KS Azoty-Puławy
27:23 (10:10)
Özel İdare SK Ankara
Sobota 30.11.2013, 18:00 • Hala MOSiR, Puławy • Challenge Cup

Za relację dziękuje Adam Winiarczyk, zapraszam na jutrzejszy mecz Płocka w Kilonii oraz inne atrakcyjne spotkania, których na Lajfy.com nie brakuje. (19:25:36)

Azoty grają dalej, ogrywając Turków w dwumeczu 62:43 (35:20, 27:23) . Na pochwały z pewnością za styl gry nie zasłużyły, ale zwycięzców się nie sądzi.

60
    Na 37 sekund przed końcem o czas prosi trener Kowalczyk. (27:23) (27:23)

59
    A gola zdobywa Gocmen, do końca 50 sekund. (27:23) (27:23)

59
    Azoty tracą piłkę. (27:22) (27:22)

58
    Kary dla Yildirima i Babicza. (27:22) (27:22)

58
    Traci piłkę Caliskan. (27:22) (27:22)

58
    Masłowski sam, ale nie trafia. (27:22) (27:22)

57
    Broni Goktepe, ale będzie wolny dla puławian. (27:22) (27:22)

57
    Trafia Ercelyan (27:22) (27:22)

56
    Do końca 3 minuty i 50 sekund. (27:21) (27:21)

56
    Łyżwa trafia tylko po kontrach – trzeci taki gol Krzyśka! (27:21) (27:21)

56
    Strata gośći (26:21) (26:21)

55
    Trafia Piotrek Masłowski (26:21) (26:21)

55
    Broni Rasimas, szansa na +5 (25:21) (25:21)

54
    Trafia ze skrzydła Adam Skrabania. (25:21) (25:21)

54
    Gramy już, ładna akcja i gol Celebiego. (24:21) (24:21)

54
    Tę wykańcza Adam Babicz i prowadzenie Azotów wzrasta do 4 goli. O czas prosi trener Ozturk, do końca 6 minut i 55 sekund. (24:20) (24:20)

53
    Broni Vilius Rasimas, kontra Azotów (23:20) (23:20)

53
    Łyżwa po raz drugi dziś trafia po kontrze. (23:20) (23:20)

51
    A w kontrze trafia Celebi (21:19) (21:19)

50
    Stacili piłkę też gospodarze (21:18) (21:18)

50
    Strata gości (21:18) (21:18)

49
    Trafia z prawego skrzydła Paweł Ćwikliński. (21:18) (21:18)

49
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 550 widzów. A rzut Łyżwy blokują Turcy. (20:18) (20:18)

49
    Timeout dla gospodarzy. (20:18) (20:18)

48
    Gol jednego z Turków, alw wcześniej kroki. (20:18) (20:18)

48
    Trafia Łyżwa po kontrze! 20:18 (20:18) (20:18)

47
    Broni Goktepe rzut Przybylskiego. (19:18) (19:18)

47
    Trafia Caliskan. (19:18) (19:18)

47
    Najwięcej goli dla Azotów zdobył Przybylski – 4, a dla Turków Celebi i Caliskan – po 5. (19:17) (19:17)

46
    Superwkrętka Marko Tarabochii! Dwie minuty dla Celebiego. Dwa gole przewagi, i przewaga 5 na 4 dla Azotów. (19:17) (19:17)

46
    Gramy po pięciu w polu. Celebi nie trafia. Przy piłce KS Azoty (18:17) (18:17)

46
    A na dwie minuty odesłany Ercelyan. (18:17) (18:17)

46
    Indywidualnie w kontrze Przemek Krajewski, gol i kara dla jednego z Turków. (18:17) (18:17)

45
    Przechwyt Krajewskiego (17:17) (17:17)

45
    Trzecia kara Mateusza Kusa, żegnamy "Kozę". Do końca meczu kwadrans, a przy piłce Azoty. (17:17) (17:17)

45
    Strata Azotów... (17:17) (17:17)

44
    Tym razem Celebi trafia i mamy remis. (17:17) (17:17)

44
    Z dystansu Celebi, ale niecelnie. (17:16) (17:16)

44
    I drugi raz pokonuje z karnego tureckiego bramkarza. (17:16) (17:16)

44
    Sobol podchodzi do karnego... (16:16) (16:16)

44
    Sobol nie trafia ze skrzydła, ale widział sędzia faul na Janku. (16:16) (16:16)

43
    Wyrównuje Volkan Caliskan. (16:16) (16:16)

42
    Próba wrzutki, ale niestety przejście Jana Sobola. (16:15) (16:15)

42
    Faul na Babiczu i gra pasywna Azotów. Kosmetyka parkietu, pokrzykują goście. (16:15) (16:15)

40
    Trafia Celebi, a Azoty tracą w ataku pozycyjnym. (15:14) (15:13)

39
    Adam Babicz dla Azotów! 2 gole przewagi (15:13) (15:13)

39
    Raz jeszcze Rasimas broni. (14:13) (14:13)

38
    Na prowadzenie Azoty wyprowadza Marko Tarabochia. (14:13) (14:13)

38
    Obok bramki Caliskan. (13:13) (13:13)

37
    A kontrę wykańcza Jan Sobol. (13:13) (13:13)

37
    Rykoszet po rzucie Turka, broni Rasimas. (12:13) (12:13)

37
    Teraz nawet Przybylski nie pokonał tureckiego bramkarza, w rewanżu jeden z Turków nie trafia. W poprzeczkę trafia też Sobol. (12:13) (12:13)

36
    Tarabochia trafia w Goktepe, ale dalej przy piłce azotowcy. (12:13) (12:13)

36
    Caliskan trafia po raz piąty dziś. (12:13) (12:13)

35
    Będzie karny za obronę w kole. (12:12) (12:12)

35
    Teraz Przybylski w lukę w strefie i z siedmiu metrów pewnie pokonuje Goktepe. (12:12) (12:12)

35
    Goktepe broni rzut Sobola i dobitkę Babicza, ale przy piłce nadal Azoty! (11:12) (11:12)

34
    Caliskan trafia dla Turków. (11:12) (11:12)

33
    Szeroko Azoty i trafia Krajewski. (11:11) (11:11)

33
    Gol Eroza i na prowadzeniu goście. Dwie minuty dla Oymena. (10:11) (10:11)

33
    Babicz obroniony przez Goktepe (10:10) (10:10)

Gramy za chwilę, zaczną Turcy.

Na meczu obecny minister do spraw nieważnych Włodzimierz Karpiński, a z przerwy wracają już pierwsi tureccy gracze.

Najwięcej bramek w meczu zdobył Can Celebi – aż 4.

Do przerwy remis po 10. Fatalna gra Azotów, oby po przerwie było lepiej. Wracamy za 10 minut.

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:10)

30
    A Demirman broni rzut Kusa. (10:10) (10:10)

30
    Zablokowany Babicz. (10:10) (10:10)

30
    40 sekund. (10:10) (10:10)

29
    Po raz czwarty trafia Celebi. (10:10) (10:10)

29
    Traci piłkę Łyżwa. (10:9) (10:9)

28
    Tarabochia trafia, ale kroki. Był faulowany, zatem wolny dla Puław. (10:9) (10:9)

28
    Broni Grzybowski, i Azoty przy piłce. 2 minuty i 10 sekund do końca. (10:9) (10:9)

28
    Azoty ładnie w obronie, ale przy piłce goście. (10:9) (10:9)

26
    Źle grają Azoty, w przerwie suszarka jak w środę z Zabrzem przyda się Azotom. O czas prosi trener Ozturk. (9:9) (9:9)

26
    Myli się ze skrzydła Krajewski. (9:9) (9:9)

25
    Z nietypową obroną gości, Azoty radzą sobie źle, dobrze, że ich obrona wygląda jako tako i mamy jak dotąd remis. Blok Przybylskiego i interwencja Grzybowskiego, przy piłce Azoty! (9:9) (9:9)

24
    Babicz niecelnie. (9:9) (9:9)

24
    Broni Rafał Grzybowski! Za moment w komplecie Azoty (9:9) (9:9)

24
    I kończy się to stratą, do końca I połowy 6 minut i 45 sekund. (9:9) (9:9)

23
    Gra pasywna Azotów.. (9:9) (9:9)

23
    Jakiś błąd wywołali u Turków sędziowie i będzie szansa na prowadzenie. (9:9) (9:9)

22
    Druga kara dla Mateusza Kusa. (9:9) (9:9)

22
    Fatalnie grają Azoty. Oby II połowa była równie dobra jak w Turcji. (9:9) (9:9)

21
    Strata Łyżwy i Tarabochi. (9:9) (9:9)

21
    Babicz przedziera się, ale sam nic nie jest w stanie zrobić. (9:9) (9:9)

21
    Niecelnie Celebi podaje, aż spadły słuchawki panu z Radia Lublin. (9:9) (9:9)

20
    A Grzybowski broni rzut Eroza. (9:9) (9:9)

19
    Wyrównanie zdobywa Eroz, a dwie minuty dostaje Łyżwa i minuta i 10 sekund grać będą 4 na 6. (9:9) (9:9)

19

19
    Ma bposli Adam Babicz, a rzut Tarabochii broni bramkarz z Turcji. (9:8) (9:8)

19
    Broni Rafał Grzybowski. (9:8) (9:8)

18
    Dwie minuty dla Mateusza Kusa. (9:8) (9:8)

18
    Strata Azotów, ale co z tego skoro Oz nie potrafił złapać piłki. Kolejna strata i już przy piłce Turcy, szansa na remis. (9:8) (9:8)

17
    I jeszcze Ćwikliński. (9:8) (9:8)

17
    Caliskan z daleka, zmiany w Azotach. Wchodzą Skrabania, Tarabochia i Łyżwa. (9:8) (9:8)

16
    Caliskan dla Turków, Masłowski dla Azotów. 9:7! (9:7) (9:7)

15
    Do wejścia gotów Adam Babicz. (8:6) (8:6)

15
    Nie będzie jednak tego gola, faul w ataku w kontrze Krajewskiego zdaniem czeskich sędziów.. (8:6) (8:6)

15
    Superakcja Rafała Przybylskiego. (8:6) (8:6)

15
    Dwie minuty dla Oymena. Azoty wciąż aż za spokojnie. (7:6) (7:6)

14
    Kontaktowy gol – trafia Eroz. (7:6) (7:6)

14
    Słaby początek Azotów i o czas prosi trener Kowalczyk. (7:5) (7:5)

13
    Caliskan trafia dla "Kebabów" (7:5) (7:5)

12
    Za Goktepe do bramki wejdzie Akgul. (7:4) (7:4)

12
    Gol Mateusza Kusa! (7:4) (7:4)

11
    Lobem próbował Grzybka zaskoczyć jeden z gości, ale ten pewnie w bramce i akcja Azotów. (6:4) (6:4)

11
    Tę wykańcza Artur Barzenkou. (6:4) (6:4)

11
    Błąd chwyta Celebiego i kontra Azotów. (5:4) (5:4)

10
    Jakiś papierek na boisku leżał, a po angielsku jednego z Turków upomina czeski sędzia. Trzeci wolny dla Turków w jednej akcji. (5:4) (5:4)

10
    Przy piłce Turcy. Szansa na wyrówanie. (5:4) (5:4)

9
    Barzenkou przy sygnalizacji gry pasywnej, ale radzi sobie z tym rzutem Goktepe. (5:4) (5:4)

9
    Przybylski próbował sam, zablokowany. Piłka dla gospodarzy. (5:4) (5:4)

9
    Celebi trafia po raz trzeci. (5:4) (5:4)

8
    Indywidualnie Barzenkou, dobija jego rzut Kus. (5:3) (5:3)

8
    Eroz z prawego skrzydła. (4:3) (4:3)

7
    Rafał Przybylski świetnie wchodzi w strefę i trafia (4:2) (4:2)

7
    Świetnie w bramce Grzybowski! (3:2) (3:2)

7
    W środek bramki, pewnie Czech. (3:2) (3:2)

6
    Indywiidualnie Krajewski i będzie karny. Sobol... (2:2) (2:2)

6
    Strata Idare (2:2) (2:2)

6
    Przybylski fauluje. (2:2) (2:2)

5
    Atak Turków wygląda dość zabawnie (2:2) (2:2)

4
    Aktywnie i agresywnie w obronie próbują grać Turcy, ale Azoty radzą sobie z tym. Gola zdobył Przybylski (2:2) (2:2)

4
    Celebi raz jeszcze dla Ozel. (1:2) (1:2)

3
    Żółta kartka dla Kus (KS Azoty Puławy). (1:1)

3
    Strata Masłowskiego i Kusa (1:1) (1:1)

2
    Krajewski odpowiada po ładnej akcji z Przybylskim, a z największą przyjemnością broni Grzybowski akcję gości. (1:1) (1:1)

2
    Celebi dla Idare zdobywa pierwszego gola. (0:1) (0:1)

1
    Dziwny handball grają Turcy, egzotyczny (0:0) (0:0)

1
    KS Azoty Puławy: Grzybowski, Krajewski, Barzenkou, Masłowski, Przybylski, Kus, Sobol
    Özel İdare SK Ankara: Goktepe, Eroz, Turali, Gocmen, Karslioglu, Caliskan, Oymen (0:0) (0:0)

1
    W słupek Artur Barzenkou i od bramki Turcy. (0:0) (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.. (0:0)

Wyczytany czystym angielskim przez Sławomira Seredyna apel.

Przed meczem, tradycyjnie w Challenge Cup, wyczytany będzie apel EHF.

Spod sektorówki skromna pirotechnika w wykonaniu kibiców z Puław. Trwa prezentacja.

Kibice Azotów ze specjalną oprawą, a zawodnicy przygotowali małe upominki dla gości.

Wychodzą witani brawami Turcy.

Dzisiaj nasze stoliki wyłożone zielonym suknem. Wiadomo – Europa.

Rozgrzewkę kończą też puławianie

Europejskie puchary do Puław wracają po 9 mesiącach przerwy. W poprzednim sezonie, Azoty zremisowały w Puławach z Initią Hasselt w rewanżowym meczu 1/8 finału Challenge Cup.

Zawodnicy Ozel zakończyli już rozgrzewkę.

Powoli kończyć się będzie rozgrzewka. Marko Tarabochia wspiera akcję Movember, podobnie jak Rafał Grzybowski i Mateusz Kus. Ceni się takie postawy.

Dziś po raz kolejny nasz sprzęt mógł ucierpieć, jednak piłka po obronie Viliusa Rasimasa poszybowała około metra obok naszego laptopa.

W pierwszym meczu w Ankarze, Azoty wygrały 35:20, o dwukrotne zwiększenie tej przewagi, a być może o wyższe niż 15 bramek zwycięstwo spróbują zagrać dziś Azoty Puławy.

Ja już teraz zapraszam na jutrzejszą relację z meczu o wszystko dla Wisły Płock oraz na równie ważny dla Vive Targów Kielce mecz w Dunkierce. Wszystko to na Lajfy.com!

Witamy z Hali MOSiR w Puławach. Sędziowie i zespoły rozgrzewają się, ja mam dla Was składy, z głośników płynie Coldplay – Viva la Vida.

Najtrudniejszymi do powstrzymania po stronie gości będą bramkarz Coskun Göktepe, który w I połowie meczu w Turcji "trzymał" wynik dla Ozel oraz rozgrywający, zdobywca 7 goli Yigit Eröz. Na relację z tego meczu zapraszają Lajfy.com.

I właśnie takie mecze jak ten rewanżowy mecz Challenge Cup, będą szansą na udowodnienie prawdziwości tych słów. Gospodarze muszą jednak pamiętać, że już w środę czeka ich trudny mecz z mielecką Stalą w Superlidze.

Umiejętne rotowanie kadrą przez trenera Kowalczyka daje większe możliwości, wykorzystywanie atutów poszczególnych graczy. Jak zapewniały władze klubu, Azoty dysponują całą szesnastką wartościowych graczy.

Puławianie zapewniają jednak, że spróbują wygrać w sobotę jeszcze wyżej, chcąc podziękować w ten sposób za wsparcie kibiców. Zadanie wydaje się o tyle ułatwione, że przed puławską publicznością, Azoty nie zwykły zawodzić.

Po pierwszym spotkaniu, rozegranym w Turcji, kwestia awansu jest już rozstrzygnięta. Azoty pokonały Ozel w Turcji aż piętnastoma bramkami.

KS Azoty-Puławy: Rasimas, Stęczniewski, Grzybowski – Ćwikliński, Tylutki, Jankowski, Łyżwa, Kus. Skrabania, Babicz, Przybylski, Masłowski, Barzenkou, Krajewski, Sobol. Trener: Kowalczyk
    Özel İdare SK Ankara: Goktepe, Akgul – Caliskan, Yalidz, Oymen, Oz, Keskin, Erceylan, Gocmen, Yildirim, Karsiloglu, Turali, Demirman, Ozmusul, Eroz, Celebi. Trener: Ozturk

Sędziowie: Frieser, Frieser (Czechy)