.

72
    Piłkarzom coraz bardziej się spieszy. Już niecałe 20 minut do zakończenia dzisiejszego widowiska. A graczom wciąz mało i w dalszym ciągu atakują z jednej strony boiska na drugą!

73
    Wkrada się także sporo niedokładności. Szczególnie w tych decydujących, finalizjących zagraniach.

74
    Cała defensywna czwórka Włochów wymienia sobie podania wraz z Buffon'em. Niemcy w końcu wychodzą wyżej i naciskają.

75
    Abate jest faulowany, jest stały fragment gry dla gospodarzy ponad 30 metrów od bramki Neuer'a.

76
    Niepewne wyjście z bramki Neuer'a i chyba nie trafia on w futbolówkę! Balotelli zostaje trafiony piłką i nici także z tej akcji.

78
    Spadło tempo meczu, piłka grana jest głównie w środku pola. Niemcy przeprowadzają jeszcze akcję, ale Müller fauluje w polu karnym.

79
    Ponowienie akcji w wykonaniu naszych sąsiadów. Troche sami się pogubili w swoich zagraniach i nie wyprowadzili dwóch prostych podań – strata.

81
    No i doczekaliśmy się emocji! Przepychanki na boisku i zaraz "posypią się" kartki! W zamieszanie wkraczają sędziowie.

82
    Kroos zaczął kopać się po nogach z Mottą i to właśnie oni zostają ukarani. Brzydkie zachowanie Motty, który jeszcze uderzył w twarz Kroosa.

83
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Pirlo, na boisku pojawia się Cerci.

84
    Dobra akcja Niemców i już słabsze zakończenie akcji przez gwiazdę Arsenalu – Özil'a, który strzelił kilka metrów obok słupka bramki Buffon'a.

86
    Spodziewaliśmy się nieco lepszej drugiej połowy. Przede wszystkim liczyliśmy na bramki. Do bramek jednak daleko, a piłkarzom zachciało się uczestniczyć w jakichś sporach.

87
    Zawodnicy chyba chcieliby już zejść do szatni. Ma na to szansę Müller, którego zmienia Lars Bender.

88
    Włosi zapewne będą chcieli wygrać przed własną publicznością i chyba możemy się spodziewać ataków w ostatnich minutach. Tymczasem rzut rożny mają Niemcy.

89
    Buffon musi interweniować po ładnej akcji Niemców i małym nieporozumieniu z Bonuccim. Wszystko dobrze się kończy dla gospodarzy.

90
    Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Jakaś taka niemrawa ta końcówka, jak i cała druga połowa. Piłkarze notują wiele niewymuszonych błędów i strat.

90+2
    Akcja meczu dla Niemców niewykorzystana! Świetny strzał ląduje na słupku a do dobitki na pustą bramkę poszedł Reus i Kroos! W wyniku tego się zderzyli i nie zdobyli pewnej bramki!

Druga połowa nie spełnia naszych oczekiwań i wynik nie ulega zmianie po pierwszej połowie. Wynik końcowy to 1:1, a na listę strzelców wpisali się Hummels oraz Abate.

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innych na lajfy.com! Dobranoc. (22:43:48)