SPR Olkusz – KPR Ruch 22:28 (koniec) | EKS Start – Zagłębie 34:28 (koniec)
34:28 (20:16)
Metraco Zagłębie Lubin
Sobota 16.11.2013, 17:30PGNiG Superliga kobiet

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

W sobotnie popołudnie zapraszamy do Elbląga, gdzie EKS Start podejmie KGHM Metraco Zagłębie Lubin w ramach 10. kolejki PGNiG Superligi Kobiet! Zapowiada się piękne (dosłownie) widowisko!

Faworytem tego meczu będą lubinianki, które idą przez obecne rozgrywki jak burza. Dotąd przegrały tylko jeden mecz i zaliczyły jeden remis. Reszta spotkań to pewne zwycięstwa.

Jedyną ekipą, która znalazła sposób na KGHM Metraco była drużyna MKS Selgros Lublin, która zwyciężyła 29:23. Remis lubinianki zanotowały z Pogonią Baltica Szczecin – po 29.

W drużynie Zagłębia wystąpią dwie bardzo skuteczne zawodniczki. Joanna Obrusiewicz ustrzeliła dotąd 48 trafień i zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Niewiele gorsza jest Karolina Semeniuk-Olchawa z 46 bramkami.

W drużynie gospodyń największą uwagę skupi zapewne Kinga Grzyb, która jest najskuteczniejszą zawodniczką swojej ekipy. Dotąd ustrzeliła 45 trafień.

Ekipa Startu Elbląg zajmuje obecnie piątą pozycję, z 8 zdobytymi punktami. O kolejne będzie niezwykle ciężko, bo to rywalki będą murowanymi faworytkami tego meczu.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.. (0:0)

5
    Początek lepszy w wykonaniu gospodyń, które prowadzą dwoma bramkami. (3:1) (3:1)

10
    Oba zespoły rozstrzelały się, wciąż skuteczniejsze gospodynie. (8:4) (9:5)

10:45
    Przepraszamy za problemy techniczne. Jenić trafia 5 bramkę dla Zagłębia. (8:5) (8:5)

11:50
    Błąd w rozegraniu popełniły zawodniczki Zagłębia Lubin. (8:5) (8:5)

12:20
    Świetna akcja Startu. Idealnie nabiegła Waga i pewnie pokonała bramkarkę. (9:5) (9:5)

12:30
    Faul ofensywny szczypiornistek Zagłębia. Błyskawiczna kontra gospodyń i mamy kolejną bramkę – autorką Kinga Grzyb. (10:5) (10:5)

13:10
    Dobra, dwójkowa akcja Zagłębia i jest bramka przez środek. Bramkarka bez szans. (10:6) (10:6)

14:20
    Kolejna, świetna akcja duetu Grzyb & Waga! (11:6) (11:6)

14:50
    Banalna strata Zagłębia Lubin w akcji ofensywnej, a błyskawicznie wykorzystały to gospodynie. Szybka kontra i kolejna bramka – trenerka z Lubina od razu zareagowała i już poprosiła o drugi czas. (12:6) (12:6)

15:12
    Świetnie przedarła się Załęczna przez rywalki i trafiła w okienko bramki. Dodatkowo ukarany 2 minutami odpoczynku Zoria. (12:7) (12:7)

15:30
    Kolejny raz kapitalnie pokazała się Grzyb. Idealnie znalazła lukę w obronie i trafiła do siatki. (13:7) (13:7)

16:20
    Szybka akcja w wykonaniu Malty i bramkarka bez szans. (13:8) (13:8)

16:50
    Malta świetnie chwyciła piłkę, ograła rywalkę i trafiła od słupka do siatki. (13:9) (13:9)

17:30
    Kinga Grzyb skuteczna z rzutu karnego! (14:9) (14:9)

18:00
    Agnieszka Wolska ukarany żółtą kartką, a na dodatek rzut karny dla Lubina. (14:9) (14:9)

18:20
    Bader mocno rzuciła w światło bramki i to się okazało skuteczne z rzutu karnego. (14:10) (14:10)

18:50
    Na rzut zdecydowała się Aleksandrowicz, ale trafiła tylko w słupek. (14:10) (14:10)

19:50
    Koniuszaniec wyszła z szybką kontrą, ale pomyliła się w sytuacji sam na sam z bramkarką. To powinna być kolejna bramka dla Startu. (14:10) (14:10)

20:50
    Dwoma kapitalnymi interwencjami popisała się Kędzierska. Start wyszedł z szybką kontrą. Grzyb do Koniuszaniec i mamy bramkę. (15:10) (15:10)

21:25
    Aleksandrowicz ukarana żółtą kartką. (15:10) (15:10)

22:00
    Szybka akcja w wykonaniu Startu Elbląg i mamy kolejną bramkę, tym razem z koła. (16:10) (16:10)

22:30
    Bader do Jelić i jest bramka. Kołowa Lubina nie dała szans Kędzierskiej. (16:11) (16:11)

23:10
    Lalewicz przekroczyła linię pola bramkowego. Grę wznowi bramkarka, ale przed tym trener elblążanek postanowił wziąć przerwę dla swojego zespołu. (16:11) (16:11)

23:45
    Nieporozumienie wkradło się wśród Start Elbląg i skutecznie wykorzystała to Semeniuk-Olchawa. Wyszła z szybką kontrą i trafiła do siatki. (16:12) (16:12)

24:20
    Aleksandrowicz zrehabilitowała się za poprzednią akcją, weszła w lukę defensywną rywalek i trafiła do siatki. Dodatkowo Pałgan odpocznie na ławce kar. (17:12) (17:12)

24:55
    Szybka akcja Zagłębia i z kontry lubinianki zdobywają kolejną bramkę. (17:13) (17:13)

25:20
    Prostą stratę zaliczyły szczypiornistki Startu, z kontrą wyszła Załęczna i jej szybkość doprowadziła do tego, że bez ataku rywalek, spokojnie zakończyła tę akcję bramką. (17:14) (17:14)

25:36
    Świetnie przedarła się prawą stroną Koniuszaniec, mimo ciągłej asysty rywalki zdołała zdobyć bramkę, ale ucierpiała przy tej sytuacji. (18:14) (18:14)

26:35
    Bader pewnie wykorzystała rzut karny. (18:15) (18:15)

27:05
    Marta Karwecka bardzo dobrze wywalczyła sobie pozycję na kole, świetnie chwyciła piłkę i bez problemu pokonała bramkarkę. (19:15) (19:15)

28:00
    Lewą ręką spróbowała Koniusiewicz, ale trafiła prosto w bramkę. (19:15) (19:15)

28:30
    Cała stopa zawodniczki Zagłębia pojawiła się w polu bramkowym, nie mogło to umknąć sędziom. (19:15) (19:15)

29:10
    Mocno rzuciła Karwecka, ale czujna była w tej sytuacji Tsvirko. Skutecznie odbiła piłkę nad poprzeczkę. (19:15) (19:15)

29:55
    Świetnym rzutem z biodra popisała się Semeniuk-Olchawa! Bezradna w tej sytuacji zasłonięta Kędzierska. (19:16) (19:16)

29:59
    Szybkie wznowienie Startu! Rzut z dalekiej odległości oddała Aleksandrowicz, ale pokonała Tsvirko! W dwie sekundy dosłownie gospodynie potrafiły przenieść piłkę spod własnej bramki i trafić do siatki! (20:16) (20:16)

30
    Pierwsza połowa zakończona.

Pierwsza połowa bardzo zaskakująca. Chyba nikt przed meczem nie spodziewał się takiej ilości bramek w pierwszej części gry, a szczególnie aż 4 bramek przewagi na korzyść Startu Elbląg. Mamy dziś bardzo otwarte spotkanie i jak na razie elblążanki popisują bardzo dobrymi akcjami, ale czy dadzą radę grać na takim poziomie także w drugiej części gry? (20:16) (20:16)

Wracamy do Państwa za kilka minut na drugą połowę spotkania. W pierwszej części gry emocji nie brakowało, zapewniam, że i w drugiej będzie podobnie. Zostańcie z nami! (20:16) (20:16)

Zawodniczki już wróciły po przerwie, za moment zaczynamy drugą połowę!

Przypominamy, że Start dzisiaj na żółto, a zawodniczki "Miedziowych" na czarno-pomarańczowo!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (20:16)

31
    Aleksandrowicz odpocznie 2 minuty na ławce kar i będzie rzut karny dla rywalek... (20:16) (20:16)

32
    Jelena Bader trafia z karnego! (20:17) (20:17)

32
    Janaczek trafia ze środka i gospodynie w osłabieniu zdobywają bramkę! (21:17) (21:17)

33
    Załęczna przekroczyła linię pola karnego, szkoda, bo była bramka! (21:18) (21:18)

34
    Pałgan trafia i już tylko 2 bramki różnicy! (21:19) (21:19)

34
    Wolska świetnie rzuca lewą ręką! (22:19) (22:19)

35
    Aleksandrowicz przegrywa pojedynek z Tsvirko! (22:19) (22:19)

36
    Grzyb świetnie wymanewrowała rywalkę na lewym skrzydle! (23:19) (23:19)

37
    Zoria uda się na drugą już karę tego wieczoru... (23:19) (23:19)

37
    Jochymek skuteczna z prawego skrzydła! (23:20) (23:20)

38
    Sielicka broni rzut z lewego skrzydła rywalki! (23:20) (23:20)

39
    Kędzierska trafia! (24:20) (24:20)

41
    Grzyb pewnie z karnego! (25:20) (25:20)

42
    Aleksandrowicz trafia ze środka! (26:20) (26:20)

43
    Załęczna trafia i znów 5 bramek różnicy! (26:21) (26:21)

44
    Grzyb trafia po kontrze Startu! (27:21) (27:21)

45
    Bader trafia! (27:22) (27:22)

45
    Załęczna skutecznie ze środka! (27:23) (27:23)

46
    Lewa ręka Wolskiej jest niezawodna! (28:23) (28:23)

47
    Bader uda się na ławkę kar... (28:23) (28:23)

48
    Będzie rzut karny dla Startu! (28:23) (28:23)

48
    Maliczkiewicz broni rzut z karnego Grzyb! (28:23) (28:23)

48
    Olchawa potężnie z prawej strony! (28:24) (28:24)

49
    Paluch 120 sekund odpocznie na ławce... (28:24) (28:24)

49
    Maliszkiewicz znów broni rzut karny! (28:24) (28:24)

49
    Sielicka broni rzut z lewego skrzydła, obie bramkarki w ostatnich minutach świetnie sobie radzą! (28:24) (28:24)

50
    Grzyb lobuje Maliczkiewicz! (29:24) (29:24)

51
    Aleksandrowicz trafia i znów jest pięć punktów przewagi gospodyń! (30:25) (30:25)

52
    Kinga Grzyb jest dzisiaj bezbłędna! (31:25) (31:25)

53
    Koniuszaniec świetnie ze środka! (32:25) (32:25)

54
    Jochymek otrzymuje bezpośrednio czerwoną kartkę, kontrowersyjna decyzja arbitrów! (32:25) (32:25)

54
    Lubinianki gubią się w ataku, łatwa strata piłki... (32:25) (32:25)

55
    Znów błąd przy wyprowadzaniu piłki Zagłębia, niesamowite! (32:25) (32:25)

56
    Wolska i jej lewa ręka! Między nogami Maliczkiewicz piłka wpada do bramki! (33:25) (33:25)

57
    Kolejna czerwona kartka! Zoria w tym meczu już sobie nie pogra... (33:25) (33:25)

58
    Koniuszaniec trafia i Zagłębie przegrywa już 9 bramkami! (34:25) (34:25)

58
    Załęczna trafia! (34:26) (34:26)

59
    Czas dla trenera gospodyń, chyba tylko po to, żeby zawodniczki mogły się pocieszyć z nadchodzącego zwycięstwa! (34:26) (34:26)

59
    Załęczna trafia po kontrze! (34:27) (34:27)

60
    Sądej jeszcze uda się na ławkę kar w końcówce... (34:27) (34:27)

60
    Bader trafia z rzutu karnego! (34:28) (34:28)

60
    Koniec meczu. (34:28)

Ależ mecz elblążanek! Wygrywają z wyraźnym faworytem z Lubina aż 34:28! Kapitalne zawody w bramce gospodyń rozegrała Ewa Sielicka – nie dość, że piękna to jeszcze do bólu skuteczna w swoich interwencjach! Młoda bramkarkę (18 lat!) wybieram dziś MVP tego spotkania! (19:08:48)

Adam Kotleszka

Norbert Sinkiewicz

EKS Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska – Sądej, Waga, Cekała, Wolska, Janaczek, Jędrzejczyk, Szymańska, Aleksandrowicz, Karwecka, Jałoszewska, Zoria, Grzyb, Koniuszaniec
    Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Załęczna, Tracz, Piekarz, Pałgan, Semeniuk-Olchawa, Obrusiewicz, Paluch, Jelić, Lalewicz, Bader, Walczak, Jochymek, Maltavarela

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin)