Górnik Z. – Widzew 3:2 (koniec) | Zawisza – Piast 6:0 (koniec) | Korona – Lech P. 1:0 (koniec)
Górnik Zabrze
3:2 (1:1)
Widzew Łódź
Wtorek 03.12.2013, 18:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa

Co się tu dziś działo?! Było 1:1, a zakończyło się na 3:2 dla Górnika! Bramka w ostatnich minutach kompletnie przytłoczy pewnie Łodzian i ci na następne spotkanie pojadą ze świadomością, iż mogli tutaj wygrać. (19:54:31)

90+4

90+4
    Strzał typu "lobującego" leci w kierunku dłuższego słupka, ale jak struna wyciąga się golkiper i wybiją piłkę w okolice linii autowej!

90+3
    Nakoulma przeszkadza, jak może z rozpoczęciu gry Widzewa. No i trafia do notesu.

90
    Ostatnie cztery, dodatkowe minuty nadziei Widzewa na to, że wywalczą jeszcze remis i zdobędą jeden punkt. Ciekawe, jak się to zakończy.

89
    I jeszcze jedna zmiana. Višņakovs kończy na dziś zawody. Teraz pora na Rybickiego.

87
    No i wreszcie również Pawlak zdecydował się na zmianę. Stępiński zejdzie, a wejdzie Batrović.

86
    Gol dla Górnika Zabrze!

Ależ fantastycznie przejął i zagrał z piętki między nogami rywali pomocnik Górnika! Futbolówka trafiła pod nogi WOJCIECHA ŁUCZAKA, który technicznym strzałem pokonuje Mielcarza!

84
    A jednak nie. Na noszach zdejmują Bośniaka z murawy klubowi lekarze. Oby się nie skończyło czymś groźnym.

82
    Padł na ziemie Melunović i potrzebuje pomocy kolegi z drużyny. Jest jednak już dobrze.

81
    I ostatnia zmiana dla podopiecznych Wieczorka. Wejdzie Łuczak w miejsce Przybylskiego.

80
    Dwa zablokowane strzały. Tylko tyle udało mi się wychwycić podczas zamieszania w polu karnym Górnika. Ostatecznie jednak wybija to Sobolewski.

78
    Ominął z lewej strony w polu karnym rywala Nakoulma i po chwili padł na murawę! Sędzia każe grać dalej.

77
    Chciał sam dać zwycięstwo swojej drużynie Małkowski. Ten strzał lewej nogi, lepiej żeby został zapomniany.

75
    Widzew atakuje, Górnik też. Końcowe minuty tego meczu, to będzie wojna, a nie tylko walka o punkty. Kto dziś wygra ten ważny pojedynek? A może będzie remis?

72
    No i mamy kolejną zmianę w Górniku. Tym razem Mosnikov wejdzie na murawę za Iwana.

71
    Prawie z linii końcowej boiska starał się zaskoczyć golkipera Iwan, ale Mielcarz dobrze operował nogami i wybił futbolówkę.

68
    Gol dla Widzewa!

Proste, zwykłe, niegroźne... dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Kaczmarka i mamy piękną bramkę ALENA MELUNOVICIA!

67
    Zamieszanie w okolicach 11. metra, piłka wylatuje pod nogi ustawionego przed polem karnym Nakoulmy, ale ten nie dał rady wycelować w bramkę.

Gole: 44. Nakoulma, 56. Zachara, 86. Łuczak – 21. K. Nowak, 68. Melunović

Kartki:   25. Madej (GOR), 90+3. Nakoulma (GOR)

Górnik Zabrze: Šteinbors – Łukasiewicz, Sobolewski, Małkowski, Olkowski – Nakoulma, Madej (65. Oziębała), Przybylski (81. Łuczak), Iwan (72. Mošnikov), Mączyński – Zachara.
    Zmiany: Witkowski – Mańka, Szeweluchin, Wełnicki, Mošnikov, Łuczak, Oziębała.

Widzew Łódź: Mielcarz – Bartkowski, Stępiński (87. Batrović), de Amo, K. Nowak – Mroziński, Kaczmarek, A. Višņakovs, Kasprzak, Melunović – E. Višņakovs (89. Rybicki).
    Zmiany: Krakowiak – Tomczyk, Leimonas, Aléx Bruno, Batrović, Rybicki, Staroń.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)