Livorno – Juventus 0:2 (koniec) | Sampdoria – Lazio 1:1 (koniec) | Sassuolo – Atalanta 2:0 (koniec)
Torino – Catania 4:1 (koniec) | Udinese – Fiorentina 1:0 (koniec) | Bologna – Inter 1:1 (koniec)
Bologna FC 1909
1:1 (1:0)
Inter Mediolan
Niedziela 24.11.2013, 20:45 • Renato Dall'Ara, Bologna • Włoska Serie A

MVP meczu zostaje FREDY GUARIN, który bardzo mądrze dzielił piłki w środku pola. Pomocnik Interu zaliczył także asystę przy jedynym trafieniu. (22:47:15)

Mecz dobiegł końca, a jego końcowy rezultat to 1 do 1. Wynik zupełnie nie oddaje poczynań boiskowych. To Inter był zespołem aktywniejszym i głodnym gry oraz zwycięstwa. Goście z Mediolanu próbowali wszystkiego, ale piłka niczym zaczarowana nie chciała wpaść kolejny raz do siatki Bologny, która nawiasem mówiąc dość skutecznie się broniła. Przy Renato Dall'Ara dochodzi zatem do podziału punktów. Dziękujemy za uwagę.

90+2
    Fenomenalne uderzenie wolejem Juana ląduje prosto na poprzeczce!!!! Wielka szkoda.

90+1
    2 minuty zostają doliczone do drugiej polowy.

90
    Korner dla Interu.

89
    Alvarez mocno huknął z ponad 25 metrów, jednak piłka minęła poprzeczkę.

88
    Strzał rozpaczy w wykonaniu Kone. Piłka poleciała co najmniej w 16 rząd na trybunach.

86
    Campagnaro zostaje zmieniony przez Belfodilego.

85
    Kone w bardzo efektowny sposób próbował przewrotki, niestety w żaden sposób nie miało to odzwierciedlenia w efektywności.

80
    Zawodnicy Bologny robią co mogą żeby urwać nieco cennego czasu.

79
    Trener Interu jest już wyraźnie zniecierpliwiony.

77
    Jedna z nielicznych akcji Bologny zostaje rozbita jeszcze w zalążku.

75
    Pazienza melduje się w miejsce Pereza.

74
    Bologna w pełni oddała inicjatywę Interowi, który bije głową w mur.

71
    Szybka akcja Interu, piłka zostaje wystawiona nabiegającemu Guarinowi, który strzela technicznie. Niestety piłka przelatuje nad poprzeczką. To powinna być bramka!

70
    Inter nadal naciera, ale bez efektu bramkowego.

68
    Garics siada na ławkę a w jego miejsce pojawia się Crespo.

65
    Bologna cofnęła się całym zespołem na swoją połowę i wyczekuje na błąd rywala i możliwość do kontrataku.

63
    Curci dostaje kartkę za kłótnie z arbitrem.

63

62
    Guarin mija rywala i strzałem po długim słupku chciał umieścić piłkę w bramce. Doskonale na linii broni bramkarz.

59
    Cambiasso sytuacyjnie uderzył kolanem, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Było naprawdę blisko.

58
    Inter wciąż konsekwentnie i cierpliwie stara się pieczołowicie rozgrywać swoje akcje.

56
    Kovacić zastępuje zmęczonego Taidera.

55
    Krhin potężnie uderza zza szesnastki z półwoleja i wyborna parada Handanoviča.

54
    Cambiasso strzela z ponad 20 metrów technicznie i dobrze broni golkiper.

52
    Guarin był tym, który asystował przy trafieniu.

51
    Gol dla Interu!
    JONATHAN strzela mocno po ziemi, piłka jeszcze odbija się od obrońcy i wpada do siatki zdezorientowanego bramkarza. Mamy wyrównanie dla gości.

51
    Bologna stara się zdobyć przewagę w środku pola.

49

47
    Diamanti strzela z wolnego w krótki róg i wspaniała interwencja golkipera.

46
    Rzut wolny dla Bologny.

46
    Cristaldo nie pojawi się już na murawie, a zastępuje go Bianchi.

46

Pierwsza połowa już za nami. Inter jest stroną dominującą, prowadzącą grę i po prostu lepszą. Jednakże wynik spotkania mówi zupełnie co innego. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie obfitować w gole i wspaniałe akcje. Zapraszamy po przerwie.

45+2
    Fantastyczna bomba Guarina, ociera się o mur i ląduje na poprzeczce!!!

45+1
    Rzut wolny dla gości z dogodnej pozycji.

45
    1 minuta zostaje doliczona do pierwszych 45.

44
    Guarin strzela potężnie, ale mało finezyjnie. Od bramki rozpocznie Bologna.

43
    Goście wciąż konsekwentnie atakują pozycyjnie.

42
    Morleo strzela mocno z ok 30 metrów, ale piłka powędrowała daleko w trybuny.

40
    Rzut rożny dla Interu.

38
    Kone dostaje upomnienie za faul przed polem karnym.

38
    Rzut wolny dla Interu z doskonałej odległości.

36
    Co za okazja dla Interu! Palacio fatalnie marnuje setkę niecelnym strzałem głową.

35
    Morleo wycina bez pardonu swojego rywala.

34
    Bologna zaczyna atakować co raz śmielej.

32
    Taider uderzył mocno z dystansu. Niestety piłka nie leciała nawet w światło bramki.

30
    Dobre zachowanie Handanoviča na przedpolu.

29
    Bolognia skutecznie wyparła Inter ze swojej połowy.

27
    Rzut wolny dla gospodarzy.

26
    Palacio strzela, jednak jego próba była strasznie słaba.

25
    Nagatomo nie zagra już w tym spotkaniu. Japończyk nabawił się jakiegoś urazu. Zastępuje go Pereira.

23
    Ciągłe natarcia nie dają efektu bramkowego Interowi.

21
    Guarin zagrał teraz idealną prostopadłą piłkę, ale błąd techniczny w przyjęciu Palacio zaprzepaścił okazję.

19
    Inter naciska rywala, ale gospodarze są bardzo solidni w obronie. Zawodnicy gości powinni spróbować uderzeń z dystansu.

17
    Gra Bologny nie układa się za dobrze szczególnie jeśli chodzi o 2 linię.

16
    Inter atakuje pozycyjnie.

14
    Palacio staje oko w oko z bramkarzem i górą z tego pojedynku wychodzi Curci. W tej sytuacji napastnik gości powinien próbować lobu.

13
    Diamanti dostaje żółtą kartkę za przekroczenie przepisów.

12
    Gol dla Bologny!
    Inter grał a Bolognia strzelił, tak najkrócej można przedstawić ostatnie minuty. Wzorcowo wyprowadzona kontra całego zespołu i bramka KONE.

10
    Rzut rożny dla gości.

10
    Inter zaczął ten mecz bardzo agresywnie. Zakładają po stracie pressing od razu na połowie rywala.

9
    Bologna jak na razie pomimo naporu rywala nie popełnia błędów w defensywie.

7
    Inter stara się poszanować footbolówkę.

6
    Ładna akcja gości, ale miękka wrzutka Taidera okazała się nieco za mocna.

5
    Ja na razie trwa walka o dominację w środkowej części boiska.

3

2
    Taider już trafia do notesu sędziowskiego, po bardzo ostrym wejściu w nogi rywala.

2

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Bologna FC 1909: Curci- Natali, Antonsson, Sorensen- Moreno, Krhin, Perez, Garics- Kone, Diamanti- Cristaldo

Internazionale Milano: Handanovič- Rolnado, Campagnaro, Juan- Jonathan, Taider, Cambiasso, Alvarez, Nagatomo- Guarin- Palacio

Sędziowie: Banti- De Pinto, Passeri- Marzaloni.

Faworytem tego spotkania jest oczywiście Inter Mediolan, który jest po prostu w lepszej formie. Gospodarze, jednak grają u siebie a to daje im pewien komfort psychiczny. Jeszcze raz gorąco wszystkich zapraszamy.

Forma Interu w ostatnich 5 spotkaniach jest całkiem przyzwoita. 3 zwycięstwa ( w tym 3:0 z Udinese) oraz 2 remisy. Utytułowany i wielokrotny mistrz Włoch pragnie wrócić do wielkiego footbolu i tytułów, a żeby to osiągnąć muszą zdecydowanie poprawić grę w obronie, która nie jest ich mocną stroną.

Inter Mediolan, natomiast ma z goła całkowicie inną sytuację. Goście zajmują 4 lokatę i są brani pod uwagę w walce o mistrzostwo Włoch. Kibice Nerazzurrich są w ostatnich miesiącach mocno skołowani, gdyż klub przejął miliarder z Azji, który już obiecał potężne wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. W tym kontekście przewijają się nazwiska: Ramosa, Costy czy trenera Simeone.

Dyspozycja Bologny nie jest ustabilizowana. W ostatnich 5 spotkaniach udało im się 2 razy zwyciężyć, 2 razy przegrać oraz jeden raz zremisować. Bardzo bolesna była porażka z Sassuolo oraz remis z Chievo Veroną, które są przecież bezpośrednimi rywalami w walce o bezpieczne miejsca.

Bologna po 12 kolejkach zajmuje obecnie 16 lokatę z dorobkiem 10 oczek. Gospodarze muszą niezwykle uważać, gdyż po piętach depczą im Sassuolo z taką samą liczbą punktów oraz Sampdoria wraz z Catanią, które mają po 9 oczek. W tej sytuacji każda porażka może oznaczać spadek do strefy spadkowej i dość nerwowy grudzień.

Zapraszamy wszystkich sympatyków włoskiej piłki na mecz w ramach 13 kolejki Serie A pomiędzy Bologna FC 1909 a Interem Mediolan. Spotkanie odbędzie się na