Lechia Gdańsk
Czwartek 28.11.2013, 16:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Już w najbliższą czwartek będziemy świadkami bardzo ciekawego widowiska, które sprezentują nam dwie drużyny T-mobile ekstraklasy. Lechia Gdańsk wybiera się bowiem do Białegostoku, aby walczyć tam o trzy punkty w starciu z równie dobrą ekipą Jagiellonii.

Piotr Stokowiec oraz jego podopieczni radzą sobie w nowym sezonie nie najlepiej, ale i nie najgorzej. Dwa zwycięstwa z Lechem i Śląskiem oraz dwie porażki z mniej wymagającymi rywalami pokazują, jak oni są nieobliczalni. Fakty są jednak nieubłagane – 22. punkty po 17. kolejkach dały im dziewiątą pozycję w tabeli.

Jeżeli chodzi zaś o drużynę Lechii, to ich poczynania są całkiem porównywalne do najbliższego rywala, choć na początku sezonu radzili sobie dużo lepiej. Dwie porażki, dwa remisy i tylko jedną zwycięstwo w ostatnich 5. kolejkach, pozwoliło piłkarzom Michała Probierza na zdobycie ogólnie 20. punktów, co daje 12. lokatę w lidze.

Na stadionie w Białymstoku niestety na pewno zabraknie Matsuiego, który za nadmiar żółtych kartek musi pozostać w Gdańsku. Również szkoleniowiec Probierz z uwagi na urazy Bieniuka, Buzały, a także Pietrowskiego będzie musiał zastąpić ich innymi graczami, co zapewne jest dobrą wiadomością dla rywali.

Na relację live z tego spotkania zapraszamy Państwa w czwartek od godziny 15:45. Mecz ten poprowadzi Pan Szymon Marciniak z Płocka. Śledź te, oraz inne spotkania tylko na Lajfy.com

Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip:

Białystok: Baran – Popchadze, Ukah, Porębski, Waszkiewicz – Pazdan, Plizga, Grzyb, Quintana, Mackiewicz – Balaj

Rezerwowi: Słowik – Dźwigała, Tosik, Norambuena, Gajos, Gajko, Piątkowski

Gdańsk: Bąk – Janicki, Madera, Deleu, Oualembo – Dawidowicz, Frankowski, Zyska, Wiśniewski, Machaj – Grzelczak

Rezerwowi: Małkowski – Bąk, Pazio, Kostrzewa, Tuszyński, Duda, Kugiel

Zawodnicy wraz ze swoimi opiekunami opuszczają szatnię, a więc zaraz zaczynamy.

Wszystkie szale poszły w górę i słuchamy teraz hymnu Jagiellonii! Piękny widok.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Minęło 11 sekund, a Lechia już zagroziła bramce rywali. Frankowski zagrał delikatnie wzdłuż linii bramkowej, ale połapali się w tym defensorzy.

2
    Mocno Balaj próbuje wbić futbolówkę w okolice 12. metra, ale dobrze interweniuje Ukah.

3
    Grzelczak fauluje rywala na lewej stronie boiska i będzie dobra okazja dla gospodarzy z rzutu wolnego.

6
    Cztery podania do nie swojego zawodnika widzimy teraz w środkowej strefie boiska.

8
    Fatalna próba lobowania golkipera z ponad 20. metrów. Quintana może pluć sobie w brodę.

9
    Ostro został potraktowany łokciem zawodnik Lechii. Będzie musiał na chwilę opuścić murawę.

10
    Zbyt lekko wycofują gospodarze piłkę do własnego bramkarza i Baran musi ratować sytuację.

12
    Trzeba przyznać, iż Jagiellonia gra bardzo rozważnie i zarazem skutecznie w defensywie. Nie ma dla nich straconych piłek.

14
    Bardzo mocna wrzutka w pole karne i pierwszy przy piłce melduje się Baran.

15
    Dawidowicz leży teraz na murawie i wygląda na to, że ma problemy z bolącą nogą.

16
    Ukah stara się uruchomić Balaja, ale niestety Albańczyk jest za wolny, co w pełni wykorzystuje Bąk.

18
    Kolejne, zbyt mocne zagranie z boku boiska. Piłka mija głowę Grzelczaka, któremu nie udaje się zagrozić Baranowi.

20
    Kolejna przerwa spowodowana jakimś urazem. Leży teraz na boisku Madera.

21
    Starał się bardzo walczyć o piłkę Janicki, ale niestety fauluje w ataku zawodnika Jagiellonii.

23
    Za daleko, za głęboko i za mocno centrował piłkę z rzutu wolnego Machaj. Od bramki Baran.

24
    Pazdan dośrodkował w pole karne, piłkę wypiąstkował Bąk, a ta wpadła wprost pod nogi Balaja. Albańczyk jednak się myli i nie trafia na pustą bramkę!

26
    Mina trenera Lechii mówi wszystko za siebie. Jest on chyba wściekły na swojego napastnika.

27
    Ofiarnie we własnym polu interweniuje Grzyb, zabijając tym samym zagrożenie. Należą się mu brawa.

29
    Zagrożenia szuka z rzutu wolnego Plizga, ale w walce o piłkę zderzyli się mocno Bąk i Ukah.

30
    Za wysoko w tej sytuacji podnosił nogę Ukah i trafia on jako pierwszy do notesu sędziego.

32
    Nieco uspokoiła nam się teraz gra obu ekip. Dłużej przy piłce utrzymują się jednak przyjezdni.

34
    Przekombinował Wiśniewski i w rezultacie mamy stratę. Mógł lepiej rozegrać tę akcję.

35
    Padł niemal na samej linii kończącej boisko Quintana, ale arbiter każe zacząć od bramki Bąkowi.

37
    Nie wiadomo co chciał zrobić teraz Quintana – wrzucać, czy strzelać. W każdym razie nic mu nie wyszło.

39
    Janicki po stałym fragmencie dotknął jeszcze głową futbolówkę, ale nie zagroził Baranowi.

40
    Zostało nam już tylko pięć minut pierwszej części meczu, a nie widzieliśmy jeszcze ani jednej bramki.

42
    Ukah uratował piłkę przed opuszczeniem boiska, ale w ramach próby dobiegnięcia do niej faulował Deleu.

44
    Nadmierna agresja w grze w wykonaniu Porębskiego i mamy kolejną kartkę.

45
    Nie wstaje o własnych siłach Machaj. Wydaje się jednak, że będzie w stanie grać dalej.

45
    Sędzia w osobie Szymona Marciniaka decyduje się na doliczenie dodatkowej minuty.

45+1
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, z piętki uderza Grzelczak, ale z linii bramkowej wybija to jeszcze defensor "Jagi"!

45+1

Co tu dużo mówić? Niczego nam chyba w tym spotkaniu nie brakuje... no może poza bramkami. Do przerwy mamy bezbramkowy remis, ale to wszystko może się zmienić w drugiej połowie.

46

46
    Mamy podwójną zmianę dla Jagiellonii. Waszkiewicz zmieniony zostanie przez Tosika.

46
    I druga zmiana, czyli wchodzący Gajos. Zastąpi on natomiast słabego Mackiewicza.

48
    Walczył długo o piłkę Grzelczak, ale ostatecznie nie było nikogo, do kogo mógłby odegrać napastnik Lechii.

50
    Wbiegający w pole karne Pazdan próbował odegrać jeszcze do lepiej ustawionego Grzyba. Nieudanie.

51
    Grzyb zostaje faulowany przez Zyska podczas kontry i mamy kolejny kartonik w kolorze żółtym.

53
    Zdecydowanie lepiej radzi sobie w drugiej połowie Lechia. Gospodarze nie mają nic do powiedzenia.

54
    Piłka wywinęła kozła i po chwili uderzył w nią Wiśniewski. Prosto w Pana Boga.

55
    Madera faulowany w ataku przez Plizgę. Coraz więcej fauli towarzyszy nam w dzisiejszym meczu.

56
    Bardzo niebezpieczne wejście zawodnika Lechii. Mamy żółtą kartkę dla Oualembo.

57
    Machaj do Dawidowicza, a ten natychmiast w kierunku Deleu. Niestety piłka nie dochodzi do Brazylijczyka.

60
    Ależ proste błędy w wykonaniu Jagiellonii. Kolejny, głupi faul i ukarany zostaje Tosik.

61
    Janicki fauluje Balaja przy odbiorze piłki, ale arbiter każde grać dalej. Nieudana kontra Lechii.

63
    Rajd Grzelczaka przez połowę boiska. Napastnik gości wbiegając w pole karne nie miał jednak szans z czwórką rywali.

64
    Domaga się żółtej kartki dla Deleu zawodnik Jagiellonii, ale to Popchadze zostaje ukarany za pretensje.

65
    Ależ piekielnie mocne uderzenie Machaja z dystansu! Piłka przelatuje minimalnie nad poprzeczką!

67
    W ostatnich minutach zawodnicy Lechii po kolei ustawiają się w kolejce do strzału niczym na promocji w Tesco.

68
    Grzyb podobnie jak wcześniej Machaj! Z ponad 20. metrów ponad poprzeczką bramki!

69
    Mamy jeszcze pierwszą zmianę dla gości. Zyske zastąpi Kostrzewa.

70
    Dobrze przerwana kontra Lechii po prawej stronie boiska. Czyste wejście i mamy aut.

72
    Chwilowy brak pomysłu na jakikolwiek atak ze strony obu ekip. My natomiast czekamy na bramki.

74
    Długo powstrzymywał rywala Popchadze i zasłużył na drugą żółtą kartkę, ale sędzia go oszczędza.

75
    Z ostrego kąta uderza po ziemi Janicki i futbolówka mija o kilka centymetrów prawy słupek!

77
    Szczęścia z dokładnie 33. metrów szuka Wiśniewski, ale się chyba nie przyłożył do tego strzału.

78
    I zamiana numer dwa dla gości. Dobrze spisującego się dziś Machaja zastąpi Tuszyński.

79
    Gol dla Lechii!

Przy próbie wybicia piłka odbija się o nogi Grzelczaka i leci wprost pod nogi PIOTRA WIŚNIEWSKIEGO, który w sytuacji sam na sam pokonuje pewnie Barana.

80
    Zaraz po wejściu na boisko ukarany jeszcze zostaje – jako kolejny – Tuszyński.

83
    Rzut wolny pośredni z pięciu metrów! Tego jeszcze nie grali. Quintana prosto w mur ustawiony na samej linii bramkowej!

85
    Mamy ostatnią zmianę dla "Jagi". Poturbowany Ukah zejdzie z boiska, a pojawi się Piątkowski.

87
    Deleu popełnia błąd, ale Balaja uprzedza w ostatniej chwili Madera. Brawa dla niego.

88
    I koniec ze zmianami. Wchodzi na boisko Bąk, a zejdzie napastnik Lechii, Grzelczak.

90
    Ależ atakują teraz gospodarze. Nie mają jednak nic do stracenia, a do zyskania wiele.

90
    Mamy jeszcze przedłużony czas gry. Dodatkowe trzy minuty nadziei dla Jagiellonii.

90+2
    Pazdan delikatnie podbija piłkę głową na 10. metrze, ale nie sprawia problemów Bąkowi.

90+3

Mamy ostatni gwizdek arbitra! Lechia rzutem na taśmę pokonuje Jagiellonię 1:0 i dzięki temu, przynajmniej do jutra wyprzedza w tabeli własnie Białostoczan. Wydaje mi się, że na miano najlepszego zawodnika meczu zasługuje dziś Machaj. Typowy motor napędowy, bez którego nie byłoby ofensywy Gdańszczan. (17:53:57)

Gole: 79. Wiśniewski

Kartki:   30. Ukah (JAG), 44. Porębski (JAG), 60. Tosik (JAG), 64. Popchadze (JAG) – 51. Zyska (LCH), 56. Oualembo (LCH), 80. Tuszyński (LCH)

Jagiellonia Białystok: Baran – Popchadze, Ukah (85. Piątkowski), Porębski, Waszkiewicz (46. Tosik) – Pazdan, Plizga, Grzyb, Quintana, Mackiewicz (46. Gajos) – Balaj.
    Zmiany: Słowik – Dźwigała, Tosik, Norambuena, Gajos, Gajko, Piątkowski.

Lechia Gdańsk: Bąk – Janicki, Madera, Deleu, Oualembo – Dawidowicz, Frankowski, Zyska (69. Kostrzewa), Wiśniewski, Machaj (78. Tuszyński) – Grzelczak (88. Bąk).
    Zmiany: Małkowski – Bąk, Pazio, Kostrzewa, Tuszyński, Duda, Kugiel.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)