AS Roma – Fiorentina 2:1 (koniec) | Cagliari – Genoa 2:1 (koniec) | Hellas Verona – Atalanta 2:1 (koniec)
Sampdoria – Catania 2:0 (koniec) | Sassuolo – Chievo 0:1 (koniec) | Torino – Lazio 1:0 (koniec)
Inter – Parma 3:3 (koniec)
AS Roma
2:1 (1:1)
ACF Fiorentina
Niedziela 08.12.2013, 12:30 • Olimpico, Roma • Włoska Serie A

Niestety nie było dane zobaczyć nam dzisiaj Polaków. Rafał Wolski i Łukasz Skorupski całe spotkanie przesiedzieli na ławce rezerwowych. Dziękujemy za wspólne emocje i zapraszamy na pozostałe dzisiejsze relacje do portalu LAJFY.COM! (14:31:44)

Graczem meczu wybieramy Gervinho. Iworyjczyk przy obu golach miał spory udział i był także inicjatorem wielu ofensywnych szarż swojej drużyny.

Trzy punkty zostają na Stadio Olimpico w Rzymie! AS Roma pokonuje Fiorentine 2:1! Byliśmy świadkami niezłego widowiska, okraszonego trzema golami i kilkoma wybornymi zapędami ofensywnymi. Wynik meczu otworzył w 7 minucie Maicon. Goście wyrównali w 29 minucie za sprawą Vargasa. Trzecią, a jak się później okazało decydującą bramkę, w 67 minucie spotkania zdobył wracający do składu Destro.

90+4
    Dośrodkowanie Pizzaro pada łupem Dodo. Bezradna w swoich atakach jest Fiorentina.

90+3
    Cuadrado napomniany przez sędziego.

90+2
    Rossi wyszedł na czystą pozycję i w ostatniej chwili z interwencją zdążył wracający Castan!

90+1
    Dośrodkowanie Borji Valero i z kłopotami na przedpolu interweniuje De Sanctis.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego.

90
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Destro, na boisku pojawia się Bradley.

89
    Fiorentina nie rezygnuje, ale dobrze przed własnym polem karnym ustawieni podopieczni Rudiego Garcii.

88
    Pjanić wyrzucony z boiska! Bośniak przerywa kontratak rywali, druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka!

86
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Vargas, na boisku pojawia się Matos.

86
    Fiorentina nie rezygnuje z próby odrobienia strat. Kolejny korner dla przyjezdnych i Destro oddala zagrożenie.

85
    Sygnalizowane uderzenie z dystansu i bez najmniejszego problemu broni De Sanctis.

84
    Tomović szukał De Rossiego, jednak czujni defensorzy Romy.

83
    Prostopadłe podanie Pizzaro do Borji Valero, a ten zablokowany w polu karnym. Korner.

82
    Pizzaro domagał się odgwizdania faulu na wysokości pola karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony. Fiorentina stara się grać wysoko w końcówce meczu.

82
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie Fiorentina.

80
    Pozycyjny atak Romy, podłączył się w swoim stylu Maicon, ale nie opanował piłki w obrębie placu gry.

78
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Ambrosini, na boisku pojawia się Joaquin.

78
    Odpowiedź Fiorentiny i w szesnastce uprzedzony Rossi.

77
    Taddei miękko dorzucił w pole karne, ale Pjanić nie miał tam miejsca, by oddać strzał.

76
    Jeszcze dwie zmiany do dyspozycji ma szkoleniowiec Fiorentiny. Ciekawe, czy skorzysta z Rafała Wolskiego.

75
    Ostatni kwadrans meczu. Miejmy nadzieję, że to nie koniec goli na dziś!

73
    Pierwszy raz pokazał się nam Pizzaro. Jego uderzenie z dystansu w znacznej odległości mija bramkę.

73
    Pjanić z rzutu rożnego na głowę Benatii, a ten minimalnie chybi celu!

72
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Aquilani, na boisku pojawia się Pizzaro.

72
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Ljajić, na boisku pojawia się Taddei.

72
    Rzut rożny dla AS Romy.

70
    Korner dla Fiorentiny bez historii, nie udało się zagrozić bramce gospodarzy.

70
    Aj! Kapitalne uderzenie Pasquala z rzutu wolnego i piłkę zmierzającą w okienko "wyciąga" De Sanctis!

69
    Castan przerywa faulem szarżę Rossiego i ląduje w notesie sędziego.

68
    Destro ukarany za ściągnięcie koszulki.

67
    Gol dla Romy!

MATTIA DESTRO kapitalnie wraca do składu Romy! Rzymianie ponownie na prowadzeniu po strzale z bliskiej odległości! I znów w roli głównej Gervinho, który wyłożył piłkę wprost do nogi Destro!

67
    Gervinho świetnie uruchomił Maicona, a Brazylijczyk powstrzymany przez Neto! Tylko rzut rożny

66
    Od rzutu wolnego sprzed własnego pola karnego Fiorentina.

65
    Kapitalne widowisko na Stadio Olimpico. Początek drugiej połowy niezbyt interesujący, ale z upływem czasu coraz goręcej!

63
    Korner dla podopiecznych Garcii, ale nie przynosi on spodziewanego efektu. Na krótkim słupku czujni defensorzy gości.

62
    Roma pędzi niczym tornado. Gervinho zablokowany przed bramką.

62
    A teraz Strootman obił słupek! Olbrzymie szczęście Neto!

61
    Szybko przenieśliśmy się pod drugą bramkę. Ponownie akcję Rzymian napędził Gervinho, piłka trafiła do Ljajicia, który z ostrego kąta trafia wprost w bramkarza!

60
    De Sanctis ukarany przez Pana Orsato. Zdaje się, że za uwagi w kierunku arbitra.

60
    Ależ okazja Fiorentiny! Cuadrado wystawił futbolówkę na 7. metr Aquilaniemu, który nieczysto trafił w piłkę i spudłował!

59
    Krótko rozegrany korner, w drugie tempo dośrodkował Pasqual i pewnie na przedpolu bramkarz Romy.

58
    Zablokowane dośrodkowanie Pasquala i od rzutu rożnego "Viola".

57
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Florenzi, na boisku pojawia się Destro.

57
    Świetny rajd Gervinho, który z łatwością oszukał Rodriqueza i płaskim strzałem próbował pokonać Neto! Ten jednak świetnie interweniuje!

55
    Tymczasem poruszenie na ławce rezerwowych Romy. Szykuje się pierwsza roszada w teamie Rudiego Garcii.

55
    Niemały przestój w grze. Obie ekipy równają teraz siły w środku boiska.

53
    Z dość sporej odległości na strzał zdecydował się De Rossi. Nie mogło to zaskoczyć Neto.

52
    Częściej przy piłce Roma, ale dobrze ustawieni rywale.

50
    Pięć minut drugiej połowy za nami. Jak na razie żadna z ekip nie osiągnęła przewagi.

49
    Odpowiada Roma, niecelnym uderzeniem Florenziego.

47
    Dośrodkowanie Valero i uderzał głową Rossi – nad bramką.

46

Do przerwy AS Roma remisuje z ACF Fiorentiną 1:1. Wynik spotkania już w 7 minucie otworzył Maicon, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu. Wyrównanie padło w minucie 29, kiedy po świetnej akcji Tomovicia, zimną krew w polu karnym zachował Vargas. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco, zatem pozostańcie Państwo razem z nami!

Arbiter postanowił nie przedłużać pierwszej połowy.

44
    Świetnie w powietrze wyskoczył Benatia i główkował tuż nad poprzeczką!

43
    Jeszcze jeden rzut rożny dla AS Romy.

41
    Pewnie na przedpolu Neto.

41
    Do ofensywnej akcji podłączył się Dodo i wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny.

40
    Obie ekipy dobrze ustawione przed własnym polem karnym. W ostatnich minutach dużo gry w środkowej strefie.

37
    Indywidualna szarża Cuadrado, zakończona niecelnym strzałem.

36
    A jednak nie, arbiter po konsultacji z liniowym zmienia decyzję. Od bramki Roma.

36
    Świetny rajd Vargasa na lewym skrzydle i w ostatniej chwili, udany wślizg notuje Benatia. Rzut rożny.

35
    Rossi podaje do rozpędzonego Cuadrado, a ten uderza nad bramką. Trzy celne strzały Romy, przy dwóch Fiorentiny.

35
    Jeszcze około 10 minut do zakończenia pierwszej połowy. W pozycyjnym ataku "Viola".

32
    Nieudana próba uderzenia Maicona z ostrego kąta. Wydawało się, że lepszym pomysłem byłoby w tej sytuacji dośrodkowanie do partnera.

29
    Gol dla Fiorentiny!
    Świetny rajd na prawym skrzydle Tomovicia, wyłożenie piłki na 13. metr, skąd ładnie kropnął JUAN MANUEL VARGAS! Rozkręca nam się ten mecz!

26
    Ljajić kapitalnie wypuścił Gervinho, ten jednak przegrywa pojedynek sam na sam z Neto! To była idealna okazja na podwyższenie prowadzenia Romy!

25
    Niecelnie sprzed pola karnego przymierzył Vargas.

24
    Fiorentina zakłada na rywali wysoki pressing. Niezłe tempo tego meczu.

23
    Pjanić fauluje w środkowej strefie i trafia do sędziowskiego notesu.

21
    Valero dośrodkowuje w kierunku Aquilaniego, którego powstrzymuje Benatia.

21
    Świetnie przedarł się w polu karnym Rossi, ale jego uderzenie zostaje zablokowane. Korner.

20
    Goście próbowali prawą flanką. Niedokładne dośrodkowanie Tomovicia.

19
    Cuadrado ładnie wymienił piłkę z Aquilanim, jednak po raz kolejny szybsi defensorzy Romy.

18
    Ljajić wystawił futbolówkę Pjaniciowi, ale ten posłał ją wysoko nad bramką.

16
    Kolejna kartka dla gości. Tym razem za przewinienie na Gervinho, napomniany zostaje Rodriquez.

16
    Obrońcy Fiorentiny blokują strzał Pjanicia.

15
    Za ostry pressing Ambrosiniego, przewinienie na połowie rywali i "żółtko".

15
    Dwójkowa akcja Tomovicia i Aquilaniego, ale we wszystkim zorientowali się rywale.

13
    Wprost w bramkarza, z dystansu przymierzył Pjanić. Oj...coraz bardziej napędzają się gospodarze.

11
    Dośrodkowanie na 5. metr, przedłużenie piłki do De Rossiego, którego strzał z najbliższej odległości broni ponownie Neto!

11
    Kapitalna dwójkowa akcja Gervinho i Ljajicia, piłka trafia do Florenziego, którego strzał instynktownie broni Neto!

10
    Prostopadłe zagranie De Rossiego i na ofsajdzie Florenzi.

10
    Dodo faulowany przez Ambrosiniego.

7

MAICON szybko wyprowadza gospodarzy na prowadzenie! Na lewej stronie pola karnego przedzierał się Gervinho, wystawił piłkę na 5. metr, gdzie w olbrzymim zamieszaniu najlepiej odnajduje się Brazylijczyk, Maicon.

7
    Świetnie z piłką podciągnął Gervinho, wystawił Ljajiciowi, ale ten zablokowany.

6
    Jak na razie obie ekipy decydują się na strzały z dystansu. Przed momentem próba Strootmana, ale pewnie bramkarz rywali.

3
    Z woleja, z pola karnego uderzał Tomović, ale dobrze ustawiony De Sanctis.

2
    W odpowiedzi Roma i Ljajić uprzedzony przez Neto.

2
    Pierwszy strzał Cuadrado – niecelny.

2
    Roma na czerwono-biało, przyjezdni w białych koszulkach i fioletowych spodenkach.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Na ławkach rezerwowych dziś Polacy – Łukasz Skorupski i Rafał Wolski.

Obie ekipy już na murawie. Za chwile początek, miejmy nadzieję wielkich emocji.

AS Roma: De Sanctis – Maicon, Benatia, Leandro Castan, Dodo, De Rossi, Pjanić, Strootman, Florenzi, Gervinho, Ljajić.

ACF Fiorentina: Neto – Rodriquez, Pasqual, Tomović, Savić, Ambrosini, Borja Valero, Vargas, Cuadrado, Rossi, Montella.

Sędziowie: D. Orsato.

W obu ekipach mamy po jednym Polaku. Rezerwowym, o ile to słowo nie jest na wyrost, bramkarzem Romy jest Łukasz Skorupski (0 występów). W Fiorentinie występuje Rafał Wolski, który w tym sezonie na boiskach Serie A spędził 100 minut w trzech występach.

W ostatniej kolejce zremisowała 1:1 na wyjeździe z Atalantą. Fiorentina po zaciętym boju w meczu z Veroną, zgarnęła komplet punktów (4:3).

Fiorentina zajmuje miejsce 5, z identycznym dorobkiem punktowym jak plasujący się oczko wyżej Inter Mediolan. "Viola" do miejsca na podium traci 4 punkty.

Roma jest wiceliderem tabeli, z trzema punktami starty do liderującego Juventusu. Co ciekawe piłkarze z Rzymu nie zaznali jeszcze goryczy porażki w obecnej kampanii Serie A. Mają imponujące statystyki: 10 zwycięstw, 4 remisy i świetny bilans bramek 27-4 (najmniej straconych goli spośród wszystkich ekip).

Interesująco zapowiada się starcie AS Romy z ACF Fiorentiną. Na relacje live zapraszamy do portalu Lajfy.com od godziny 12:15.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.