Rennes – PSG 1:3 (koniec) | Ajaccio – Lorient 1:2 (koniec) | Évian TG – Reims 1:1 (koniec)
Guingamp – Monaco 0:2 (koniec) | Nantes – Toulouse 1:2 (koniec) | Nice – Sochaux 1:0 (koniec)
AC Ajaccio
1:2 (1:1)
FC Lorient
Sobota 14.12.2013, 20:00 • Stade François Coty, Ajaccio • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Lorient wygrywają trzecie spotkanie z rzędu na wyjeździe i są naprawdę w dobrej formie – czego nie można powiedzieć o miejscowych, którzy nie przerwali passy ponad dwóch miesięcy bez wygranego spotkania u siebie i małymi kroczkami zbliżają do spadku, którego oczywiście im nie życzę. Żegnam się z państwem zapraszając na końcowe kończące się dzisiaj spotkania i ostatni mecz w BBVA, które będzie przeprowadzone przez mojego redakcyjnego kolegę. (21:53:31)

90+4
    Ostatnia akcja meczu, którą rozgrywają goście i tracą piłkę i sędzia umożliwia wyjście piłkarzom Ajaccio z kontrą, lecz oni także tracą piłkę.

90+3
    Piłka przekroczyła linię końcową i Ochoa rozpoczął od dalekiego wybicia piłki, która wpada prosto pod nogi graczy Lorient.

90+2
    Od bramki drugą minutę doliczonego czasu gry rozpoczął Chaigneau.

90+1
    Na murawie leży kontuzjowany zawodnik Lorient, a w ekipie gości nie można już dokonać zmian.

90
    Sędzia doliczył 3 minuty dodatkowego czasu gry

90
    Doskonałą piłkę przed pole karne dostał Eduardo, który uderzył na bramkę Chaigneau, a ta przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

89
    Na środku boiska faulowany zawodnik Ajaccio i większość piłkarzy gospodarzy pobiegła pod pole karne Lorient, jednak była to strata czasu, gdyż piłka nie przechodzi pierwszego zawodnika .

88
    Szarża zawodnika gospodarzy prawą stroną kończy niepowodzeniem, gdyż jest atakowany przez dwójkę defensorów Lorient i traci piłkę.

87
    Kolejna z rzędu długa piłka lewą flankę do Aliadière, którą bez mniejszych problemów przejmują miejscowi.

86
    Zbyt mocno naciskany defensor Lorient przez napastnika Ajaccio i od rzutu wolnego na własnej połowie gracze gości.

85
    Faulowany zawodnik gości i od rzutu wolnego rozpoczęli gracze Lorient.

84
    Zmiana w drużynie AC Ajaccio: z boiska schodzi Arrache, na boisku pojawia się Camara.

84
    Gospodarze w natarciu, lecz każda centra kończy się w rękach Chaigneau.

83
    Szybka kontra gości, lecz zbyt mocną piłkę otrzymał Aliadiere i szybszy od niego był Ochoa.

82
    Gospodarze uderzają kilkukrotnie na bramkę Lorient, lecz każdy strzał został zablokowany przez defensora gości.

81
    Rzut z autu dla Lorient na wysokości pola karnego Ajaccio kończy się stratą i przy piłce zespół Ajaccio.

80
    Zmiana w drużynie AC Ajaccio: z boiska schodzi Tallo, na boisku pojawia się Oliech.

78
    Ostatnia zmiana w zespole gości Za zmęczonego Diallo na murawie pojawił się Monnet-Paquet.

77
    Zbyt głębko zagrana piłka z rzutu wolnego i bramkarz gości piąstkuję piłkę oddalając zagrożenie od własnej bramki.

76
    Rzut wolny dla gospodarzy, którzy przycisnęli rywali w końcowej fazie spotkania.

75
    Gospodarze po raz kolejny muszą odrabiać stratę pozostało im, jednak niewiele czasu do końca spotkania.

74
    Zmiana w drużynie AC Ajaccio: z boiska schodzi Faty, na boisku pojawia się Diarra.

73
    Dobrze rozegrany rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy i Barthelmé wpada z piłką w pole karne i podaje na piłkę wzdłuż 5 metra i nogę przystawia ALIANDIERE i pakuję piłkę do bramki.

72
    Dobrym uderzeniem tuż za pola karnego popisał się Eduardo i bramkarz gości zmuszony był wybić na róg. Stały fragment gry, jednak został źle rozegrany przez Ajaccio i goście są teraz w posiadaniu piłki.

71
    W ataku pozycyjnym gracze gości, którzy dośrodkowali w ciągu minuty kilkukrotnie na bramkę Ajaccio, lecz bez większych sukcesów, a realizator podał nam statystykę posiadania piłki 48-52% dla Lorient.

70
    Dobrym pressingiem zagrali gracze gości i przejęli piłkę blisko pola karnego rywali, lecz szybko naprawiają swój błąd defensorzy gospodarzy i odbierają piłkę.

69
    Długa piłka do Diallo, jednak jest zbyt mocno zagrana i Ochoa wychodzi z bramki i pewnie chwyta piłkę.

68
    Na spalonym zawodnik gospodarzy i dalekim wykopem piłki wznowił grę golkiper gości, który podał piłkę bezpośrednio do bramkarza rywali.

67
    Rzut rożny dla drużyny gości po raz kolejny piłka na dobrej paraboli lotu i uderza ją gracz Lorient, lecz wysoko nad bramką Ochoa.

66
    Od autu na połowie rywali gracze Lorient, którzy tracą piłkę, ale tym samym odwdzięcza się zawodnicy Ajaccio, którzy za darmo oddali piłkę rywalom.

65
    Lorient w ataku pozycyjnym, który póki co dobrze rozgrywają, jednak niedokładne dośrodkowania zawodnika gości i przejęli piłkę gracze Ajaccio.

64
    Za pewne jest to zmiana, która przynieść dzisiaj komplet punktów dla ekipy Lorient. Długa piłka tym razem na lewą stronę do André, który nie był w stanie utrzymać jej na płycie murawy.

63
    Mamy zmianę w ekipie gości. Na boisku pojawi Aliadière, a zejdzie z niego strzelec bramki Aboubakar.

62
    Dobre dośrodkowanie w pole karne Ajaccio, jednak zbyt lekko futbolówkę uderzył zawodnik gości by zaskoczyć Ochoa.

61
    Gospodarze rozgrywają ze spokojem piłkę na własnej połowie, a realizator pokazuję nam statystykę fauli, która wynosi 9-6 na graczy Ajaccio.

60
    Po 60 minutach gry remis jest jak najbardziej zasłużony, gdyż obie ekipy miały po jednej 100% sytuacji, które pewnie wykorzystali.

59
    Tym razem centra w pole karne gości, ale piłkę bez problemów chwyta Chaigneau, który dalekim wykopem wznowił grę swojego zespołu.

58
    Długa piłka do niepilnowanego Diallo, lecz jest zbyt mocno zagrywana i szybszy jest golkiper gospodarzy Ochoa, który łapie piłkę prosto w swoje rękawice.

57
    Zła centra w pole karne gości i gospodarze próbują wyprowadzić kontratak, lecz źle go rozgrywają i przejmują szybko piłkę gracze Lorient.

56
    Diallo przy próbie odbioru piłki nie czysto wchodzi w swojego rywala i jest to faul na żółtą kartkę.

56
    Rzut wolny dla Lorient z około 40 metrów od bramki Ochoa, które kończy się dośrodkowaniem i wybiciem piłki przez graczy Ajaccio i ponownie przy piłce zawodnicy gości.

55
    Szybka kontra gospodarzy i długa piłka do Tallo, lecz jest wolniejszy od defensora gości i traci piłkę.

54
    Od rzutu wolnego na własnej połowie rozpoczęli zawodnicy gości, którzy próbują wyjść z atakiem pozycyjnym, lecz dobrze są powstrzymywani przez graczy Ajaccio już na środku boiska.

53
    Tonucci w przypadkowy sposób fauluję rywala, lecz jest to ostry faul i sędzia zmuszony jest pokazać żółtą kartkę.

53
    Rzut rożny dla graczy Ajaccio, który został krótko rozegrany .

52
    Ajaccio spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, lecz tracą, gdyż wysokim pressingiem zagrali goście, którzy wychodzą z szybką zakończoną uderzeniem na bramkę Ochoa, jednak zawodnik gości myli się o dobre kilka metrów.

51
    Dwie piłki na boisku i sędzia przerwał na moment spotkanie by po chwili je wznowić i przy futbolówce zawodnicy miejscowych.

50
    Długa piłka Ochoa, który oddalił zagrożenie od swojej bramki i przejęli piłkę gracze Lorient i rozgrywają oni atak pozycyjny.

49
    Faulowany zawodnik Lorient i od wolnego zawodnicy gości, którzy krótko rozegrali rzut wolny, ale sędzia wrócił futbolówkę, gdyż stwierdził, że nie stała ona w miejscu.

48
    Sędzia napomina graczy w polu karnym, a świetną centrą popisał się gracz Lorient, futbolówka była na świetnej wysokości by uderzyć ją głową, lecz żaden zawodników nie był na wysokości lotu piłki.

47
    Ofensywnie wyszedł Guerreiro, który wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

47
    Od razu długa piłka do Diallo, lecz dobrze przeczytał ją defensor gospodarzy i przejął piłkę.

46
    Drugą połowę rozpoczęła dwójka napastników Lorient czyli Aboubakar i Diallo.

46

Goście już są na boisku i pomału pojawią się gracze gospodarzy.

Po pierwszej połowie mamy wynik 1-1, który odpowiada całkowicie wyglądowi pierwszej połowy. Zespół Lorient po świetnie rozegranej kontrze i kontrowersyjnym golu wyszedł na prowadzenie, lecz gospodarze, którzy potrzebują punktów przycisnęli w końcówce pierwszej połowy i zakończyło się to powodzeniem, gdyż doprowadzili minutę przed przerwą do remisu. Zapraszam do pozostania z nami i wracamy za 15 minut.

45+1
    Gracze grają już dodatkowy czas gry, lecz oni także czekają na końcowy gwizdek kończący pierwszą połową, którego się doczekali.

45
    Chwilowa przerwa w grze, gdyż jeden z trenerów został wyproszony na trybuny ze względu na fatalne zachowanie przy linii dla trenerów.

44
    Gol dla Ajaccio! No i gospodarze dopięli swego. W pole karne wszedł zawodnik gospodarzy, który zacentrował futbolówkę na piąty metr i stojący tam ARRACHE wślizgiem umieszcza piłkę w siatce gości!

43
    Centra z lewej strony, którą pewnie chwyta Chaigneau, a powtórki pokazane przez realizatorów wskazują na to, iż gracz gości przy wychodzeniu sam na sam był na spalonym.

42
    Zespół Ajaccio w nieustannym ataku na bramkę Lorient, lecz zespół gości gra dziś świetnie w defensywie i nie dopuszczają do groźnych okazji.

41
    Centra w pole karne gości i przed strzałem Tallo interweniował zawodnik Lorient, który wybił na rzut rożny. Stały fragment gry zakończył się niecelnym uderzeniem zawodnika gospodarzy, którzy muszą w dzisiejszym spotkaniu poprawić celowniki jeśli chcą osiągnąć coś w dzisiejszym spotkaniu.

40
    Gospodarze podrażnieni, gdyż to oni mieli przewagę w spotkaniu, lecz zespół z Lorient zadał zabójczy cios.

39
    Gol dla Lorient!
    Doskonała kontra gości zakończona sukcesem. Długa piłka do ABOUBAKARA, który wyszedł w odpowiednim momencie przed obrońców gospodarzy i znalazł się sam na sam z Ochoa, którego lobuję piłkę i uderza głową do pustej bramki.

38
    Rzut wolny dla gospodarzy z 30 metrów i bezpośrednie uderzenie na bramkę gości, które pewnie chwyta Chaigneau

37
    Lautoa ukarany żółtą kartką, gdyż zbyt ostro wchodził w nogi swojego rywala.

36
    Dośrodkowanie w pole karne Ajaccio, lecz nie było tam żadnego z graczy Lorient i Ochoa chwyta piłkę bez najmniejszych problemów.

35
    Dobre dośrodkowanie w pole karne, które znajdowało sie na dobrej wysokości do uderzenia piłki głową prze Eduardo, lecz uprzedził go defensor Lorient wybijając piłkę jak najdalej od swojej bramki.

34
    Przez ostatnią minutę mało działo się na boisku i żadna z ekip nie potrafiła się dłużej utrzymać się przy piłce.

33
    Rzut wolny dla Ajaccio z 30 metrów i dobre dośrodkowanie w pole karne, lecz rośli defensorzy Lorient wybijają piłkę, a zawodnik gospodarzy dopada do piłki i bezpośrednio uderza futbolówkę na bramkę Chaigneau, ale ta przelatuję wysoko nad bramką.

32
    Ostro faulowany zawodnik gospodarzy co kończy się głośnymi krzykami z trybun, lecz sędzia nie wyciąga na razie kartki.

31
    Pierwsza wymuszona zmiana w zespole Lorient. Za kontuzjowanego Bourilona wchodzi na plac gry Doukouré.

30
    Rzut rożny tym razem po drugiej stronie boiska, ale będziemy mieli wcześniej zmianę

29
    Gospodarze wywalczyli rzut rożny z prawej strony boiska i świetnie na klatkę piersiową przyjął gracz Ajaccio i hukną na bramkę niczym z armaty, a golkiper gości ratował się wybiciem na rzut rożny.

28
    Bramkarz gospodarzy podał piłkę do bramkarza gości, a ten wolał podać do swojego kolegi z defensywy niż bawić się w dalekie wykopy futbolówki.

27
    Szybka kontra zakończyła się rzutem rożnym, który przyniósł pierwsze uderzenie na bramkę Ajaccio, a konkretnie uderzał Aboubakar i golkiper gospodarzy mógł popisać się dobrą interwencją.

26
    André wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Lorient, lecz źle rozegrali wyrzut z autu i goście wychodzą z szybką kontrą.

25
    Gospodarze grają spokojnie piłką na własnej połowie, aż w końcu daleko piłkę wykopał Chaigneau i walce o górną piłkę nie przepisowo faulowany zawodnik Lorient i to oni rozpoczną od wolnego.

24
    Długa piłka do Tallo, jednak dobrze przeczytał to defensor gości i przejął futbolówkę, lecz i oni próbowali długiego rozegrania piłki co zakończyło się tylko stratą piłki.

23
    Ajaccio próbują wyjść z szybką kontrą, ale i oni źle rozgrywają piłkę.

22
    Rzut rożny dla gości, którzy po raz kolejny źle rozgrywają piłkę i Ajaccio nie ma problemu z jej przejęciem, jednak po chwili i oni tracą piłkę umożliwiając gościom granie kolejnego ataku pozycyjnego.

21
    Gospodarze tracą piłkę na rzecz Lorient, którzy rozgrywają atak pozycyjny.

20
    Rzut rożny dla Lorient, ale piłkę bez problemu przejęli zawodnicy Ajaccio, którzy zabrali się za tworzenie ataku pozycyjnego.

19
    Centra w pole karne gospodarzy, lecz dobrze głową wybił defensor Ajaccio, który oddalił zagrożenie od swojej bramki. Lorient po raz kolejny w ataku pozycyjnym.

18
    Błąd w rozegraniu piłki przez graczy Ajaccio i goście rozpoczną od autu na własnej połowie.

18
    Tallo uderza z dystansu i zasłonięty bramkarz gości broni na wyczucie i robi to bardzo dobrze.

17
    Długa piłka z pominięciem linii pomocy do Diallo, lecz jest zbyt mocno zagrywana i rozpocznie golkiper gospodarzy od bramki.

16
    Posiadanie piłki 53% – 47% dla graczy gospodarzy.

15
    Na spalonym zawodnik gospodarzy, goście rozgrywają krótko piłkę, którą po chwili tracą na rzecz gości, ale oni też nie potrafią wymienić kilku prostych podań i tracą futbolówkę.

14
    Rzut rożny dla gospodarzy, który rozgrywają krótko i trwa walka przy prawej stronie Lautoa przeciwko trzem graczom Lorient i nie wywalczył kolejnego rzutu rożnego dla swojego zespołu, gdyż liniowy wskazał na bramkarza gości.

13
    Dobrze uruchomiony z prawej strony Jouffre, jednak piłka była zagrywana zbyt mocno i nie był w sanie do niej dojść.

12
    Arrache faulował na środku boiska i gracze mają sobie coś do wyjaśnienia, ale sędzia ich rozdziela.

11
    Dobra dwójkowa akcja Eduardo i Tallo i ten pierwszy gdyby przyjął piłkę znalazł by się w oko w oko z bramkarzem gości.

10
    Faulowany zawodnik gospodarzy na środku boiska i rzut wolny na środku boiska, który szybko został rozegrany, a na strzał zdecydował się Mostefa, jednak pozostawię go bez komentarza.

9
    Rzut rożny dla Ajaccio, lecz źle rozegrany ten stały fragment gry i przejmują zawodnicy Lorient, lecz atakowani przez Ajaccio mają problem wyjść z własnej połowy.

8
    Goście cofnęli się, gdyż w ataku pozycyjnym zespół gości, lecz ostro wchodził Aboubakar i od wolnego gracze gospodarzy, a sędzia upomina Aboubakar i pokazuję, że następnym razem wyciągnie żółty kartonik.

7
    Wysoki pressing gospodarzy, lecz od autu na własnej połowie rozpoczęli goście i Eduardo nieprzepisowo atakuję swojego rywala i od wolnego Lorient.

6
    Nieprzepisowo odpychał swojego rywala Aboubakar i od rzutu wolnego na własnej połowie Ajaccio, które próbuję grać długą piłkę, lecz rośli defensorzy Lorient im na to nie pozwalają.

5
    Niedokładna piłka zagrana przez zawodnika gości i gospodarze rozgrywają kontratak. Dwójkowa akcja Eduardo i Andre, lecz defensywa gości się zorientowała i przejęła piłkę.

4
    Gospodarze od autu na połowie gości, ale źle rozegrali piłkę i aut dla Lorient, którzy mają problem by wyjść z własnej połowy.

3
    Od bramki rozpoczął Ochoa i walce o górną piłkę nie przepisowo został faulowany zawodnik Lorient.

2
    Faulowany zawodnik gości i będą mieli rzut wolny na wysokości 40 metrów, lecz źle rozegrali stały fragment gry i piłka musi wrócić na połowę Lorient.

2
    Niedokładna piłka do Eduardo i chwyta bezpańską piłkę golkiper gości.

1
    Gospodarze rozpoczęli spotkanie, a dokładnie Eduardo i Tallo

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Obie drużyny wychodzą na płytę główną stadionu w Ajaccio. Przywitanie przez oba zespoły i za moment kapitanowie odbędzie się losowanie.

AC Ajaccio: Ochoa – Hengbart, Bonnart, Tonucci, Perozo – Faty, Arrache, Mostefa – Tallo, Eduardo, André
    Rezerwowi: Diarra, Dielna, Sissoko, Crescenzi, Oliech, Camara, Nadeau

FC Lorient: Chaigneau – Gassama, Koné, Écuélé Manga, Guerreiro – Jouffre, Bourillon, Lautoa, Lautoa – Aboubakar, Diallo
    Rezerwowi: Reynet, Pedrinho, Aliadière, Baca, Sunu, Monnet-Paquet, C. Doukouré

Sędziowie: B.Millot – S.Luzi, J.Aube – F.Batta.

Gospodarze wygrali na własnym obiekcie od ponad dwóch miesięcy, więc najwyższa pora by wygrać u siebie spotkanie, ale nie będzie to proste, gdyż w klubie Ajaccio panuję prawdziwy szpital, a niestety kibice są wymagający i za pewne jeśli nie wygrają w końcu spotkania u siebie to ich cierpliwość może się skończyć i przestaną chodzić na mecze. Lorient za pewne będzie chciało grać tutaj o komplet punktów, gdyż są faworytami spotkania, a ostatnia forma na wyjazdach pozwala im na to. Zobaczymy jak będzie, dlatego też już teraz zapraszam serdecznie relacje z tego spotkania na portalu lajfy.com!

Rozjemcą spotkania będzie 31- letni Benoit Millot, który prowadzi spotkania w najwyższej klasie już od kilku sezonów, jednak jeszcze nie zaliczył debiutu w Lidze Europy czy tudzież w Lidze Mistrzów. Na liniach będą Stephan Luzi, a po drugiej stronie z chorągiewką będzie biegał Julien Aube. Natomiast sędzią techniczną na to spotkanie będzie wyznaczony Florient Batta.

Goście w odróżnieniu od gospodarzy znajdują się w samym środku tabeli, gdyż zajmują 11 lokatę i praktycznie nie grają już o nic, ale kluby znajdujące się niżej od ekipy gości nie powiedziały ostatniego słowa i będzie trwała walka o byt w lidze. Trener gości nie musi tak narzekać jak trener gospodarzy, gdyż z powodu kontuzji jest wykluczonych tylko czterech graczy. Lorient za pewne będzie chciało utrzymać dobrą passę dwóch meczów wygranych na wyjazdach i pokazać, że nie tylko potrafią wygrywać na własnym boisku jak to zazwyczaj jest.

Gospodarze spotkania AC Ajaccio słabo spisuje się w tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji i jeżeli nadal będą tak lecieć po równi pochyłej to mogą spaść o klasę niżej, gdyż niemal na półmetku wszystkich spotkań zajmują dopiero 19 miejsce z marnym dorobkiem. Trener gospodarzy ma na prawdę trudny orzech do zgryzienia i nie chciałbym być w tym momencie na jego miejscu, gdyż z powodu absencji za kartki nie może zagrać, aż trzech graczy, a kontuzjowanych jest, aż pięciu zawodników, więc panuję tam prawdziwy szpital na kółkach.

Witam serdecznie czas na Ligue 1 i spotkanie AC Ajaccio – FC Lorient, które odbędzie się na stadionie Stade François Coty o godzinie 20!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.