wydarzenie zakończone
Puchar Świata: Kuusamo (HS-142)

Gregor Schlierenzauer

(Kraus, Morgenstern)

Piątek 29.11.2013, 16:00 • Ruka International Ski Stadium (Finlandia) • Skoki narciarskie

Dziękuję wszystkim, którzy obserwowali relację. Zapraszam już dziś na jutrzejszy konkurs, który zaplanowano na godzinę 17. Relacja na żywo w serwisie lajfy.com. (18:23:46)

9. Takeuchi 261.5pkt.

Krzysztof Biegun mimo osiemnastego miejsca pozostał liderem Pucharu Świata. O punkt wyprzedza Marinusa Krausa.

Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch. Mistrz Świata zajął 10. pozycję. Reszta polskiej kadry została sklasyfikowana na 18. miejscu Krzysztof Biegun, 21. Maciej Kot, 23. Piotr Żyła i 30. Dawid Kubacki.

Emocjonujące zawody, które wygrał popularny Schleri. Austriak awansował na pierwsze miejsce po fenomenalnym skoku na 143 metry.

Drugie miejsce młodego Niemca, zawody wygrywa Gregor Schlierenzauer!

Marinus Kraus skoczył 133 metry. Czy to wystarczy do zwycięstwa?

Przed nami pozostał tylko Marinus Kraus.

Severin Freund nie utrzyma drugiej pozycji! Tylko 126.5 metra Niemca.

Rune Velta "tylko" 130.5 metra. To będzie za mało nawet na czołową trójkę.

Kasai skoczył 132 metry, trzecie miejsce doświadczonego Japończyka.

Daiki Ito popełnił błąd na progu, wydawać się mogło, że zbyt agresywnie poszedł do przodu. W efekcie Japończyk osiągnął 127.5 metra.

Robert Johansson pokazał, że skok w pierwszej serii to był pojedynczy wybryk, w drugiej próbie osiągnął tylko 119 metrów.

Johansson ściągnięty z belki, znowu przeszkadza wiatr.

Dimitry Vassiliev 132,5 metra, mimo to zabraknie mu do prowadzącej dwójki z Austrii.

Peter Prevc słabiej niż poprzednicy, tylko 126 metrów.

Morgenstern leciał wysoko i bardzo ładnie technicznie, 133 metry Austriaka i druga pozycja Thomasa.